Fórum témák
» Több friss téma |
Már részben ez is a multté. Sok koaxban már OFDM van.
De létezik fényvezető koax is, nem? Azt hiszem a koaxnak az a lényege hogy egy közös médián többféle adat fut egyszerre, mondjuk több tv csatorna, közben internet. Úgy értelmeztem hogy van optikai kábelből is ilyen, ami közös média, koaxiális.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
Nem. A koax szó a kábel felépítésére utal, hogy a metszete koaxiális. Egy belső vezetőt körül vesz a dielektrikum, majd az árnyékolás amit újra körül vesz a külső védőköpeny.
És hogy jó nagy legyen a zavar nagyon nagy frekvenciákon (mikrohullám és környéke) már kiszorul a belső vezetőből a jel és a dielektrikumban halad egyik pontból a másikba (skin-hatás). Az optikai kábelből a legegyszerűbb olyan hálózatot csinálni ahol egy "vezetékben" több kommunikáció zajlik. Erre rengeteg féle megoldás létezik. A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
Nem fogom részletesen kifejteni, ezt már megtették mások. Például itt van a Szegedi Tudományegyetem cikke a témában:
Optikai kábel alapfogalmak
Ezt hivják high power optikának, ahol a kábelTV modulácioja ( minden csatorna, minden jel) "egyszerüen" át van ültetve a fény tartományba. Ehhez különleges laser és vevö diodák kellenek mert mind a két elem a müködési tartományuk leglineárisabb részében dolgoznak. A vevö diodák ma már szerencsére nem annyira kritikusak de a modulalo laser annál inkább. (Egészen más a telekomban használt laserektöl, ahol csak ki/be kell kapcsolni a fényt). Vannak már relative olcso mininodek, de ezek még mindig nem egy háztartásba valo cuccok ( az áruk és fogyasztásuk valamint a karbantartásuk miatt). Ráadásul neked az internethez kétirányu szerkezet kell.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
Ezt szeretném, a teljes koaxkábelt optikává alakítani és utána vissza. Tudsz hozzá kapcsolást? Szerinted a kábelmodem is működni fog?
Akkor ugyanazon a kábelen az összes TV adót meg az internetet, sőt a LAN-t is tudnám használni meg a telefont vagy bármit, gondolom szinte bármi elfér azon az egy optikai kábelen. A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
Miért akarod ezt te csinálni. A szolgáltatod, ha megfizeted, behuzza akár az optikát is a házadba.
Nem hiszem, hogy házi körülmények között ez megoldhato. Az adodiodákat eléggé drága gépen kell kiválogatni a lineáris tartomány miatt ( sok profi is ebbe törte sokáig a fogát). Esetleg az ünnepek után kereshetek valami rajzot, de az nem egyszerü mutatvány. Csak a bemeneti tartomány manapság 1,2 GHz szélességü, és a visszirányod igényel legalább 100 MHz-t. ( szürök vannak 65,85, és 204 MHz-re.). A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
Áruld már el, minek ez neked? Meg amúgy az összes ilyen okosság, amit felvetettél? Mindhez van valami kész eszköz. Arról nem is beszélve, hogy ezek az eszközök nem olyanok, hogy 3 ellenállás 2 kondi, 1 dugasztáp, és kész. Otthoni körülmények közt nem igen fog ez sikerülni, főleg, hogy át se látod nem hogy az egészet, de a részegységeit se! Meg nem fogod megkapni az alkatrészeket a sarki fűszeresnél se, mert ezek cél alkatrészek. És hozzá teszem, a beszerzési ára se 100 forint.
Érdekes, a 8 Mbites Internet kapcsolat a házamba koax kábelen jön.
Hozzám koaxon 1Gbps jön....igaz, hogy a fele sem kell.
Ja, elvileg az egy optikai szál az koaxiális szerkezetű, és csak a szerkezetéről beszéltem. Modulációtól függetlenül érdemes kettesével szervezni őket, hogy a kétirányú adatforgalom folyamatos legyen.
A koaxiális az azt jelenti, hogy közös tengelyű, azaz legalább két db egymásba ágyazott kör keresztmetszetű csőnek (vagy az egy rúdnak) lehet közös tengelye. A fénykábel nem ilyen, annál mivel lenne közös tengely?
Docsis 3.1 a felhasználo szempontjábol semmi sem változott.
Bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok... Most fejeztem be a spektrum analizátorok, referencia generátorok és egyéb RF műszerek összetörését.... Minden csak koax bemenet volt...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
Még egy pár évig hagyd meg öket...még lehet, hogy megérjük a koaxon az 1,7 GHz-s sávszélességet is. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
Ebben a topikban nem a GHz -ek elérése volt a cél, hanem a max. 10 MHz -es (10Base-T) átvitel. Ez sem egyszerű otthoni körülmények között... Pláne összetört műszerekkel.
Régebbi munkahelyemen, a 1980 -as évek végén foglalkoztak koax -os hálózattal Z80 -as gépek között. Az eredmény 500 - 750 kbit/s lett. Aztán az egészet lesöpörte a NE2000 és más hasonló olcsó kártya a PC -n. Hmmm. Lomtárakban, PC bontóknál feltalálható még ISA felületű LAN kártya koax csatlakozóval. Vezérelhető mikrokontrollerrel is (csak jó sokat kell ). A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
A kolléga egy koaxon akarta átvinni a TV jeleket meg az internetet is. Arra 10Base T egyáltalán nem alkalmas, és ma már analog TV sincs igen a digitálishoz meg 2 Mbps vagy nagyobb sászélesség kell programonként. És persze a visszirány is. Ráadásul nem point to point az átviitel hanem hálozat azaz egy koaxra akar ráakasztani mindent amit csak otthon talál - ehhez szinte elengedhetetlen a teljes kétirányu hálozat kialakitása. Ezt meg kétlem, hogy megussza modernebb technologia nélkül (QAM modulacio, talán multiplexer is kell meg persze a Docsis legalább v2.0 vagy inkább v3.0 amivel az ilyesmit müködtetni lehetne, persze aligha házi/barkács körülmények között.
Már azt hiszem adtunk neki itt is meg a másik ( szintén általa inditott ) topikon elegendö informaciot.
Ereszd el ezt, nem fog menni. Miért akarsz ilyesmit? Nem akarsz minden pontra külön UTP-t? Ez esetben fűzz be egyet és minden kivezetésnél rakj egy 4 portos Gigabites switch-et, így felfűzve használhatod egy kábelgerincen az összes gépet. Ha minden gépen "ezerrel" akarnál egyszerre tölteni, az nem fog menni, de egyébként jó lesz a sebesség. De a koax kell mellette a TV-knek, az nem fog menni ezen, sem ez azon.
Idézet: „És hogy jó nagy legyen a zavar nagyon nagy frekvenciákon (mikrohullám és környéke) már kiszorul a belső vezetőből a jel és a dielektrikumban halad egyik pontból a másikba (skin-hatás).” Ebben azért nem lennék olyan biztos. A jel a belső érben halad. Minél nagyobb a frekvencia, annál inkább csak a vezető külső részén. Ezért volt az olcsóbb koax kábelek belső ere vasból, és csak a bevonata volt réz. Ez a skin hatás miatt van. A mikrohullám a hullám módustól függően több féle képen terjedhet. Vannak olcsóbb LAN kábelek, ahol az ér alumínium, és csak a bevonata réz.
Less utána a Goubau vezetéknek amit UHF-en és mikrohullámon használnak.
Idézet: „Ezt hivják high power optikának, ahol a kábelTV modulácioja ( minden csatorna, minden jel) "egyszerüen" át van ültetve a fény tartományba.” Tudsz linkelni ilyen eszközt?
Tudok, csak azt kétlem, hogy meg tudod venni ( nem olcso a speciális lézerdiodák miatt az ado oldalon). Ha érdekel keresd meg a Harmonic lézer optikai berendezéseit.( node). Vevöt hozzá (egyirányut) olcson kapni több gyártotol.).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...