Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1366 / 1679
(#) don_peter válasza killbill hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Nincs itt vita.
Igazad, van, hogy nem egyértelmű ott a GND, de ettől még ott van és ez is egyértelmű.
Ahol te azt hiszed vagy látod, hogy megszakad a GND, ott valójában nem szakad meg, ezért mondom, hogy igazad van és egyértelműbbé kell tenni a GND jelenlétét.
Teszek oda egy furatot.
Amúgy összességében nem hiszem, hogy ez olyan nagy hiba mint amekkorára azt nagyítjuk.
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Idézet:
„Ahol te azt hiszed vagy látod, hogy megszakad a GND, ott valójában nem szakad meg, ezért mondom, hogy igazad van és egyértelműbbé kell tenni a GND jelenlétét.
Teszek oda egy furatot.”
Elég lenne két fotót feltenni ide, hogy mindenki lássa, hogy neked van igazad. Mert ha tenyleg van ott GND, akkor minek a furat, minek változtatnál a hibátlan panelon?
(#) don_peter válasza killbill hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ez már off, nem kell bizonyítanom, elég ha mondom. Ott a GND, de ha mindenképp kéred készítek róla egy közeli fotót, de felesleges szerintem blamálni magad, egyszerűen csak hidd el, hogy ott van.
(#) t0bi hozzászólása Márc 29, 2016 / 5
 
Felteszek még egy sorozatot a netrádióról, de most csak azért, hogy a dobozolást kedvelőknek is mutathassak valamit. Még régebben Attila86-tól vettem fehér nyák paneleket, kivágtam, összeforrasztottam néhány ponton, majd a rezet lemarattam (mert még árnyékolná a wifit ) Így nagyon masszív lett, a fedőlapot pedig kettős sorkapcsokkal illesztettem az alsó részhez. Így bedobozolva a rádió sokkal jobban szól - bassreflex hatás. Lett még egy csatlakozó hátul az akksi töltésére.
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Blamálni magam ez aranyos! Amúgy nem vagyok egyedül, mert csatti2 forumtárs is úgy látta, hogy nincs az bekötve. Legalábbis a kép alapján nincs. Én sokszor blamáltam már magam itt, de sosem szégyellem beismerni, ha nincs igazam. Ez tiszta dolog.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) exabit válasza t0bi hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Én kicsit keveslem a lyukakat az előlapon, a hangszórónak.
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 29, 2016 / 2
 
Sziasztok!

Össze raktam ma egy arduino-s kis játékot rendes nevén flappy bird lehet rajta ügyeskedni, meg mérgelődni ha nem megy. Ha esetleg valakit érdekel a kód szívesen kirakom az arduino topicba. Nem én írtam a programot csak a kijelző kompatibilitást írtam bele. Itt egy kis kedv csináló videó: Bővebben: Link

flappy .jpg
    
(#) don_peter válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ügyes kis játék
Grat...
(#) sakrafi válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Tedd légy szíves ki engem érdekelne.Köszi
(#) don_peter válasza killbill hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Sajnos nem tudok makrózni, de remélem látható a 3 kérdéses pont.
Ha így sem akkor megmutatom a tervet is.
Ott a GND minden hol, de ahogyan azt mondtam is korábban, nem egyértelmű a jelenléte ezért adtam igazat, azt javítani kell.

Feltettem a nyáktervet is, azon jobban kivehető a kérdéses rész.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) killbill válasza don_peter hozzászólására (») Márc 30, 2016 1 / 1
 
Valóban ott van, de csak éppen hogy. A VIA mellett jobbra-balra nagyon keskeny a vezetősáv. Ezért látszott úgy a másik fényképen, hogy ott már szakadás van. Ha esetleg tud olyat a tervezoprogramod, hogy a be nem kotott telifold reszeket leszedje a panelrol, akkor azt erdemes bekapcsolni. Egyből látszik, ha van valahol egy "sziget". Meg felesleges is otthagyni a sehova ben nem kötött rezet.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) janikukac hozzászólása Márc 30, 2016 / 12
 
Sziasztok!
Sajnos az én húsvétom nem úgy alakult, ahogy elterveztem, hiszen 2 órának kellett volna elkészülnie. Az egyik az unokaöcsémnek (ez sikerült, s publikálom is Nektek), a másik pedig a fiatalabb nővérkémnek 7szegmenses kijelzőkből. Sajnos ez utóbbi nem jött össze, pedig elég sokat izzadtunk itt a fórumon, mindhiába.
Látszik, hogy nem vagyok túl jó a kézimunkában, ellenben szeretem csinálni. Ez most ilyenre sikeredett. Az óra egyszerű, 16x1-es LCD-vel, PIC-el. A sünike pedig vékony lemezből készült, temperával festettem, a vékony vonalakat tűfilccel, majd lakkoztam két rétegben. Várom a véleményeket!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016

suni.jpg
    
(#) don_peter válasza killbill hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Egyébként, ha nem szólsz észre sem veszem és ügye maratástól függően akár szakadás is lehetett volna. A tervezővel van az a teszt ikon (SprintLayout6) azzal szoktam megnézni és persze forrasztás előtt és után is műszerrel azért végig mérem. Ez itt most szerencsés volt, de már terveztem be pontot ami biztosítja a jó GND áramlást. Sajnos mindig marad valami amit lehet tökéletesíteni
(#) papus51 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Ha szabad hozzászólni, a teliföldnek a frekvencia növekedésével vagy ha úgy tetszik az impulzus szélességek csökkenésével lesz egyre nagyobb a szerepe, mivel nagyfrekvencián már egy viszonylag rövid keskeny vezetősáv is jelentős induktivitással bír. Ezért szokás a viákkal aránylag sűrűn összekötni a két (vagy több réteg) oldal teliföld mezőit.
Egy GHz körül működő áramkör NYÁK-ja már úgy néz ki, mint egy teaszűrő.
A viáknak tehát nem csupán az a szerepe, hogy azonos potenciálra hozza egyenáramúlag a teli szigeteket, hanem egyrészt az, hogy a parazita induktivitások ne befolyásolják az áramkör működését és, hogy minél kisebb impedancián folyjanak a GND áramok, így alacsony szinten tartva a nem kívánatos zajfeszültségeket.
Ez utóbbi szempont egyébként a hangfrekvenciás áramköröknél is fontos.
Az itt bekarikázott kondenzátor például egy erősen elszigetelt területre lett kötve, ami csak hosszú keskeny vezetősávokkal csatlakozik a nagyobb kiterjedésű GND-hez. Ez a kondenzátor így, bizonyos frekvencia felett már nem fog hidegítő szerepet betölteni, inkább lesz rezgőkör jellegű.

Szerk: közben érdekes módon eltűnt a hivatkozott fotó.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) don_peter válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Aranyosan ötvözted a kis mókás sünit meg az elektronikát.
Ügyes vagy, ne szerénykedj

papus51: már terveztem is be egy plusz DNG átvezetést, így azt ki küszöböltük.
Majd még az oldalsó feliratot is kisebbre veszem vagy eltávolítom és az sem fog befolyásolni a szabad GND áramlást.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) Ge Lee válasza papus51 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Amellett hogy ez így van, tegyük hozzá azt is hogy hátránya is van. A teleföldhöz minden egyes fóliaszakasznak és alkatrészlábnak kapacitása is lesz, ami már a 10-100MHz-es tartományban sem elhanyagolható, és bizony előfordul emiatt hogy nem érti a tervező, hogy miért nem azt csinálja az áramkör amit kellene.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Jó lett, gratulálok hozzá.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Nagyon jó! Azt a 4 csavarfejet befesthetted volna még. A kezelők jók így. Másikkal mi van?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
(#) papus51 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Így igaz. Ezért kell alaposan figyelembe venni minden szempontot a tervezés során.
(#) morzsa15 válasza sakrafi hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Felraktam az arduino topicba.
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Nem arra fókuszál a kép, de a háttérporcelán nagyon rendben van.
(#) sakrafi válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Köszi
(#) nagym6 hozzászólása Márc 30, 2016 / 2
 
Teliföldekkel kapcsolatban annyit hozzátennék, hogy tervezési taktika kell legyen a megfelelő "teliföldezés", amelyik áramköröknél teliföld szükséges. Lehet úgy tervezni, hogy megtervezem az áramkört, és ami kimarad a panelon, az lesz teliföld, területek vékony vezetővel, nagy kerülőkkel összekötve. Ez sok -legtöbb- esetben nem jó, hanem fő szempontnak kell lenni a teliföld megfelelő kialakításának, és ehhez igazítani az áramkör vezetékezést.
(#) janikukac hozzászólása Márc 31, 2016 /
 
Köszönöm a dicséreteket!
(#) MikulaSan hozzászólása Ápr 1, 2016 / 3
 
Sziasztok! Meg mutatnám nektek 70% -osan kész hordozható 2.1-em. Egyenlőre a külsején a húgom dolgozik + az élére és a sarkaira nem jöttek meg a takarások, + a gombok is hiányoznak még. Olyan helyen használjuk majd ahol nembaj ha ütődik kopódik ezért is ez a designén is szerintem. A belsejében egy 12v 4A akksi van illetve, kérésre gyártattam egy érzékelő relé párost ha hálózatra van dugva abban az esetben tölti illetve hálozatról megy. Az előerősítést egy tda 2822M végzi a vég fokozatban pedig egy VIC AV2025 végzi. A hangszórók 2 db 4ohm 60w illetve 1db 4ohm 50w.Képek közel félkészen
(#) zosza18 válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Tetszik ez a stílus!!!
(#) MikulaSan válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Köszike! Nem egy dobhártya szagattó cucc de jó!
(#) zosza18 válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nyílván nem is a belső szervek leszaggatására kell, de akkor is tetszik .
én is készítettem ilyet, csak kisebbet mikor még suliba jártam, gyakszin mindig nyomattam.
(#) MikulaSan válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
32cm szer 20cm szer 10cm a mérete de sajnos a subb nyílást kisebbre csináltam mint kelet volna
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) zosza18 válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nekem 10X10X20cm-es volt, benne egy 8cm-es "mély" és egy kis csipogó. Mono-ba tolta szerencsétlen, kb 3-4órán át, de nagyon jól szólt, reflex nyílás nélkül. Szegény tanár hülyét kapott, de mondtam, hogy a kossuth rádió híreire én nem tudok érdemlegesen munkát végezni... ráadásul jó fej volt, mert nem szólt érte, csak annyi volt, hogy "slágereket" hallgattunk, hogy mindenki jól érezze magát.
Következő: »»   1366 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem