Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   304 / 1682
(#) banyaiakos válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát a hűtéssel nem lesz gond...
Nagyon jó lett szép igényes kialakítás.
grat
(#) istvanpal16 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
NAgyonn joo munkaaa
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hát igen a hűtőborda az tényleg szép nagy mintegy 8000négyzet centiméter felületű! Aki ért hozzá annak mondanám hogy tegnap élsztettem a gépet , és ma is járatom szintete egész nap ,és ahőfok még csak 45 C ,Üdv
(#) szabi83 hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
A dobozt jövő héten csinálom meg hozzá (remélem), kap még egy ventilátor-szabályzót is, így lesz teljes.


PIC_0001.JPG
    
(#) sound.man válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
ST151 függő vagy. Amúgy jó lett.
(#) szabi83 válasza sound.man hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Még szép, hogy függő vagyok :smoke:
(#) IMi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hello!
Szép, grat.! Nem semmi hűtést!
DE hol is van az a sok össze-vissza tekergő vezeték ???
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Kíváncsian várjuk a dobozolt cuccost! Tettszik!
Harlot: Függő vagyok
(#) CIROKL válasza IMi hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Nos láthatod hogy a konstrukióból adódóan itt nincsennek vezetékek összevissza , ugyanis ez A osztály és igencsak folyamatosan 1-2 amper folyik mindenhol.Ami van az is 6-os vezeték mintegy 5-6 centiméter hosszban.Üdv CIROKL
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Csak nem egy JLH?
Nagyon igényesen megépített erősítő!Nagy gratula hozzá!
És sok szép óra zenélést vele!
Aki A osztályút épít az tudja mivel kell zenét hallgatni!
Jól látom 1.7A-es beállításban?
Mekkora hangfalakat hajtassz vele?
(#) IMi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Csak vicceltem ! :yes:
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Helló ez nem JLH ez annak testvére ez DOZ .Én igazából kicsit nagyobb teljesítményt szerettem volna elérni mint 10watt és ezért a döntés a DOZ mellet,De ha ismered a JLH -t és a DOZ-t akkor tudhatod hogy gyakorlatilag szinte egyformák.Aki már mindkettőt hallota szólni az sem tud külömbséget tenni közte, nos ez szerintem mindeggy.A lényeg hogy nekem ez szimpatikusabbnak tünt , mivelhogy ez alapban 20 wattos.és most hogy végre én is hallom a hangját hát mondhatom hogy bivajerős technika.Most jelen pillanatban még kettő darab közel 20 éves HS 280 Orionon halgatom,a meghajtás pedig egy 15 éves TECHNICS SL-PG 300 CD lejátszó 1993.Jól látod a nyugalmi áram 1,7 re kalibrálva.Bár a hőtőbordáim ettől többet is birnának mert ma egész nap fűtöttem őket és 45 C nemigem megy följebb.Üdv CIROKL
(#) CIROKL válasza IMi hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Hello egyébként jó a szándékod , már megszokott ez a dolog erősítő építésben a sok összevissza kanóc , hát mitne mondjak erre .Ezt szerintem csak az követi el aki még nem épített erősítőt házilag csináld magad módra.Ha mostanában belenézel egy gyári konstrukcióba akkor fölfedezheted hogy abban sincs már annyi kanóc mint annó. Üdv CIROKL
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szinte tényleg majdnem ugyanaz.
A végtranyók netán parallelbe vannak kötve jól látom?
Nekem egy JLH-m van.Mellékesen csak annyit, hogy nagyobb hangfalaknál 80liter környékén és felette már érdemes a kicsatoló kondit nagyobbra cserélni, ha valaki szereti az igazán mélyeket./nekem 15.000µF-van rajta/Többet ér mint ha a tápba tennénk.
Nagyon jo az a kis ORION nekem is van egy pár, nagy becsben tartom őket!
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Szia pont ezt nem akartam a hangzás végett .MJ 15003 simán nincs paralellbe ,mert az már befolyásolja a hangzást.Nos építhettem volna JLH -t paralellbe akár oldalanként több tranyóval is?Hát én pont ezt nem akartam,ezért a döntés a DOZ mellet mert mindmár az ellőbb is írtam ez 20wattos alapból.Csak egy tranzisztor a külömbség ez és a JLH közt.Amit mondasz a kicsatoló kondikkal kapcsolatban azt kifogom próbálni!Bár ez 4700 al is az orionon igencsak tisztességes mélyeket produkál, ezen a ládán ilyet még soha nem hallotam!Csak az vele a problémám hogy közel 20 éves ,tizenéve már csak műhelyben van próbadarabként ,külsőleg igen leharcolt darab de a szóróinak semmi baja.Bár az egyikben a magas már nem az eredeti sajnos. Üdv CIROKL
(#) banyaiakos válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
szia
A tápegységen miért van annyi kondi és ellenállás?
És a kicsatóló kondin lévő panelon miért van annyi minden, szóval nemértem hogy miért kell az oda..
Kapcsolási rajzot kérhetek?
köszönöm szépen
(#) CIROKL válasza banyaiakos hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Ja kiegészíteném az előbbi mondókámat annyival hogy amit a képen látsz , a végfok tranyók alatt lévő tranyókat azok a táp tranyok!!!Ugyanis ez hosszas és alapos indokból stabil tápról megy / eredeti konstrukciós áramkorlátos táp / Megspékelve 20000 + 00,1 ohm +10000 + 4700 mikróval , mintegy 35000 csatornánként.Hát ez szerintenm pont elegendő . Üdv CIROKL

Táp.jpg
    
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Nos megint ittvagyok a rajzok mellékelve , amit meg a kicsatoló panelen látsz az nem más mint a kicsatoló kondi ill vele párhuzamosan egy 4 mikró mkt és van még rajt a gerjedésgátló 10 ohm 100 nanó . és ennyi ez az utóbbi vita tárgya de nálam ez már bevát szokás .Nekem már ennek a hiánya sok bosszúságot okozott szkóp hiányában?
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
Ja én a képen úgy láttam , hogy 4-4db van a hűtőbordán.Mostmár látom3-3.
Sok örömet hozzá!
(#) gulyi88 válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
csá mostmár énis elhiszem!!
a falazást nagyon szépen csináltad meg!
grtat hozzá
(#) banyaiakos válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Na így már értem minek annyi kütyü rá, nem gondoltam volna hogy az áramkorlát...
köszönöm
(#) Moszkvai válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Köszi!
(#) Braf hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Befejeztem a 3 ultrahangos táv.mérő modult és írtam hozzá egy egyszerű sw-t. Odatettem egy 50cm-es vonalzót és a végére a kezem. Pont 50cm-t mutatott. Még a sw elég kezdetleges (pl 30cm alatt az égnek nem akar mérni...) de így is cm pontosan mér 30cm és 450cm között.

Modulokról pár szót: nagyon hasonlóak az srf04-hez de nincs rajtuk saját mcu.
A 3 modult majd 2db 16f628A fogja kezelni. 1db az időmérésért felel, míg a másik számolja az időből (és később a hőmérsékletből) a távolságot és felel a kommonikációért a "fő" cpu/mcu és a másik 16f628A fele.
(#) bbalazs_ válasza Braf hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szia!

Klassz lett!

Ezeknel nem lehet hasznalni a hangszorot mikrofonkent? Mindenkeppen ketto kulonbozo kell?
(#) Braf válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Lehet de akkor a 20cm alatti mérésnek lőttek mert miután "kiadta a hangot" az elektronika és átáll vétel módba a hangszóró még "rezeg".

Néztem most logikai analizátorral és maga a modul szépen megy akár 1cm-en is csak a feldolgozó sw a hibás valahol...
(#) mutatvanyos hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem Attilla 86 kapcsolóüzemű labortápegységét(köszönet neki) igaz, még a panelmérőhez még nincs meg a 7135-ös IC , de attól már kipróbáltam....
A képen próbaterhelésnek teljesítményellenállást merítettem víz alá, hogy a 40V 5A-ál keletkező hőt le tudjam kezelni....
Alkatrészoldali teliföldet nem csináltam, (elnézést Attilla mester) mert még volt egy csomó egyoldalas nyák- lemezem..
Stabilitása kiváló az áramkörnek, és alig melegszik..(legforróbb a 35A-es gratez volt). Hátravan még a kijelző panel élesztése, és a dobozolás..



IMGP4168.JPG
    
(#) vicsys válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Kár, hogy a lényeg nem látszik!
(#) Attila86 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Én is ezen a véleményen vagyok mint Vicsys. Jó lenne látni közelebbről a panelt!
Nem sértődök meg vagy ilyesmi, de az Attila szót egy l-el írják. Illetve nagyon régen kettővel, de akkor meg a t-ből volt egy.
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Én is megnéznék egy közelebbi képet, egyébként GRAT!!
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szabi!
Ez az st151 mit tud? Mert látom megvan csonkolva
Így miben más a rendszer?
Következő: »»   304 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem