Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   143 / 293
(#) dudi25 válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ez bonyolultnak hangzik skypon videóval meg tudod nezni? És milyen műszer kéne hozzá?
(#) drfj hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Segitséget szeretnék kérni,van egy 6 éves AEG S 75398 kombinált nofros hütőm,a fagyasztóban -18C van,a hütőben viszont +5-ról felment +12-re a hőmérséklet és hiába kapcsoltam be a coolmatic funkciót továbbra is +12 C-on van a hütő.Mi lehet a hiba?Köszönöm előre is a segítséget.
(#) jck hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Sziasztok, Van egy Indesit BE 34 PI kombihűtő. Ezüst és csipog, ha nyitva marad... 8 éves és azt mondta 7000-ért az ember, hogy 50e-ért elektronika cserével még működni fog. Na ezt kicsit sokalljuk, mert van kicsit kevésbé csilivili hasonló áron. Van valakinek ötlete, hogy lehetne ezt a horror költséget megspórolni és mégis életre kelteni a hűtőt?? Kösziszépen, Judit
(#) Karesz68 válasza Karesz68 hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Most újabban a hűtő elfordítása után a rács szabaddá vált és a belső hőmérséklet tartósan elérte a 11°C-ot. A fagyasztórekeszben -10°C is van már. Többet megy a kompresszor, de most jobban is hűt. A gáz nem fogyott el.
(#) szanto1952 hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Üdv mindenkinek,sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni,van egy működő képes gorenje fagyasztó szekrény kompresszorom,ma kivettem a helyéről de nem húztam le egy csúszó sarut sem,mert nem tudom hogy melyeket kell rajt hagyni,nem szeretném hogy leégjen a motor.Csak kerékpár felpumpálásra akarom használni.Előre is köszönöm.
(#) yulo5310 válasza szanto1952 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Hali! Az alsó kábelköteget megszünteted,úgy hogy előtte a barnát és a feketét összekötöd! Az ment a termokapcsolóhoz,utána a főkábelt elvágod és mindkét véget bekötöd a nyomáskapcsolóhoz.
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
De ha csak úgy,magában akarod használni,akkor a barna és a fekete közé teszel egy átmenő kapcsolót,és azzal vezéreled! De vigyázz,ezek tudnak akár 30 bart is nyomni! Attól ne félj,hogy a motor leég,minden védelem benne van az oldalán lévő házban!
(#) pjg válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
S mennyit tudnak szívni?
(#) yulo5310 válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Azt nem tudom,de keresel egy modellezős oldalt,ott használják vákuum előállításra. Vagy egy pákás fórum(ónelszívás)
(#) moba hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Két hűtőt nézegetek.
1. ZANUSSI ZRB35210XA No Frost hűtőszekrény
2. GORENJE RK 6192 KX (ez jobban tetszik)
A fagyasztó részen a Zanussi No Frost technológiával rendelkezik, a Gorenje Frostless-el. Olvasgattam, hogy melyik technológia mit takar. A kérdésem az lenne, hogy a gyakorlatban annyival többet ér a No Frost? Ha tehetem, kerülöm a hűtő/fagyasztó olvasztását
Előre is köszi!
B.
(#) pjg válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Azaz. Ónelszívás. Tudsz ilyet?
(#) yulo5310 válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Beírod a gugli keresőbe:ónleszívó építése hűtő kopresszorból!
(#) yulo5310 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Vagy itt a keresőbe"hűtőgép kompresszor",de így is írd,és kidob 18 oldalt!
(#) pjg válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Sajnos nincs találat.
(#) yulo5310 válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Ne viccelj!,épp azt olvasgatom! A főoldalon rákattintsz a "fórum" ra,és a keresőbe beírod a pontos címét a témának! Azt amit adtam,de csak itt,a hobbielektronikán!
(#) pjg hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
Ja, hogy itt. A google-n kerestem.
(#) szanto1952 válasza yulo5310 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Üdv:yulo
Megcsináltam ahogy le írtad,szuper.
Köszönöm a segítséget,jó egészséget kívánok.
(#) yulo5310 válasza szanto1952 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Örülök neki!,neked is jó egészséget!
(#) StMiklos válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
-0,9 bart tudnak (abszolutban 0,1), de ezt nem szeretik, mert nincs elegendő hűtésük. Normál üzemben sem mennek ( a régiek) légköri nyomás alá és a visszatérő gáz hűti őket.
De azért kb. -0,5ig használható.
Üdv: StMiklos
(#) pjg válasza StMiklos hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Köszi. Kiforrasztó páka szivattyúja lesz.
(#) fkornel hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Sűrgős segítségre lenne szükségem, mert van egy kb. 10 éves Samsung RL33EBMS no-frost-os hűtőgépem ami két napja kattog (mintha 1-2 percenként egy mikrokapcsoló kattanna), de már a hűtő és fagyasztó rész is teljesen felmelegedett (a hűtő oldala pedig hideg ahol a hőt le szokta adni). Hátul leszedtem az alsó borítólemezt és a kompresszor (fekete fém "tartály") forró.
A szokásos, időnként hallható kompresszor hang is megszűnt, csak feljebb hallok egy ventillátor szerű duruzsolást ami gondolom a no-frost elszívó rendszernek a hangja.
Mi lehet a baj?
Gondolom szerelőt kell hívnom, de azért nem árt ha képben vagyok, hogy ne ejtsenek át nagyon.
Üdv.,
Kornél
(#) laccika77 válasza fkornel hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
99% kompresszor hiba!Esetleg segédrelé. Húzd ki a konnektorból, hagyd kihűlni a kompresszort, majd próbáld újra.
(#) Jootika hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőkhöz. Van 1 14 éves Zanussi ZD 19/4 kombinált hűtőm, tönkre ment a termosztát , de elhatároztuk veszünk új hűtőt viszont addig szeretném üzemeltetni.Visszaolvasva láttam, hogy a termosztátnál a fekete és barna vezetéket kell összekötni, viszont a képekhez képest sokkal több vezetékem van. A dobozkából a 4 eresen és a termosztát kapilláris csövén kívül is van még vezeték amik szintén a termosztátba futnak.
Kérdésem ha csak a 4 eres barna és fekete vezetékét összekötöm fog üzemelni? Két napról lenne szó!
(#) yulo5310 válasza Jootika hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Hali! A termosztát felé még megy egy nulla vezető is a kijelző,és a világítás végett!
(#) Jootika válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
A lámpa stimmel, de kijelzőm nincs és a 3 vezeték ami 2 fehér a végük barna plussz egy zöld-sárga (föld) és ezek is hátramennek mint a kapilláris!Tettem fel egy képet.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) fkornel válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
Visszadugtam a hálózatra miután lehűlt a kompresszor, de ugyanaz a jelenség...
Kb. mennyiből lehet megúszni egy kompresszor cserét? Utána megint 10 évig használhatom a hűtőt, vagy inkább vegyek másikat (ami ugye 100+eFt)?
(#) yulo5310 válasza Jootika hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Ami a termóra megy barna és fekete,azt kell összekötni,de vigyázz!,a hűtő örökjáró lesz! A másik barna-fekete a lámpakapcsoló!
(#) Jootika válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Köszi a választ, akkor jól kötöttem össze. Az örökjárást úgy gondoltam egy programórával megoldom!További szép napot!
Üdv!
(#) laccika77 válasza fkornel hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Sok mindentől függ, hogy mennyi lesz a vége, a szerelő megmondja. Nagyságrendileg 40-50 eft.
(#) fkornel válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Meg is nézte már egy szerelő, valóban a kompresszor adta meg magát. Azt mondta tud egy másik ugyan olyan teljesítményű normál kompresszort belrakni a speciális gyári Samsung helyett 38eFt-ért. A másik valószínűleg drágább lenne és lehet, hogy több hét a szállítása. Azért megkértem, hogy kérdezzen rá mikorra és mennyiért lehetne, mert nem tudom egy más típusú szerkezet mennyire lenne hosszú életű és funkcióiban azonos, még ha működik is.
Ahogy elnéztem a Samsungnak plusz 2 kábele jön ki és a betáp dobozában csüng rajta egy nagy kondi.
Hol lehet beszerezni gyári Samsung kompresszorokat? (típus alapján nem találtam semmit)
Lehet cserélni nem bele illő kompresszorra az eredetit?
Következő: »»   143 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem