Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   144 / 293
(#) laccika77 válasza fkornel hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
A szerelő tudja a dolgát, lehet helyettesíteni olcsóbb típussal. Vállaljon rá garanciát! A gyári kb dupla annyi, sini.hu-n nézd meg
(#) Henriett hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok! Mostanában azt vettem észre a hűtőgépemen kb. 5 éves( Hansmark)hogy belül a hátfala bederesedik vastagon és mintha a motor egyfolytában menne , nem áll meg. Ez szerintem rendellenes!? Mi baja lehet? Köszönöm Hena
(#) kaqkk válasza Henriett hozzászólására (») Okt 5, 2014 / 1
 
Tekerd lejjebb a hőfokszabályzót , 1-2 állásban jó lesz , meleg volt párás volt a levegő és nem volt ideje a hűtőnek a leolvasztásra azért vastagodott meg a dér.
(#) kjoe hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni végső elkeseredésemben!!!
Van egy Samsung RSH1 tipusú amerikai hűtőm.
Egy komprersszoros, két hűtőkörös 4 éves gép.
A következő probléma van vele, bekapcsolás után elkezd hűteni rendesen.
Aztán kb 4 óra múlva, mikor már elérné a megfelelő hőmérsékleteket(-20C;5C) átmegy fűtőgépbe és kb -3 és 10-11C-ig melegszik, majd ismét elkezd hűteni és így tovább....
Az haggyán, hogy a kijelző köszönő viszonyban sincs a mért értékekkel, de nem tudom ezt a jelenséget már mire vélni és folyamatosan romlik meg benne minden fagyasztott cucc.
Elvégzett javítások(gyakorlatilag minden):
-Kompresszor csere, mert nem ment.
-Természetesen gáz feltöltés
-Normál hűtőtér ventilátor motor csere
-Normál hűtőtér leolvasztás érzékelő szenzor csere
-Vezérlő panel csere(ez már csak kínomban, de semmi változás)
-Minden kimérve(fűtőszál, hőbiztik, hőmérséklet szenzorok stb)
Ma kínomban kihúztam a fagyasztó leolvasztó fűtőszálat is a csokiból, hátha az fűt, de ugyanúgy visszamelegszik....0C-ra aztán újra le kb -17-ig tuti.
Kérlek titeket segítsetek, felhívok bárkit, el is megyek bárhová tanácsért is ha kell, csak menjen rendesen ez a *.
Nagyon várok minden hozzászólást!
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) laccika77 válasza kjoe hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Üdv! Az elmondottak alapján kalorikusan rendben van, mindenképp vezérlés hiba, az olvasztás és a kompresszor reléire gondolnék első körben. És tennék egy próba lámpát a kompresszorra, hogy felmelegedés közben kap-e áramot vagy nem(arra gondolok ,hogy túlmelegszik a kompr. és leklixonol és csak hosszú idő után indul be mikor kellőképp lehűlt)
(#) kaqkk válasza kjoe hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Elsőre azt mondanám hogy semmi baja a hűtőnek csak kevés az "árú" a fagyasztóban , ha mást nem fazékban műanyag dobozban tegyél bele sós vizet és a víz hőmérsékletét mérd ne a belső levegőét...
(#) kjoe válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
Azt még elfelejtettem leírni, hogy a kompresszort, mikor cserélte a szerelő nem gyárit rakott bele, mert szerinte ez egy jobb konstrukció(képek mellékelve a rossz és az új kompresszorról).
Most próbáltam volna megnézni lámpával, éppen állt; de mire leszedtem a csavarokat pont beindult . Anyit viszont tudok mondani, hogy -10C volt benne, amikor újraindult, tehát ez megint 10C-os emelkedés!!! kb 2-3 óra alatt.... ez fűtés nélkül nem lehetne vagy igen? Ha áramszünet van akkor sem melegszik fel ennyi idő alatt...
Ja és a hátsó, kopresszor hűtő ventillátor sem ment, annak mikor kell működnie??
Köszönöm a válaszokat előre is..
(#) kjoe válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
Lennt folytattam az észrevételeket, annyit írnék még, hogy 10-20C-os emelkedés a mélyhűtőben kb 3 óra alatt az nagyon sok, de kipróbálom a sós vizes dolgot is
(#) kjoe válasza kjoe hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
bocs aza lennt inkább fennt van
(#) kaqkk válasza kjoe hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Ha üres a fagyasztótér a levegőnek nincs hőtároló képessége , ha nincs ami "akkumulálja" a hideget akkor a leolvasztófűtés hője pillanatok alatt fel tudja melegíteni a teret, ilyen egyszerű a magyarázat
(#) Henriett válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Szia , úgy csináltam ahogy mondtad lejjebb vettem a hőfokot ami igazából nem is a sima hűtő részben van mert ott semilyen gomb nincs , csak a fagyó része allatt van egy kis tekerős gomb de az is csak úgy van jelőlve hogy a kissebbtől a nagyobbig.Ezek után még mindig ugyan úgy bederesedik, és amit még mindig problémának gondolok a motor folyamatosan megy, sosem hallom hogy megáll , pihen, újra indul. köszönöm
(#) kjoe válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Az a probléma, hogy nem üres...
Van benne gyártott jégkocka elég sok, jégakku 6db, fagyasztott gyümölcs, hús, kenyér stb és érezhetően nincs megfagyva rendesen.
Sőt a leolvasztó fűtőszál jelenleg ki van kötve a fagyasztótérben, csak a hűtőtérben működik...
A SAMSUNG szerviz emlegetett valami hőkorlátozót, ami normál esetben szakadást mutat, de sehol nem találok olyat, csak hőérzékelőket, amik normál (5,9kOHm) tartományban működnek, illetve hőbiztosítékokat(az is jó)
(#) kaqkk válasza Henriett hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ha lejjebb vetted a hőfokot , le is olvasztottad a jeget a hátlapról vagy csak várjuk a csodát ?
(#) kaqkk válasza kjoe hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ezt a tipust nem ismerem közelebbről de én is a hőkorlátozóra tippeltem volna a leírtakból . viszont előfordulhat hogy a légterelő ami a fagyasztó és az elpárologtató közt van az van felakadva és állandóan fullra nyitott és a hideg-meg a meleg levegő is akadálytalanul közlekedik...
(#) Henriett válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
A hőfokot mikor visszavettem nem olvadt le magàtól. Így leolvasztottam úgy hogy kihúztam. Mikor újra visszakapcsoltam akkor is bederesedett pedig akkor màr 1-2 fokozatra volt àllítva.
(#) kaqkk válasza Henriett hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Az természetes hogy lederesedik.A dér meg is vastagodik , egyáltalán nem olvaszt le ? Ha ez így van akkor hőfokszabályzó csere lesz a megoldás
(#) Henriett válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Így van , egyáltalán nem olvaszt le. Megéri megcsináltatni? Mennyibe fog fájni KB.??Köszönöm
(#) kaqkk válasza Henriett hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Most olvasom az előző hsz ben ezen csak egy szabályzó van ? Tehát egy kompresszoros ? Egy sárga lámpa nincs rajta véletlenül ami világít ?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2014
(#) Henriett válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia, nincs semmilyen làmpa rajt. Hát hogy hàny kompresszoros azt én sajnos nem tudom ,nem értek hozzà.
(#) kaqkk válasza Henriett hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ha nincs sárga lámpa akkor valószínűleg hőfokszabályzó csere lesz a megoldás , keress egy szerelót és kérj árajánlatot .Kb 5-10 közt lesz...
(#) Henriett válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia,köszönöm a segítséged. Még annyit kérdeznék hogy hasznàlhatom így míg nem ér ide a szerelő?? Nem szeretném hogy nagyobb baja legyen meg mivel a motor is mindig megy gondolom sok àramot eszik. Köszönöm
(#) laccika77 válasza Henriett hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Bocs,hogy bele szólok, de nem feltétlen szabályzó hiba! Ha a szabályzó rossz és folyamatosan megy az egyébként jó hűtő reggelre (ritka ajtónyitás) megfagyna a normál térben 1-2 élelmiszer. Inkább csökkent hűtőteljesítmény vagy gázhiány miatt a kikapcsolás határán van de azt már elérni nem tudja.
(#) kjoe válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia,
volna esetleg még valami Ötleted, mert továbbra sem találom a probléma okát, és lassan semmi nincs, amit még ki lehetne cserélni...
Nagyon el vagyok már keseredve,mert itt egy komoly drága gép és gyakorlatilag alig hűt....
írtam neked korábban is választ képekkel, kérlek írjatok, ha van 5let
Ma megnéztem a leolvasztó vízcsöveket is de semmi rendelleneset nem találtam, viszont áram alá helyezéskor a hátfal mögött valami szervomotorok jönnek-mennek, az mi lehet?
Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) laccika77 válasza kjoe hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Nem tudok így látatlanba többet mondani, a szervo motor valószínű zsalumozgató ami a levegő áramlását irányítja.
(#) kjoe válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Nincs , vagy nem található átjárhatóság a két hűtőtér között...aaaa
azok a motorok nem cserélhetőek?
De meg fogom még egyszer nézni!
És ha látnád? Hűtőszerelő vagy?
(#) laccika77 válasza kjoe hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Nem ismerem a típust, én ipari hűtővel foglalkozom. Ezeket el sem vállalom, nem éri meg a kínlódást.
(#) kjoe hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Eszméletlen a történet, már én is sírok rajta, de az ember mindíg tanul vmit.
Most az derült ki, hogy a leolvasztó fűtőszál, csak a csepegtető tálcákat fűti, az automatikus leolvasztás meleg gázos.
Ma fedeztem fel, újabb szétszedés után, hogy a lederesedett hűtőbordáról egyszer csak elkezd leolvadni a dér és a kompresszor felől alul nem meleg, hanem hűvös levegő jön.
Teljes káosz van már a fejemben, van valaki, aki rendet rakna?
Miért kell ezzel nekem bajlódni, a hivatalos szerelő feladta már....
Köszönöm előre is.
Segítségnek felraktam egy kapcs. rajzot, hátha kiderül valami
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) gyerek67 hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Szervusztok!
Az utóbbi időben az álló elrendezésű Zanussi fagyasztószekrényünk (képek alább) a hűtési fázis végén, időnként furcsa, nem túl hagos kattogó hangot hallat, ez kb. 30-45 mp-ig tart. A végén rázkódik egyet a kompresszor, utána csend.
A fagyasztó mindezek ellenére rendesen hűt.
A pontos típust nem tudom, mert még nem akartam kihúzni a helyéről.
Van tippetek, hogy mi lehet a kattogó hang oka?
Esetleg már most kezdjek nézni másik fagyasztót?

Üdv: Viktor
(#) laccika77 válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Üdv! A kompresszor kezdi feladni a harcot.! A típusa HB320 vagy valami ilyesmi.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) ottolino hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Üdv, szeretnék egy kis segítséget, vagy tanácsot kérni. Van egy egyajtós Zanussi hűtőm (kb. 10 éves) egy kis fagyasztórekesszel, és az a probléma, hogy hűt a hűtő, fagyaszt is, aztán leolvad. Hűt, nem hűt. A kérdésem az, hogy 1: mi lehet a hiba oka? 2: ha tudja valaki a hiba okát, azt mennyire érdemes javítani, vagy inkább érdemesebb egy új hűtőt venni?
A válaszokat előre is köszönöm
Következő: »»   144 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem