Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1367 / 1679
(#) MikulaSan válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Az se rossz kör. Most megy teszt üzembe elég jól szól igaz csendesebben tudom csak hallagtni. De majd ide oda jó lesz így is. Sajna a reflex nyílások picik és lefogják
(#) zosza18 válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ebből is tanultál! A másik majd jobb lesz akkor.
(#) MikulaSan válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Lépcsős furoval kinagyotom a likat aztán csak lefujom szerintem majd de a mai nap ez kimarad
(#) CHZ hozzászólása Ápr 1, 2016 / 10
 
Mukodik, meg a fedelet kell perforalni.
(#) szikorapéter válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nagyon szép darab,csak gratulálni tudok. (Saját nézeteim szerint inkább a régebbi dolgok felé hajlok,így a bemenetválasztást én yaxley-vel oldottam volna meg. )
(#) CHZ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Azzal nehezkes a tavvezerles kivitelezese.
(#) szikorapéter válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Van benne valami. Nem tudtam hogy távvezérelhető is. Preamp csak vagy komplett erősítő is egyben?
(#) CHZ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 1, 2016 / 10
 
Phono erosito es elofok, 7db csovel.
Bemenetek valasztasa es a hangero tavvezerelheto.
Bekapcsolhato tavvezerlovel es a hatlapon elhelyezett 230V kimeneti csatlakozoja lehetove teszi vegfok bekapcsolasat is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) szikorapéter válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Megérdemli a mancsot! Szuper gép.
(#) BarnaPili válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ilyen nekem is jó lenne. Tetszik. ( A lefele mancsot a kisebbik lányom nyomta le véletlenül).
István
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ha észrevetted, miért nem javítod? (Kattints rá mégegyszer.)
(#) CHZ válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 1, 2016 / 2
 
Koszonom. Bekapcsolva 0 hangero..
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) zosza18 válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 / 1
 
Majd próbáld ki csővel is, lehet jobb lesz a hangzása is, mielőtt véglegesíted.
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nagyon jó. Volt vele meló, de szerintem megérte a belefektetett munka. Ez nagyon gyári kinézetű.
(#) CHZ válasza denon888 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Koszonom. Volt vele melo, meg lesz is, dobozolasa problemasabb mint az elektronika.
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Az biztos. A dobozolás nekem az egy rémálom.
(#) CHZ válasza denon888 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nekem is, ezert kerult ez is kiszuperalt DVD dobozaba.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ettol meg rengeteg munka volt vele ,sőtt szerintem több mint ha egy komplett dobozt épitettél volna .
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 1, 2016 / 4
 
Volt vele, de biztos nem tobb. Vaz adott, fedel is, a tobbi csak fantazia kerdese.
Paneleket a dobozhoz igazitottam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) teglascs hozzászólása Ápr 1, 2016 / 11
 
Sziasztok,
találtam anno ezt a trafót. 16,5 V jön le róla. Vásároltam hozzá pár dolgot, és elkészítettem belőle a képeken látható egyszerű kis tápegységet. A dobozban van két kis panel: ezzel a modullal a feszültségmérőnek állítom elő a tápot, ezzel pedig azt csináltam, hogy a potmétert leforrasztottam a modulról, és légvezetékekkel bekötve a potit a képen látható helyre szereltem (a nyák lap így a doboz alján pihen).
A feszültséget nagyjából 1 és 20 V között tudom így változtatni, áramerősség szempontjából a kis AC/DC konverter 1 A leadására képes.
A dobozolás természetesen nem végleges, ez tul.képpen egy "deszkamodell".
A minősítő jelzőkkel kéretik finoman bánni, mert elektronika témakörben kezdő vagyok (bár annak meglehetősen elszánt).
(#) Robin2 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 2, 2016 1 / 5
 
Szia,
én azt mondom, tökéletes. A dobozolásban meg merted tenni azt, amivel sokunk csak kacérkodik. Nem kell ide háromszor lakkozott mahagóni betétes, szálhúzott aluminium előlap, aranyozott feliratokkal. A célnak tökéletesen megfelel.
Ügyesen elejét vetted, a "hű, csavar látszik az előlapon, és nem egyenesen áll a slicce" és a "juj, hát miért angol nyelvű a feliratozás" vitának.
Még egy lehet, amibe majd belekötnek, az érintésvédelem. Velük ne törödj, irigyek. Úgyse a kádba használod.
(#) jethro válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 / 1
 
A földeléses szenvedésről nem is beszélve.
(#) teglascs válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Igazából maradhatna papírdoboz, ha biztos lennék abban, hogy nem melegszik belül semmi túlságosan. De ez inkább csak egy kis kísérletezés, ujjgyakorlat volt, nem tervez(t)em tartós használatra.
A jelzőt minden esetre köszönöm!
(#) Zoli_bácsi válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 2 /
 
Robin2. Gratulálok. Biztasd csak a kezdő kollégát ilyen baromságokkal. Számomra világosan kitűnik, hogy nem igen támasztasz igényeket a saját munkáddal szemben sem.

Az ilyen "biztató kijelentés" rettenetesen fel tud húzni!
(#) kameleon2 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 2, 2016 / 2
 
Indulhatnál a környezetbarát kategóriában ezzel a dobozzal
(#) BarnaPili válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 / 2
 
Csak a Darwin díjig ne jusson el. Hálózati cuccot papírdobozba... Remélem mihamarabb átépíti a feltörekvő ifjú kolléga egy rendes dobozba. A belbecsre kíváncsi lennék azért.
(#) Prendick válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 2, 2016 / 2
 
Imádom ezeket a megoldásokat. Visszahozzák a zsenge ifjúságom hangulatát, amikor bármiből lehetett doboz, a tojástartótól a samponos flakonig, csak takarjon és védjen.
(#) teglascs hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Köszönöm a reakciókat!
Amúgy nem vagyok ifjú, pláne nem zsenge, csak nem foglalkoztam eddig ilyennel annak ellenére, hogy mindig is érdekelt.
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
(#) kameleon2 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Egy barátom fényorgonát épített az elsők között. 0,22-es vezetékkel kötötte be, mondván, hogy a biztosítékszál vékonyabb. A doboza egész jó lett és vállalható, csak hát a belseje..... Ennek posztolt a tápnak a belsejét nem láttam, de a dobozolás megért egy sejtelmes mosolyt. Ha kikeni vízüveggel - tökéletes ez a doboz is. Akkor a lángállóság is kipipálva. Emlékszem a barátom első erősítőjére - amikor bekapcsoltuk 5 m-re mentünk a doboztól és bebújtunk a szék mögé - biztos, ami biztos - hátha fordítva kötötte be az elkókat....
Következő: »»   1367 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem