Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
Szia Gergő!
Köszönöm szépen, nem néztem át teljesen, de az eredményt figyelve jól következtettél, nekem is annyi lett! Már megvannak a feladatok, remélem jók is! Köszönöm aki gondolt rám! Ha esetleg lenne valami gond, lehet még felnézek.. Üdv!
Jól van Janikám, nagyon szívesen, reméltem, hogy jól gondolkodtam, még a gyakorlás meg az agytorna kedviért valószínű megcsinálom a többi feladatot is, de majd csak holnap. Ha gondolod írd be ide az eredményeket és miután átszámoltam őket, leellenőrizzük, hogy jó-e. OK?
Szép estét, Szia Geri.
Hupsz, van egy kis gond! Utolsó lapon kellenének mégis a feladatok a 7-estől kezdve végig! Holnapig valaki el tudná készíteni? A számolásokat le lehet csekkolni, mert ezen az egy lapon írja a megoldásokat is a feladat után... Csak annyit kellene, hogy a levezetett feladatot beszkennelitek..
Köszönöm előre is!!!
Szaktanárommal volt egy kis nézetbeli különbségünk arról, hogy az 1 négyzetmillis vezeték hány métere 1 ohm. Nincs valakinek véletlenül egy táblázata erről? A számolást meghagyom holnapra gyakorlaton.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
Szia! Van, keress rá a fajlagos ellenállásra.
Itt van. Amelyikőtök a 63m-t mondta az nyert.
Hali!
Azt hittem mindent tudok a számrendszerekről, de tévedtem. Persze megint egy olyan debil kérdéssel találkoztam, aminek semmi értelme. Szóval: Idézet: „Melyik műveletben van több átvitel: 135d+126d, 10001000b+00111010b, 210o+172o?” Állítólag akkor van átvitel, ha a műveletvégzésnél az adott tartományban nem ábrázolható az eredmény. De itt mekkora a tartomány? Meg mi számít átvitelnek? És hogy? Bitenként? A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
Szia. Szerintem (már ha jól értelmezem) a bináris számoknál 3 átvitel van, a másik kettőnél 1-1. Átvitel pl. 9 ről 10 re ugrás, vagy 01 ről 10 ra, esetleg 7 ről 10re.
Először is köszi a választ.
Erre én is gondoltam, de ez nem teljesen egyértelmű.
Le is írtad a választ.
Idézet: „Állítólag akkor van átvitel, ha a műveletvégzésnél az adott tartományban nem ábrázolható az eredmény.” A tizes számrendszerben 0 tól 9 ig vannak az értékek. Ha úgymond ez a tartomány túlcsordul, akkor a legalsó helyiérték nullázódik és átvitel történik a magasabb helyiérték felé. Ez analogikusan érvényes N-es számrendszerre.
Na és mi a helyzet a túlcsordulással?
Programozói szemmel az akkor történik meg, ha egy típusba nem fér bele a művelet eredménye. Pl. 8 bites típusnál a 156+200 már túlcsordul, hiszen a 256 nem ábrázolható 8 biten. Ugyanazokkal a számokkal egyébként erre is van egy feladat: Idézet: „Melyik előjeles számokkal végzett műveletben van több túlcsordulás: 135d-126d, 10001000b+00111010b, 210o-172o?” A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
Például:
Idézet: „135d+126d 5 + 6 = 11 egy átvitel a nagyobb helyértékre 1 + 3 + 2 = 6 1 + 1 = 2 = 2 6 1 összesen egy átvitel” Ugyanez van a többi számrendszernél is a logika.
Bocsi elírtam, nem 156 + 200, hanem csak 56 + 200.
Ezek nem bonyolult dolgok.
Bár a 2. kérdést nemnagyon értem mivel az elsőben nincs túlcsordulás. A másodikban az MSB-t levettem előjelnek, de ha a többi 7bitet összeadom nincs túlcsordulás simán befér az intervallumba. A 3.ban meg szintén nincs. Valaki majd kijavít.
Perszehogy nem bonyolult, hanem értelmetlen. És ha holnap ilyen kérdés lesz a ZH-ban, tuti reklamálni fogok. Mivel kevés info van megadva.
No még egy kérdés:
Idézet: „Melyik előjeles decimális számnak a kettes komplemense az alábbi bináris szám: 11111110b?” Ezek az előjeles számítások valahogy kimaradtak az életemből. Szerk.: azt sejtem, hogy 2. De -2, vagy +2? Továbbá ilyenkor az MSB az előjelet jelzi? A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
Bárcsak nekem lenne ilyen zh-m holnap.
Az MSB az előjelbit. A - nak az 1 felel meg, +nak a 0. Ebben az esetben -2.
Sziasztok!
Egy feladattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az a gond ,hogy egy bemutató mellé kérnek egy teljes alkatrész katalógust.Gondolok itt ellenállásokra félvezetőkre stb.Kell a tokozásuk Tudnátok egy oldalt ajánlani ahonnan letölthetem ezeket az állományokat?
Félvezető - tranzisztorok tokozásai.
Ellenállásoké merre?
Illetve hol találok olyan katalógust ahol pl megadják nekem az alkatrész nevét pl BC547 és kidobja ,hogy TO92?
Üdv. Lenne egy házifeladat, ami most kicsit megakasztott engem, úgyhogy szeretném a segítségeteket kérni.
http://kepfeltoltes.hu/131216/HAZI_www.kepfeltoltes.hu_.jpg A feladat adott, sajnos most valahogy nem értem meg Nagyon szépen köszönöm annak, aki segít.
Idézet: „Idézet: „Melyik előjeles decimális számnak a kettes komplemense az alábbi bináris szám: 11111110b?”” Egy szám kettes komplemensét úgy képezzük, hogy bitjeit invertáljuk és az eredményhez hozzáadunk 1 -et. Azaz : ~ (11111110b) = 0000001b = 1b. 1b + 1b = 10b = 0x2 = 2. Ez a szám a +2 kettes komplemense.
Kiszámolod R4, R5 párhuzamos eredőjét. Ehhez hozzáadod R2 -t, és R3 -at, Majd az így kapott eredő ellenállás, és az R1 párhuzamos eredőjét számolod ki. Ez a végeredmény.
Köszönöm szépen, addig egyébként eljutottam, csak az áram és feszültségszámolásnál akadtam el.
A feszültségből 10 V és az Re2 -ből kiszámolod az áramot, mert a két soros +két párhuzamos konfiguráción a bemeneti feszültség van. Ez az áram folyik át a két soros ellenálláson, amiből számíthatod a rajtuk eső feszültséget, és az R3 -on a teljesítményt. Ezt a két feszültséget összeadva, és kivonva a bemeneti feszültségből megkapod az R4, R5 ellenálláson a feszültséget. Ebből számolhatod az R5 -ön átfolyó áramot. Megvan az U1, az U5, Megvan az I, az R3 ellenálláson ismert az áram, és ebből számolhatos a teljesítményt. Csak az ohm törvényt, és a P=I2/R, vagy P=U*I képletet kell alkalmazni.
Áá, valamiért nem fog az agyam Szóval kiszámoltam az egésznek az eredőjét, aztán kiszámoltam az I-t, ami 0,28A lett. Kérlek segítenél pontosabban, hogy ezután mit tegyek? Egyszerűen nem értem, pedig szeretném végre megtanulni. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged és ha még segítesz, akkor azt is.
Akkor lépésről lépésre.
Az eredő számítása közben kiszámoltad az R2, R3, R4, R5 eredőjét is. Ezen a hálózaton is a bemeneti 10 V feszültség van. Ebből ki tudod számolni a hálózaton átfolyó áramot. Mivel az R3 soros tag, azon is ez az így kiszámolt áram folyik. Ebből kiszámíthatod az R3 -on a teljesítményt, és a rajta eső feszültséget is. Ez az áram folyik át a másik soros R2 ellenálláson. A két R2, R3 ellenálláson eső feszültség összegét kivonod a bemeneti 10 V feszültségből, Ez a feszültség van az R5 ellenálláson. Ebból az R5 -ön átfolyó áramot számolhatod.
Így igaz! 11111110b pedig a -2.
Hello az alábbi hálózatban kérném a segítségeteket, csak a csomóponti módszerrel szeretném ha leírnátok. A hurok áramok meg a szuperpozíció elve itt most irreleváns bár az is teljesen jó megoldással szolgál. Akit érdekel és segít az tényleg csak a csomópontival csinálja köszönöm.
A két feszültségforrás 12,6 és 13 V. Az ellenállsok rezisztenciája 25m ohm 200m ohm illetve 1ohm. Köszönöm előre is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |