Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   257 / 563
(#) zoz11 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Összeszedtem mindent a hegesztőhöz, találtam itthon hozzá mindent!
Viszont azt kérdezném, hogy munka kábelt, meg ilyen nagy áramú csatit ami van a gépek elején, olyat hol tudok rendelni?

Üdv: Zoltán
(#) granpa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Valahol előbbre fenn van a témában. Talán TRAKIS, de hegesztéstechnikai boltokban kapható.
(#) jati válasza Tubi56 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
éppen azért rendelten az E70-es magot mert a doksi alapján nincsen benne légrés. az N27 anyagúba van 1.5mm, de az N87 anyagú egyáltalán nincsen a doksiba és ezért gondolom, hogy nincs is benne légrés. Csak összehasonlításnak felrakom ujra az E70-es és E65-ös adatlapját. mindkettőt arról az oldalról töltöttem ahonnan rendeltem.
(#) erdgab válasza jati hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Én is úgy látom,hogy az EE65 magban van légrés,oldalanként legalább 1mm,tehát a kettőben 2mm összesen,viszont az EE70 N87 anyagú magban nincs légrés,a kitétel (g) csak az N27 anyagú magra vonatkozik,remélem jól sasoltam.Ha ez így van,akkor az a mag megfelel,sőt .......
(#) Ricsi89 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Hegesztéstechnikai boltokban kapható a csati és kábel is. Én is ott vettem a csatikat.
(#) dara válasza erdgab hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Én csak az látom,hogy mind kettöböl van légréses.és légrés néküli.Azt hogy milyet árul,g+-,nem irja.Mindenféleképp eggyeztetni kell.
(#) zoz11 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv
A képen bekarikázott ellenállás mekkora 1,6R vagy 1,6K?
Üdv: Zoltán

mods.GIF
    
(#) granpa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! 1.6 Ohm, nézd meg a 102-104 oldal táján, ott még jól olvasható a rajz.
(#) Tubi56 válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
(#) zoz11 válasza granpa hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszi!
Csak azt kevesteltem oda, de ha az akkor az!
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Még arról a kapcsolásról annyit kérdeznék, hogy kell oda a 20W-os trafó?
Azért kérdem mert itthon egy 12VA-osat találtam.
Üdv: Zoltán
(#) dara válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Elég lessz az is.
(#) zoz11 válasza dara hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Okés köszi, akkor ezt se kell vennem
(#) granpa válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
De építhetsz orosz mintára egy kis flyback, vagy önrezgő minitápot, és akkor nagyot konstruáltál!
(#) granpa válasza Tubi56 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hasonlóképpen
(#) zoz11 válasza granpa hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Őszinte legyek?
Holnap készül el a teszt darab belőle, 10-15W körül lesz a teljesítménye elvileg. EE19-es magon.
Üdv!
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ha nem sikerül akkor marad a 10W-os trafó
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hosszabbítóról akarsz majd hegeszteni? Mondjuk "gazdaságosról",esetleg 75m x1,5mm2 kábel végén lógva?
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Igazából nem szeretnék, ami van hosszabbítóm az 32m, 3x2,5.

Mire gondoltál ezzel? Kapcsüzemű segédtáppal gond lenne?
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem a kapcsolóüzemű tápra gondoltam,bár arra is vonatkozik a javaslatom,miszerint úgy méretezd a segédtápodat,hogy az egy olyan xx méter hosszú kábelvégen lógva is tudja biztosan (!) produkálni a 12V DC feszt a kellő árammal karöltve.Nekem anno mondták,hogy nagyon túlméreteztem a gépem segédtápját,de nem bántam meg,ezért írtam a 75 méteres hosszabbítót,dolgoztam olyanon lógva.Tudom,hogy van más vélemény is ezzel kapcsolatban,ezeket tiszteletben tartom,a fent leírtak az én tapasztalatomat mondják el.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Üdv!
Minden tanácsot, és tapasztalatot örömmel fogadok, mivel nekem ez a terület még elég új.
A segéd tápot lehet, hogy akkor lefogom próbálni ilyen téren.
Már üzemel szépen a kis táp, vissza van csatolva a feszültsége így teljesen stabílan adja terhelés alatt is. Természetesen elötte lefogon alaposan tesztelni, ne hogy ezen bukjon a dolog.

Amúgy ma nekiálltam a főtrafónak, egy bontott EE65-ös magra megy.
Nézegettem a rajzot, a főtrafóba is ír bimetált, de én még gyári gépbe nem láttam.
Van ott jelentősége?
Üdv: Zoltán
(#) tpeter25 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Én egy régi laptop kapcsolóüzemű tápját használtam fel a segédfeszültség előállítására. Ha 110V-ra is esik a feszültség, akkor is tartja a 15V-ot. Nekem bevált!
(#) zoz11 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

A képen látható fojtót szánom a géphez, ez egy gyári 160A-os gépből lett bányászva.
4,6uH induktivitást mértem rajta, és ha jól láttam, akkor réz lemezzel van tekerve, a két E mag között meg van egy vékony papírlap, gondolom légrésnek?
Ja és 44x44mm es a trafó.
Ez esélyes lehet, hogy jó lesz?

A képen még látszik egy szintén gyári gépből bányászott áramváltó, ez esetleg használható lesz hozzá? Vagy próba szerencse?

A kis 35mm-es toroidra pedig most készült el a tekercs, ez lesz a bemeneti fojtója.

Még egy kérdésem lenne az illesztő vagy meghajtó trafóval (Tp. 1) kapcsolatba.
Találtam itthon EI25-ös vasat, rá is férne a négy tekercs ahogy kell, annyi, hogy alapból nincs légrés a magon.
Ezt úgy meglehet csinálni, hogy az E és az I közé rakok egy 0,5mm vastag valamit?

Hosszúra sikeredet, de inkább kérdezek, mint hogy füst legyen?

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Valami még lemaradt.
Tegyek hő kioldót a főtrafóba?
(#) BarnaPili válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szerintem érdemes tenni bele.Ha nagyon megmelengetnéd,megvédi a trafót.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A segédtápra csak azért céloztam,hogy azt lehetőleg mindenki "bomba biztos"-ra építse meg és tesztelje,nyúzza meg rendesen,a gép sorsa múlhat rajt.Azt a fojtót kicsinek ítélem,induktivitásra nagyon kevés, 30-50kHz frekiig szinte semmit nem ér a "Maci" esetében,már ha azt a gépet építed.Azon a magon talán 4-5 menet lehet a légrés talán 1-1,5mm,nagyon hasonlít a Mikro164 gép fojtójára.Ezzel csak annyi a baj,hogy nagyon kevés az induktivitása,a Maci típusú gépbe kell a 15-20uH nagyságú,ezt talán x menettel, 4-5 ilyen magból és 3mm légréssel talán összejönne,csak saccoltam. Az áramváltó is-is,talán,majd kiderül.A bemeneti fojtó jó.A Tp1. megoldható az EI25 vassal,én is ilyenre készítettem az első meghajtó trafót,csak tegyél bele 0,5mm légrést,ebbe a magba kell!
Idézet:
„Ezt úgy meglehet csinálni, hogy az E és az I közé rakok egy 0,5mm vastag valamit?”

Igen,úgy is kell elkészíteni,ha véletlen osztott lenne a csévetest,akkor faragd ki belőle az osztást és úgy tekerd meg.
Idézet:
„inkább kérdezek, mint hogy füst legyen

Nagyon jó ötlet,ezért vagyunk itt.
Ha van hőérzékelőd,tegyél a főtrafóba,ha lehet a két tekercs közé,megérheti a rászánt időt,energiát.Az a trafó nagyon meleg tud lenni belül,kint mérsz 50-60°C,belül lehet hogy már 90°C.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Hello
A "Maci" nevezetű kapcsolás a kiszemelt.
Van még egy kimeneti fojtóm, az egy 12V-os 300A-os tápba volt(2db), nem sokkal nagyobb magon, viszont ha jól rémlik akkor annak 20-25uH körül mértem, és volt bent, 1,5mm légrés kb.
De ezt megnézem, meg, lefotózom.

Az áramváltót akkor inkább megtekerem a leírtak alapján, vasam az van pont olyan ami a rajzon is szerepel. Az a biztos...

Tp1-et akkor holnap betekerem, nem osztott a cséve.

Holnap veszek egy 80-90 fokos tekercsfejbe való bimetált, majd amit kapok lapos kivitelbe, biztos ami biztos, és akkor neki állok a főtrafónak.

Köszönöm a válaszod!

Üdv!
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Itt a képen amit mondtam.
Ennek az induktivitása légrés nélkül 40uH.
A tekercselő anyaga 2mm széles kb. 0,8mm vastag réz lemez, ez duplán fogva, és 5 menet.
Esetleg ez légréssel szóba jöhet?

A kimeneti fojtónak igazából mi a szerepe? Hogy veszem észre ha nem igazából oda való?

Üdv: Zoltán
(#) kissadam válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia!

Én egy ilyen fojtót készítettem, bakelitből csináltam rá távtartókat, hogy elférjen a 15 menet. Végül csak 13 és fél menet került rá, mert ilyen hosszú sodratot sikerült csinálni. Induktivitásmérőm nincs, ezért nem tudtam lemérni.

P1030668.JPG
    
(#) Tubi56 válasza kissadam hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ez a fojtó jó kb 100-110 A ig. Ez felett már ajánlott a dupla mag!
Következő: »»   257 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem