Fórum témák
» Több friss téma |
Helló!
A helyzet az, hogy a VIA alaplapomon nem tudom a pontos proci hőfokot memérni. Most ( a gyári USDM vizsgáló progival mérve) -15C-t mutat. Persze, léghűtéses a rendszer, gyári hűtőbordával. A hőfok valójában 40C körül lehet. Ha pl. játékot, vagy hasonló gyilkoló cuccot futtatok(nyitott ház mellett) a hőfok felmegy 0;-7C-re. Ez normális? Szerintem nem. A procim egy AMD Athlon +1700-as(1,47GHz-en fut). Semmi tuning nem volt. A BIOS-ban be volt állítva, hogy 65C-nál kapcsoljon ki, ki is kapcsolt sokszor. Én átállítottam 75C-ra. Így megoldva a kikapcsolás,csak még mindíg meleg. Mi lehet a baj??
A processzor hűtőt fújd ki a portól, ha ez nem segít, akkor kell egy nagyobb hűtő.
Szia!
Nagy valószínűséggel hibás a CPU alatt található hőérzékelő. ( nem ez volna az első darab amit látok ) Ellenőrizzed BIOS-ban, hogy mik az értékek. A 75 fokot kissé soknak tartom lekapcsolási küszöbnek. Szerintem a 63 - 65 fok bőven jó hozzá. A másik, hogy valószínűleg hővezető paszta ( szilikonzsír? ) nincs a CPU és a borda közt. Ezt sűrgősen pótolni kéne. A következő megoldás pedig az lenne, hogy egy másik coolert kéne venni rá. Spire Whisper Rock IV az bőven elég erre a processzor típusra. A hőmérséklet Windows-ban való mérésére egyébként az AIDA vagy Everest a legjobb. Pontosan kiírja az értékeket.
jah, nekem is rossz a hőmérő az alaplapomon, bekapcsolás után rögtön a bios-ban már 70 fokot ír, pedig egy elég brutális hűtő van rajta. Egyébként 65, és 70 fok között ingadozik a gép szerint. Pedig én mindíg azt hittem, hogy a prociba van itegrálva a hűmérő szenzor, de nem, mert proci csere nem oldotta meg a problémát... Milyen szenzor lehet ez?
A 75fok az nagyonis elég a kikapcsolási küszöbnek, semmi ok nincs rá, hogy alacsonyabb hőmérsékletre állítsd, amennyiben az a 75fok az valóban 75fok, és nem 95.
Amúgy elvileg az Athlon XP sorozattól kezdve a processzor is tartalmaz hőmérsékletmérő szenzort, csak kérdés, hogy a programok ki tudják-e olvasni. Régebben azt olvastam, hogy alaplapfüggő a dolog, hogy mit a hőmérséklet lekérésekor mit ad vissza az alaplap.
nekem amd athlon xp 3000+ van 2656mhzre húzva, és gyári hűtővel max 55fok
(1 12cm-es az előlapon, 1 8-as a plexibe, 2 8-as hátúl)
Alaplap 37 °C (99 °F)
1. CPU / 1. mag 41 °C (106 °F) 1. CPU / 2. mag 40 °C (104 °F) Akkor ez is jó.
Ha rövid élettartamot kívánsz a procidnak akkor nyugodtan nyúzzad 75 fokon.
Majd szépen megsül a másodlagos gyorsítótárad ( CACHE ), aztán azt veszed észre, hogy lassul a processzorod... már persze nem a MHz-eken fogod észrevenni, hanem egy - egy processz feldolgozásához szükséges idő hatványozottan növekszik. Segond. Az AMD Athlon 64 sorozatokban a tokozáson belül van egy hőmérséklet érzékelő szenzor, aminek köszönhetően jóval pontosabb hőmérsékleti adatokat lehet közölni.
A hőmérő pontos típusát fejből meg nem mondom neked, ez rendszerint alaplap függő, de lévén VIA chipset, nincs olyan túl sok belőle.
Azonban ha kézzel megfogod a hűtőbordát és azt veszed észre, hogy az kézmeleg, akkor ott hőátadási probléma van. Az AMD Athlon XP osztályú CPU-k elég sok hőt termelnek már a rendszer elindítása után fél perccel, bios-ban mászkálva is. ( pedig ott nincs sok CPU művelet, csak a grafikai megjelenítés... ) Én azt javaslom, hogy mérjél rá egy digitális hőmérővel a bordára, és jegyezd le az értéket. nézzed meg, hogy mennyit ír a progi, majd kezdj el játszani valamivel. Játsz mondjuk egy órát, mérjed meg újra a bordán a hőmérsékletet, majd jegyezd le, és nézzed meg, hogy mennyit mutat a program. Ebből már kiszámíthatod, hogy milyen kalibrációs értékkel kell beállítanod a programot. Ha egyébként egy jó programot szeretnél ilyen célra, akkor ajánlom a SpeedFan-t, ha pedig Software-sen szeretnéd az AMD processorod bizonyos részeit "lekapcsolni", akkor az S2KCTL progit ajánlom. Ez utóbbi program futott az AMD Athlon MP-men, ami 58 -60 fokról levitte a hőmérsékletét 45 fokra, jelentősebb teljesítményveszteség nélkül. (Közben ment a Seti@Home és elég szépen tepert a gép) Azt egyébként még mindíg megnézném a helyedben, hogy a CPU és a borda közt van-e hővezető paszta! Ez nagyon fontos!
Megvédeném potyot. A mai procik egy nyári napon, terhelve, még jó hűtés melett is elérhetik a 65 fokot. Így a 75 fok sokkal jobb határ. Képzeld csak el, elindítoda kedvenc játékod és kikapcsol a gép.
CPU 36 °C (97 °F)
CPU típusa Mobile DualCore Intel Core Duo, 1600 MHz (12 x 133)
ThomAce véletlenül eldugta a választ ! Valószínű nem celsiusban hanem fahrenheitben van kiírva az érték. Ez ügye -54fok eltérés kb. A túlmelegedés a rossz hűtőborda illesztés is okozhatja. De egy komoj hűtő csere nyáron is biztonságot ad.
Idézet: „Ez ügye -54fok eltérés kb.” Nem épp. -40 Celsius= -40 Fahrenheit Viszont 37 Celsius ugye 100 F. Nincs fix eltérés.
Én kicserélném a hővezetőpasztát a proci alatt, meg kiporolnám a hűtőt. Ez sokat segíthet.
Amúgy nálam P4-es HT-s 3GHz-es proci van, rajta egy jóó nagy borda (artic cooling super silent 4), most így 40fok, de amikor terheli az ember akkor felmegy símán 55-60 köré. Tavaly nyáron meg felment már 65 fölé is akkor vágta le védelem a gépet. Mondjuk az se jó ha sok a paszta, az se jó ha kevés... Fokokkal mérhető
Több mint három éve (az utóbbi egy évben a nap 24 órájában) használom a saját processzoromat 80 fokra beállított lekapcsolási hőmérséklettel, 1.53 helyett 2GHz-en, és 1.5 helyett 1.7V-on. Amikor a szobában 30 fok körül van, akkor terhelve úgy 75-76 fokon stabilizálódik a hőmérséklete. Érdekes módon semmi baja, ugyanúgy megy, mint újan. Vajon miért? Mert a félvezetőgyártók a hőmérsékleti adatokat nem csak úgy szórakozásból adják meg, hanem azon a hőmérsékleten garantálják az üzembiztos működést. Az AMD pedig erre a processzorra 90 fokot ad meg. Tény, hogy minél melegebb a félvezető, annál erősebb a diffúzió, viszont leszarom, hogy 250 helyett csak 15 évig tudom így használni a processzoromat.
El kellene már felejteni ezeket a baromságokat, hogy a processzornak nem szabad 60 fok fölé melegednie. Jól hangzik egy teszten, hogy a gyári hűtővel ellentétben 50 fok alatt tartotta a processzort, de semmi haszon nincs belőle, viszont legalább drágább és hangosabb. Aki nem hiszi, itt utánanézhet. Az is megtalálható a szövegbe, hogy az Athlon XP is már tartalmazza a hőmérsékletmérő diódát, ami a tok két lábán keresztül érhető el kívülről. Innen pedig belép a képbe az, amit az előző hozzászólásomban írtam, hogy az alaplapon múlik, hogy a processzorban levő szonda jelét méri, a processzor alatt elhelyezett szonda jelét, vagy esetleg mindkettőt.
Ha neked 65 fok fölé megy a processzorod, akkor egészségedre. Nekem a szobában 40 - 45 fokos hőmérséklet mellett sem megy 60 fok fölé még Far Cry vagy Half - Life 2-zés közben sem. Vajon hogy csinálom? (Thermal Throtling című beszólásokkal kéretik békénhagyni)
Ez tény kéremszépen.
Anno találkoztam egy olyan géppel, aminek az egész procija le volt kenve VASTAGON hővezető pasztával, a srác meg csodálkozott rajta, hogy miért 80fokos a Cerkája... Naná, hogy állandóan szétfagyott a rendszere.
A portalanítás megtörtén. A hőmérséklet 1,2C-al csökkent. Aki 1,5 éve cserélte az alaplapot nem valami jószakember, le merném fogadni, hogy KIFELEJTETTE a pasztát. Majd megnézem. Volt egy programom, amely kírta a pontos hőmérsékletet. Asszem ez a CPU Speed progi volt, de nem biztos. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Idézet: „Ha neked 65 fok fölé megy a processzorod, akkor egészségedre. Nekem a szobában 40 - 45 fokos hőmérséklet mellett sem megy 60 fok fölé még Far Cry vagy Half - Life 2-zés közben sem. Vajon hogy csinálom? (Thermal Throtling című beszólásokkal kéretik békénhagyni)” Elég meleg lehet nálatok a szobában. Mellesleg én azt mondtam, hogy a mai processzorok igenis elérhetik a 60 65 fokot szélsőséges esetben. Nekem még az 50 fokot se éri el terhelés alatt. Olvasd el még egyszer mit írtam, s csak azután irogass.
Ezt sem értem, hogy miért függene szorosan össze a szoba hőmérséklete a processzor hőmérsékletével. Attól lehet a szobában 20 fok, hogy a processzor 70 fokos. Szimplán azért, mert lejjebb veszem e venti fordulatszámát, hogy kisebb legyen a zaj.
Némi összefüggés van, mert a ventilátor a szoba levegőjét fújja a bordára. Vagyis nem mindegy hogy 10 vagy 30 fokos levegőáram hűti. Bár szerintem ez a különbség alig érezhető.
Pedig függhet a szobahőmérsékelettől. Nekem P4/2,8Ghz-es gépem van. Ha 21C-van a szobában akkor 100%-os terhelésnél a proci 61C-os. Kánikulában amikor 30C volt a szobában a proci hőmérséklet 68C volt. Eredetileg az Intel hűtő volt rajta, de zajos is volt meg azt gondoltam ha lecserélem GlacialTech-re , akkor lejebb megy a hőfok. Nos a hőfok nem ment lejebb, viszont sokkal csendesebb.
A másik dolog amit tapasztaltam, hogy felesleges a bordákat tapogatni kézzel, mert a hőfoka mindig sokkal alacsonyabb mint a procijé. Semmi viszonyítási alapot nem jelent.
Nem is ilyen értelemben látják az összefüggést, hanem ha beírom valahová, hogy 70 fokos a processzor, akkor abból gyakran azt következtetik le, hogy meleg van a szobában. Holott egyáltalán nem következik belőle.
hali
Van egy 2,5Ghz-es dual procim aminek a 2. magja állandóan 100%-on megy miért lehet ez?
Nézd meg a feladatkezelőben, hogy mely processz használ 50%, vagy annál nagyobb CPU-t. Feladatkezelő (WinXP) -> CTRL + ALT + DEL, vagy a tálcán jobb klikk -> feladatkezelő.
A folyamatok fülön láthatod, hogy melyik program mennyi processzort használ. Az SVCHOST gyakran csinál ilyet. Megoldás, a kiszolgáló szolgáltatás letiltása, vagy a távoli eljáráshívás letiltása.
Hello
Nekem van egy ien házam link És kinyírtam az egyik hőfok érzékelőt ( beraktam a proci meg a borda közé ) ) nem tudja valaki hogy ezt mivel lehetne hejettesíteni ?
Csak nézek, h miket írtok. 60-65 fok max a prockónak?
Nálam ez az átlaghőmréséklet egy hűvősebb napon Most, h semmi komoly nem fut a gépen 63 fokos a proci. Nyáron, ha játszom fel szoktam húzni 2,4 GHzről 3,06ra és ha játszok akkor folyamatosan a küszöbérték(78fok) alatt van egy fokkal, persze van h eléri, de akkor is csak sikít egy progi. Eddig semmi gondom nem volt a procival(intel), csak a gyári hűtése egy kalap sz.rt nem ért. Persze a gépház teljesen nyitott és lent van a földön, szal a szellőzéssel nincs gond Elvileg még tovább tudnám húzni a prockó teljesítményét egészen 3,6 GHzig de azt eddig nem volt bátorságom kipróbálni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |