Fórum témák
» Több friss téma |
Hali!
Schottky 0,3V, vagy tegyél teljesítmény fet-et
Maradok a diódánál (egyszerűbb), és a töltő lelkivilága elbírja az 5V helyetti alacsonyabb feszültséget? ( Li-ion akksi, telefonba való)
Egy kínai töltőmodult szeretnék beletenni, a napelem feszültségét pedig step-uppal felhúzom.
A kisebb áram annyira nem gond, mert egy nyári napon utántölt a kihangosító, csak télen kell rásegíteni.
Akkor a TP4056 lesz benne. Azt érdemes meghekkelni, mert a beállított áram tizede alatt nem tölt.
Az adatlap 8. oldalán van egy táblázat, az Rprog értékére. Az eredeti áramkörben 1.2 Kohm van, tehát 1000 mA áram van beállítva, az IC így 100mA környékén befejezi a töltést. A fényviszonyoktól függően viszont kisebb áramra lehet számítani, ez a napelemtől függ. Tehát egy kicsit játszani kell, hogy gyengébb fényviszonyok mellett is meglegyen a programozott áram tizede. Az Rprog a 2. láb és a föld között van.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
Az elsőn nincs buzzer, több vásárló is reklamálja, de csak kitérő válaszokat kaptak.
Nekem van a második linken szereplő. Az a kis nyekergő akkorát szól, hogy utána fél percig nem hallassz...
Akkor jól sejtettem, marad a nyekergős verzió, köszönöm neked is!
Bocsánat , hogy beleszólok.Tehát ha ezt a kis kütyüt ráteszem egy 3,7V-os Li-ion akkura, akkor ha elérte a min. szintjét, jelez? Mennyi ennél az akkunál az a feszültség?
Én 3V-ról tudok illetve egy úgynevezett "brown out" érték ami afféle abszolút minimum. Ennek értéke 2.85V ???
Kérlek javítsatok ha kell!
A 3V az az érték, amit tudtommal mindegyik LiIon cella elvisel. Ha jobban le szabad meríteni, azt ráírják, vagy az adatlap tartalmazza ( ha megtalálod valahol, bár ennek kicsi az esélye).
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
A két "nyekergőnek" külön funkciója van (pl. Az egyik az alacsony cellafeszültséget- a másik egy más frekvencián a cellazárlatot jelzi) vagy csak a hangerő növelése érdekében duplázták?
A nyák kivitele szerinted alkalmas arra, hogy mondjuk a zümmerrel párhuzamosan vagy akár helyette egy tranzisztoron keresztül egy relét kapcsoljon kikapcsolva ezzel a fogyasztót?
Én is valami ilyesmire használnám, csak nekem a töltőt kellene rákapcsolni (napelemes akkubank) egy FET-tel.Megoldható?
Ha ilyesmire adnám a fejem, akkor egy 3V feszültségű reszet áramkört használnék, például az MCP102 és környéke a MicroChiptől.
Üdv !
Nem egészen idevágó amit szeretnék kértezni,de talán ez a topik áll legközelebb kérdésemhez: Van egy 5,7V-ról működő pákám,amihez készítettem is 220V-hoz tápot.Erről megfelelően üzemel is,de a munkám során számtalanszor kellene egy akkus-gázos páka is. Ezért érdeklődöm itt az "akkusok" között a következő után: Ha én ezt a pákát 6V-os 6-12Ah-ás zselés akkuról szeretném üzemeltetni,milyen elektronikát tegyek közé,illetve egyáltalán működtethető zselés akkuról? A segítséget előre is kössssz!
Hello! Nyugodtan használd róla, nem kell hozzá semmi, a zseléssel maximum 10%-al magasabb feszültség lesz. Fűtőbetétnek azt el kell viselnie. De ha aggódsz miatta, köss a pákával sorba egy diódát, az 0,7V-ot "levesz". üdv!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kapcsolási rajzra amivel tudnám tölteni a 18650 típusú akkumulátoromat. Tudnátok mutatni egyet? Az mcp73831 néztem de ez sajna csak smd méretben van. Olyanra lenne szükségem ami nem smd.
Itt a fórumon ajánlották, pont ma hozta a postás, ennyiért lassan a forrasztóónt sem kapod meg: Bővebben: Link
Szeretném én megépíteni. Rendelni innen nem tudok és nem is szeretnék mert nagyon sokára érne ide.
Szerintem nem csak ez az egy félvezető létezik ami ilyen akkumulátort tud tölteni. Biztos van olyan is ami nem smd.
Üdv! Szerintetek a mellékelt kapcsolással lehetne tölteni egy 3,2V-os 2200mAh-ás akkumulátort? Végül is ez azért ígéretes mert lehet rajta állítani a a kimenő áramot. Ha a bemenő feszültség változna, akkor is a beállított feszültség lenne a kimenetén?
Köszi!! A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
A Texas UCC3956,BQ2954,BQ2054,BQ2000T,BQ2000 áramkörei DIP tokosak, és alkalmasak lítiumos cellák töltésére. Az adatlapjuk biztosan tartalmaz ajánlott kapcsolást.
Ezek közül lehet kapni valamelyiket is Magyarországon ? Én sajnos nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
Köszi szépen. Hát sajnos nem túl olcsó egy alkatrész. Esetleg másfajta ? Pl. ami kapható itt a HE-n vagy a HQ-ban?
Én nem tudok ilyen alkatrészről. Nem véletlenül javasoljuk itt a kész áramkört. A Microchip IC egy ötlábú SMD alkatrész. Azt nyugodtan be lehet építeni bármilyen technológiával készülő áramkörbe. Miért nem próbálsz hasznosabb dolgot építeni, ezt pedig készen megvenni?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |