Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nem értem a kérdést. Saját nyákterv, ha eltérne tőle, akkor az hibás nyák lenne.
Nem úgy értem , hanem , hogy a pc én lévő rajz , és majd a nyáklapra került, majd kimaratott kész nyák közt mennyi az eltérés hány % ?
Ez kérdés még mindig furcsa! Hibás részre gondolsz? Ha ügyes vagyok, akkor olyan nincs. Ha van, hipp-hopp kijavítom.
Furcsa ? Sokan panaszkodnak , hogy ilyen olyan a minőség , azért kérdeztem , hogy a tervezett , és a kész munka közt minőségben mennyi az eltérés.Igen , ha jól csinálod nem lehet hiba , de úgy egészében , ha egy kinyomtatott rajz mellé teszed a kimaratott rajzolatot mennyi az eltérés ? Minőségben , mindenhol stimmel e , stb .
Az embernek általában az otthonában előbb vagy utóbb szüksége van valamilyen nyomtatóra. A legelső nekem is tintás volt, de aztán menet közben 2 dologra jöttem rá. A színek nem nagyon kellenek, mert akkoriban semmire nem volt jó, a jó minőség és a szintén jó papír ahhoz is drága volt. A tintával mindig gond volt, stb. Akkor ha már elég a szöveg nyomtatása, a következő legyen egy mono lézer. Hogy még nyákot is lehet készíteni vele? Az csak hab a tortán.
Nekem soha eszembe nem jutna nyákot gyártatni, még a 40Ft/cm2 áron sem, mert az is nagyon drága, pláne ha nem lesz rajta annyi értékű alkatrész. Azt az évi néhány darabot ami nekem kell, meg esetleg pluszban még néhány másnak, azt meg tudom csinálni magamnak. A nyomtatót nem tekintem befektetésnek mert az így is úgyis kellene nyákgyártás nélkül is. De ha annak tekintem, akkor is megtérül az ára már 3-4db közepes méretű nyák esetén is. A műnyomó papír nem nagy összeg, a vaskloridnak 90Ft volt literje amikor vettem, persze azért el kell valakit küldeni aki arra jár, mert azt postán nem küldik el. És ami még nagyon nagy előnye a házi nyákgyártásnak, hogy ha péntek délután jut eszembe hogy most gyorsan össze akarok valamit rakni amit épp megterveztem, akkor a házi készítésű "lemezollómmal" méretre vágom a panelt, megtisztítom, levasalom és kimaratom. Szombaton reggel leónozom, és nekiállok beültetni.
Pontosan !De ezt DRY fóliával ugyanennyi idő alatt sokkal jobb minőségben tudnád megcsinálni , 2-3000Ft befektetéssel kb 2-3 évre elég fóliához jutsz és kb50Ft/A/4a + költség ... és akkor ez a kérdés
Idézet: fel sem merülhet „ha egy kinyomtatott rajz mellé teszed a kimaratott rajzolatot mennyi az eltérés ? Minőségben , mindenhol stimmel e , stb .” A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
Méretileg stimmel, a legvékonyabb vonalakra kell odafigyelni. Én elégedett vagyok. Olyan 95%-ban minden vezetősáv jó. Lehetne még javítani a technikámon, az biztos! Gyári nyákhoz képest rosszabb a minősége, de nekem nincs is szükségem gyári minőségre. Vannak több éves nyákjaim, 3-5 évesek is, és mindegyik tökéletesen teszi a dolgát. Ha pedig tönkremegy (Nem a nyák, hanem a rajta levő áramkör), általában találok helyette egy jobb, olcsóbb, kisebb, hatékonyabb megoldást, legyen az labortáp, erősítő, bármi. Ha eladásra készítek valamit, akkor azt gyártatom, de ott is 10db-ot kell venned, kínából jön, tehát várni kell. Előtte azért elkészítek pár prototípust házilag.
Nemrég kérdeztem egy ebay-es nyákgyártó céget, mennyi lenne 10db 10x5cm-es nyák. Mondott egy árat. Visszakérdeztem, hogy és mennyi lenne 10db 10x10cm-es (egy nyákra két db 10x5cm-es nyák egymás alá, tehát 10db 10x5cm-es nyákom lenne végeredményben). Erre írja, hogy ugyanannyiba kerülne, merthogy nekik ez a profiljuk, 10db 10x10cm-es nyák. Ja, köszi. Ge Lee: nekem is pont olyankor jut eszembe hobbival foglalkozni, amikor semmi sincs nyitva. Ilyen ez.
A 95% az már jó, és szerintem aki 95, és 100 % on belüli túréssel megtudja otthon csinálni a nyákjait , annak teljesen felesleges gyártatni , ha csak már nagyobb darabszámról van szó.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
Igen, meg kell keresni a megfelelő technológiát. Régen levilágítottam, de meguntam, hogy mindig fotolakkos nyákot kell venni (10x16cm a legnagyobb talán), meg beragadt a vadiúj lézernyomtatóba az írásvetítő fólia, ami pedig pont erre van kitalálva. Itt megutáltam a módszert. Pedig jó minőséget hozott. Aztán jött a vasalás. Laminálóval biztos jobb lenne a minőség, de akkor a nyomtatót is cserélni kellene (minimum a tonert), mert sérült a tonerben levő henger, amikor kiszedtem a beragadt fóliát, és ez meglátszik a nyomtatásnál.
Én pont hogy a gyárilag lakkozott nyákot jobban szeretem mert nincsen vele macera. Kb. 2 percig lehet világítani a nyákot utána áztatás és maratás. Kb. 15-20 perc alatt megvan a nyák. Eddig a legvékonyabb vezetősáv 0,2mm volt amit gyönyörűen sikerült is világítani és maratni. Ja és kapható már több méretben is nem csak 100x160-asban.
Olvastam itt visszább a Dry fóliáról, ha jól emlékszem a felhengerlésnél lehet nehézség, gyűrődés, ilyesmiről volt szó, vagy tévedek. És beszerzés sem egyszerű. Olyan simán egyszerűen megy a P20 módszer, hogy engem már valószínűleg így vesz át a jóisten.
Összes kellék egy 30 éves grillsütő, és egy 40 éves kvarclámpa. És a lézernyomtató, két nyomat fóliára, ezek egymásra rakva. Nyomdai filmet nagykörnyéken egy nyomda sem csinál.
Ma már tele van vele az ebay a beszerzésben nincs akadály , a laminálást is pár próba után mindenki meg tudja csinálni . Nem büdös -nem kell várni a száradásra azonnal világítható ,és nem mellékesen kb 3x olcsóbb mint a gyárilakkos panel , na meg ha nagyban gondolkodsz akár A/3 at is le tudsz laminálni egyben ...Félreértés ne essék nem akarok prófétáskodni a módszer mellett csak leírtam az előnyeit a többihez képest (a film ugyanaz is lehet amit a p20nál megszoktunk ) nem kötelező a nyomdai offsetfólia)
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
A dry-hoz mintha negatív filmre emlékeznék. Tévedek?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Biztos úgy van, de a dry fóliás dolog már elolvasva is iszonyat macera, simítgati a fóliát, laminálni, stb. És akkor még mindig ott van a legfőbb probléma ami miatt abbahagytam a fotózást. Sem tintával, sem lézerrel nem tudtam egy rétegben átlátszatlan nyomatot nyomtatni a fóliára, de még két rétegben sem nagyon. Így mindig gond volt a világítási idővel is, és az előhívással is.
A vasalás ehhez képest gyerekjáték, nekem igazából megváltás volt a fotózáshoz képest. És a minősége sem sokkal rosszabb, nekem tökéletesen megfelel. Hozzá lehet szokni hogy a vonal éle nem szép egyenes, hanem némileg hullámos. De a 0,3-as vonalat így is át tudom vinni az IC lábai között ha muszáj, attól több meg nekem nem kell.
Olvasva igen de ha kétszer próbáltad akkor már te is nevetni fogsz az előző hozzászólásodon . Nézd meg a videót itt az oldalon és meglátod hogy nem az ördögtől kell ellesni , semmi macera nincs benne (kb 1 perc egy A/4 laminálása) A levilágítás meg 30s pausra nyomtatott filmmel .
Üdvözletem! Van nekem itthon egy üveg bedöglött kémiai ónozó. Felhasználható ez a lötyi eletromos ónozáshoz? Gondolom az ón nem párolog el belőle. (O.?)
Próbáld ki de nem hiszem hogy működni fog .
Az lesz!
Más! A telibe ónozott nyáklapot milyen összetételű maratóval kell maratni? Sósav és hidrogénperoxid van itthon! Köszönöm!
Az jó kombó (olyan mint a piros hetes : mindent visz !)
Idézet: Ez jó! „Az jó kombó (olyan mint a piros hetes : mindent visz !)” Csak nemrég tértem vissza a sósav+hidrogénperoxidra. Na a 3. panel maratására sikerült olyan kombót kikevernem, hogy amikor a beletettem a nyákot olyan gyorsan elkezdte marni, hogy nem győztem higítani vízzel. Mire elfogadható lassúságúra higítottam le is marta a kétoldalas nyákot! A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Ezért csinálom úgy hogy a nyákra öntök sósavat és abba csöpögtetem a peroxidot ,közben néha megmozgatom az edényt és amikor már kezd barnulni a réz akkor már jó a kombó, de nekem is mindig ott a víz a maratóedény mellett....
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
Azt mondták, hogy a gyógyszertárban lehet kapni vaskloridot. Bementem és kértem nyákoldót, erre kaptam valami köptetőt
Hol tudok szerezni Vác környékén szilárd formában vaskloridot?
Vácon nem biztos hogy kapsz, Pesten több helyen is van. De ne szilárdat vegyél mert csak a macera van vele, ha nem oldod fel, magába szívja a levegő nedvességét és képes úgy összeállni mint a beton. A Donauchem-nél van olcsón 40%-os oldat, az tökéletes, évek óta azt használom. Amikor vettem 90Ft volt literje. Szilárd meg az Azúr vegyszerboltban volt régebben, hogy most is van-e azt nem tudom.
Helo! Vácott kapsz oldatot Bővebben: Link
Meg sok egyéb dolgot. Írigykedek is a közelség miatt.
Az Azúrban is van 40%-os oldat. Az árára már nem emlékszem, de valószínűleg drágább mint a donauchemnél.
És a Donauchem-nél lehet bárkinek vásárolni? Milyen kiszerelésben adnak el? Én úgy gondolom, hogy itt inkább nagyban meg az üzlet, vagyis nem adnak literre. Persze ha ennyire kedvező az ára, nem is szabad egy litert venni belőle.
Én odaküldtem valakit aki a céges autójával éppen arra járt, belefért az idejébe, és hozattam vele egy 20 literes kannával. De ez már évekkel ezelőtt volt (még mindig van belőle 15 liter). Gondolom van elérhetőségük, ahol talán készségesen válaszolnak a kérdésekre.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |