Fórum témák
» Több friss téma |
Hali! Lentebb már mellékeltem egy képet hogy hogyan is tudod a színt kikeverni, ha a két sugár egymásba esik akkor a scanner nem fogja csak ugy szétszedni a sugarakat az összetevő színekre
Idézet: „szerintem ez problémát okozhat a sugarat egy szkennerre viszed mert akkor a kevert színek szétválhatnak csíkokká”
Helo DjGeorge
Én arra gondoltam, hogy az egymásra pakolt R és G sugár fényerejét valahogy szabályozni kell, ez egész jó linearitással megoldható ha olyan modulunk van ami alkalmas Analog modulációra, de ezek a modulok kétszer annyira drágák kb mint a hasonló teljesítményű TTL moduloké. Én arra az esetre gondoltam amikor TTL modulunk van, amit tulajdonképpen a TTL bemenet csak ki be kapcsolgat és nem pedig fényerőt szabályoz, de ha erre a lábra egy PWM jelet vezetünk vagyis egy olyan jelet ami tulajdonképpen meghatározott ideig bekapcsolja majd adott ideig ki és ezt periodikusan teszi, akkor ha ezt a PWM frekit olyan nagyra válasszuk ahol a szem már tehetetlen, akkor nem villogást fogunk látni hanem fényerőszabályozást, amivel már lehet keverni és szabályozni az R és G fényerőt a kívánt szín kikeverése érdekében. De a gond szerintem ott kezdődik, hogy akárhogy is nézzük ezt a villogást nemlátjuk, de a szkenner (itt most galvóra gondolok) elég nagysebességgel mozgatja ezt a sugarat és így már szerintem előfordulhat az hogy a sugarak szétválnak nem a szkennerbe bevezetett sugarak mert azok álló sugarak hanem a szkennerből kilépő sugarak gyorsan mozgó sugarak, szerintem ez a hiba akkor jön csak igazán elő ha a két modult vezérlő PWM jel nincs szinkronba Hogy mire gondolok: Fogyjunk egy ledet (tökmindegy miet ) kossuk rá egy 1 méteres kanócra villogtassuk azt akkora frekvenciával, hogy amikor a kezünkbe fogjuk és nézzük akkor folyamatosnak tűnjon a villogás (20-30 vill/sec felett jóval) Ha ezt megnézzük a led világít és nem villog. DE ha elkezdjük ezt körbe pörgetni a drótón mint egy buzogányt rögtön ezer apró kis pontot látunk körbe és nem egy folyamatós fénysugarat Ez is orvosolható ha a villogási frekit jó nagyra válasszuk, és akkor annyi kis ezer pontot látunk körbe hogy kvázi már folyamatosnak tűnik. Visszatérve a TTL lézer modulokra ahogy én néztem ezek ilyen 10KHz-15KHz es érték között mozog a TTL max modulációjuk. ezért írtam hogy gyors szkenner esetében ezek szerintem gyengék vagyis bonyolultabb ábra kirajzoilásánál lehet befog pöttyözni az ábra lessz benne folyamatos szakasz illetve zöld piros pöttyök. Egyszerűbb és lassúbb ábráknál nem hiszem hogy ez előjöhet ha a TTL frekit a kihasználható legnagyobbra válasszuk.
A vörös a legolcsóbban előállítható talán. Zöld dióda létezik (ez tényleg drága). A zöld krisók nem drágák Már a normál Nd:YVO4 és a KTP. A kékhez a BBO drágább.
Zöld 'gáz' lézer az pl réz-klorid és réz-bromiddal működik. De ez inkább fémgőz lézer..
Kevertem kavartam, és létrejött az égető lila lézer
Dielektrikum tükör hiányában csak a fókuszpontban és néhány helyen lila a fény. 650nm dvd író lézer (120mW kb) és 407nm blu ray dióda (150mW). Néhány kép :Bővebben: Link Elég erősen éget, ha a fókuszpontok fedik egymást. Videó hamarosan. 150mW-os blu ray moduljaim vannak, akinek kell, küldjön mailt ide : collectorib kukac gmail pont com.
Nem igazán sikerül keverni a színeket, szerintem 99%-ban az játszik szerepet, hogy gyenge e zöld lézerem, vagy a piros erős hozzá...
Zöld: 3mW piros: 16X-os DVD író (de nem 190mA-on járatom hanem kevesebben) Talán akkor volt a legjobb, amikor a pirod dióda is 3mW-os volt... Tegnap egész nap azzal szenvedtem, hogy a speciális tükröt vagy dichro-t mindegy, hogy nevezzük egy pontba érje a piros és a öld nyaláb, így állítgattam a magasságot, szöget.. nagy nehezen sikerült, ekkor a tükör szögét állítgattam míg a falon tőlem 3-4m-re lévő pontosk egymáson nem lettek, mindent rögzítettem. Ha kölcsön tudtam volna kérni haverom füstgépét sokkal egyszerűbb lett volna nah meg látványosabb... Csatolok egy képet, hogy hogy csináltam és kb milyen eredményt kaptam.
A keveréshez kell egy minimum teljesítmény, az alatt nem elég a fénysűrűség (szerintem). Te dielektrikumtükör helyett féligáteresztő tükröt használsz, így még a 3mW-ot is megfelezed. Ez így nem elég. Mindenképpen legalább 20-30mW-os zöldet kellene beszerezned.
A tükrökhöz szólva.
Lehet hülyeséget írok, de én már szedtem szét gyári lcd projektort, és abban felületgőzölt jó minőségű tükrök voltak, az nem jó ide is? Vagy otvannak a szkennerek és a fénymásolók, némelyikben nagyon jó minőségű ilyen tükrök vannak.
Értelek!
Éy ilyen dielektrikum-tükröt hol lehet beszerezni, milyen árban van?
Összesítettem eddigit tapasztalataimat színkeveréssel kapcsolatban : Bővebben: Link
sziasztok
engem is elkezdett érdekelni a téma, ki is operáltam már egy íróból egy lézert, ami remélem műxxik is engem most az érdekelne, milyen módon csinálják ezt a lézer széthúzást, amikor ilyen , lemezt ábrázol a fény,vagy szétterül a sugár. Remélem értitek mire ggondolok |
Bejelentkezés
Hirdetés |