Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   258 / 563
(#) kissadam válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Majd ha a komplett gép elkészül és hosszabb távon használva lesz, majd módosítok rajta. Egyenlőre legyen időm megépíteni a kész gépet. Különben köszönöm az információt.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Idézet:
„A tekercselő anyaga 2mm széles kb. 0,8mm vastag réz lemez, ez duplán fogva, és 5 menet.”

Nem 2cm (?),mert így marhaság a képhez viszonyítva.
Idézet:
„A kimeneti fojtónak igazából mi a szerepe?”

A kimeneti fojtóban tárolt energia kerül a kimenetre amikor az egyenirányító nem vezet,ha kicsi a fojtó észre fogod venni a hegesztésen,nem lesz egyenletes,fröcsög,csattog és hasonlók.Szépen simán kell a gépnek hegeszteni,inkább "halkan süvít",egyenletesen olvad a pálca,szép,sima a varrat,nincs vagy nagyon minimális a fröcskölés,az ív egyenletes,stabilnak mondható.A fojtó méretezése egy külön világ,nem értek hozzá,de megpróbálhatod ez utóbbit 2mm légréssel.Hegesztés közben az áramot növelve mindenhol szépen kell a gépnek dolgozni,akkor a fojtó is jó,ahol elkezd fröcskölni prüszögni,ott telít a fojtó,tehát addig jó,felette nem.A légrés növelésével ez a jelenség feljebb tolható az induktivitás csökkenése rovására.Igaza van Tubi barátomnak,az egy pár H forma U57 kb. 110A-ig jó,felette kicsit fröcsköl a gép.Ez válasz kissadam fórumtársnak is.Összességében az Ő fojtója jó a Maci tip. gépbe azzal a menetszámmal,az enyém is kb. ilyen.
(#) kissadam válasza erdgab hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Meghallgattam a multkori tanácsod és készítettem távtartót a H alak tetejére, egész jól sikerült összehozni így elsőre. A gép elég ha 110A-t fog tudni megfelelően hegeszteni. Efölött az áram fölött ott a nagy trafós gép, ami alacsony fokozaton nagyon éget, de nagy fokozaton jól teszi a dolgát.
(#) erdgab válasza kissadam hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Jó lesz az a fojtó meglátod,aggodalomra nincs okod e miatt.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Üdv!
Köszönöm a választ, akkor már kezdem ezt is érteni, ezekszerint akkor elég nagy igénybevételnek van kitéve, meg majd menet közben ki fog derülni a dolog.
2cm-t akartam írni.
Akkor lehet ezzel probálkozom, azért is mert helybe se mindegy, hogy mit foglal.
Ahogy növelem a légrést, úgy csökken az induktivitása, de viszont minél tovább bírja a mag (nem megy telitésbe)?
Ez még egy jó játszma lesz...

Nem kaptam sehol 90fok körüli bimetált, itthon van 120-130 fok környéki, az már durva lenne?
Boltba csak fölötte volt.

Üdv!
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez a bimetál örök téma,ittvan egyfajta (Áramkörvédelem,azon belül,hőkapcsoló),de ez is 95°C értékű.Sokkal jobb lenne 70°C értékű,de nem lelek sehol,persze lehet készíteni ic-s hőkapcsolót,de az sokkal bonyolultabb.
(#) Tubi56 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Vagy itt www.hqelektronik.hu/pr?srch=klixon&ls=20&sm=2

de ez elég húzós!
(#) zoz11 válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Üdv
Hát igen nem egyzserű téma, azért még otthon körbe lesek, elég sok ilyen cuccom van, ha nem akkor marad az NTC-s megoldás...
Üdv!
(#) mpisti válasza erdgab hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia Gábor barátom! A 95fokos tökéletesen megfelel, a gyáriakban 115 és 135 fokos van. Az IC-s megoldás csak bonyolítaná a dolgot, ahova jó a faék, oda ne használjunk proporcionális szabályozású hidraulikát.
(#) zoz11 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Úgy döntöttem, hogy akkor megy bele a 120fokos, vagy ha esetleg találok kisebbet akkor az.
(#) erdgab válasza mpisti hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szervusz Pisti barátom!
Teljes mértékben egyetértek a fa ék kérdésben.A gépeim egy részébe a linkkel mutatott Lomex-es 95°C thermostat került beépítésre,ráfogattam magára az IGBT-re és a kimeneti diódára,nem a hűtőbordára,eddig minden ok.
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Sanyi,azok ott nagyon jók lennének,csak ne arany árban adnák.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Inkább keresgélj még,annak ellenére amit Pisti barátom írt,inkább válassz,keress kisebb hőértékűt.Akkor már inkább a Lomex-es 95°C ,100 pénzért nem drága,max. három kell.
(#) szazol válasza erdgab hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit a fórumon.Én is megépítettem a "MACI" gépet.Kiválóan működik.Köszönet a fórumon a hozzászólásokért,rengeteget segítettek.Külön köszönöm erdgab önzetlen segítségét.Mindenkit csak biztatni tudok az után építésre.Jó dolog tudni, hogy vannak akik segítik az embert.Pár képet mellékelek,elnézést a minőségért,de csak erre tellett tőlem.A ventilátort külön figyelmetekbe ajánlom nem rég még Pakson hűtötte a fűtőbetéteket.
(#) szazol válasza szazol hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Bocsi,de a képeket még nem tudtam felrakni a terjedelme miatt.
(#) erdgab válasza szazol hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia Zoli!
Még egyszer gratula,használd egészséggel,örömödre a gépet.Nekem természetes,hogy segítsek minden után építőnek,ha tudok,a fórumnak és fórumtársaknak is ez a célja.Méretezd át a képeket aztán jöhetnek.
(#) szazol válasza erdgab hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Íme a képek
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Tudom tudom én is a lomexest használtam eddig!
(#) Csölle válasza szazol hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Gratulálok a gépedhez ,a ventilátor az tényleg ütős.
(#) szazol válasza Csölle hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszönöm,gondoltam rá,hogy csinálok neki gumiból szoknyát és akkor helyet is tud változtatni,nem kell vinni.
(#) nyekk válasza szazol hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szép munka!
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Üdv
Találtam itthon 95fokos bimetált, ezt bele is tettem a trafóba a primer és szekunder tekercs közé.
A főtrafóm az EE65-ös magra megy, sajnos a mag anyagát nem ismerem, de hegesztőből származik, gyárilag 21/6 menettel volt tekerve.
A főtrafóba ír 0,1mm-es légrést, azt bele tegyem? Azt hogy tudom meg, hogy kell e bele vagy sem?
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza szazol hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szép munka.
Remélem én is elérek odáig, hogy a saját gépemmel tudjak hegeszteni
(#) szazol válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszi.
Egészen biztos,csak kövesd a leírásokat, és inkább kétszer kérdezz,mint,hogy hibázzál,mert az sokba kerülhet.Én drukkolok neked.
(#) Tubi56 válasza szazol hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Gratulálok! Vigyázz rá és leld benne örömedet, szép munka!
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ha az a mag hegesztőből származik és azok a menetek voltak rajt,amit írtál,biztosan jó lesz,nyugodt lehetsz.Azt az egytized mm légrést tedd csak bele,majd az élesztés utáni járatásnál kiderül mennyire melegszik a mag alapban és mennyire használatkor.Voltak viták arról,hogy kell légrés vagy sem,én azt mondom tedd bele.A bimetál is jó a trafóba.Ha figyelmesen építesz,követve a leírást,szerintem ,sikerülni fog,kérdezz,ha valamit nem értesz,hajrá.
(#) erdgab válasza szazol hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Látom,sikerült felrakni képeket,köszönet érte,nekem tetszik,a többit tudod. A képeket mentem engedelmeddel az elkészült gépek gyűjteményembe.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Még egy kérdés, a rajzon 3-3db IGBT szerepel, de mellé van írva, hogy IRG40PC50U ?ból 2-2 darab.
Akkor ezek szerint abból kettő is elegendő?

Most már ezek a trafós dolgok összeálltak, jöhet a nyák.
Még a puffer kondikon gondolkodom, hogy milyen legyen bele, mert vannak 680, és 1000µF-os kondijaim bőven. Ezeket hogyan ollózzam össze, esetleg valami ötlet?. 2db 1000-es, vagy 3db 680-as, vagy 1-1 darab mindegyikből?

Üdv!
(#) Phile80 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
És használtad már annyit a gépet hogy lekapcsolt a hőkapcsoló? Csak azért kérdezem, mert én lézeres hőmérővel mértem amikor lekapcsolt és maga az IGBT 15celsiussal hidegebb volt mint közvetlenül az IGBT melletti hűtőborda. Ebből azt gondolom hogy az IGBT burkolata nem vezeti olyan jól a hőt mint fémrészű hátoldala. Aztán ha meghajtod a nyári melegben, nehogy baj legyen...
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Nos,anno nekem BUP304 IGBT-im voltak,úgy bontottam őket a cégnél leselejtezett frekiváltóból,ezért került bele 3-3 darab,az IRG4PC50U-ból elég 2-2 darab,de más választás is van pl: a HGTG sorozatból,csak pénztárca kérdése ki milyet használ.Kondenzátorból 3x470µF/400-450V kell a gépbe,ez a minimum,de tehetsz más értékűeket is,csak ennél kevesebb ne legyen.Egy darab 1000µF és egy darab 680µF biztosan elég.
Következő: »»   258 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem