Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
valaki próbált már törött zselés akkuval kisérletezni? műanyag v. üveg ház + folyadék töltés .......
Sziasztok!
valaki próbált már törött zselés akkuval kisérletezni? műanyag v. üveg ház + folyadék töltés .......
sajnos erre nem tudok válaszolni én is csak egy kémia könyvbe olvastam. Egyébként a lúgos aksiknál általában nikkel vagy nikkel-kadmium ötvözetből készítik az elektródákat. Ja és a kadmium erősen toxikus
Óvatosan kisérletezzetek ezzekkel az ellemekkel, anyagokkal, mert igen mérgező és veszélyes anyagok!!
Rövid leírás a Kadmium mérgező hatásáról:
A Cd és vegyületei nagyon mérgezőek. Az iparban-mérgező hatása szempontjából-az ólommal és a higannyal sorolják egy csoportba. A CdO füstje olyan mérgező, mint a foszgén; belélegzése kis koncentrációban tartós lázat (öntödei láz) nagy mennyiségben pedig tüdőödémát okoz. A kadmium mérgezést vizeletvizsgálattal mutatják ki. A CdO füst munkahelyen megengedett legnagyobbb koncentrációja 0,05mg/m3 a CdO poré pedig 0,1 mg/m3. A szerves nikkelvegyületek egy része nagyon mérgező.. A nikkel gőz és nikkel por valószínűleg rákkeltő hatású.
Hagyományos ólom akkukal dolgoztam. - Nem kísérleteztem!
Tapasztalatom a következő. Ha kísérletezel számolj a következményekkel, pl.: A ruhád sokba fog kerülni. A bőröd ha szerencséd van kinő. Üvegszenmmel bár szép, de nem biztos hogy jól fogsz látni. A szerszámaid kidobhatod, vagy csiszolhatod le a rozsdát. Ifjú koromban télen modellvasúthoz használtam apám motorkerékpár aksiját, Használaton kívűl az ablak alatt tartottam. Anyám csodálkozott hogy mosásnál a fél függöny nyomtalanul eltűnt, mintha a kutya rágta volna meg. - Még jó hogy nem jött rá mitől! Érthető okból nem győztünk csodálkozni.. És hasonló meglepik! Egyszóval ha nincs tapasztalatod, felszerelésed, segítséged inkább NE kísérletezz! Idézet: „A szerszámaid kidobhatod, vagy csiszolhatod le a rozsdát.” Igen ez sajnos ismerős a KNO3 is hasonló dolgokra képes a szerszámokkal. Szerenecsére azonban nem maró hatású. Ráadásul por állagú.
Szia !
ezeket én is ismerem , de ólommérgezést még nem kaptam /remélem ki maradok ebből / némi szabályt azért ismerek----persze a többiek okulására + az emlékeim felfrissitésére nagyon helyes, hogy megemlitetted....!
Szia !
ezeket én is ismerem , de ólommérgezést még nem kaptam /remélem ki maradok ebből / némi szabályt azért ismerek----persze a többiek okulására + az emlékeim felfrissitésére nagyon helyes, hogy megemlitetted....!
sziasztok!
ha már a zselés akkuról van szó akkor van 1 olyan zselés akkum aminre ha ráteszek pl 1 izzót akkor magától pislog (magától szabályozza az áramot ahogy neki tetszik) nem lehet hogy csak ki vannak száradva a cellák? ez tölthető... meg lehet valamivel tölteni hogy jó legyen?
Az ólommérgezés nem valószínű, bár nem lehetetlen. Az elektrolitok marró hatása viszont azonnali, és súlyos veszély.
Hello!
Ha ilyen gondozás mentes aksi akkor biztos hogy nem. A régi töltő nyilásos aksikat pedig csak desztilllált vízzel lehet tölteni. Újra savat nem szabad beletenni.
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Ugye van a galván elem, és van a volta elem. Ez a kettő között mi a különbség??? Kérlek segítsetek. Válaszotokat előre is köszönöm! Üdv.: Ricsa
Szia ! én nem egészen igy szoktam----2 évente átsavazok akkukat persze mindig ügyelünk a fajúlyra-. álló/ ciklikus 1,18 gk /inditó 1,25 kg/dm3.
A sav nem párolog / általában / sav sűrűség esésnél a lemezen szulfátként megvan a hiány......
Szia !
Én inkább szakadásra / kontakt hibára gondolnék...ettől pislog .... töltés közben szétpuffad---néha robban!-- Már próbáltam kiszáradt akksit desztvizzel feltölteni ----- látszólag jó.... gyakorlatilag VACAK.!
Hello!
A galván a működésés módjára utal, a volta pedig ennek egy típusa, amit a feltalálójáról neveztek el.
Szia!
A VOLTA elem ben nincs depolarizáció--terhelés esetén jobban esik a feszültség. felépitése miatt nagyon magas a belső ellenállása. A galván elem újabb konsrukció --ezeket "kiküszöböli ".
Hi!
Így van. Szabatos definíció szerint (IEC): a galváncella olyan elektrolitikus cella, amely kémiai folyamat során villamos energiát termel. A gyakorlatban nem csak energiatermelésre, hanem analitikai mérésre is alkalmaznak galváncellákat, a redoxpotenciál mérésével és ionszelektív elektródokkal mérni lehet egy adott ion koncentrációját. Így működnek az elektromos pH-mérők is. Tehát lényegében minden elektrolitos elem, akkumulátor galváncella is egyben. A Volta-oszlopot pedig Alessandro Volta találta ki: Cu és Zn lemezek, köztük sós elektrolittal átitatott filc.
szia!
ezen nem látható semmiféle fuffadás úgy néz ki mint az új.... jah és 12V-os az akku 24V-on tölt kb 500mA-al ez mire utal?
szia!
ezen van töltőnyílás 6 db amin 1-1 gumikupak van... tölthető?
sztem igen minden töltőnyilás egy cellához vezet mert ugye cellánként 2 volt az ugye összesen 12v
De csak ioncseréltvizet kell bele tenni! egyébként amiről te beszélsz szerintem nem zselés ha nem ólomakkumlátor vagy azt hívják zselésnek?
szia!
és az ioncserélt víz az drága? működőképes lessz tőle az akku? mihez használják az ioncserélt vizet? mennyit kell beletölteni? UI.: nem tudom hogy ólom vagy zselés -e riaasztóban volt keresek róla anyagot és írok de lehet h ólom mert ATOM nehéz és elég kicsi
ioncserélt vizet lehet venni pl.: a tescoba vagy valami benzinkútnál
kb.:300Ft 5liter ha ez ilyen ólomaksi akkor majdnem csurig kell tölteni ha nehéz akkor sztem ólom nekem is van ilyen 55Ah-s és alig bírtam felhozni a pincéből
HA fel töltötted vízzel utána árammal is felkell
viszont amíg töltöd(árammal) aaddíg hagyd ne zárd vissza a töltőnyilásokat Idézet: „HA fel töltötted vízzel utána árammal is felkell” ez nem éppen helyes kifejezés mert feszültséggel töltjük
jó akkor feszültséggel ennek ellenére gondolom megértetted
u.i. megnéztem mi a különbség a zselés és a "sima" között annyi hogy a zselésben van valami üvegszövet amibe fel van itatva a kénsav hogy ne lötyögjön
de inkább lefotóztam mint keresgettem
ha vki tud angolul lefordítaná nekem h milyen akku? levii: igen megértettem csak nem hagyhattam ki remélem nincs harag
rá van írva hogy rechargeable azaz feltölthető
Egyébként jó felbontású kép még a tranyókon lévő felirat is olvasható harag: ugyanmár |
Bejelentkezés
Hirdetés |