Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   628 / 1681
(#) nagy hoho válasza szücsien hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Már régen szólaltam meg táp ügyben, mert nem volt miért.
De ez a táp tetszik, van hűtés bőven, nincs kábel rengeteg, helipotos a szabályzás. Tetszenek a kijelzők, kívül- belül gondos munka. Látszik a hozzáértés és a szakszerűség. Talán néhány betű elférne az előlapon.
(#) szücsien válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Én is gondoltam a feliratozásra. Szitázni szerettem volna, de házilag nehéz megcsinálni, csináltatni meg drága. Használni nagyrészt én fogom, így nekem megfelel.
(#) Rumcájsz válasza szücsien hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nagyon profi lett a készüléked! Öszintén gratulálok !
Felíratozáshoz jó a Front Designer program vagy a jó öreg, hagyományos kapargatós Letraset.
Kapcsolási rajzot vagy linket kérhetnénk?
Annyira jó lett hogy nekem is "csorog a nyálam"...

link
(#) Medve válasza szücsien hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
-Bizony nagyon dögös a cucc, szépek a nyákok. Sajnos feliratozni fekete előlapot nehezebb, mert a házi nyomtatóknak néha nem egyenletes az árnyalata, de Te biztos nem kevered össze a kezelőszerveket, megaztán nem lesz vita a használt nyelvvel
-Pár hete kipróbáltam egy módszert az LCD rögzítésére: az előlap hátuljára csavarokat ragasztok melegragasztó pisztollyal, és azokra fűzöm fel az LCD-t. Előtte felérdesítem a felületet, s ha úgy érzem egy vastagabb huzalt tekerek a csavarra, hogy jobban tapadjon. Így nem látszódnak az előlapon a csavarok. Egy USB csatlakozót is sikerült így rögzítenem, eddig még nem esett le.
(#) szücsien válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
(#) vicsys hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Fogyni vágyók részére készült segédberendezésem.
Kép: Hivatkozás
Bővebben: Link
(#) 18david18 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Ma befejeztem az ECL86 SE elektroncsöves erősítőmet.
Az anódfesz késleltetését egy kapcsolóval oldodtam meg. Az erősítőbe került egy kétcsatornás bemenet választó is. Az egyenírányítást, illetve az erősítő kapcsolását egy NYÁK-on helyeztem el a könnyebb szerelhetőség végett. Egy fa dobozt választottam az erősítőnek, ami a megfelelő lyukak, furatok kifúrása után kapott két réteg vörösfenyő lazúrt, majd végül egy réteg lakkot. Így sikerül A hangja nagyon korrekt, nagyon szép, és teljesen brumm mentes.
Kapcsolási rajz:
Bővebben: Link

További képek az építésről:
Bővebben: Link
(#) Pulyka válasza Medve hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Üdv.

"az előlap hátuljára csavarokat ragasztok melegragasztó pisztollyal"
Jó módszer,nekem is bevált,de én "szilikonragasztó" helyett forrasztók ónnal.
Kis gázégővel(nem malacperzselővel ),egy kis forrasztóvízzel,és ónnal.
Igaz vigyázni kell,hogy el ne színeződjön a felület,vagy le ne égjen a festék,de jobban tart.

Én mostanában alkottam egy DUO LED-es feszültségkijelzőt a motoromba,mert korábban 17V-ig "megtöltötte" a hibás fesszabályzó a régi akkut,és a biztonság kedvéért,mostmár remélhetőleg nem lesz ilyen súlyos hiba.(a kifolyó akkumulátorsav meg is marta a csillogó fémrészeket)
Képek csatolva
Bocsi a minőségért.
Kép 122:
A narancsszinű fény jelzi a vezetőnek(többek között nekem ),hogy az akkumulátor feszültsége 11,6V és 13,2V között van.
Piros szín:a feszültség 11,5V alatt.(indításnál,vagy ha hosszú ideig így világít,akkor tudom,hogy nincs töltés)
Narancs:11,6V-13,2V között(közepes gáznál,vagy amikor ég az index(villog) és/vagy a féklámpa)
Zöld:13,3V-14,25V között(magas gáznál)
Egyik sem: 14,3V felett
Ha nem világít,akkor vagy kontakthiba van,vagy túltöltés.
Üdv
(#) SzervízMacska válasza vicsys hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Teljesen kész vagy! De nagyon tetszik! :yes:
(#) vicsys válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszi! Most tesztelem a hűtőnkben. Mindig elfelejtem, hogy bent van és kinyitáskor összerezzenek.
(#) Abukodonozo válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szép munka! Megkérdezhetem, hogy a doboz milyen célt szolgált az átalakítás előtt?
(#) 18david18 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszönöm! A doboz gyakorlatilag semmilyen célt nem szolgált eddig, mert egy hobbi boltban vásároltam. Teljesen natúr volt, így bármire felhasználható, festhető stb.
(#) Abukodonozo válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Csak azért kérdeztem, mert nálunk is van egy hobbi bolt, gyanúsan hasonló dobozokkal, amikkel szemezgettem már rég. Minden esetre pofásan néz ki ez a csöves dolog benne. Meg jó ötlet volt megfordítani is, fejjel lefelé. Így jobban mutat, nem?
(#) 18david18 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Igen praktikus kis dobozkák, könnyű vele dolgozni. Jól festhető, lazúrozható. Azért is fordítottam meg, mert így kényelmesebb volt a csatlakozókat és mindent egy oldalra építeni. Az eredetí tetejébe pedig csak 4db gumilábat szereltem.
(#) Abukodonozo válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Értem. Szép lett!
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!
Elsősorban a címére koncentrálj : Bővebben: Link :hide:
Nem sértésnek szánom, csak a motivácíót vélem felfedezni benne
(#) vicsys válasza IMi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Sajnos nem tudtam a címére koncentrálni. A video tartalma miatt teljesen elkalandozott a fantáziám... Miről is van szó?
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!

Kéretik a berendezést, a nyugott sörfogyasztás biztosítása érdekének, a mélyhűtőbe áthelyezni - abban nincs világítás.

Jelige
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagy ráértemben csináltam az órámhoz egy előlapot.

SDC14337.jpg
    
(#) newman92 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Haladgatok a tápom továbbfejlesztésével. Nektek mi a véleményetek róla eddig? Kéne változtatnom valamin úgy esztétikailag? Az eddigi műveim nem voltak túl szépségesek ezért kérek kritikát tanulni kell belőle mert már nekem se igen tetszik a helyzet. Előre is köszi! A tápról meg: lesz benne hővédelem, rövidzárvédelem, stand by mód, meg műszervilágítás.
(#) sityu39 válasza newman92 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia.
Bár én is amatőr vagyok, nekem egy szerény észrevételem van: Ha már két vagy több nyákot egymásra építesz, akkor ne sajnáld a csavarkötést, és mind a négy sarkán rögzítsd egymáshoz a nyákokat.
Ha a csokikból később ki akarsz venni egy vezetéket, fel fogsz emlegetni néhány felmenőt :yes: . Egyébként gratula. Én is a régi dobozok, alkatrészek és nyákok újrafelhasználásának a híve vagyok.

Én is most tervezek egy tápot. Majd teszek fel pár képet ha kész leszek.
(#) sityu39 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Üdv.

I. osztályú lett az az unatkozós előlap
Érdeklődnék a technológia felől.
(#) sityu39 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia.

Ötletes, bár utóbbi tapasztalataim alapján ha én is építenék egy hasonló készüléket, akkor az a következő szöveget ismételgetné:

"Ha nem iszol meg naponta egy sört, akkor veseköved lesz !"

(#) sityu39 válasza 18david18 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Gratula

Nagyon tetszik a kivitel, viszont megjegyeznék egy apró dolgot. Anno építettem egy Quad 405-t és elkövettem a hibát: nem zsugorcsöveztem a vezetékek forrasztását. Persze Murphy jóvoltából még néhányszor szétborítottam párszor és amikor az egyik elszakadt vezeték szikrákat hányt az orrom előtt, meglehetősen érdekes arckifejezéseket használhattam.
(#) newman92 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Köszi!
(#) sityu39 válasza newman92 hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nézegetve a képeket még egy apró ötlet: a panelon érdemes lenne feljelölni, hogy milyen vezeték megy az adott csokihoz. Évekkel később nagy segítség lehet . (+5V, gnd, Vadj, stb.)
(#) lajos1969 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Üdv!
Nyáklap+öntapadós fólia+alphaset.
(#) sityu39 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszi.

Elsőre eloxált rézlemeznek nézett ki, ezért keltette fel a figyelmemet, de így is minőségi.
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Idézet:
„mélyhűtőbe áthelyezni - abban nincs világítás.”
Sajnos akkor is dumálni fog, mert az ajtó nyitás után már fény éri a konyhából/helyiségből.
(#) newman92 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ezt is köszi!
Következő: »»   628 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem