Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   193 / 582
(#) zimpet hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy Samsung WF-F862 mosógép ajtókapcsolóját valahogy bezárlatolták. Ennek következménye képen meghalt az IC, egy ellenállás és gondolom egy triac, vagy valami. Viszont már nem volt benne a panelben. Ahogy a zselés cuccot kibányásztam, nem látom a számát sem az IC-nek, sem az elégett ellenállásnak, sem a harmadik alkatrésznek. Ebben kérek segítséget, hogy milyen alkatrész volt az a három, illetve mehetett.e még valami tönkre??
Előre is köszönöm!
Péter
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) hinar_ hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Hajdú Energomat HA 800 mosógépem. Amin elektronikát javított a szerelő. Egy alkatrész nem tudott cserélni 22μF R46 típusú kondenzátor. Hol lehet ilyet beszerezni?
Előre is köszönöm.
(#) buszos1 hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Kedves fórumozók! Megpróbálom mégegyszer feltenni a kérdésem,hátha valaki tudna rá megoldást mert eddíg,azon kívül,hogy "kuka" semmi érdemleges választ nem kaptam.Tehát lenne egy EWT 7260 mosó-szárítógép.Elektronikája elméletileg rendben mert több vonalon is átvizsgáltuk,átmértük OK... viszont uzemben a szivattyú nem indul csak remeg és 137V van a szivattyún,nem indul.Szivattyú csere után produkálta és már a második szivattyú van benne de ez sem megy Tirisztorok,VDR cserélve de semmi változás.Olyan mintha csak egy félhullámot kapna félfeszültséggel és dupla áramot vesz fel.Terhelés nélkül viszont kimegy a 230V.Kérem segítsetek mert már inkább feladom!
(#) zimpet válasza buszos1 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Relé vagy triac vezérli?
A triac vezérlésnél szokott lenni egy ellenállás, ami hasonló hibát produkál. Ne kérdezd melyik, mert nem ismerem a gépet. Keresd meg a kapcsolási rajzon és ceréld ki, illetve kellene ott lennie még kondinak is, azt sem árt. Ha relé kapcsolja, akkor meg a relét kell cserélni. Viszont ha semmi megoldást nem találsz, akkor köss be egy relét a triac kivezetésére és kapcsold azzal az ürítőszivattyút. Remélem segítettem.
(#) buszos1 válasza zimpet hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Triac.Megnézem,ez a relés megoldás jónak tűnik,köszi
(#) franky710 hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Szevasztok Szakik!!

Kérdésem az lenne hogy egy Zanussi fls 624c mosógépben szeretnék csapágy cserét elvégezni,
nagy munka, neki kell gyürkőznöm teljesen szét kell szednem a dobot is kivéve vagy egyszerübb
az egész művelet, illetve a csapágy levételéhez kell-e csapágylehúzó vagy sem hozzá lehet férni
csapágylehúzóval. köszönettel:

Feri.
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia!
Nem lehet nehéz magát a csapágyat kicserélni, csak eljutni odáig. Lehúzó nem szokott kelleni. Ki kell ütni a dobot, és a csapágyat az után szintén kiütni.
A service manual-t itt letöltheted: Bővebben: Link
Jó szerelést
(#) t1szabcsi válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Pár hozzászolásal elötte irtam a problémámról, hogy nem indul egy Electrolux EWT 10420W tipusú gép. Ma kicsit szétszedtem és probáltam Palko ajánlásának megfelelően pár dolgot kimérni. A szénkeféken kb 1.5 cm töblet van, a fűtőszálat kimértem az is jó. Az ajtózár is jónak tünik. Mondjuk ezt meg feszültség alatt nem néztem meg, hogy müködik e, ez meg hátra van. De elég egyszerűnek tünt. A mágnes szelepeken is 3.78K Ohmot mértem mindkettőn. Az is jónak tünik. Lehet hogy a szelepeknek a háza ragadhatott be? Teszteljem a szelepeket is áram alatt? Mi lehetne a következő amit meg kellene néznem?
Összerakom ujra és kiprobálom, mert átmozgattam az érintkezőket, lehet hogy megjavul magától. (illetve mintha a dob pozicinálo egyik csatija kicsit le jött volna a helyéről, ezért bizom benne hogy hátha megjavul) Ha nem javulna meg várnám ötleteiteket hogy mit elenőzizzek. Az elektronikát ki tudom mérni valahogy? Van esetleg valami öndiagnosztikai program? Hogy indul a program, a motor kell hogy áramot kapjon elöször?
(#) buszos1 hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Tudna valaki esetleg linket vagy bármit ahonnan megszerezhetném,megkaphatnám,letölthetném... :ELMARC ANCONA H8.1 1200 RPM modul rajzát?? Köszi
(#) nanika4 hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Úgy tűnik sikerült kinyírni az Indesit wie 87 es mosómasánkat. Fürdő takaritás céljából kihuztam a hálózatból, arrébb taszigáltam, miután kitakarítottunk irány vissza a helyére, be a hálózatba , és azóta semmi!
A kijelző felvillan, ha áram alá kerül a gép de azon kivül SEMMI, valaki tudja mit nézzek meg?
(#) zolika60 válasza nanika4 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A bemenő vizet nem zártad el véletlenül?
(#) botesz válasza nanika4 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ki/be kapcsoló gomb paneltáp illetve kontakt hibákat keress. Ez azért érdekes hogy egy helyváltoztatástól tönkremegy a mosógép.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ha tönkre ment.
(#) nanika4 hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
VÍz nyitva, és ugy sem csinál semmit
(#) nanika4 hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
A vezérlő panel agyhalott ugyhogy egy új mosó masa lett a vége a régit meg alkatrésznek eladom! Azért köszönöm a gyors reagálást a problémámra!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) botesz válasza nanika4 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
A ki/be kapcsoló gombot nézd meg mert ettől nem lehet agyhalott(procihibás) egy gép.És a tápját nézd meg.
(#) ancsa24 hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!
segitséget szeretnék kérnisürgősen, az automata mosógépem vizpumpa lámpálya kivillant és nem ereszti le a vizet és nem is centriz ki.. a szürőt ki takaritottam
mit tudnék még csinálni???
elöre is köszönöm
Ancsa
(#) VIM válasza ancsa24 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szia! Milyen mosógépről van szó, azon kívül, hogy automata?
(#) zolika60 válasza ancsa24 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Megnézhetnéd a "vízpumpát" meg a vízszint érzékelőt.
(#) ancsa24 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
A mosogép az Whirlpool AWE2214 , a vizpumpa érzékelö az hol van ?
(#) nanika4 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Mindkét panelt átnéztem, semmit nem láttam ami hibára utal (ööö én festő vagyok tehát ez nem mérvadó )de az a furcsa hogy a mosógépszerelő sem tudot /vagy nem akart/mérni semmit a betáppanelről kifele,viszont a kijelző felvillan!
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) zolika60 válasza ancsa24 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ezen az oldalon megtalálhatod a mosógép általános felépítését. Remélem segít.
(#) botesz válasza nanika4 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Az egy dolog hogy felvillan (vagyis van tápja) de lehet hogy a ki/be kapcsoló gomb kontaktos. Amúgy szerintem a szerelő nem akarta megnézni ez a jellemző tisztelet a kivételnek.
(#) krajczi hozzászólása Dec 24, 2012 /
 
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Siemens Siwamat XL 1140 mosógép motorja nem indul el. A programokat be lehet állítani, el is indul monden progra, de amikor a motort indítaná, a vezérlő panelnél egy kattnás, majd mintegy 2 másodperc múlva még egy. A motor nem indul, a programot folytatja. A kérdés az lenne, milyen motorvédelem van ebben a gépben?
Köszi.
(#) palko0125 válasza krajczi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia!
Szerintem az lenne inkább a kérdés, hogy a motor szénkeféi rendben vannak-e!?
Valószínű, hogy amiatt nem indul a motor, mert el vannak kopva a kefék.
Bye
Palkó.
(#) krajczi válasza palko0125 hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Végülis, egyszer csak megállt. Lehetséges, megnézem.
Köszi
(#) botesz válasza krajczi hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Az enyémnek is ez volt a baja(XL1450) egyszer csak megállt.Természetesen szénkefés volt majd a forgó felszabályozását végző "szakember" hibájából motorcsere lett a vége ami motor hiányában még nem történt meg.Szerintem is a szénkefe lehet a rossz.
(#) krajczi válasza botesz hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok,
Köszi a jótanácsot, tényleg az, a kérdés márcsak az, hogy ehhez a típushoz hol lehet venni?
Szóval, megpiszkáltam, aztán egy kicsit forgott a motor, de megintcsak megállt. Legalább a hiba megvan
Köszi
(#) botesz válasza krajczi hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szerintem az Orczy-ba kapsz hozzá.
(#) zolika60 válasza krajczi hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Számtalan helyen kapható méret alapján.
Következő: »»   193 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem