Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   588 / 1679
(#) kaqkk hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
Most készül a legújabb pic demó panelom (már csak pár alkatrész hiányzik) A lényege : hogy minden ami a fejlesztéseimhez kellhet rajta lesz .
poti , ledek nyomógombok , analóg hőszenzor, lcd , 7 szegmenses kijelző . És a pk2 ! Minden kikapcsolható
a dil kapcsolókkal és az összes port elérhető a csatlakozókon keresztül is . Ja és még egy "újítás" az öcsi panel : ennek segítségével a 28 lábú piceket is tudja kezelni a panel
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
És még két kép a panelról
(#) lesliewednesday válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Nem, nem verseny. Én befejeztem. A nejem már kezdte unni, hogy minek építek magamnak ennyi egyforma célú cuccot, haszon meg semmi. A 47µF szerintem mint a tied, csak kettő van belőle. A legkisebb nekem is melegszik. Kb. 2órai munka után levettem a fedelét és igen meleg (kb40-50C) volt mindkét FET és a trafó is. Pedig már kitapasztaltam a menetszámokat, tekercselési megoldásokat is. A zsúfoltságot csökkentendő a kijelző panel lett megszórva alkatrészekkel.
Üdv. (Sándorfalvára is)
(#) lesliewednesday válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Bzoli94-nek és neked is:
Nem akarok ebből bizniszt csinálni, már csak a trafó házi tekercselésű mivolta miatt sem... A sorozat gyártáshoz még tovább kellene gyúrni egy kicsit.
Az ötletek a HE-ről jöttek, hát megosztom veletek, amit itt kaptam.
(#) lesliewednesday válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
A középső méret éppen a tieddel egyezik. 80*160*40. Az elsőt elnéztem és a 100-as mélységűben túl sok hely maradt... A kicsinél már sokat sakkoztam, mire belefért.
Egyéb technikai infóért menjünk másik témába, vagy magánba, nehogy megszóljanak.

Ez Masterfoxx-nak is válasz.
(#) interferi hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
A 10W power led ekhez elkészültek az áramgenerátorok (piros , kék, zöld ), projektorba lesznek ha elég a fényerejük.
(#) poros válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Nagyon jó lett gratulálok . Szerintem megérdemelne ez is egy helyet a legújabb kapcsolásaink között!
(#) Braf hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Még tavaly csináltam ezt a mini rc tank / robotot. Most raktam fel róla videót.
(#) roland0327 válasza Braf hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Nagyon tetszik az egész ötlet és kivitelezés és az, hogy ilyen pici. Ügyes vagy!
(#) Norberto válasza Braf hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Aranyos!

Olyan icipici akkumulátort honnan és mennyiért lehet beszerezni?
(#) Braf válasza Norberto hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Régen a zenn modelsportnál volt kapható ilyen kicsi akku (most már nincs ekkora nekik csak ez: Link. Itt van egy ehhez hasonló : Link).
Én vettem egy ilyen játék rc helit és abból szedtem ki (kellett a motorok miatt is).

Amúgy a videó végén van a full autonóm vezérlés.
(#) zoly15 válasza Braf hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Gratulálok!
Nagyon jó lett!
Ha jól látom, infrás távirányítású.
De hogy hogy veszi a jelet mikor kanyarogsz vele?
Az infra csak egy adott "sugárban" működik nem?
Egy ilyet összeraknák és is szívesen
(#) Braf válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Mivel modulált a jel ezért bőven elég neki annyi infra fény is ami a falakról verődik vissza.

Ha kell feldobhatom a nyáktervet meg a pic programját.
(#) bankimajki válasza Braf hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Feltételezem hogy a PC-s szoftvert nem akarod közzétenni, pedig annak nagyon örülnék. Mivel én sajnos kevés vagyok egy ilyen szoftver megírásához. (De ha esetleg egy cikket írnál az egészről, az szerintem mindenkinek jó lenne. A PC-s részt se hagyd ki, ha esetleg írsz.) Amúgy nekem is tetszik én is szeretek RC játékokkal játszani.
(#) zoly15 válasza Braf hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Így értem!
Érdekelne.
De milyen PIC-el van?
Az adó is érdekelne!
Valamint a jojstic-al hogy hoztad össze..
(#) Braf válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
bankimajki:
A pc oldali swt nem szándékozom közkincsé tenni.

zoly15:
Az ,hogy milyen pic van benne az mind a videóban mind ebben a hozzászólásban leírtam.

Az adó oldal csak annyi, hogy a pc küld soros porton és ezt modulálja egy pic12f509 ( akár lehetne 555 ös ic is lényegtelen) 38kHzen ami meg megy 2db infra ledre.

A joystickos dolog meg rendkívül egyszerű hiszen directxben van erre külön osztály. (Ez jelen pillanatban egy sima usb-s gamepad, de lehet bármi. Akár bill. ről is lehet vezérelni.)
Meg lehetne oldani az adó oldalt valami pic el is de nekem nem arra kellett hogy játsszak vele ( najó arra is ) hanem hogy a sw-emet fejleszthessem mert a nagyobb robotok hangosak meg elfoglalják az egész szobát .

Csatoltam a nyáktervet és a pic be égetendő programot. A kommunikációs protokoll a forráskódból kiolvasható.
(#) Zosi hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok gondoltam megosztom veletek életem első TDA7294-es erősítőjét majdnem kész állapotában még hangszínszabályzót szeretnék majd bele építeni és ennyi
(#) wolverine14 válasza Zosi hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
jó lett, csak így tovább
(#) aderka hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
A programozható elosztómmal úgymond elkészültem. Ígértem képeket, a bedobozolt állapotról, illetve kicsit módosult a PIC program ezért új videó is készült róla.
Bekerült a program elejére egy üdvözlő szöveg, illetve az Adatok mentve szöveg után, a kimenetek állípotát jeleníti meg az LCD kijelzőn.

Video: Bővebben: Link

üdv: Dávid
(#) Müszi válasza aderka hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szép készülék, csak az a taknyos ragasztó csúnya szerintem, meg egy idő után el is enged. Szerintem jobban jártál volna menetes csavar+távtartókkal.
Amúgy kivülről szép készülék!

Müszi
(#) sooty hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Hétvégén sikerült végre bedobozolnom az egyik nixis órámat, a másik kettő még várja hogy átjárja a jó miskolci levegő...
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Profi lett, a dobozolása is kiváló!
(#) Petroimro válasza sooty hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Nagyon jó lett, gratulálok!
Azt megkérdezhetem, hogy miből készült a doboz?
(#) sooty válasza Petroimro hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Köszönöm szépen! A doboz: Keményfa ( marózva,fúrva, pácolva, lakkozva) és fémháló meg alulemez (festve) + 2db tunsgram tranyó
(#) JZoli válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A felirat igen jól mutat rajta. Azt hogy készítetted?
(#) sooty válasza JZoli hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Üdv ! A feliratot vékony bronzlemezre fotózással és maratással készítettem el, külön a betűk hátterét és az előtérben lévő feliratot. Festés után a kettőt összeragasztottam és utána került az órára.
(#) JZoli hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Te ez igen jó lett! Ez már valóban profizmus!
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia sooty,
Számomra ez a "fórumon készült" legszebb óra!
Megkérdezhetem hogy a széle az valami szövet? Hogy feszítetted fel? A felirat hogy készült?
köszi, barna
(#) zoknee válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
vagy akár csinálhatnál egy cikket is arról, hogyan kell ilyen dobozolást csinálni...
(#) zsoltee0001 válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Profi!
Az első képen az a két panel ugye össze lesz fogatva csavarral a 4 sarkán? :yes:
Következő: »»   588 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem