Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
Lapozás: OK   27 / 39
(#) janikukac válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Szia Gergő!
Köszönöm szépen, nem néztem át teljesen, de az eredményt figyelve jól következtettél, nekem is annyi lett! Már megvannak a feladatok, remélem jók is! Köszönöm aki gondolt rám! Ha esetleg lenne valami gond, lehet még felnézek..
Üdv!
(#) Gery78 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Jól van Janikám, nagyon szívesen, reméltem, hogy jól gondolkodtam, még a gyakorlás meg az agytorna kedviért valószínű megcsinálom a többi feladatot is, de majd csak holnap. Ha gondolod írd be ide az eredményeket és miután átszámoltam őket, leellenőrizzük, hogy jó-e. OK?
Szép estét, Szia Geri.
(#) janikukac válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Rendben!
(#) janikukac válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 24, 2013 /
 
Hupsz, van egy kis gond! Utolsó lapon kellenének mégis a feladatok a 7-estől kezdve végig! Holnapig valaki el tudná készíteni? A számolásokat le lehet csekkolni, mert ezen az egy lapon írja a megoldásokat is a feladat után... Csak annyit kellene, hogy a levezetett feladatot beszkennelitek..
Köszönöm előre is!!!
(#) jani1987 hozzászólása Nov 25, 2013 /
 
Szaktanárommal volt egy kis nézetbeli különbségünk arról, hogy az 1 négyzetmillis vezeték hány métere 1 ohm. Nincs valakinek véletlenül egy táblázata erről? A számolást meghagyom holnapra gyakorlaton.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
(#) bodnar00 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Szia! Van, keress rá a fajlagos ellenállásra.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 25, 2013 /
 
Itt van. Amelyikőtök a 63m-t mondta az nyert.
(#) zenetom hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Hali!
Azt hittem mindent tudok a számrendszerekről, de tévedtem. Persze megint egy olyan debil kérdéssel találkoztam, aminek semmi értelme.
Szóval:
Idézet:
„Melyik műveletben van több átvitel: 135d+126d, 10001000b+00111010b, 210o+172o?”

Állítólag akkor van átvitel, ha a műveletvégzésnél az adott tartományban nem ábrázolható az eredmény. De itt mekkora a tartomány? Meg mi számít átvitelnek? És hogy? Bitenként?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) elektros90 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Szia. Szerintem (már ha jól értelmezem) a bináris számoknál 3 átvitel van, a másik kettőnél 1-1. Átvitel pl. 9 ről 10 re ugrás, vagy 01 ről 10 ra, esetleg 7 ről 10re.
(#) zenetom válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Először is köszi a választ.
Erre én is gondoltam, de ez nem teljesen egyértelmű.
(#) elektros90 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 / 1
 
Le is írtad a választ.
Idézet:
„Állítólag akkor van átvitel, ha a műveletvégzésnél az adott tartományban nem ábrázolható az eredmény.”

A tizes számrendszerben 0 tól 9 ig vannak az értékek. Ha úgymond ez a tartomány túlcsordul, akkor a legalsó helyiérték nullázódik és átvitel történik a magasabb helyiérték felé.
Ez analogikusan érvényes N-es számrendszerre.
(#) zenetom válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Na és mi a helyzet a túlcsordulással?
Programozói szemmel az akkor történik meg, ha egy típusba nem fér bele a művelet eredménye. Pl. 8 bites típusnál a 156+200 már túlcsordul, hiszen a 256 nem ábrázolható 8 biten.
Ugyanazokkal a számokkal egyébként erre is van egy feladat:
Idézet:
„Melyik előjeles számokkal végzett műveletben van több túlcsordulás: 135d-126d, 10001000b+00111010b, 210o-172o?”

A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) Auf válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 / 1
 
Például:
Idézet:
„135d+126d
5 + 6 = 11 egy átvitel a nagyobb helyértékre
1 + 3 + 2 = 6
1 + 1 = 2

= 2 6 1

összesen egy átvitel”

Ugyanez van a többi számrendszernél is a logika.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Bocsi elírtam, nem 156 + 200, hanem csak 56 + 200.
(#) elektros90 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ezek nem bonyolult dolgok.
Bár a 2. kérdést nemnagyon értem mivel az elsőben nincs túlcsordulás. A másodikban az MSB-t levettem előjelnek, de ha a többi 7bitet összeadom nincs túlcsordulás simán befér az intervallumba. A 3.ban meg szintén nincs.
Valaki majd kijavít.
(#) zenetom válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Perszehogy nem bonyolult, hanem értelmetlen. És ha holnap ilyen kérdés lesz a ZH-ban, tuti reklamálni fogok. Mivel kevés info van megadva.
(#) zenetom hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
No még egy kérdés:
Idézet:
„Melyik előjeles decimális számnak a kettes komplemense az alábbi bináris szám: 11111110b?”

Ezek az előjeles számítások valahogy kimaradtak az életemből.

Szerk.: azt sejtem, hogy 2.
De -2, vagy +2?
Továbbá ilyenkor az MSB az előjelet jelzi?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) elektros90 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 1, 2013 / 1
 
Bárcsak nekem lenne ilyen zh-m holnap.
Az MSB az előjelbit. A - nak az 1 felel meg, +nak a 0. Ebben az esetben -2.
(#) havranarpi hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy feladattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Az a gond ,hogy egy bemutató mellé kérnek egy teljes alkatrész katalógust.Gondolok itt ellenállásokra félvezetőkre stb.Kell a tokozásuk
Tudnátok egy oldalt ajánlani ahonnan letölthetem ezeket az állományokat?
(#) sany válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Félvezető - tranzisztorok tokozásai.
(#) havranarpi válasza sany hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ellenállásoké merre?
Illetve hol találok olyan katalógust ahol pl megadják nekem az alkatrész nevét pl BC547 és kidobja ,hogy TO92?
(#) lambo hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Üdv. Lenne egy házifeladat, ami most kicsit megakasztott engem, úgyhogy szeretném a segítségeteket kérni.
http://kepfeltoltes.hu/131216/HAZI_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A feladat adott, sajnos most valahogy nem értem meg
Nagyon szépen köszönöm annak, aki segít.
(#) Hp41C válasza elektros90 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Idézet:
„Idézet:
„Melyik előjeles decimális számnak a kettes komplemense az alábbi bináris szám: 11111110b?””

Egy szám kettes komplemensét úgy képezzük, hogy bitjeit invertáljuk és az eredményhez hozzáadunk 1 -et. Azaz : ~ (11111110b) = 0000001b = 1b. 1b + 1b = 10b = 0x2 = 2. Ez a szám a +2 kettes komplemense.
(#) pucuka válasza lambo hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Kiszámolod R4, R5 párhuzamos eredőjét. Ehhez hozzáadod R2 -t, és R3 -at, Majd az így kapott eredő ellenállás, és az R1 párhuzamos eredőjét számolod ki. Ez a végeredmény.
(#) lambo válasza pucuka hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Köszönöm szépen, addig egyébként eljutottam, csak az áram és feszültségszámolásnál akadtam el.
(#) pucuka válasza lambo hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
A feszültségből 10 V és az Re2 -ből kiszámolod az áramot, mert a két soros +két párhuzamos konfiguráción a bemeneti feszültség van. Ez az áram folyik át a két soros ellenálláson, amiből számíthatod a rajtuk eső feszültséget, és az R3 -on a teljesítményt. Ezt a két feszültséget összeadva, és kivonva a bemeneti feszültségből megkapod az R4, R5 ellenálláson a feszültséget. Ebből számolhatod az R5 -ön átfolyó áramot. Megvan az U1, az U5, Megvan az I, az R3 ellenálláson ismert az áram, és ebből számolhatos a teljesítményt. Csak az ohm törvényt, és a P=I2/R, vagy P=U*I képletet kell alkalmazni.
(#) lambo válasza pucuka hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Áá, valamiért nem fog az agyam Szóval kiszámoltam az egésznek az eredőjét, aztán kiszámoltam az I-t, ami 0,28A lett. Kérlek segítenél pontosabban, hogy ezután mit tegyek? Egyszerűen nem értem, pedig szeretném végre megtanulni. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged és ha még segítesz, akkor azt is.
(#) pucuka válasza lambo hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Akkor lépésről lépésre.
Az eredő számítása közben kiszámoltad az R2, R3, R4, R5 eredőjét is. Ezen a hálózaton is a bemeneti 10 V feszültség van. Ebből ki tudod számolni a hálózaton átfolyó áramot. Mivel az R3 soros tag, azon is ez az így kiszámolt áram folyik. Ebből kiszámíthatod az R3 -on a teljesítményt, és a rajta eső feszültséget is. Ez az áram folyik át a másik soros R2 ellenálláson. A két R2, R3 ellenálláson eső feszültség összegét kivonod a bemeneti 10 V feszültségből, Ez a feszültség van az R5 ellenálláson. Ebból az R5 -ön átfolyó áramot számolhatod.
(#) elektros90 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Így igaz! 11111110b pedig a -2.
(#) peti-5000 hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Hello az alábbi hálózatban kérném a segítségeteket, csak a csomóponti módszerrel szeretném ha leírnátok. A hurok áramok meg a szuperpozíció elve itt most irreleváns bár az is teljesen jó megoldással szolgál. Akit érdekel és segít az tényleg csak a csomópontival csinálja köszönöm.
A két feszültségforrás 12,6 és 13 V. Az ellenállsok rezisztenciája 25m ohm 200m ohm illetve 1ohm.
Köszönöm előre is.
Következő: »»   27 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem