Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 10, 2005
Témakörök:
Helló. Hangfal tervet tudnál küldeni? Mert 3 utas hangfal épitése előtt állok.
A horpadást ki tudod venni egy darab ragsztószalaggal.
A membránt cserélték? Nem véletlenül a szegélyre gondoltál?
Igen arra gondoltam.
Azért akarnám kicserélni mert már nem mai darab és nem szol olyan jól meg egy másikat szeretnék csinálni mellé. Csak nem tudom milyen hangszórókból.
Van egy olyan videó is , ahol egy csajt kócol vele össze ,de nagyon komolyan.
PL13 leírta a lényeget , csak ronthatsz rajta. Ha építeni támad kedved ,akkor inkább ezt javíttasd meg ,és kezdj egy teljesen újat , és szánj rá legalább 1 évet.(ha teljesen kezdő vagy). Itt nyugodtan kérdezhetsz , minden kérdésedre fognak válaszolni , már ha van értelme. :yes:
Bizony már egy éve ebben a dobozban van, és szerintem is jó neki, csak a hangolás még nem tökéletes. De a mérés után az lesz, remélem
Az biztos, hogy idővel magasabbra kerül a léc. Csak egykét dolog határt szab neki A hangolásról még annyit, hogy csinálhatok a hangfallal akármit is, lehet, hogy nagyon jól sikerül, de sosem fog normálisan szólni a mostani helyén. :no: Több hangfallal is lemértem, mindig 45Hz és talán 60Hz környékén is keletkezik egy +6dB körüli kiemelés (45Hz-nél még erősebb), ami borzalmas döngést okoz. Nem tudom, ezen lehet-e valahogy változtatni?, de szerintem a falakról verődik vissza a hang, és felerősödnek ezek a frekik, lehet, hogy a túl kicsi szobának 9 négyzetm. tudható be. Ezzel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, és megjelenik a zenében és filmeknél is. Nem lehetne valahogy elnyelni a visszaverődő hangot, vagy ilyen mély frekiknél ez nem megoldható ? Az viszont bizonyos, amikor máshol próbáltam, teljesen máshogy szólt, mintha kicseréltem volna a hangfalat valami egészen másra és most, hogy úgy hallottam, mindig úgy hallgatnám
Igen, szerencsére 125 Hz-re be van állítva egy aktív szub szűrő, 18dB / oktáv meredekséggel, így az ennél magasabb frekik rohamosan halkulnak.
Mivel nincs más megoldás az adott átmérőm mellett, biztosan kanyar lesz belőle. Már így mérés nélkül is próbálgattam, egyszerű kartonpapírból hajlítottam neki csövet, és egykét tesztet elvégezve - a papírzörgést leszámítva - meggyőző eredményt ad a hosszabb cső. Jó úton haladok, úgy érzem
Milyen hangszórókból érdemes építeni hangfalat? Te miket ajánlanál? Egy 3 vagy 2 utas rendszerben.
Elsőre mindenképpen 2 utasban. Egy kicsit olvass vissza , mint beszélgettünk Directors-al.
Egy kétutas hangfalat már építettem a SAL hangfalterv alapján.
És mi alapján tudnám hozzá megtervezni a dobozt. Te tudsz valamilyen programot ajánlani?
Huh ezt a könyvecskét itt ne emlegessed.
Merülj el egy kicsit az elméletben , válassz hangszórót és akkor van értelme nekiállni tervezni.
Ezzel kezdjed. De egyébként is mindent érdemes elolvasni, mert köznapi nyelven érthetően magyarázza el a témát. Nagyon profin foglalkozik a témával. Valamint itt ezen a fórumon jónéhány olyan ember aki rendszeresen idejár , és tud jó választ adni a kérdéseidre.
Nem tudom hogy bírja ezt a hangnyomást. Nálam itthon a két hangfal 100 wattról szól de egy fél órás döngetés után már kellemetlen tud lenni hogy a golyóim a torkomat püfölik De azért egyszer beleülnék és meghallgatnám
Idézet: „Nagyon profin foglalkozik a témával. Valamint itt ezen a fórumon jónéhány olyan ember aki rendszeresen idejár , és tud jó választ adni a kérdéseidre.” Whitefüllel vigyázni kell, mert nála sok infó nem helytálló, és elég sok a pontatlanság is. De azért elolvasni mindenképp érdemes.
Hát meg kéne nézni, hogy mire képesek a mostani hangszórók, és lehetne a dobozhoz valót találni biztosan, de nem tudom, hogy a közép és magas része van-e olyan jó, hogy megérje a ráfordított időt.
Hát jelenleg ott tartok, hogy egy mélyközéphangszórót merek ajánlani biztosan, a HA17-634 4 vagy 8 ohmos verzióját. Ehhez magashangszórónak egy DT-99 vagy egy DX25.
Nekem úgy is jó pl 13 ha keresel hangszórókat 3 utas rendszerhez ami szerinted megfelelő és tervezel nekem egy dobozt hozzá. Ha neked így jó. És akkor csinálok 1 pár hangfalat.
Sziasztok!
Mennyibe kerülhet egy Videoton DC2060E hangfal mélynyomójányak újraperemezése? Mert az enyémnek elkezdett porladni a pereme... Az első képen látszik... Van még egy 30cm-es mélyem, amin valaki peremet cserélt, és baromi vastagon lefestette a membránt... Ezen peremet és membránt is kéne cserélni. Az a kérdés,. ghogy megéri-e! Mennyiből jönne ki? Köszi!
A pl13 által ajánlott hangszórókból egy jó kis kétutas rendszert lehet kihozni. Kevesebb macera van vele mint egy háromutassal, és még lehet jobb is lesz a végeredmény.
Jólvan akkor megcsinálom kétutasban. Csak azt gondoltam hogy a 3 utas sokkal jobban szól. Akkor már csak egy dobozt kellene tervezni neki. Mert azt én nem tudok sajnos. Meg ha lehetne én akkor 200mm-es hangszórókat szeretnék bele rakni mélynek.
Minden haszjavító má árakon dolgozik. Keress egyet a közeldben, és kérdezd meg. Csak ne kínai membránszélt rakjon rá.
Szia.
a HA17-634 8 ohm hoz van adatlapod? Mert csak a 6 ohm hoz találok.
Sziasztok! Van egy Pioneer TS-W306c típusú mélynyomóm. Szeretném tudni hogy milyen méretű dobozt kellene csinálnom hogy szépen szóljon?
Jelenleg 50x40x40-es trapéz alakú zárt ládába van. Aki tud segítsen! Köszönöm! pioneer27
Hangszórók.
nagy választékban.
Igazából, ha mód van rá, én egyiket sem használnám.
Hja, mondjuk Peerless magashszeket érdemes innen beszerezni, ha jó az € árfolyam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |