Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   717 / 1681
(#) slogan válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nagyon jó ,hogy az autó motorjához hasonlítottad ,hiszen mindkettő ugyan olyan terhelésnek ,igénybevételeknek ,hőhatásoknak (ebből eredő anyagtágulásnak ) vannak kitéve.Csak azt az egyet nem tudom ,hol is súrlódik a hangszóró ?
Mi változik a "pár nap alatt" ? Mert ,ha tud lényegeset változni pár nap alatt a membrán ,akkor 2 hónap az össz élettartama ? Ez olyan placebó téma .
Ez kicsit olyan ,mintha a "segszeleplehelletet" szeretnénk meghámozni
Részemről lezártam.....

Üdv
(#) lapose válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Arne Domnerus - Jazz at the Pawnshop
Bővebben: Link
(#) Tibi98 válasza slogan hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
[OFF]Igazat adok, a szemléltetőpélda valóban helytelen volt, ellenben minden máshoz tartom magam. Nem kell hinni benne, nem a templomban vagyunk, ha érdekel, próbáld ki...
Részemről is lezártnak tekintem.
Minden jót!
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Elhiszem, hogy máshogyan szól, rendbe van, nekem a távolságok azok, amik érdekesek. A borzasztótól elmentünk a csodnálatos telt hangzásig, az ájulásig, és csak annyi történt, hogy bejáródott a hangszóró?
Ez az ami nekem furcsa.
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Azok szerintem csak túlzások h a szaxofonos előbújik a láda alól meg ezek..
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Erre utaltam az első hozzászólásomban is.
(#) Tompicsek válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ez így van! Az a 100-120 óra jóval több szokott lenni, de bejáratni kell, ez tény, mármint hangszórót.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
100wattos TDA2030+BD Tranzisztor pár hidam. Még sosem építettem ilyesmit csak ettől jóval egyszerűbb kapcsolásokat ,illetve hát ez is az, kinek mi , persze ahogy nézem a képeket a galériában itt profik járnak . Az első próbán volt egy zárlat a panelon és nem reagált semmire . Erre rá jöttem , majd elégé zúgott és fel tekertem a hang erőt ekkor tönkre ment a hangszóró . Ezután növeltem meg a tápban a puffer kondenzátorok után a 2db 220nf kondi értékét 5szörösére, majd kapott egy testet a lemez ház és most atom biztosan működik és szép a hangja. Elég rá a 8óhmos Videoton hangszóró ,nem kell erőseb hangzás mint 4óhmossal adna. Én nagyon örülök neki ,persze a célom az hogy majd bele kezdjek egy quad 405be.
(#) bankimajki válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Te aztán nem sajnáltad a pasztát. Amúgy nem rossz.
(#) DJanosi válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A tanszformatort honnan szerváltad?
(#) gabesz.mi074 válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
A trafót 1építkezésen találtam mikor ki dobtak a konténerbe 1elosztót és abban volt benne. Persze régebben sokat tekercseltem, még az akkumulátor töltőmet is én hajtottam. Sőt hegesztő trafókat is csináltam. Az itthoni trafóm amit szintén csináltam 400voltos , és akár egy 4es pálcával is simán használható folyamatosan. Már most nincs sajnos huzalom hozzá ami volt az el fogyott ha csinálni akarnám vennem kellene .
(#) DJanosi hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Üdv ! A múltkórjában észrevettem hogy nincs Egyenirányítom hat mérgemben legyártottam egy párat !Nem a legszebb de megteszi a dolgát !
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Ügyi vagy ! grat de azér figyelj a szigetelésre mert elég nagy feszültségell dolgozzol Veszélyes! :banplz:
Úgyhogy csak óvatosan
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Nem szoktam tapogatni mikor arám alatt van Es mikor beszerelem valahova akkor gondosan elhelyezem tehát szigetelem !
(#) zolika60 válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Pedig az arád alatt néha kell tapogatni.
(#) DJanosi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Amúgy sem nagy arámnak cs inaltam csak trafókat irányítani
(#) Zoli_bácsi válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Én azt vettem észre, hogy kevés ember dolgozza le a nyák széleit. Miért? (Ez költői kérdés volt) Egyébként hasznos kis jószág lett, egy puffer és egy hidegítő még elfért volna, hogy teljes legyen a kép. Sőt. Jumperelhető, hogy pufferrel, vagy puffer nélkül kérjük a DC tápfeszt.

Üdv!
(#) DJanosi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Hat nem tudom hogy most hogy is véljem ezt a költői kérdést én finomreszelővel végigmentem rajta Udv
(#) Zoli_bácsi válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Mivel vágod a nyákot? Kicsit mintha törné a széleket. A derékszögekre, sarkokra és a párhuzamosokra értettem a költői kérdést.

Üdv!
(#) DJanosi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
A nyákot én lemezvágóval vágom amit be lehet fogatni a satuba és nagy erőkar segítségével vágom el tehát mint az olló csak befogatva az egyik fele.Amúgy bevallom hogy most jut eszembe hogy nem csiszoltam le az egészet mert nem volt idom és azért nem szép de amúgy mindig leszoktam csak ma raktam össze !Tudom hogy sok hiba van benne de meg nincs is kész ! De köszönöm az észrevételeket mert abból csak okulni lehet Üdv:Levente
(#) Zoli_bácsi válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 28, 2011 / 1
 
Köszönöm, és hadd mondjam, hogy tiszteletre méltó, ahogyan fogadod a negatív, -de mindenképp építő jellegű- kritikát.

(#) Akashi hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Én most ezt építettem. Zömmel az itthon talált anyagokból. Lehetett volna jobb is. De ez az első ilyenem. A kicsikém
Kreuzer J-Fet preamp, Conductor +/-45 V végfok, reflex 2utas láda.

DSCI1422.JPG
    
(#) Frankye válasza Akashi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Egyetlen baja van: Hogy nem az én szobámban áll...
Szép munka, gratulálok!
(#) Akashi válasza Frankye hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Köszönöm a gratulát. Sajnos a belsejéről nem tudtam feltenni fotót, mert mikor eszembe jutott fényképezni, már fel volt csavarozva a hátlap, és nem volt kedvem kicsavarni azt a 20 csavart. Azért a következő jobb lesz mit ez, sokat tanultam építés közben.
(#) Collector hozzászólása Márc 29, 2011 / 1
 
Kis 50 LED-es hálózati lámpa. Egy gyors fél napos projekt volt, "ami van itthon" stílusban
(#) DJanosi válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Üdv ! Nekem nagyon de nagyon tetszik szép pontos perciz munka ! Meghozta a kedvem hogy én is megcsináljam felteszed a kapcsolását?
(#) vicsys válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Olyan mint én. Szép és veszélyes....
(#) Collector válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ezek az értékek erre a 14000mcd-s LED-sorozatra vonatkoznak.

kapcs.jpg
    
(#) DJanosi válasza Collector hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Halasan köszönöm amúgy hogy én is megkritizáljam ! ezt úgy kellet volna csináld hogy a ledeket egy külön táblára tedd hogy lehessen bedobozolni mert elég veszelyes
(#) Collector válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hát az izzókat se fogdossuk, nemde?
Egyébként pedig majd be lesz dobozolva, meg még kell egy diffúzor is rá.
Következő: »»   717 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem