Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   557 / 728
(#) dB_Thunder hozzászólása Szept 7, 2015 /
 
Nem tudom hogy valaki járt e EZEKEN az oldalakon de érdekes lehet!
(#) Davidd válasza voodoo hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Hm koszonom a kimerito valaszt. A zene amihez hasznalnal tobbsegben elektronikus zene. Van ket darab 18" melysugarzom hog scoop ladaba. T.amp ta2400 rol hajtva,nem panaszkodom eleg jo kis hangja van. Visszaterve akkor ugy lesz a ladiko hogy kozepen a lyuk 45°os elolap. Mar csak a meretek amiket nem tudok. Ha kapnek egy kb meretet, akkor utanna igazitanam az en elkepzelesem szerint, vagy a 464x964x464 megfelelne? Meg egy erv amiert ez a kis melynyomo keszulne, megpedig hogy ne a tolcsereket kellessen pakolaszni, aminek igen nagy sulya van.(22 mmes mdf).
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) voodoo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Remek kis oldal. Valóban sok érdekességet ír. Abba is bele olvastam, miszerint hangsugárzó terhelhetőség vs. erősítő teljesítmény
nagy szakmai vita volt itt belőle. Szépen levezeti mit mikor hogyan.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Végeselem módszerrel modellezhető, de mire beviszem a programba, addigra megmértem. Az egyszerűbb programok eredményeit pedig fejben tovább lehet számolni, ha van elég tapasztalat, nem olyan bonyolult. De az elhanyagolások miatt sosem mm-re pontos, illetve mindig kell korrigálni utólag a számítások eredményein, ahhoz mérten, hogy az adott program épp mit hagy ki, vagy mivel nem számol. Kicsit tudományosabb, mint a saccolás. Nem biztos, hogy jó szót használtam.
(#) P_Laszlo válasza voodoo hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Ez az egész értelmetlen.
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Nem igazán értem az utolsó részt.

A képek alapján a T-S adatok erre a hangszóróra biztosan nem érvényesek, sokkal nagyobb a Vas értéke. Szóval igazából nincs miből modellezni a dobozt, meg a hangolást.
A reflexnyílás, ha rajtam múlna, függőleges lenne egyik oldalon. Ezzel lehet talán a legjobban járni elhelyezéssel, iránykarakterrel kapcsolatban.

Mellesleg az egyik membrán mintha kicsit össze lenne törve.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Ha van elég tapasztalat, egy felhőkarcoló tervezése sem bonyolult.
(#) Davidd válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Igen az egyik membran picit javitva van hatulrol, igy szereztem be. A magnes 80oZ. A fuggolegest ugy erted hogy egyenesen befele. Ugye? Akkor hasrautes. Am topban van 2 ilyenem kb 100literben kezzel hangolt azaz kinn a pusztaban huzgaltam a csoveket es ahogy a legjobb volt. Eleg szepen dubognek ha arrol van szo. Szoval az a 100l /darab jarhato ut.
(#) voodoo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Mit értesz ez alatt?
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Naigen, érdemes megismerni a programot, amit használsz, meg azokat a függvényeket, amikkel dolgozik, így kevesebb meglepetés érhet.

(#) voodoo, Csak annyit, hogy ezek zagyvaságok, nem érted. Saját elképzelések, elméletek helyett egyszerűen meg lehetne tanulni a már kész és működő szabályrendszereket is.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2015
(#) P_Laszlo válasza Davidd hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Hát ugye ebből nem tudjuk meg, hogy milyenek azok a kézzel hangoltak, de ha megfelel neked, akkor már jó. A 100 liter nagyjából a maximum, amit még ezekre rá lehet bízni, a hangolási frekvencia 40Hz fölött jó valószínűleg.

A mágnes tömege sajnos semmit nem jelent.

Ha esetleg megnézed a két másiknál a reflexcső méreteit, az nagyjából átszámolható a doboz anyagából kiképzett reflexnyílásra.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 8, 2015
 
Témaidegen, szájkarate hozzászólások törölve. Kérném innentől a témába vágó hozzászólásokat.
(#) Moderátor hozzászólása Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2015
 
Egyszer már ki lettél tiltva, és most HAT figyelmeztetésed van. Most vagy abbahagyod, vagy új nicknéven reggelsz?
(#) tommer007 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Szevasztok! Tanácsra lenne szükségem!
Vettem egy 18"-es hangszórót, Alien AN-2718.

Membrán: Papir
Tömités: vászon
Mágnes: 150Oz
Tekercs: 4inch KSV
8ohm
SPL: 99dB/W/M
Teljesítmény: 800W
Súly: 13,2Kg
Váz duraluminium

Szeretnék benti mélynyomó ládát készíteni neki. Sokat böngésztem a hangszóró QTS/FS/Vas értékei felől, de nem mentem semmire, és legtöbb helyen azt olvastam, hogy ezek alapján kell építeni dobozt.

Az a kérdésem lenne, h milyen ládatípus ajánlott, és mekkora, konkrét ládaterv is jöhet!
Köszönök minden segítséget!

25000.jpg
    
(#) Balu_76 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Sziasztok!

Mobil hanglada epiteseben szeretnek tanacsot kerni.

Kisebb, barati osszejovetelek zenei tamogatasara tervezek epiteni egy olyan dobozt, ami zart terben, kb 30-50 nm-es ter "hangositasat" latna el.

Adott
-egy par Focal R165 S2, 60/120W kozep mely hangszoro es egy par magas
- 2DIN Alpine fejegyseg 4x50W teljesitmennyel
- 230/12V-45A stabilizalt tap

Mindent egy allo ladaba (inkabb oszlopban) szeretnek szereleni, hogy mobilizalhato legyen.
A kozep-mely sugarzokat kulon-kulon levalasztanam a ladan belul.

Kerdesem,
Egyenkent milyen meretu, lezart dobozt tervezzek a kozep-mely sugarzoknak?
Reflex cso javasolt? Ha igen mekkora atmeroben es milyen hosszon?

Nagyon koszonom!
(#) elektrikszerviz hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Sziasztok! Megszeretném kérdezni, hogy mi a külömbség az 50-60-70 oz mágnesértékek között. Mit takarnak ezek a számok és melyik a jobb érték? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Szept 13, 2015 / 1
 
Szia! Tömegmértékegység, a köznyelv unciának hívja. Számolgass!
A mágnes erőssége nem csak a tömegétől függ, így magát az adatot nem sok mindenre tudod használni.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2015
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod. Csak azért " meditáltam " ezen mert még a 84 es években nekem azt súgták, mennyire lehet vagy tudták felmágnesezni a vasat és ez nagy mértékben befolyásolja a hangszóró teljesítményét. ( Gausz ? )Ha hülyeséget írtam bocs de nekem ezt mondták!
(#) szamóca válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Erősebb mágnes, elektromos jóságot (Qes) befolyásolja. S vele az érzékenységet, és az alsó határfrekit is. A hangszórónak nincs teljesítménye, csak terhelhetősége.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Szept 13, 2015 / 1
 
Egy dolog biztos, minél nagyobb az Oz, annál nehezebb a hangszóró
(#) Benji94 hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem jópár darab Sony 1-825-870-11 mélysugárzóm.
Szeretem a hangját, de úgy veszem észre sajnos hogy még fülre sem egyformák.
Mintha az érzékenységük nem lenne egyforma.
Szerintetek mennyire nagy szórással gyárthatták ezeket?
Aggasztó körülmény hogy tudtommal házi mozi szubládákba kerültek így hát mivel mindenkinek csak 1 db volt belőle otthon, így talán még annyira sem volt fontos a gyártónak hogy hasonlítsanak egymásra, mint eredetileg sztereó rendszer tervezése esetén.
Dobozba van építve és nem szeretném kiszedni se lecserélni csak kíváncsi voltam Nektek mik a tapasztalaitok, mennyire szoktak előfordulni olyanok hogy két azonos típusú hangszóró észrevehetően nem egyforma.
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Az elég ritka, hogy észrevehetően nem egyformák lehet, hogy az erősítőben kell keresni a hibát, vagy az egyik hibás.
(#) P_Laszlo válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ezeknél nem az egyformaság a cél, hanem az, hogy (valahogyan) szóljon. Simán lehet egy 20-30%-os eltérés.

Még drágább, EU-s hangszóróknál, ScanSpeak, SEAS is becsúsznak kisebb gyártási különbségek, nemhogy a Sony "minihifi" kategóriában. Persze, minden viszonyítás kérdése, mert az olcsó kínai hangszórókhoz képest (dibeisi, sal, stb.) azért jobb a helyzet a sonynál.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Az a 20-30% szerintem elég erős túlzás.
(#) Benji94 válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Értem, köszönöm a véleményeket!
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
És mi alapján alakult ki ez a véleményed?

Biztos vagyok benne, hogy T-S-ben összejön ekkora különbség. És még jószívű voltam. A 20-30% kb. a monacor-visaton-h2000-sony színvonala.

SAL-nál 80%-ra is volt példa. És nem kell sokáig keresni.

De volt hogy SEAS ER18-nál 8dB különbséget lehetett mérni adott frekvencián két azonos időpontban vásárolt hangszóró között.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2015
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Csak egy fajtát ugyan, de abból sokat mértem (amiket használok). SAL-nál mértem én is ilyet, de ott TS adatban és átvitelben is, volt 89 és 93dB-es érzékenységűm is ugyanabból a fajtából. A sony-knál, ha különbséget mértem, akkor azok típusban is eltértek, legalábbis más volt a számuk és az azonos számúak eléggé egyformák voltak, de még ott sem 20-30% volt, max 10% és TS adatban csak, átvitelben mindegyik ugyanolyan borzalmas volt. . Ha annyira eltérnek nála, , hogy egyértelműen észreveszi még az érzékenységet is (az minimum 3dB eltérés) ott valami hiba van szerintem.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Idézet:
„(az minimum 3dB eltérés)”

Ez sztem nem biztos. És az is lehet, hogy csak egy adott frekvencián más. Persze valóban nem tudhatjuk, nincs konkrétum.

Tannoynál is volt már 20-30%-os. De ezeket a méréseimet lehet, hogy el sem mentettem.

Jut eszembe, a doboz, vagy összeszerelés is be tud hozni jelentős különbségeket mélytartományban.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Idézet:
„Jut eszembe, a doboz, vagy összeszerelés is be tud hozni jelentős különbségeket mélytartományban.”

Egyetértek, ez is az oka annak, hogy nem tartom valószínűnek azt, hogy szimplán a hangszóró lenne annyira más érzékenységű. Valami más baki lehet ott, a hibalehetőségek száma igencsak sok, ezért a hangszóró ézékenységét a végefelé tenném ebben az esetben.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Jók ezek a problémák, sosem tudjuk meg mi is lehetett a válasz.
Következő: »»   557 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem