Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú betonnedvesség mérés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) krisztoo hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
ÜDV MINDENKI!

Földnedves beton nedvességtartalmának méréséhez kellene kivitelezési tanács!

Érdekelne valaki csinált e már mikrohullámú szondát beton nedvesség méréséhez vagy esetleg valami ötlet az elkészítéséhez!

Üdv: Krisztián
(#) Bell válasza krisztoo hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Nem ismerem a használatos műszerek működési elvét és a beton tulajdonságait sem. Nulladik típusú megoldásként a betonba juttatott / épített tápvonal szakaszon mért állóhullámarány mérésével próbálkoznék.
(#) efraim válasza krisztoo hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Nem hiszem, hogy a mikrohullámú mérési módszer alkalmas lenne a beton nedvességtartalmának megállapítására. Az elv tkp, az, hogy a mikrohullám amplitudója a nedvességtartalom függvényében változik. Ugyanakkor tudtommal a beton nedvességtartalma nem egyenletes, a felületen mindig magasabb.
A mikrohullámú nedvességtartalom mérést a gabonaszemek nedvességtartalmának megállapítására használják, ebben az irányban keresgélj, ha mindenképpen ragaszkodsz az ötlethez.
(#) krisztoo válasza efraim hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Keverés közben kellene mérni az aktuális nedvességtartalmat (kényszerkeverőben a dob áll a keverőlapátok forognak)! Az optimális vízmennyiséget a földnedves betonnál igen nehéz beállítani és nagyban befolyásolja a készbeton minőségét.
Nemfeltétlenül ragaszkodom a mikrohullámú nedvességmérési elvhez csak (Német) cégek akik evvel foglalkoznak az mind mikrohullámú elvű készülékeket forgalmaznak(nemépen magyar árszinten 1.5-8Mill. huf
Tehát bármilyen működőképes ötlet érdekel
Legutóbb kapacitív elvű szondát ajánlottak de ez csak a sóder (gabona stb.) nedvességtartalmát tudja mérni ha benne van a cement akkor nem!

Üdv:Krisztó
(#) efraim válasza krisztoo hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nem hiszem, hogy konkrét leírást találnál erről az interneten. Végső soron szükséged lesz két parabola antennára, az egyik az adó a másik a vevő. A frekvenciatartomány olyan 0,3-3 GHz. Mondjuk legyen 1GHz. És kell egy kétsugaras oszcilloszlóp, az A csatornára beviszed az adó jelét, a B csatornára a vevőantennáét. Szkóp ügyben itt találsz infót: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_318748.html?highlight=1 Ha van már szkópod, de kisebb frekire, akkor mindenképpen kell két azonos frekvenciaosztó. Azután meg a kisérletezés
(#) Bell válasza efraim hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Ez az antennás módszer betonkeverés közben hogyan fog működni?
Az 1 GHz-es szkóp nagyságrenddel drágább, mint egy erre alkalmas kész műszer.
(#) krisztoo válasza efraim hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Nézzétek csak meg ezt!
Mert parabola antennák nem nem kivitelezhetők
http://fludwig.com/
(#) Bell válasza krisztoo hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Gondolom, az az a készülék, ami keverés közben benn van a betonkeverőben. Az jellemzője, hogy mikrohullámú, a vezeték nélküli megoldásra utalhat, nem feltétlenül a szonda működésére.
(#) fassenkugel válasza Bell hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
igen és amikor kész a beton jön a szitás ember és megszűri a bentont, hogy meglegyen a szenzor...

egyébként a viznek több elnyelési frekvenciája is van, az egyik a közkedvelt ism sáv a 2450mhz.

én vennék két ism adóvevőt, amiben van rssi. két antenna x távolságra a betonba és mérni a jelet az rssi-vel. aztán csinálni egy táblázatot, vagy felvennék adatokat lineáris interpolációhoz majd egy mikrovezérlővel kiszámitanám a nedvességi éretékeket.
(#) Bell válasza fassenkugel hozzászólására (») Ápr 2, 2010 / 4
 
Eredetileg arra gondoltam, ha egy tápvonal darabot belelógatunk, annak a nedvességtartalom függvényében radikálisan fog változni a vesztesége. Így állóhullámrány méréssel lehetne a dolgot vizsgálni.
De valószínű, hogy már alacsony nedvesség is 100% veszteséget okoz.
Ez utóbbi jobban hangzik. Az egyik szolgáltatja a referencia jelet, a másik méri az rssi-t és azt rádión továbbítja egy külső feldolgozó egységnek.
Ha jól emlékszem két egymástól nem messze elhelyezett egyforma hengeres hasáb az egész.
Ez beleillik a képbe.
(#) efraim válasza Bell hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Ami azt illeti én sem 3 m átmérőjű műholdas parabolára gondoltam. Persze vakon tapogatózunk, mert semmi méret nincs az álló dob méretéről. Végső soron a radar elvén is megoldható lenne talán, és akkor egy antenna is elegendő lenne.
(#) Bell válasza efraim hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Krisztoo linkjén találtam egy erre a célra alkalmas csodát. Külsőleg szemrevételezhető.
(#) krisztoo válasza Bell hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Hát nemfeltétlenül a vezeték nélküliségre utal mivel van kábelezése. De van már vezeték nélküli kivitel is!
(#) klingerjani válasza krisztoo hozzászólására (») Szept 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Ha még valakit érdekel, eléggé sokat tudok mesélni erről a mikrohullámú nedvességmérésről. Be kell valljam azért, mert a legmodernebb terméket árulom. De a legjobb az egészben, hogy simán ki lehet mutatni, hogy egy normál termelés esetén 3-6 hónap alatt kitermeli az árát. Amúgy amit mi árulunk azt már 30 éve fejlesztik, a legújabb fejlesztés benne, hogy mind a teljesítménye, mind az amplitudója változik a mikrohullámnak, ezzel rááll az anyagra, és úgy méri meg. És hogy miért? mert 0,1% pontosságot kell elérni, ez főképp földnedves betonnál fontos. És ha javasolhatok, szigorúan tilos kapacitív műszert venni, soha nem fogod tudni rendesen kalibrálni, vagy csak mákod van, de az már a jövő hétre nem is igaz. Kérlek írj, ha érdekel a dolog, küldök anyagot.
(#) krisztoo válasza klingerjani hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia!
Érdekelnének a részletek na meg persze mindezek költsége!
krisztoo@freemail.hu

Üdv:Krisztó
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem