Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Sziasztok.
Engedjétek meg hogy bemutassam a Kb. egy éve elkészült akku töltőmet ami idáig a kedvencem. Nem egy nagy durranás de nagyon elégedett vagyok vele. Amióta van autóm azóta majdnem minden télen gondot okoz az akku töltés. Fontos volt hogy könnyű legyen és erős. Ezt egy laptop tápban láttam meg némi átalakítással, de nem ez lényeg. Ami saját tervezés az a kijelző része. PIC12F675 figyeli a töltő áramot és 6 LED mutatja a töltés erősségét. Ez már több mint elég. Úgy terveztem hogy bármilyen akku töltőre könnyen fel lehessen szerelni. Folyton olyan töltőbe botlok aminek nincs áram mérője, ezért csak reménykedni lehet hogy jó a csatlakozás és tényleg van töltés. A töltés erősségét az akku csipesz vezeték feszültség eséséből méri le. Így fel lehet rakni egy régi töltőre anélkül hogy szét kelljen szedni. Ha valakit érdekelnek a részletek itt meg lehet nézni. Üdv.
Hát, ha maradt, akkor itt vannak a fotók is az 1982-ben épített Quad-ról. Az alapot Sípos Gyula, talán 77-ben megjelent cikke adta. Némi áttervezés történt, mert az RT.-ben megjelent kapcsolásban uA741 szerepelt, aminek a slewrate-je eleve nem tette lehetővé az elvárt sávszélességet. Ezt az akkoriban beszerezhető uA709-re cseréltük, ami kissé jobb paraméterekkel bírt. A végfokba az RCA cég 2N6262 tranzisztorai kerültek, amik a 3055-höz képest magasabb feszültséggel és határfrekvenciával bírtak. A képeken azért van négy panelnek hely, mert akkoriban még úgy tűnt, hogy lesz jövője a kvadrofóniának, ahogyan azt Zorán megénekelte.
A jelfogók közül az egyik a bekapcsolási lágyindító, a másik a koppanásgátló szerepét töltötte be. És akkor a képek 1982-ből: A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
Jól néz ki, tekintélyt parancsoló méretű. Szeretem az akkori szerelési technikáról készült képeket nézegetni, nekem nagyon tetszik (mind amit építettél, mind az akkori technika).
Szia!
Az a trafó, ami a képen látható, milyen paraméterekkel rendelkezik pontosan? Feszültségei, illetve teljesítménye? Azért kérdezem, mert nekem is van egy kinézetre teljesen ilyen, de csak annyit tudok róla, hogy plusz minusz 26-5 Voltos. Érdekelne a teljesítménye. Ha a quadban van, gondolom minimum 200VA-de inkább 300. Ha meg ezzel ment volna quadrofonba, akkor vagy 750VA, de ezt kizártnak tartom...
Hát 32 év távlatából nem emlékszem minden részletre. Arra igen, hogy 8 Ohm-os műterhelésen mértem és 150W jött le egy végfokról a teljes hangfrekvenciás sávban gyakorlatilag esés nélkül, és az akkori torzításmérővel nem tudtunk értékelhető torzítást mérni.
A trafó hypersil magra készült, és ezeken a magokon emlékeim szerint elég szép teljesítményt lehetett átvinni, de pontos értékre nem emlékszem. A plusz-mínusz tápágakon a puffer 4-4 db 4700µF 63V elko, és úgy emlékszem, hogy eléggé ki volt használva a feszültség határ. Most nem merem bekapcsolni, mert két elkó is láthatóan elhalt benne, de valószínűleg felélesztem a közeljövőben.
Ha 150W 8 ohm akkor valóban +-60V lehetett a tápfesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2014
Azt el tudom hinni, hogy hagyományos torzítás mérővel nem sikerült értékelhető eredményt kapni, mivel a quad mint olyan eléggé etalonnak számít műszaki szempontból, tervezésekor egy cikk alapján igen komoly műszerekkel sikerült valamennyi torzítást lemérni.
Nem tudom mennyire illik ide, de arra gondoltam, hogy ellátom a steampunk stílusú berendezéseimet logóval. Első próbám egy nyákdarabkával indult. A továbbiakban majd sárgarézlemezt akarok használni. Szerintem nem is lett olyan rossz...
Mivel a led is a fényképen van tekinthejük elektronikai dolognak. Amugy szerintem nagyon jó lett,bár kíváncsi leszek a sárgarézlemezes verzióra is. Kár hogy nincsen szines nyáklap.
Teljesen ízlésbeli kérdés, de mivel nyilvánossá tetted, gondolom véleményeket vársz. Nézetem szerint a felirat túldíszített, nagyon cirkalmas, iniciáléra emlékeztető a kezdőbetű. Egy magadfajta műszaki ember, letisztultabb logóval jobban harmonizálna. A panelterveiden lévő felirat is barátságosabb lenne számomra.
Egyébként a logótervezés mára már egy külön művészeti irányzat.
3 in 1, RGB LED
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2014
Idézet: „...a felirat túldíszített, nagyon cirkalmas, iniciáléra emlékeztető a kezdőbetű” De hiszen pont ez a lényege a steampunk stílusnak. vicsys: Nekem tetszik, kíváncsian várom a következő szerkentyűdet, amin szerepelni fog a felirat.
Szia! A felirat nagyon csúnya, azt gondolnám 16 évesen készítetted.
Köszönöm a hozzászólásokat! Mindegyik lényegre törő volt és így jó képet alkothatok arról, mit is gondoltok. Mégegyszer köszi!
Nekem tetszik, de a keret tényleg felesleges. (Persze az ízlésekről vitatkozni felesleges.)
Csak egy műtrágyaszóró computer, PLC + 4 digites 7 szegmenses kijelző...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
Nagyon király! A PLC valami Siemens féle? A Logora hasonlít kicsit...
A PLC, Array APB ( Siemens kivette a Logo gyártást Kínába, valószínűleg ott jól "megnézték"...) van amiben többet tud mint a Logo, Pl. HMI kezelés, stb. és olcsóbb. Itt a feladat a program megírásán kívül az adatok 7 szegmensesen való kijelzése volt, mert a PLC kijelzője a napfényben, kevés.
Szívesen megnézném a belső nyákokat is.
Szép munka
Próbáltam úgy fényképezni, hogy minél több legyen látható, azért "szerencsére" van még hova fejlődni tudom...
Elkészítettem az Alkotó-féle tápot duál kivitelben, megspékelve egy Arduino nano vezérlővel és egy mini LCD kijelzővel, hogy a hűtőbordák hőmérsékletét és az üzemidőt folyamatosan nyomon lehessen követni. A riasztási limit külön-külön állítható mindkét oldalon, 30 és 99 fok között. A kimenőfeszültség 0-30V, az áramlimit 0-4A között állítható. Az áteresztő 5-5 db TIP35-ös (BD244-es meghajtóval), így a hűtőbordák hőmérséklete aktív hűtés nélkül is jól kézben tartható.
Nagyon jól néz ki, profi.
Az a középső kijelző nokia telóé? Üdv
Aranyos!
Olyan brutál erősnek néz ki (és tudom hogy az is). Ami a szépérzékem kicsit bántja, az a dobozon nemes egyszerűséggel keresztülfutó kábelköteg (a bal teljesítményfokozathoz), a takonyragasztó a kijelzőknél, a kijelző keretének nem elrejtése, valamint a sok piros-fekete szín között a zöld lcd. Tényleg kell tudni hogy hány fokos a cucc, vagy csak azért került bele mert meg tudtad csinálni? A feliratok kicsit kuszának tűnnek, lehet hogy csak a helyhiány miatt érzem így. A tetejére került hűtés érdekes konstrukció, még nem döntöttem el hogy tetszik, vagy nem Minden más viszont nagyon tetszik benne, szóval emelem kalapom! A feliratot szitáztad? Ha valamikor egyszer megérem hogy lesz rá időm, akkor én is valami ilyet szeretnék!
Lehet ilyet külön is kapni, ebayról párszáz forintért. Ha jól emlékszem akkor spi-n keresztül lehet macerálni. Nekem is van kettő
A temp adjust forgatógomb mi célt szolgál? Hűti, avagy fűti - igénytől függően - a belső légteret, illetve a bordákat?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
Alapvetően minden rendben lévőnek tűnik, gratulálok. Alig ismertem rá a paneltervre, erősen belepiszkáltál. Kimondottan tetszik a funkcionális előlapi elrendezés, és egyáltalán nem tetszik az angol szöveg.
A hőmérsékletnek nem tulajdonítok különös jelentőséget, ameddig az egy adott értéket nem ér el. Nálam a Proli007 gondolata alapján készült hőfokfüggő fordulattal működő ventilátor vezérlés nagyon jól bevált minden felhasznált helyen. Ettől függetlenül jól mutat a hőfokos rész középen.
A potik gombjai különösen jól néznek ki.
Egyébként nem értem, miért szokás angolul feliratozni a nagy munkával elkészített cuccot. Semmi gondom az idegennyelvvel, de egy magyar cuccon legyen magyar felirat. Régebben még import gépeknél is gyakran előfordult, hogy magyar feliratozással rendelték a külföldi gyártól. Persze egy keverőpultnál még elmegy a nemzetközi fogalmak használata, de egy erősítőn, vagy ez esetben a tápegységen jobban mutatnának a magyar feliratok. Persze van Videoton rádióm (R4902) német rövidítésekkel, de ez egy exportra gyártott típus, Ausztriában kukázták akiktől vettem. A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
"de egy magyar cuccon legyen magyar felirat."
Én ezen már nem bosszankodom, mert ugye "kishazánkban" lassan már nem is lesznek boltok, csak shopok, meg plázák...! És ez csak egy példa. Bocs az OFF-ért. A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
Jajj már! Már megint kezditek ezt angol vs. magyar felirat hülyeséget?! Kinek mi tettszik! Nem mindegy?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |