Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020
Rosszul tudtam...!!! Valamit kiderítettem az EV1527 chippel kapcsolatban...One-Time-Programmable (OTP):
"...általában "Learning code" chipnek nevezik, amely megtévesztő, mivel az EV1527 rendelkezik egy rögzített kóddal, amelyet a gyártás során állítottak be (sorozatszám), és nem módosítható. Az EV1527 „Learning code” távirányítókat olyan vevőkészülékekkel kell használni, amelyek megtudják tanulni a kódokat. Más mód nincs..."
Tehát ezért nincs infó a kód beállításról...ezt már gyártáskor fixen "belevésik".

Ha nem sajnálod, kiszeded az EV csippet és beteszed a 2260-ast ...az áramkör többi részeit összehasonlítod a 2260-as adatlapjával...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2020
(#) bajuszvas válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 18, 2019
Csak fix kódos vevőkhöz ajánlott.
Kompatibilis chip-ek:2260, 2262, PT2264, 5326, SC5262, HT600, HT680, HT6207, HT6010, HT6012, HT6014, SMC918 series, 527, 1527, 2240, HCS101, HCS200/HCS201, HCS300/HCS301 (partial code), part of single chip microcomputer
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 21, 2018
Sziasztok.
Vettem egy ilyen távirányítót egy fél éve már. És ez az idő alatt le csökkent a ható távja nagyon. Így az lenne a kérdésem, hogy tudtok ajánlani picit komolyabb ilyen jellegű távirányítót?
Szép napot.
(#) zsolt58 hozzászólása Máj 28, 2017
Sziasztok.
Vásároltam egy ilyen távirányitó adó-vevö szettet.
És Arduinoval le szeretném kódolni, hogy más ne birja másik távirányitoval használni, mert ugy tudom, hogy ilyen vevö jó az összes olyan távirányitohoz.
Remélem érthetöen irtam le.
Üdv.
(#) Suncorgo hozzászólása Dec 5, 2016
Sziasztok, valaki foglalkozott már a 2262 és 2272 párossal? Pontosabban az érdekel hogy a cím lábak ugyan úgy állnak még sem reagál a vevő az adó jelére. Az Rosc ellenállásnak egyformának kell lennie az adó és vevő áramkörben?
(#) Dolvevita hozzászólása Nov 2, 2016
Jó estét!

Szeretnék készíteni egy rádió távirányítású hordozható szerkezetet, a mechanikát elkészítem, de az elektronikához nem értek.

Amit szeretnék elérni hogy egy RC kontroller műkedésbe hoz egy modellező servot.

A kinézett alkatrészek:
RC
servo

Két kérdésem lenne:

1.
Milyen 5V áramforrást válasszak? (tölthető) elemet szeretnék bele, de nem tudom mit, elég 3 x 1,5 V ceruza elem, esetleg 4 db, egyáltalán pontosan 5 v kell hozzá?
Tehát milyen telep jó erre a célra, hogy működtesse ezt az RC vevőt és a szervót?

2.
Az áramforráson kívül kell még valamilyen elektromos alkatrész (persze vezetékek és pl. elemtartón kívül), vagy egyszerűen rákötöm a szervót az RC vevő kimenetére, áramot adok és működik?

Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 30, 2016
(#) gerenk válasza mrobi hozzászólására (») Szept 22, 2016
Két részből áll a távirányító, rádiócsatorna ami lehet 315 MHz vagy 433,92 MHz és a kódoló dekódoló rész. Ez lehet ugrókódos ,tanítható vagy fix RX2-TX2 vagy más kódoló-dekódoló páros pl. 2262/2272 stb. Ez rendszer amit választottál fix kódolású és nagy valószínűséggel
a PT2262-PT2272 párost használja. Másik távval is használhatod csak a cím és csatorna kapcsolót a vevővel egyformára kell állítani.
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 7, 2016
De nem fog kijönni olcsóbban, mintha készen, megbízható készülékként megveszed.
Amit linkeltél, egy adó-vevő páros, ebből kell 3 adó és egy vevő panel. Ehhez még kell egy-egy kódoló/dekódoló egység (2262/2272 vagy HT12e/HT12d), majd a relé és az ő vezérlése, na meg a 3db távirányító ház, tápegység, doboz. Ha mindenáron Pic-elni akarsz, akkor azzal oldod meg a kódolást, másra itt nem nagyon tudod használni.
Kódolás
Vezérlés
(#) ronin75 válasza Gj hozzászólására (») Dec 12, 2015
Ügyfélszolgálat: 06 1 580 2262
(#) Szpisti válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 9, 2014
Lehet hogy az IC 4 csatornájából csak egyet használtak ki, de az M-es akkor is csak "momentary" működésre képes.
Ha kicseréled L-esre az adóban, akkor be kell tenni még egy nyomógombot, és a 2262L egy másik lábát vezérelve tudod ki-bekapcsolni a relét.
Azt most hirtelen nem tudom, hogy az adóban és vevőben is kell-e cserélni az M-est L-esre.

Vagy be kel építeni a vevőbe egy D-flip-flopot, ami minden megnyomásra billen.
Lehet hogy utóbbi célravezetőbb és olcsóbb megoldás lenne.
(#) Szpisti válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 24, 2013
Közben nézegettem mifélékkel vezérlik ezeket az RF modulokat.
Nem kell ide semmiféle pic programozás, nézz utána a PT2262 és PT2272 encoder és decoder ic-nek. Ezek segítségével pár száz forintból 4 csatornás ki-be kapcsoló távirányítót lehet szerkeszteni.
Sőt ahogy nézem, kicsit elhamarkodottan rendeltünk, mert vannak olyan kész modulok is, amik tartalmazzák ezeket a kódereket. Pl. ITT vagy emitt.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Inhouse válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 6, 2012
Ha jól rémlik ez a coder/decoder páros megegyezik a 2262/2272 párossal. Amire figyelni kell, hogy létezik többféle verzióban, van ahol impulzust ad a kimenete, van ahol egy kimenet (majdnem) mindig aktív és csak vaáltja őket.

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 20, 2011
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy közületek valaki foglalkozott-e már a PT2262-72-es párossal IR üzemmódban?
Mert ugyanis van nekem síma PT2262-őm, és 2272-M4-em, ám eddig UHF üzemmódban használtam, de a zavarok miatt nem jól működik.
Ezért szeretném IR ként használni. Viszont az adatlap szerint van külön 2262IR, és nekem nem az van , hanem síma 2262. Vajon ez is használható infrában, vagy valamiben más lehet, mint az IR-es verzió?
Az adatlap nem ír különbségekről!

Előre si köszönöm!
(#) rascal válasza pucuka hozzászólására (») Szept 21, 2009
Köszönöm a választ mindkettőtöknek. A PT 2262 / 2272 IC-ket most vettem a Profitech Kft-nél. Tartanak belőlük folyamatosan, ha valaki még keresi. A 72-nek több verzióját is tartják.
(#) MPi-c hozzászólása Júl 11, 2009
A délelőtt jó hangulatban telt. Kilátogattam én is és készítetem néhány fényképet.
Nézelődők
Nézelődők
Érdeklődők
Mesterek - CIROKL és ALKOTÁSAI
Norbert, szamóca, lamalas, Pioneer
Pioneertól elnézést, de csak itthon láttam, hogy célozhattam volna még egy kicsit jobbra. Az ő képei biztos jobbak lesznek!
(#) edgar válasza Berki Tibor hozzászólására (») Dec 6, 2008
Ez az Ic egy nagyon komoly encoder.
Ennek a parja ami az adoban talalhato az a PT 2262 IC.
Itt az adatlapja:
Bővebben: Link
Ha ez van a kepen veszurt panelon akkor a vevo ressszel van dolgunk.
A linken megadja a tipikus alkalmazasi peldat.
ebbol kiindulva mar is megtudod hatarozni, hogy hol van a kimenet meg a betaplalas.
maga a vevoresz nallad is a linken lathto szuperregenerativ vevo (ez egy eltalanos jo erzekenysegu kapcsolas) tovabba nem igen latszik a kepen, hogy mi van meg bele rakva.
A lenyeg az, hogy az Ic kimenetet (eit) kovetve (10-11-12-13 labak) mar is megtudod hatarozni, hogy mi hova megy(+V 18-as lab es GND(-) 9-es lab).
A panel hatlapjan lathato Ic-rol nem irtal semmit sem.
Gondolom, hogy egy muveleti lehet (LM358).
Itt meg az adoban alkalmazott Ic lathato:
Bővebben: Link
Ezt az Ic parost az auto kontaktkulcsaba szerelt akarmicsodakhoz alkalmazzak szeretettel egyes gyartok.
Termeszetesen masra is lehet alkalmazni.
Egy link ahol kulonbozo tipusu Remote Control kapcsolasok lathatok_tobbek kozott a tied is:
Bővebben: Link
A bekoteseket neked kell kibogozni a beszurt adatok alapjan.
Vagy kerjel meg valaki hozzaerto baratot.
Amenyiben atszaladsz hozzam egy sor mellett el is intezzuk.
Ps:
Mikor a kameraval fenykepezel akkor az objektivjet egy kicsit csavard ki, hogy elles legyen a kep.
Utanna viszacsavarod.
Vagy tegy a kamera objektivja ele egy fenykepezogep objektivot mond elotetlencse.
addig kozeletsz a tragyhoz amig elles lesz a kep es akor "katt".
(#) Inhouse válasza Csaba09 hozzászólására (») Jan 17, 2008
Ha van benne kóder/dekóder IC páros, akkor alapból 4 csatornád van, tehát 4 relét is kapcsolhatsz. Persze nem közvetlenül az IC-vel.
2262/2272 vagy HT12D-12E, esetleg ezek klónjai, ilyet keress rajta. Az adatlap alapján lehet kódolni, valószínű az a kapcsolósor arra való, ha jól értettelek...

Üdv
Inhouse
(#) _JANI_ válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2008
12Vra leginkább egy zéneres áteresztőtranyós fesz.szab. lenne a leg célszerűbb. De egy 10-11V -os stab-IC-t is meglehet fejelni egy nagyobbteljesítményű (darlington) tranyóval.
...
Lehet kapni nagyobb áramút is. Érdemes rákeresni...
78S05 5V 2A, 78T05 5V 3A. 78H05 5V 5A.

<< Itt >> találsz példát a párhuzamosításra, megfejelésre és a zéneres kapcsolásra is.
Sok sikertr
(#) nagyistvan válasza Novak hozzászólására (») Nov 28, 2007
Eddig értem a kapcsolást, az eredeti dekódoló ic-t
2272 tipus azért nem használod mert csak 1 kapcsolót
tud működtetni ?
az adót is átalakítottad a kódoló ic.-t 2262 tip. nem használod, csak az adómodult?
Úgy tudom hogy az eredeti ic.-k impulzusszélesség
modulációt használnak.
(#) Inhouse hozzászólása Aug 27, 2007
300MHz van írva a szövegben, de gyanítom, hogy inkább 315MHz lesz. Odamész a TV-dhez, kihúzod az antennát, odanyomod közel a távirnyát és a TV-n beállítod a 300, a 315, a 433 MHz-et ...(ha nem jó, akkor végignézed a köztük levő sávot aprólékosan). Ha ott ad, akkor amikor nyomod fekete/fehér csíkok fognak rohangászni.
Ez az IC hasonlónak tűnik a 2262/2272 vagy HT12D-12E párosokhoz, csak ez 5 lábon állítja a kódot, viszont ez is 4 csatornás.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 11, 2007
Ha kóder/dekóder párossal van felépítve (2262/2272-ht12d/ht12e) akkor ezek kimenetéről vehetsz le jelet, nem kell a hangszóróról kerülővel.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse hozzászólása Máj 7, 2007
A legtöbb vezetéknélküli csengőben (biztos van piaci szutyok is, amiben nem) van koder/dekoder páros, csak 2262/2272 és nem a HT12, de még a lábkiosztás is ua. az IC-knek. Lehet, hogy teljesen kompatibilisek?

Elvileg ua. a biztonságot tudja, mint a nem ugrókódos távirányítós cuccok: a garázs/kapunyitók zöme, távirányítós központi zárak, régebbi/olcsóbb riasztók...stb.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan tartják nyilván világviszonylatban ezeket a kódsorokat, hogy ne legyen ismétlődés...?
Egyébként a 2262/2272 párosnál 3 állású lehet a 8 kódláb, sehova/plusszra/testre, legalábbis én így láttam, ez így pár tényleg elég sok variáció.

Üdv
Inhouse
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem