Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   231 / 563
(#) kralikandras válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm !
(#) zbartalos válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok.
Andrásnak szánom. Van egy működő CO hegesztőm otthon, csak ez egy hobbi gép és elég döcögős a hegesztés vele, mármint nem folyamatos a drót olvasztása és néha gondot jelent, HGondolom a mag nem igazán birja az egészet. Azért döntöttem ugy hogy átépítem úgy hogy készítek egy invertert, és a gépből meg kiszedem a vezérlését. Plusz kiegészítem mivel ugye a CO dróton nem lehet rajta folyamatosan az a craft. Amint lesz időm szétkapom akkor azt lekoppintom a vezérlést de ne számítsatok nagy dologra, mivel ez csak egy Güde. Csak hővédelem meg előtolás szabájozás van benne, amit egyébként sem nagy cucc megoldani.
Üdv.


Még visszatérnék egy kicsit az inverterhez. Az előbbi rajzot itt találtam a fórumon, és ezt raktam be. Sajna mire végig olvasgattam mind a 231 oldalt addigra a felét elfelejtettem.
Szóval akkor találtam még egy rajzot itt a fórumban ebben már IGBT-k vannak. Akkor inkább ezt csináljam meg? Eddigi jó tanácsákom meg köszönöm szépen.
Üdv.
(#) Cavalier válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Olvass vissza egy pár oldalt, épp itt volt szó róla, hogy miért nem jó ugyanaz az áramforrás pálcával hegesztéshez, illetve CO-hoz.
A vezérlés átalakításával persze megoldható.
(#) zbartalos válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hát jól emlékszem akkor a kimenő feszültségben van vajami különbség. A pálcás 55V körül mig a CO csak 24-32V körül dolgozik. De lehet hogy most hülyeséget irtam
(#) Phile80 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
lehet hogy csak a bowdent kéne cserélni a pisztolykábelben, vagy egyszerűen a görgő csúszik. ha akadozik a hegesztés az nem a trafó hibája. lehet mágneskapcsoló vagy akár diódahíd probléma, vagy elko ment tönkre
(#) kralikandras válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszi ! Én azt a tanácsot kaptam a CO-hoz,hogy vegyem kisebbre a kimenőfesz - ahogy Te is írod - akkormeg egy sima pálcás gép főtrafóját meglehet csapolni-igaz,hogy mégegy egyenirányító és fojtó de ez a legkevesebb.
(#) Ge Lee válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen, inkább azt építsd meg mint a fetest, csak kisebb szekunder feszültséggel.

Nekem valahogy a CO-hoz is szimpatikusabb a híd. Mégis csak ott van a kimeneten a periódus mindkét fele és nem csak az egyik.
(#) zbartalos válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Akkor marad a második verzió csak mint irtad hid készitek a végére hogy ne csak a periódus egyik fele legyen, meg gondom a szekunder tekecsmenetszámát is csökkenteni kell a CO-hoz. Vagy megcsapolom és az egyik része lessz a CO-hoz a másik meg a pálcához. A híd meg maradhat ugyanaz. Köszönöm a tippeket.
(#) Phile80 válasza kralikandras hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
ha simán megcsapolod a trafó szekunderét, le fog égni.
(#) zbartalos válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Akkor hogy tudnám ezt megoldani valahogy mert nem akartam két invertert építeni. Én ugy gondoltam hogy a szekunder körnek 3 kivezetése lenne 1 fix és a hidra meg mindig amelyik kell azt kötném rá. Mivel ebben a kapcsolásban a szekunder körben nem figyeli az áramot, igy gondoltam ez nem okozna gondot.
(#) osi válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ma megvan
(#) osi válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
éa többi
(#) Phile80 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Azon van itt jelenleg mindenki hogy ezt meg lehessen oldani. Én tudok CO-val hegeszteni gyári gépből kioperált MMA inverterrel (nemsokára én is csinálok egy átfogó tesztet és majd beszámolok az eredményről), de ahogy Tubi56 írta kb 2 hónapja, neki nem működött az épített macival.
(#) osi válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
és a többi.
(#) Phile80 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
szerintem tévúton vagytok ezzel a csapolással... a Co hegesztőnél feszültséggenerátoros üzem kell, míg az MMA gépnél áramgenerátoros van.Tehát a feszültséget állandó szinten kell tartani. Komolyabb CO gépeken "nem is lehet áramot állítani" csak az ívfeszültséget. Nem is tudják kezelni a hegesztők, mert nem értik miért nem az áramot írja ki és laszarozzák általában az ilyen gépeket. Pedig 1,5-2milla egy olyan gép... Egyébként a sima MMA gépnél sem 50-70V az ívfeszültség, az csak a gyujtófeszültség. Az ívfeszültség ott is 20V körül van (áramtól függ) ha létrejön az ív.
(#) osi válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Bocsi a rajzért hirtelenjében erre tellett.
(#) Phile80 válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
honnan van ez a szerkezet? úgylátom külön liftes gyújtású tigekhez gyártották...
(#) zbartalos válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Akkor mit javasolsz hogy oldjam meg? Azért akartam inverterest mert mert jóval könnyebb és kis helyen is elférne az egész komolyabb vas nélkül.
(#) Phile80 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Gyári inverterrel csináld! Ahogy mondtam, nekem működik jelenleg a gyári MMA inverterrel is, de mpisiti csinált egy komolyabb tesztet, amiből kiderült hogy nem elég mély a varrat.
én ilyen varratot csináltam vele:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/da/daec50458831d11a1f2aa...0c.jpg
(#) Ricsi89 válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A rajzot rakd már fel úgy, hogy kikapcsolod a méretezést a hozzászólás küldésnél. Egyébként nem egy bonyolult szerkezet és jó, hogy így külön van. Nem kell belenyúlni a már kész gépbe.
(#) Cavalier válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Volt fent rajz, pár hete beszéltük ki a működését, ami tud MMA/MIG módot átkapcsolhatóan (kis kompromisszummal.) Az a lényeg, hogy MIG módban a kimenetről visszacsatolt feszültség alapján kell szabályozni a PWM jelet. Tehát, ahogy Phile is írta, fix feszültség kell, és a fokozatkapcsoló ezt a feszültséget kell, hogy állítsa.
MMA módban az üresjárási fesz felmegy annyira amennyit a cucc bír, a könnyebb ívfogás miatt, hegesztés közben pedig ÁRAMRA szabályoz a gép, tehát ha pl. kicsit eltávolodik a pálca, elkezdene csökkenni az áram, akkor rászabályoz, nőni fog a feszültség, és ezzel az áram is.
Trafós gépeknél ezt a vasmag oldja meg bizonyos határok között, inverteresnél az elektronikának kell tudnia.

Ha az eredeti CO-s géped vacak volt, az sokmindentől lehet, ha az előtoló motor nem egyenletesen tolja a huzalt, máris szenvedés vele dolgozni. Ha a fojtó nem megfelelő, akkor fröcsög, stb.
(#) zbartalos válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Amint látom azért elég vastag anyagot hegesztetél vele. Nekem ilyenekre nem kell arra ott lenne a pálca, Legtöbbször csak 1mm-es anyagot hegesztek vele. Max a 3-as volt a legtöbb. Csak azért kellene egy könnyű mert mivel elég sok teherautó fordul meg a kezeim közt és sokszor a tetején is van mit javitani azért könnyebb oda felcipelni egy max 10kg-s cuccont mint az én 45kg-osomat.
(#) zbartalos válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Hát az előtoló matorral nincs gond. Gyárilag az is a magra volt kötve de ugy nagyon nehezen lehetett vele hegeszteni. Ezért 1-2 hetes korában raktam bele segéd tápot hogy ez megszünjön. Sokat javult de nem lett valami tökéletes.
(#) Phile80 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
tudok adni 2-3kg-os komplett gyári egységet, ami tökéletes lemez hegesztéshez. Beszéltük is -ha visszalapozol- hogy lemez hegesztéshez tökéletes lehet.
(#) zbartalos válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ami azt illeti ez egy kihivás lenne nekem, mivel sokmindent építettem már eddig de ilyet még soha és szeretném magam megépíteni, de azért köszönö az ajánlatod, még lehet hogy megkereslek emiatt.


Esetleg be tudnád ide linkelni?
(#) Phile80 válasza zbartalos hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
ilyesmik, van többféle...

02.jpg
    
(#) osi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A rajz mégegysze(kétszer)
(#) osi válasza Phile80 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Igen.
Pénzért vettem
(16 ezüst 4m-es awi kábellel)
(#) Ricsi89 válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszi, nem is bonyolult. Valahol van is valami nagyfesztrafóm, majd lehet összedobom és kipróbálom.
(#) Phile80 válasza osi hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
hol lehet ilyet venni? gondolom a kínaiak szarják kifelé...
Következő: »»   231 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem