Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   583 / 584
(#) DomiG válasza uniman hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Akkor itt jön a következő probléma van endoscópos kama, androidos telefon, sikerült is csatlakoztatni, de hogyan tovább. Magától nem ismeri föl a teló az új eszközt.
(#) DomiG válasza DomiG hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
v i . a l i e x p r e s s . c o m / item/1005006051604514.html
ez a típusa a kamerának, a telo ZTE
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) uniman válasza DomiG hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Több féle app-pal is működhet...pl. ezzel. De OTG képes legyen a telefon!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2024
(#) diginewl hozzászólása Szept 5, 2024 /
 
Tiszteletem! Tanácstalanul beállok a kérdezők sorába:
Van egy Whirlpool FL5150 gépünk (igen, jó öreg, de nagyon ritkán használjuk). Tegnap vettem észre, hogy nem tud centrifugázni. Jobban mondva tud, de csak kímélőn. Ha a sima centrifugára (B) teszem a programot, akkor felpörgés közben hirtelen leáll a motor, és újrakezdi a műsort, ha a kímélő (C) centrifugára teszem, akkor simán kitekeri magát ugyanazon a fordulaton.
A motort kiszedtem. Tiszta volt a kommutátor is. Még majdnem gyári állapotúak a szénkefék is. Vezetékeket átmozgattam. A vezérlő paneljén lehet ennek valami, ami nem tud akkora teljesítményt leadni? Hiszen nincs is neki panelje, csak az a programtárcsa...
Köszönöm, ha foglalkoztok a kérdésemmel.
(#) passenger78 hozzászólása Szept 5, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy régi LG mosógépem: WD-8023C. Egy ismerőstől kaptam azzal, hogy elszakadt az ékszíja, és nincs kedve foglalkozni vele. Új ékszíjat szereztem hozzá, kipucoltam kívül-belül, most csillog villog. Ám amikor be akartam kapcsolni, akkor jött a meglepetés: amikor bedugom a konnektorba, az alaplap egyet sípol, de ezen kívül se kép, se hang. Pontosabban annyit csinál, hogy két gomb együttes nyomásával bekapcsolom a gyerekzárat, a kijelzőre kiírja, hogy "CL" (gyerekzár) és azt ki is tudom kapcsolni. De semmi mást nem sikerült belőle kicsikarnom.
Amit eddig néztem:
- az ajtó zárat kipróbáltam, az elvben rendben működik
- vannak ezek a control board reset megoldások, hogy a power meg a start/pause gombot nyomogatod pár másodpercig ezeket nagyjából kilőttem, nem segít
- megpörgettem a dobot, hátha valami történik a kijelzőn, vagy a led-es indikátorokon, de semmi (ez még annál régebbi darab)
- megnéztem a vezérlőt, hogy hátha van valami nyilvánvaló jel (égésnyom, rozsda/sérülés a PCB-n), hogy mi ment tönkre, de ránézésre minden tök frankó
Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond? Mit kellene még ellenőriznem?
Köszi!
(#) Natan8j hozzászólása Szept 9, 2024 /
 
Üdv.
Lenne egy beko wtv 6632bo mosógép vezérlőm ami kap áramot, de mikor elinditom a programot nem zár az ajtozar. Ajtozarat kicseréltem, azt ajtozar kapcsolojat a panelon is, de semmi. Elinditom a programot nem zár az ajtozar. Tipp esetleg szakik?

Köszönöm. Nátán.
(#) DomiG válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2024 /
 
Köszi, bevált, sajnos az üst főtömítésénél ereszt
(#) palko0125 válasza Natan8j hozzászólására (») Szept 10, 2024 /
 
Szia!
Szénkeféket csekkold le.
Üdv, Palkó.
(#) DomiG válasza uniman hozzászólására (») Szept 15, 2024 /
 
Sikerült, köszönöm
(#) csurma válasza Nándee30 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
A motoron van két kondenzátor .Azokat kell kicserélni .
(#) bélabé válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 18, 2024 /
 
Szia! Kicseréltem 3 kondit, de ugyan azt produkálja, mint előtte. Felveszi a vizet, de ahogy a szintszabályzó kapcsol, azonnal leereszti a vizet, majd megáll a gép. Ha tovább kapcsolom a programkapcsolót elindul, de csak újra vizet szív, majd ürít és megáll. Ha a légtartály csövét lehúzom, akkor nem áll meg a vízvétel, de ha belefújok a csőbe, akkor kapcsol, leereszt és megáll.
Hát ez őrület! A vízszintszabályzó ha kattog akkor az már elég? Köszi a segítséget, ha valaki járt már így örülnék az ötleteknek. Nem szivesen dobnám ki a gépet, meeeee az nem túl környezettudatos. Szeretem megjavítani a dolgokat, minthogy kicseréljem.
(#) palko0125 válasza bélabé hozzászólására (») Szept 18, 2024 / 1
 
SZia!
És melyik kondikat cserélted ki? Az X2-eset, amit írtam azt cserélted?
A vízszintszabályzót lehet érdemes lenne cserére próbálni. Olyan, mintha a vészleeresztést csinálná.
Mindenesetre az X2-es kondi legyen cserélve, meg ha meg tudod nézni/mérni a 12V és 5V zenereken van e megfelelő feszültség. Sok ilyet javítottam zener zárlat hibával. Az érdekes az volt, hogy csinált néhány dolgot, mint pl víz leeresztés és vízvétel de enm ment más.
Üdv, Palkó.
(#) moltam hozzászólása Szept 18, 2024 1 /
 
Helo.
LG F1480QDS gépben két szivattyú van. Egyforma a kettő, mindkettő helyére jó lehet az univerzális?
(#) bélabé válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 18, 2024 /
 
Szia! Laikus vagyok, nem tudom mi az a zener. Ha elmagyaràznàd, megköszönném. Korban ugyan ilyen idejű felültöltős whirlpoolban ugyan ilyen vízszintszabàlyzó lehet? Mert hasznàlatban van egy màsik. Köszi a törődést! Amúgy 3 elko van benne, mind a hàrmat kicseréltem.
(#) palko0125 válasza bélabé hozzászólására (») Szept 18, 2024 / 2
 
Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor ne menjünk bele, bocsi, de több kárt fogsz okozni lehet. Ha csak elkot csereltel az nem az amit én mondtam. Egy nagy szürke vagy kék szînű, mint egy gyufásdoboz kb, attol kicsit kisebb. Azt mindenkepp cseréld ki.
Hasonló gépbe lehet ugyanolyan szintetabályzó.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2024
(#) bélabé válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 18, 2024 /
 
Köszi a napokban megnézem.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Szept 27, 2024 /
 
Ebből van benne kettő.
(#) Loncos hozzászólása Szo, 7:04 /
 

Samsung wf7604NAW

Sziasztok!
Van egy Samsung mosógépünk és öblítés alatt elsötétült minden.
Azóta se kép se hang.
Megmértem a kapcsolási rajz apján a panel megkapja a 230voltot
WHT1; BL1 pontokon.
Volna valakinek ötlete mit nézzek meg?
A panelen nincs konkrét látható égés vagy ilyesmi.
Köszi előre is.

IMG_8030.jpeg
    
(#) uniman válasza Loncos hozzászólására (») Szo, 10:46 /
 
A panelt nézd, de mi is lássuk! Lehet az dupla, kétszintes is...
A hozzászólás módosítva: Szo, 10:47
(#) még1MbR válasza Loncos hozzászólására (») Szo, 12:46 /
 
Gondolom ebben is az LNK304...306-os tápegység IC-t kell megtalálni, azok a tervezett avulás legfontosabb szereplői
(#) Loncos válasza még1MbR hozzászólására (») Vas, 7:41 /
 
Királyok vagytok!!!
Egy TNY266PN-t találtam benne és hogy jobban nézem kicsit sötét körülötte a dióda sor egyik fele meg felette a dióda az ellenállással.
Délután megpróbálom kiműteni belőle
Mégegyszer köszi.

IMG_8032.jpeg
    
(#) zaza99 hozzászólása Vas, 12:28 /
 

motror racsnizó hang

Sziasztok Zanussi ZWN 286 mosógép motornak kézzel forgatva racsnizó hangja van. Ez normális?Könnyen forog a tengely.

video
(#) tibec válasza zaza99 hozzászólására (») Vas, 18:25 / 1
 
Szia!
Ez a hang nem jót jelent. Ellenőrizd a szénkeféket. Szinte biztos, ,hogy
valamelyik teljesen el van kopva. Valószínű, hogy a kefeház súrolja a kommutátort. A kommutátort is célszerű ellenőrizni, amennyiben tényleg az a hiba. Ha nem az okozza a zajt, akkor is célszerű a keféket cserélni, amennyiben a házon kívüli rész rövidebb, mint 1,5 cm.
(#) zaza99 válasza tibec hozzászólására (») 15:45 /
 
A keféket levettem pár miliméter van még belőlük, cserélem őket. A racsni hang az enkóderből jön. Az is cserés lesz akkor?
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») 16:46 /
 
Hello! Az az encoder szerintem egy generátor. De ott a mágnes nem érhet hozzá. csak akkor, ha a csapágy már ki van. Vagy esetleg beleesett valami vasdarab. De vedd ki a keféket, meg nézd meg a bakot, mert annak igen csak kefe hangja volt. (De hogy Gafly-t idézzem, nem értek hozzá.)
(#) zaza99 válasza proli007 hozzászólására (») 17:12 /
 
Kivettem a keféket és az enkódernek jön a hangja.
A tengelyen kicsit mozog a mágnes. De a motor csapágy jónak tűnik.
A hozzászólás módosítva: 17:13
(#) Loncos válasza Loncos hozzászólására (») 17:53 /
 
Sziasztok!
Sikerült kiműteni az IC-t
Ki is cseréltem, de ahogy mondani szokták a Dzsinn tartotta életbe.
El is füstőlt.
Addig eljutottam hogy az IC "5.D" lába és a "2,3,7,8.S" lába 230VDC kap.
A "4.EN" LTV-817 es optó 4.es lábára megy egyellenálások keresztül ami a kollektor.
Az emiter pedig összefütyüla az IC "S" lábával ami egyépként a GND.

Vegyek másikat az IC ből?

Ha valakinek lenne épkézáláb ötlete azt szívesen venném.
Köszönöm.
(#) zaza99 válasza Loncos hozzászólására (») 17:59 / 1
 
Van még zárlatos alkatrészed. A körülötte lévő diódákat ellenállásokat kell ellenőrizni. A kondi is lehet zárlatos meg leépült is leginkább ezért szokott elszállni a TNY.
(#) Loncos válasza zaza99 hozzászólására (») 19:41 /
 
Köszönöm zaza99 holnap veszek másikat és tovább méregetem a környéket.
(#) zaza99 válasza Loncos hozzászólására (») 19:45 /
 
ezek kb

Én mindíg legalább kettőt veszek mert benne van, hogy elsőre így járok. Meg érdemes egy 60W-os izzóval sorbakötve tesztelni az elektronikát és akkor nem robban el minden zárlatnál. De nem minden esetben tud elindulni a táp izzóval akkor szoktam 100W-osal próbálni vagy ha villogtatja akkor valószínüleg már jó a táp. Ha folyamatosan nagy fénnyel világít akkor zárlat van.
A hozzászólás módosítva: 19:50

IMG_8043.jpg
    
Következő: »»   583 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem