Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   633 / 1681
(#) klemo86 válasza BREEN-F hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Szép, 5×5-ös LED-ekkel, mert nehogymár kerek legyen, amit egyszerű kifúrni És ez így a jó! Aki Alpa-set-tel tud feliratozni, az nagyon szépen meg tudta az előlapokat meg a nyákokat csinálni… Nekem is van, de elég bénázós (Az Alpa-set érdekessége, hogy "h" nélkül írják, biztos nem "effel" ejtik )
(#) BREEN-F hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Tök mindegy mivel írom ha már sajnos nem tudok kapni sehol se

Meg amivel ezt feliratoztam arra meg az volt ráírva , hogy Heakset.

A fotó minőségéért meg bocsánat de akkoriban ezt tudta a telefonom.
(#) klemo86 válasza BREEN-F hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Marad a feliratkészíttetés - az a fajta, ami "Turbó-rágó" elven működik, rávakarod, ahova kell, aztán lehúzod róla a hátulját (ami az elején van), utána jöhet a tartósítás.
(#) CIROKL hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Szép estét , a DCF -es topikban föltettem a legújabb órámat ami most egy hatalmas nixie csővel épült , mindössze egy darab ezért.
Bővebben: Link
(#) Rumcájsz válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Teljes elismerésem, nagyon esztétikus és dizájnos lett az egycsöves órád!
Két apró -ám de fontos- megjegyzésem viszont volna !
A 230V-os tápkábelt illik egy bilincsel rögzíteni a szerelőlaphoz a sorkapocs előtt. Ha véletlenül leesne valahonnan a készülék, sorkapocsból kiszakadhat a feszültség alatt álló vezeték. A másik dolog -pont ennek a folytatása- mivel fém a készülék burkolata így érintésvédelemmel el kell látni a készüléket! 3 eres tápkábellel melynél a zöld-sárga vezetőt az alaplaphoz kell csavaros kötéssel rögzíteni és mivel a felső burkolata is fém igy a két fém részt egy a tápkábel keresztmetszeténél nem vékonyabb szintén csavaros kötéssel rögzített átkötő vezetékkel kell ellátni!
Villamos szemmel nézve így, ebben a formában ÉLETVESZÉLYES !

Tényleg igényes, ritka szép munka, de erre kérlek figyelj oda! Saját magad és családod érdekében is.
(#) CIROKL válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Köszöntem a szép szavakat ! Viszont egy picit meg kell védenem magamat, mert látom van némi félre értés az ügyben ? Ha ezen a képen látható 230 -as vezetéket nézed akkor ne félj mert a kép csak a beüzemelésnél a műhely asztalon történt a FOTÓ kedvéért ! A 230-as vezeték az a házhoz van rögzítve ahogyan illik . A másik dolog ez a készülék is olyan trafóval fölszerelt ami dupla szigetelt ezért az áram ütés veszélye az nem hinném hogy ebben az éltben fönn áll.Ja meg aztán nem az első fém burkolatú szerkezet amit csinálok ezért ha valaki tudja az érintés védelmi dolgokat akkor talán már láttam olyat !
"Villamos szemmel nézve így, ebben a formában ÉLETVESZÉLYES"

Csak az érdekesség kedvéért megemlíteném van érintés védelmi szakvizsgám
(#) Baxi hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Hi, jelenleg itt járok az alkotó féle labortáppal, asztalon már szépen megy.
Csak a dobozolás maradt még, remélem az is hamarosan kész lesz.

táp.jpg
    
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyvonalakban elkészült a forrasztóállomásom.
Már csak egy forrasztópákat kell vennem és jöhet az élesztés.
(#) Zoli_bácsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Ez össze van rakva, ahogy az kell. Szép munka!
(#) big-D válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Nekem tetszik.Gratulálok hozzá.
Remélem sok hasznát fogod venni.
(#) Abukodonozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Gratulálok hozzá! Forrassz majd sok hasonlóan szép dolgot vele!
(#) arpadx válasza Dióda hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Üdv neked.Szerintem el kell döntened szeretnél-e ezzel foglalkozni vagy nem.Előttem már többen megjegyezték az "én készítettem" varázsát.Én is sok éve építgetek és itt egy fotó hogy megéri-e?Egyszer biztosan.
(#) klemo86 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Ma beépítettem a niximbe az 1Farádos kondit, így nem kell majd szórakoznom egy esetleges áramszünet után… Csak a számlálót viszi, értelem szerűen - egy képet azért teszek fel róla emlékeztetőnek, hogy miről is van szó (még nem sikerült megunnom a látványt ). És persze még lelakkozni sem sikerült

Pic0411.jpg
    
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Tetszik a csövek fűtése
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Félreérted, a csövek olyan szinten melegszenek, hogy ha már disszipál, akkor az egész házat fűtse a radiátoromon keresztül Szí?
(#) Rumcájsz válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
A hőcserélő hogy néz ki?
Szép lett ! Gratula! A belvilágáról van kép?
(#) Rumcájsz válasza arpadx hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Le a kalappal! Igazán tetszetős!
Biztos olyan szépen szól mint ahogy kinéz!
Profi munka ez is!
(#) klemo86 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Köszönöm! Egyszer már feltettem, amikor elkészült, de az jó régen volt már, nem is tudom, merre lehet… Itt van mégegyszer (Itt már a régi 555-ös adónak csak poros nyoma van, nagyon nem vált be, ezért van olyan furcsán kivezetékelve az új, stabil 1Hz Ja, ami meg a nyák széle alól jön vezeték, az az első digit "0"-ja, mert amikor az nem világított, nem nézett ki jól…) Sajnos nem lett valami rendezett huzalozása a számláló nyákjának, mert nem volt előre megtervezve, csak ahogy fértek a dolgok… Újat nem volt kedvem csinálni, pedig sokkal szebb lenne, és az új 1Hz-es forrást is ráépítettem volna a mostani back-up kondival együtt - ami késik nem múlik.

Pic0102.jpg
    
(#) Baxi válasza arpadx hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Nem semmi, nagyon komoly!
Remélem egyszer Én is eljutok majd hogy egy ilyet építsek. Régóta álmodozok egy ilyen szépségről.
Csak az a baj vele hogy az a két kiálló két "torony" is 10 pénz körül mozog ami párban van, ha jól tudom
Van még képed róla? Gratula mégegyszer, Mesteri munka!
(#) mark.budai válasza Baxi hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
A két végcső 6C33C. 3-4000Ft egyedül. Akkor jó, ha több darabot tudsz szerezni, és magad válogatod össze őket. De elég nagy a szórás.
Arpadx: Tényleg nagyon szép lett. Hát még amikor fűt este a cső.. [off]Én raktam össze egyszer ezzel erősítőt deszkamodellben, de a kis kimenő miatt nem volt jó a hangja. Meg én EL84-gyel hajtottam, ami előtt ECC85 volt, ami még jó is lenne, csak nem abban a munkapontban, amibe beállítottam, mert ez EL-es fokozat hamarabb torzított, mint a 6C33C.
(#) MolnarG válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Jó brutál induktivitást kapott a kapcsitáp.
(#) klemo86 válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ja, kellett is ekkora (így is jó meleg szokott lenni, mivel folyamatosan megy)…
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szép kis tranzisztortemető! Gratula!
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
43db van csak benne, amit tranyómezővel lehetett volna szebbé tenni, itt viszont sűrűbben vannak a lábaik, mint egy raszter
(#) szücsien hozzászólása Szept 16, 2010 /
 
Nemrég készült el az új erősítőm. Nem egy erőmű, de otthoni zenehallgatáshoz tökéletes.
(#) Doncso válasza szücsien hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ezt vetted? Mert pont olyan mint a gyári! Gyönyörű szép mester munka. Milyen a hangja, hozta a várt minőséget? Pár adatot szabad kérdezni?
(#) Ricsi89 válasza szücsien hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ez mint egy gyári. Szép dobozolás, szép belvilág. (bár a vezetékelés szépen el van rejtve a közönség elől) A végfok panel saját gyártmány?
(#) Norberto válasza szücsien hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Ezt érdemli a készítmény: :worship:
(#) CIROKL válasza szücsien hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Szép ! gratulációm , de kicsit sejtelmes dolog mert a képeken nem sokat enged látni magából , egy erősítő panelt látni , egy táp panellel ? Ha jól gondom akkor ez mono blokk vagy esetleg csupán csak a másik panel alatt van még valami amit nem látni . Trafót sem látok , talán kapcsi táp van benne , a végfokról annyit látni hogy valami FET -es talán .
(#) vicsys válasza szücsien hozzászólására (») Szept 16, 2010 /
 
Gratula! Nagyon tettszik! :kalap:
Következő: »»   633 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem