Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   632 / 1679
(#) Kafka válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Nagyon szép!
AC tápról ugrált a kijelző, ennek végül is mi volt az oka?
(ha valahol volt szó róla akkor bocs, de nem találtam)
(#) kocos hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Építettem egy ilyet (is) - kép csatolva - , gondoltam megosztom !
(#) nikolatesla hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hali!
Tudom nem nagy cucc de azért fel rakom. Ez lesz a VTTC-m szikraköze(védő) Ki próbáltuk Varttinával,hogy jó-e
Egy MOT-tal volt hajtva.

DSC00046.JPG
    
(#) saraha válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Jól néznek ki nem mondom.Bárcsak tudnám mik ezek.:nemtudom:
(#) Abukodonozo válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Tetszik ahogy az előlapot megoldottad, ötletes!
(#) kocos válasza saraha hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Kösz ! Röviden ez : Octave divider, germánium tranyós Fuzz, Minimoog-féle feszültségvezérelt aluláteresztő szűrő, modulálhatóan expression pedállal, LFO-val, burkológörbe követővel, és véletlenfeszültség generátorral ...
még rövidebben : hangszereffekt
és csak a sárga cucc a lényeg, a bal oldali pedál egy gyári M-Audio expression pedál, a jobb oldali szürke doboz a tápja, mondjuk az is saját gyártmány ..
(#) zoly15 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) Attila86 válasza Kafka hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Volt egy kis gubanc a csillagpontokban... A stabkockához 'előbb' jutott el a delej mint a puffer elkóhoz.
(#) BREEN-F hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Sziasztok én ezt építettem

Kb 2x150W-os végerősítő

(#) bencikusz válasza BREEN-F hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia!
Szép munka!
A kapcsi tápot is te csináltad?
1 észrevételem van, nem tudom lehet hogy csak én vagyok vele így, de engem zavarnak a nőagyfényerejű kék ledek.
De természetesen semmi közöm és még véletlenül se akarom hogy ez valami kritikának tűnjön. Tehát csak így tovább
(#) BREEN-F hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Igen én csináltam a tápot is és hidd el, hogy engem is zavarnak a nagy fényerejű kék ledek. De NULL költségvetésből ez jött ki, ez volt itthon Én is gondolkodtam rajta , hogy kék diffuz ledeket veszek bele, de nem így történt .
(#) bencikusz válasza BREEN-F hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
A kék diffúz jól néz ki nagyon!
De jól néz ki nagyon a gép. Jó hangja van?
(#) BREEN-F hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Szerintem igen ,a végfokban V-FETek vannak 2sk135/2sj50 amiknek szerintem szebb hangjuk van mint a MOS-oknak , nekem tetszik a hangja van olyan jó mint egy QUAD, de nem vagyok white fülű vagy mi fene , így ez persze csak a saját véleményem
Amúgy az erősítő kapcsolás az URBÁNOS féle 300Wos erősítő kis testvére .

De csak azért csináltam mert volt 4 db V-FET em és nem akartam elszórni ezért újraterveztem a nyákot és megépítettem. A táp meg teljesen saját cucc, mármint nem volt hozzá kapcsolás , de sokat segítettek egy másik fórumon .
(#) klemo86 válasza BREEN-F hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Vagy kék/piros duoledet, és a "Ready" a kék fele, a "Protect" a piros
(#) kábel hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Sziasztok.
Gondoltam megosztom veletek, egy kis hangfalat szóra kellett birnom, mégpedig egy Quad-dal -hááát ilyen lett, amúgy jó szól
(#) zsoltee0001 válasza kábel hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Abba a hangfalba beépítetted az erősítőt?
Honnan szívja a levegőt a venti?
Látom ventin nem spóroltál, nincs zavaró hangja?
Amúgy nem rossz
(#) Baxi válasza kábel hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Hi
Aktív hangfal, biztos nincs melege attól a két ventitől
Gratula hozzá.
(#) klemo86 hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Az első műveim egyike, a trafót nem én tekertem, viszont most én fogom, mert tegnap sikeresen leégettem a primert Régóta szolgál már a cucc, egy műszer mondjuk elférne az elején… Bár, tökmindegy, csak egyszer kell rámérni És igen, a 150×200×200-as műszerdoboz gyakorlatilag tele van a trafóval
(#) Baxi hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Hi
Én meg a PIC-es cumót osztanám meg veletek, csak elkészült végre.
Az USB-s az a PICKIT2 ami rá van kötve egy tesztpanelre amit kilehet "csatolni" próbapanelra.
Előttük meg egy író/olvasó "modul" 4 különféle foglalattal, amire applikáltam egy 3,3V váltó kapcsolót a jumperral. Mert ugye az után épített pickit2-es csak evvel marad el a gyári cucctól. Mivel a leddel van beállítva 3,3V azt még nem tudom hogy ha belekerül egy 3,3v-os cucc akkor azt mennyire húzza meg. De az 5V tutira megyen

DSC_0329.jpg
    
(#) newman92 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Szép! Hány wattos az a trafó?
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Hogy a fenébe lehet leégetni egy ekkora trafót? Folyamatos rövidzár? vagy mi? Miért nem használsz hálózati biztosítékot?
(#) Baxi válasza newman92 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Ránézésre szekunder leállások keresztmetszete alapján 200-300W simán lehet, szerintem.
Engem is érdekelne hogy szaladt meg az a 10-20A-er
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Van, belefröccsent a szál az üvegbe, ahogy szokás… (ott hátul az a bizti) Egyébként izzítószálas gyújtást szerettem volna, és az elsőnél megdöglött… Bizticsere után se kép, se hang. Pedig összerezzen az egész, ha bekapcsolom Egyébként egy szál valamivel kisebb trafóval megy az izzítás szépen. Pedig 80Voltig oda volt neki pakolva - na mindegy - már

Newman, fogalmam sincs, 300 körülinek kinéz…
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Valami itt nem tiszta... Egy trafó nem úgy ég le hogy hopp és vége... Vagy a biztosíték nem megfelelően volt méretezve és valóban leégett..
(#) klemo86 válasza Baxi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Nem biztos, hogy megszakadt, de nem tudok másra tippelni, ha csak nem égett meg a főkapcsoló
Még nem volt módom jobban szétszedni, a csövesem van szétterítve az asztal nagy részén, várja a dobozát… Amúgy én se tartom valószínűnek, de nem is teljesen kizárt (Egy riasztókábellel lett rövidre zárva, de fel kellett volna neki izzani - ehelyett belehegedt a banán aljzatba, és megkukult a gép… A kisebb, amit hirtelen találtam, az meg az UTP kábelt is elintézte. Érdekes.)
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Valóban nem megfelelően, a 3,15-ös elég szolid ahhoz, hogy egy ilyen cuccot ki tudjak használni, ha épp kell valamire az a néhány amper, amit tud. Viszont nagyon büdös volt már akkor is, amikor még le se vettem a tetejét. Szerintem erről ennyi most elég is, mert nem nagyon van miről beszélni addig, amíg bele nem nyúlok egy műszerrel, hogy mi is a helyzet valójában. De tényleg nem férek az asztalomon
(#) kábel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
A ventiknek van fordulatszám szabályzó-áramköre, csak akkor pörögnek mikor tényleg muszály + nagyhangerőnél nemnagyon hallani
feltettem rólla 1-képet

2-venti jobb mint 1-venti
(#) kábel válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
ja majd elfelejtettem -kössz
(#) kábel válasza Baxi hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
-kössz

igen ezmár nagyon "aktív lett" főleg mikor nézem a Tv-t a ventik meg teszik a dolgukat + a hangszóró is
(#) BREEN-F hozzászólása Szept 8, 2010 /
 
Akkor megmutatom a QUAD -omat én is

De ezt kb 4 éve csináltam . Akkoriban még gyerekcipőben jártak a kapcsi tápjaim , ezért sima hálózati trafóval készült.

Az érdekessége viszont , hogy a szélcsatorna folyamatosan kéken világított , de mikor CLIP-elt az erősítő nem csak a piros ledek hanem a sz.csatorna is pirosan villant és nem kéken világított folyamatosan.

És ilyenkor még lehetett alpha szettet kapni

QUAD405.jpeg
    
Következő: »»   632 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem