Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   629 / 1679
(#) Mayan hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Eddig Videoton ea6383s voltál, mostantól légy Etalon suprampli végfok... s lőn: ( a paneleket KD-tól vettem )
A videoton végfokait majd még felhasználom egy minierősítőben. Egyébként nagy meglepetés a suprampli. Arra számítottam hogy ezerszer jobb lesz a 2 tranyós végfokomnál is. De csak max. 2-szer jobb...
(#) newman92 válasza Mayan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nincs nagyon túllihegve egyszerű és rendezett. Jó lett!
(#) lidi válasza Mayan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hmm, azért annak mennyi értelme van, hogy egy gyári erősítőből kiszeded a végfokot, és építesz belőle egy másik erősítőt ? Ez a laminált parketta előlap is kicsit puritán.
(#) newman92 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Hy! Remélem nem nézitek off-nak, de egyes csövek kialakításukból kifolyólag nem állnak meg a polcon. Ezért gyúrtam egy csőtartót...
(#) Abukodonozo válasza newman92 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nekem tetszik a csöves emberke! Jól látom, lóg a nyelve?! :lookaround:
(#) newman92 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen kidugja a nyelvét.
(#) Abukodonozo válasza newman92 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ügyes, miből van?

Mayan! Szép munka, de nem nagy az a doboz egy kicsit neki?
(#) newman92 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Agyagból!
(#) Rumcájsz válasza newman92 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nagyon kreatív vagy, remek a csöves emberkéd! Határozottan teccik !
(#) newman92 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszi! Nagy kedvelője vagyok az efféle művészeteknek!
(#) lapose válasza newman92 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Irigy!
(#) nagy hoho válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Az eloxálást az aluminium lemeznél használják.
(#) newman92 válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Felismerted! Gratulálunk az ön nyereménye egy nagy dicséret!
(#) lapose válasza newman92 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
El kell ismerni, jól sikerült.
(#) newman92 válasza lapose hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszi!
(#) dizi hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Hi mindenkinek.
Ismét unatkoztam és ma reggeltől elkezdve meg építettem életem ELSŐ LCD-s PROJEKTORÁT aminek egy led mátrix adja a meg világítást.
Beszéljenek a képek.
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ez szép és jó, de láthatnánk képet a vetített képről is?
(#) dizi válasza dizi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ja és még kettő,a másik a vetíttet kép a minősége NEM jó egyenesen sz@r.
éppen ezért senki ne használjon LEDET ilyen célra
én még nem tudom mit teszek a ledek helyére világításnak talán xszenont vagy valami fém halogént.
(#) Ballage válasza dizi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia! Szerintem nem csak ez a baj. Ha megnézed, a diavetítőkben az elülső objektíven kívül van egy lencse a film és az izzó között is. Szerintem próbálj szerválni bele egyet és próbáld meg azzal.

Üdv,
Ballage
(#) dizi válasza Ballage hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Hi próbáltam azt is csak akkor a kivetített kép helyett a ledek jelentek meg a (vásznon) lásd kép.
Kondenzor lencsét csak egy pontból ki induló fény forrásnál érdemes alkalmazni,szerintem,ebbe viszont 63 db led van ezt nem lehet központosítani.
Az a baj,hogy a ledek nem szolgáltatnak elég fényt és a vetített képen is látszódnak a fény pontok na sebaj a nehezén már túl vagyok már csak egy másik fényforrást kell ki agyalnom ami nem gyújtja fel a lakást.
(#) bbalazs_ válasza Ballage hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Annak a feladata a pontszeru fenyforras szettarto sugarainak parhuzamossa tetele. Itt szerintem nem hasznalna.
(#) zolee1209 válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Kellene valami diffúzort tenned a led-ek elé, például lcd-ből kibontottat. Az egyenletessé teszi a fényt, az lcd háttérvilágításnál is ezért alkalmazzák. De a fényerő továbbra is kevés lesz...
(#) dizi válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az nem jó,mert ez gy 2 colos kis kézi monitor volt aminek a háttérfényét egy kis neon szolgáltatta és az előtt egy sima tejfehér plexi volt amit jelen esetben ki is kipróbáltam és még annyi fény se jött belőle mint így.
(#) dbase válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Pontszerű forrás kell az a tuti, 50w 12v os izzóval próbáld ki. Szerintem a projektoros témában folytassuk.
Én is sokat kínlódtam de ha visszakeresitek a képeim nekem elég volt 50w is. Amugy szép, ja és sima tükröt ne használj mert szellemképes lesz a kép, mert az üveg felület is tükröződik, és a hátulján a fényes felület is, ilyen helyre specko előről gőzőlt tükör kell.
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Nem véletlen kértem képet, ez nem ilyen egyszerű dolog…
Kb ennyi kiegészítés kéne lencse-ügyileg, hogy tényleg jó képe legyen. Tehát a fresnelek elkerülhetetlenek az LCD elé és mögé, hogy a megvilágítás a kimenő nyaláb a helyén legyen.
(#) dizi válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Lehet,hogy ez nekem SOHA nem fog úgy működni ahogy működnie kellene még hozzá ezek miatt a beszerezhetetlen alkatrészek miatt Pl fresnel lencsék.
(#) Doncso válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Dehogynem, roncs projektoros TV lencséje pont jó lenne ide, lehet tudnék is valakit, aki képcső csere miatt tart ilyen lencsét, persze a lencsének semmi baja.
(#) newman92 hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
PetAd-nak itt a kapcsolás!
(#) dizi válasza newman92 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hi Nem akarok beleszólni,de ez így üzem képes?
Csak ,mert ahogy nézem a triakos áramkör az egy "fényerő szabályzó"és DB3 az 30 volttól dolgozik,de javítsatok ki,itt viszont 12 voltot szabályoz,vagy milyen elven is működik.
(#) klemo86 válasza dizi hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A GD-ben volt lomtalanítás pár éve, és haverom egy csomó cuccot elhozott semmi pénzért, többek közt a projektorához két írásvetítőt
Következő: »»   629 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem