Fórum témák
» Több friss téma |
Az optocsatolónál csak egy szem 4,7V os zener van. Legalábbis a PCB - n ez van felszitázva. Más zener a környéken sincs. Viszont nem tudom természetes e hogy az egyik hűtőborda (nem az amin az IGBT k vannak) így üresjáratban is forró... Meglesem a rajzot, ha nem az ami nekem van akkor kirajzolom az optocsatolós visszacsatolást...Az opto melletti elkót kicseréltem, semmi eredmény.
Köszi. isten vagy..! Kísértetiesen hasonló, de azért mégis más...A gép belső elrendezése szinte teljesen azonos, viszont nagyfesz kondiból nálam csak 1 van. Egyébként elrendezésileg minden stimmel, szerintem jó lesz ez a rajz. Nézem azt is..
Itt az opto kör, a zener a szitázás szerint 4,7V os, de kiveszem mindjárt és megnézem...
A csatolt PDF en az 5. oldalon látható elrendezésű gép az ami szinte teljesen hasonló az enyémmel. A képen a "SECONDERY DIODES" 3db dióda közös hűtőfelülete az ami forrósodik. Ez természetes jelenség így üresjáratban? A nagyáramú kimeneten 0,6V ot mérek. Mindent végigmértem, az optocsatoló meghajtókörében nincs hibás alkatrész. Minden jó, a soros W os ellenállás és dióda, a zener, (kivettem, valóban 4,7V os..) a két ellenállás, az elko kicserélve, a hőkapcsoló rövidzár...Merre tovább..?
Feszültség mentes állapotban, kikapcsolva pedig ohm ra full zárlat a nagyáramú kimenet. Gondolom ez sem természetes...Azt hiszem nem úszom meg hogy teljesen szétszedjem és a soros nagyáramú diódák környékén lévő nagyfeszültségű kondikat is megmérjem. Szerintem valamelyik zárlatos lehet. Más nem indokolja hogy üresjáratban ne legyen fesz a kimeneten + fűtsenek azok a diódák. Bár lehet hogy tévedek..
Vagy szekunder dióda zárlatod van. Ilyen esetben be sem szokott indulni a gép.
Csak akkor tudod megállapítani hogy melyik a hibás, ha kiforrasztod őket. Lényeg, hogy könnyen javítható! A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
Jelenleg full zárlatot mutat mind a három dióda. Már szétszedtem teljesen a gépet, az egyik dióda kipukkanva füstös kormos..stb Kiveszem ezt elsőre aztán meglátjuk mit mutat...
Kérdés..: Az IGBT k melletti dióda nincs a hűtőfelületre rögzítve, sőt el van emelve tőle. Nincs rögzítő csavar se benne (egyikben sem..), de fel van szilikon pasztázva.. Ez vajon szándékos a gyártó részéről? ( vagy valaki már próbálkozott előttem a javítással és trehányul rakta össze..)
A RET nél van is ebből a DSEK60 diódából...nem óccsó, 1490 HUF de legalább van...
A másik dióda nagy valószinűséggel jó lesz. Becsapod magad ha nem forrasztod ki. Ha ránézel a rajza láthatod, hogy akármelyik szekunder dióda zárlata esetén mindíg full zárlatot fog mutatni diódavizsgáló. Ha van tervezve a nyákba több szekunder diódának hely akkor rakj oda is, mert ez visszatérő hiba lesz előbb utóbb.
Az IGBT melletti diódát fogasd oda a hűtőbordához. Ha nem találsz itthon ilyen 2×30A-es diódát ami oda való, tudok segíteni a beszerzésben.
Kivettem ezt az eldurrant DSEk60 at és megszűnt a zárlat a kimeneten, legalábbis ohm ra méregetve. Most 2,5kohm ot mérek a kimeneten.
Itt a bűnös (remélem csak ennyi...) a bal oldali lábánál kipukkanva..stb:
Az eddigi segítséget is köszönöm, ha megjött a dióda és összeraktam a gépet akkor jelentkezem és kérdezek még ha lehet... Gondolom ne essek neki egyből hegeszteni, valahogy ki kéne próbálni előtte..
Köszi még egyszer.
Ha megy a gép és nem világít a hibajelző led és üresjárásban kb 72-80V van a kimeneten akkor jó lesz. Sorbaköthetsz egy 100W-os izzót az első bekapcsoláskor, de akkor nem lesz meg a teljes kimeneti feszültség. Ha halványan világít, akkor mehet az éles próba.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
Azért van elemelve a hűtőbordától, mert a dióda hűtőzászlója ellenkező polaritáson van mint a hűtőborda. Ha felcsavarozod, akkor könnyen lehet pukk a vége. Illetve fel lehet csavarozni,ha megfelelő átütési szilárdságú szigetelőlapot teszel alá,és műanyag csavart használsz a dióda rögzítésére.
Hát nem tudom indokolt e hűteni, ha a gyártó szerint jó így akkor biztos jó. De lehet hogy mégis felcsavarozom mert van itthon a TO220 hoz való műanyag szigetelő alátétem, az a peremes fajta ami szigetel a furatban is. Lehet mégiscsak jó lenne ezt a diódát hűteni...A szigetelő szilikon lap meg eleve rajta van a hűtőbordán, azt rátették mindkét oldalon. Csak nem üt át...Vagy inkább hagyjam a fenébe? Ne legyek már ennyire maximalista, mert még nagyobb bajt csinálok mint ami most van. Ha átüt akkor gondolom annyi az IGBT k nek...
köszi
Köszi, a RET nél van ilyen dióda már be is dobtam a kosárba. Egyetlen bajom hogy aug. 12 (jövő hét hétfő...) - 24 ig zárva lesznek, holnap már péntek. Bízom benne hogy holnap átadják a GLS nek és akkor hétfőn már ki is hozzák. Nincs több hely + diódának csak amennyi eleve be van ültetve. De eleve kettőt rendeltem, biztos ami biztos...Most hogy kivettem ezt a kipukkantat megszűnt a zárlat...Azért nézzem meg a másik kettőt is?
Az eredeti gépben mindkét dióda hűtőbordán van, ezzel http://uk.farnell.com/productimages/farnell/standard/1344123-40.jpg rögzítve.
Fontos azt tudni, hogy milyen típusú az a dióda, mert ilyen tokban létezik 8A-es és 16A-es is. Ehhez hasonló kínai koppintás gépben láttam már 16A-es diódával ilyet, egy kis lemez hűtéssel stabilan működik akár 140A-es terhelés alatt is. A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
Igazad van, de néhány ilyen gép már nálam is megfordult, és bizony ugyanilyen megoldással, mint ami az ominózus fotón látható.
Én pl. szigetelt zászlós típusra cseréltem őket, így biztosítva a megfelelő hűtést. A rögzítőklipsz nem minden hűtőbordában áll meg, illetve nehéz kiválasztani hogy melyik típusú klipsz kellhet az adott bordához,mivel többféle ilyen klipsz is létezik.
Az IGBT melletti diódák : MUR1560 600V/15A és 150 A csúcsáramot bírnak elvileg.
Sosem volt gondom vele, a Lomexben vettem egy marékkal, azt használom már évek óta többféle inverterhez.
Háát..én most láttam ilyen invertert belülről először. Ilyen nagy áramú hálózati dolgokkal nem foglalkoztam sosem. Egyszer mindent el kell kezdeni...De gondolom van ennél jóval bonyolultabb hiba is, azon tutira vakarnám a fejem. Pláne ha valamelyik nagyáramú tekercs/trafó(?) égne le. Újra tekercselgetni...stb Ez egy külön műfaj.
A RET nél az utolsó percben rendeltem, de hétfőn hozza a diódáimat a GLS. Kíváncsi leszek, mindössze "ennyi" lett volna a baj? Mondjuk ahhoz pont elég volt hogy a kimenete zárlatba kerüljön.. És vajon mitől mehetett tönkre ez a batár nagy dióda? Mert ez a gép szerintem az első pálcánál megállhatott. Olyan újak a munkakábelei mintha most vettem volna ki az original dobozból..Lehet alul van méretezve, vagy nem elég gyors a leragadás védelem..stb. Ha így van lesz még vele gondom elég.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
Évente legalább 25 ilyen gépet javítok, aminek ilyen szekunder dióda hibája van és legalább 50 gépet aminek kínai kondenzátor vagy ellenállás szakadás a hibája. Ezek ilyen 5perces melók. A tapasztalatom az, hogy ha kicserélem a szekunder diódát, minimum 1 évig bírja, de előbb utóbb visszakerül mert alul van méretezve. Ez a konstrukció ami neked van már majdnem 15éves és kisebb-nagyobb változtatásokkal a kínaiak még mindíg gyártják. Az eredeti kapcsolás a Telwin Tecnica 1000 volt, ami egy nagyon jó kis gép. Láttam már jópár féle nevű és színű kínai változatot belőle. A Telwin is gyártja, de az már változtatott a kapcsoláson és kispórolt belőle egy-két dolgot. Belvált kapcsolás, csak a kínaiak a hulladék minőségű alkatrészeken csúsznak el...Nagyáramú tekercs/trafó leégéssel még sohasem találkoztam, mert a félvezetők sokkal hamarabb mennek tönkre.
Köszi, ez biztató. Amennyit én itthon hegesztgetek arra jó lesz..Egyébként úgy jutott eszembe hogy hegesztettem a kerítést és lefüstöltt a hagyományos hegesztőtrafóm. Akkor ugrott be hogy hoztak javításra hozzám 3 - 4 éve egy inverterest, és én kapásból rávágtam hogy tuti nem éri meg javítani, de nézesse meg mással is azért....stb. Erre azt mondta ember hogy ők mintaként kapták kintről de ezzel le is szerepelt, inkább itt hagyja, és rakjam ki lomikor vagy használjam alkatrésznek ha tudom. Hát jól éreztem hogy azért nem kell kidobni... Szóval így jött az ötlet hogy egy próbát megér a javítása, évente 1 - 2 dióda?..Ennyit bőven megér. Bár amennyit én használni fogom a ház körül, lehet 5 évente kell majd cserélgetni...
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
sziasztok kis telwin force 145 ost hasznaltam generatorrol es a vezerles kiment tudna vki segiteni,koszonom.
Mit szeretnél tudni?
szeretnem tudni hogy honnan szerezhetek be es mennyiert vezerloegyseget illetve h eszt kelle kicserelni.Egy szerelo megnezte es asztmonta vezerloegyseg kell.
Hát én minden egyes alkatrészt be tudok szerezni ehhez a géphez, ami benne van, de fogalmam sincs mi lehet az a vezérlőegység, mivel nincs benne ilyen. A vezérlése a gépnek a főpanelen van ami vastagon le van lakkozva, tehát nem egy cserélhető egység. Sohasem találkoztam ilyen hibával.
Mi a hibajelensége a gépednek?
Üdv mindenkinek!
Gondom van egy Einhell BT100 inverteres hegesztővel. Mindent átnyálaztam a panelokon,és az itt talált rajz alapján egy hibás ellenállást találtam (82Kohm talán 3W ami direkt az egyen nagyfeszt veszi le 15voltra),meg egy zener (BZV55C5V6),amin keresztül táplálkozik az UC3845 ic is.Semmi más rossz alkatrészt nem találok.A 82K ellenállás és zener csere után a tápfesz megvan az UC3845-ön,de a 8-as lábon semmi ref fesz nincs(állitólag 5V nak kéne lenni),de a 6os lábon sincs semmi kimenet.Már próbáltam 5Vot adni kültápról a 8as lábra,de igy sem volt változás. Próbáltam 15Vot adni az RT7 pontra(Q1P tranzisztor kolektorára),ekkor az a rész indul(venti megy,kontroll ledek OK-t jeleznek).Szerintem ha az UC adná a PWM jelet,a többi is beindulna. Röviden az egész panel nem indul. Lehetséges hogy az ellenállás,zener hiba miatt megnyúlt az UC3845 is? Esetleg valakinek valami tippje? |
Bejelentkezés
Hirdetés |