Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   336 / 1681
(#) Báddzsó válasza Doncso hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
köszi, talán egyzser befejezem, és elkezdem a sorozatgyártást
(#) MPi-c hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Üdv!
Elkészültem a programmal és pár napja sikerült videót készítenem a led mátrixos órámról. A "szokásos" dolgokat tudja: óra, naptár, dcf, és a családi összes jeles napot...
(#) Action2K válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Tisztára mint az utcán látható információs táblák! Gratula!
Külön tetszik az óra "lapozós" számváltása!
(#) Norberto válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
A megszokott minőség és ötletesség ismét nem állt tőled távol: :kalap:
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszi!
Báddzsó, MPi-c : gyönyörűek, gratulálok!
(#) idlob válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nagyon tetszik. Elismerésem.
(#) Kovidivi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Mintha csodaországban lennék... annyi gyönyörű, és ötletes dolog van mostanában ebben a topicban... rengeteg idő és munka van bennük, és elszántság! Durva! Szép!
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Minden elismerésem!
(#) Doncso válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Fuuuu, ilyet még nem láttam házilag, borzasztóan szép munka és ötletes, nagyon nagyon tetszik, különösen az fogott meg, hogy amikor elúszik az óra, még akkor is lapozza a másodperceket, nem beszélve a funkciókról, óra dátum, nap és egy dupla hőfok, hát nem semmi cucc.
GRATI !!!!
(#) JZoli válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nagyon jó lett!! Hozzá lehetne férni a rajzhoz, doksihoz, PIC-progihoz?Jó sok meló lehetett vele,és a kivitelezés is nagyon preciz lett, csak gratulálni tudok hozzá!
(#) StefuPeti válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szia. Nagyon tettszik amit alkottál, szivesen látnám én is a dokumentációját, még az is lehet hogy megépiteném. Csak gratulálni tudok én is.
(#) totti91 hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
sziasztok
Ma elkészültem életem első labortápjával ami 2A és 0-30Vra képes, állítható áramkorlát illetve 2 led világít ha a biztosíték kiégett bár még dobozolva nincs de remélem arra is lesz pénzem rövid időn belül..ma volt az első tesztje és pöc-röf elsőre indult,a nyákterv nem az én kezem munkája de lesz ez még így se..nahh most már beszéljenek helyettem a képek
(#) ndavid87 válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Remek munka, nagyon látványos!
Gratulálok!
(#) Doncso válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szép igényes munka, GRATI!!!
(#) Zoli_bácsi válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
az lehet, hogy életed első labortápja, de az biztos, hogy életed nem első épített áramköre!! Szépen, igényesen hajlított alkatrészlábak, gondos munka. Szép lett. Sok sikert hozzá!
(#) totti91 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
köszönöm a dicséreteket..valóban nem a legelső áramköröm de ezelőtt amit készítettem nem éppen volt szépnek nevezhető, a lábhajlítgatás azért ilyen mert szakkörön csináltam és a többiek szépen csinálták és én sem akartam kontár munkát kiadni a kezemből (bár a hűtőborda picit ferdén lett felfogatva )
(#) Frankye válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Tényleg szép, igényes munka! Jó ilyet látni!
A hűtőborda ferdesége meg nem hiba, hanem szexepil!
(#) MolnarG válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szép lett! Ha nem tévedek Ő (márpedig nem tévedek ) az. Csinálj hozzá ilyen szép dobozt is, nekem nagyon tetszik az analóg műszerekkel. Ha lesz időm és pénzem én is szeretném ezt megépíteni első labortápnak, aztán jöhet majd az Attila féle SPMS táp!!
Egyébként milyen tapasztalatok vannak?
(#) Ricsi89 válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Helló!
Jól néz ki. A nyákot nem a labortápos topicból szedted? Kicsit ismerős, mintha én csináltam volna. De lehet, hogy tévedek. nekem is ez van megépítve. Méghozzá duplán. Tökéletesen megy, csak sajnos az eladó logaritmikus potit adott és elég nehezen lehet így szabályozni. Majd egyszer kicserélem. A lényeg, hogy jó hűtése legyen a tranyónak. Nekem most végtranyómak egy bikaerős KU605 van benne simán tud 3A-t is. A tranyó bírna többet is, de nekem a táphoz ennyi elég. Sok sikert a dobozoláshoz.
Üdv: Ricsi
(#) Zenner válasza totti91 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Gratula szép munka
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Mindenkinek meg van a keresztje... Nekem is.
(#) Action2K válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ez gyári!
(#) MolnarG válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Frankó . Ha jól emlékszem te voltál aki a Vicsys-féle ledes hőmérőt nagyon szépen csinálta meg, de minta valami beállítási problémád lett volna.... jól emlékszem?
(#) zoly15 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nagyon szép! Gratulálok!!
Valami kapcsolási rajzot tudnál mutatni?
A hőmérő szenzor micsoda? Érdekelne hogy miből építetted fel..
Esetleg IClxxxx?

üdv!
(#) totti91 válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
köszönöm
nem tévedsz..egyenlőre semmilyen tapasztalatom nincs róla mert a trafót hozzá még nem vettem meg viszont én nem analóg műszerekkel fogom használni hanem két szép 3,5digites panelműszerrel amit a Hestoreból rendeltem
gr89: a paneltervet Horváth tanár úr adta aki a cikket is írta..egy ideiglenes dobozolást szerintem csinálok a hétvégén fából
(#) Topi hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Most akadt a kezembe egy jópár hónappal ezelőtti kis áramköröm.

A következőt tudja:
- 6 ADC csatornán 2,54V-os méréshatárral 2,48mV-os pontossággal mér
- Az USB felületen, egy USB-HID device-t programoztam le, pontosabban egy USB-s Keyboard HID device-t.

Sokszor volt már szükségem olyanra, hogy akár órákon keresztül áramot mérni, hőmérsékletet vagy esetleg feszültséget.
Megalkottam hát ezt a szerkezet, ami PC-re dugva billentyűzetként jelentkezik be. A gombbal ki lehet választani a mérési intervallumokat. És a mérést követően az eredményt "begépeli".
Ígyhát, minden extra program nélkül képesek vagyunk karakterisztikákat felrajzolni.

Mondok egy példa környezetet: Akkumulátor töltöttség, cella fesz, töltőáram.
Nyitok egy Excel-t, bekötöm a megfelelő ADC bemeneteket (általában ráteszek egy szkóp mérőzsinórt és beteszem 1:10-es osztásba) majd elindítom az eszközt. Amikor megállítom, szépen egysorba beírja minden ADC csatorna mért értékét.
Tehát: ADC1 [tabulátor] ADC2 [tabulátor] ADC3, stb. Majd a végén üt egy ENTER-t. Így az újabb mérési eredmények (pl. 1 sec múlva) újabb sorba kerülnek.

Így eddig nagyok sok, jó és használható karakterisztikát sikerült felvennem, amit még sem tárolós szkóppal, sem a rendes prof 5 digites multiméteremmel nem tudtam.

Kompatibilis minden rendszerrel. Mac, Linux, M$ Win, ugyanis szabvány billentyűzetet emulál, és a mért értékeket "begépeli".

Szerk: Persze alul SMD-ben ott csücsül még pár alkatrész.

P1000661.JPG
    
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Topi mester, basszus! Mit össze nem kerestem pont ilyen áramkört... Kérlek, hogy készíts egy cikket! (Mester taníts!)
(#) Zoli_bácsi válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszönöm, próbálkozom

Igen, jól emlékszel, de azóta sikerült szépen, pontosan beállítani. Kicsit elhangoltam a potikat, arányosan mindegyiket, és jó lett.
(#) levii válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Szép, igényes lett
(#) MolnarG válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Az LM35 CZ vagy az olcsóbb DZ?
Következő: »»   336 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem