Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Igen, ha magadnak kell 1db akkor gyakorlatilag csak az éri meg amit magad készítez.
Ha csak egy darab kell, akkor házilag azért olcsóbb. Mit csinálsz amaradék 9db panellel? Nézegeted, vagy beteszed az asztal lába alá, hogy nem billegjen? Ez tényleg csak akkor jó, ha tömeggyártás kell, de addig azért el is kell jutni, és minden panel változatra 1 hónapot várni.... Nagyon türelmes ember kell hozzá, én biztos nem bírnám kivárni. Feladod június elején augusztus elején megjön? Ennél nincs lassabb panelgyártás!
Fotózással készítem a nyákjaimat. Lézernyomtatóval, írásvetítő fóliára. Azért ezek a nyomtatók nem nyomtatnak ám tök feketét. Szöveg sötétítése be, takarékos mód ki, csak eredeti tonerrel, utántöltöttel régebben sokat szívtam. A régebbi nyomtatók jobbak voltak, most már nem kapok olyan jó nyomatot. Esetleg tudnátok ajánlani olyat ami tutira jó sötét rajzolatot ad. 0.3-as vonalak, sok teli gnd, nagy összefüggő felületek. Nyomdában lehetne csináltatni, de a közelben nincs, és itthon szeretném megoldani. Levilágító talán? Milyen megoldásokat tudnátok ajánlani?
Én javasólnám a PNP transzfer fóliát.
Ennek a matt felére nyomtatsz (csak lézerrel működik), és rávasalod az előkészített panelre. Majd maratod. Nitro higítóval lemosható. Egyszer kíváncsiságból kipróbáltam. Két IC láb között 2 vezetéket tudtam átvezetni hibátlanul. A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2016
Azért ez nem egy olcsó megoldás,én biztos nem venném meg.
Akkor már inkább a P20,jó,hogy sokkal drágább,de nem is egy A4-es lapnyira elég. Vagy még mindig ott van a Dry fólia is.
A P20 nál valóban drágább, de egy kész tervből 10 perc alatt jó minőségű panelt gyártok.
Ha valakinek kell valamit csinálnom neki mindegy, hogy a munka időmet fizeti ki vagy a felhasznált anyagot.
Rendben,te tudod,nem is vitatkozni akartam ezen de szerintem annyira sürgős nem lehet egy nyák,hogy 10perc alatt kelljen megcsinálni.
Ha nincs előre lefújt nyákom P20-al,akkor az előkészületekkel együtt,szárítás,előhívás,maratás még akár fúrással is belefér egy órába simán.
Kinek a pap, kinek a Papné...
Az eredeti kérdező aticskának nem fedett a festék a fólián. Hasonlóba P20 al én is küzdottem annak idelyén. Meg nem terült egyenletesen, és továbbá a levilágítás sem mindig olyan lett amire számítottam.
Szia!
Nézz körül ITT!. Jóval olcsóbb, mint a "PNP" és kis gyakorlás után azonos eredményt érsz el vele!
Sziasztok. Csinálta már valaki a nyák-ot fényérzékeny fóliával? Nekem minden szépen megy,de maratásnál mindig túlmarja a vezető sávokat,hiába csinálom nagyon gyengére az oldatot. Igaz az egyik fele árnyékoltra van csinálva,lehet előbb azt kellene leoldatni vagy hamarabb megkezdeni rajta az oldást?
Idézet: Mi??? „Igaz az egyik fele árnyékoltra van csinálva”
Nem a nyomtatókkal van a baj, a tonerporokkal. Az utángyártott, meg utántöltött tonerek elég gagyik. Nehéz jót találni. Én pl most cseréltem a HP-ben tonert, a régi jól nyomtatott írásvetítőre, az új meg kritikán aluli.
Én több éve használom a DRY fóliát , és csak nagyon ritkán fordult elő alámarás . Sósav hidrogénproxid keverékét használom és kb 3-5 perc egy 15x20cm es nyák maratása ...
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
Üdv. Milyen marót vagy akármi mást lehetne használni 1.5mm vastag üvegszálas nyáklemezbe pld. 3x8cm téglalap alakú nyílást vágni. Állványos fúróba -max. 3000 fordulat- befogott marószerszámmal vágnám körbe, a nyák mozgatásával. Sok darab kell, strapabíró maró jöhetne szóba. Gondolom minél vékonyabb lenne jobb, kevesebbet kell elforgácsolni.
Köszönöm.
Minél vékonyabb annál nagyobb fordulat kell, különbem az anyag eltolja a központól (nem bírja a vágási sebességet).
Az a 3000 fordulat igen kevés, még 3-4 mm átmérőhöz se ajánlanám. A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
Egy biztos, minnél kissebb a fordulatszám, annál kissebb az előtolási sebesség, és vica versa...
Nem véletlenül használnak ilyen gépeknél 10 000 - 100 000 fordulatszámot...
Akkor valami barkács (OBI-ból) asztalosgép kellene, amivel nútot marnak, gondolom. És a marószerszám milyen anyag lenne jó, ami nem "ötperces".
Nagyon sok múlik a nyomtatón is és a toneren is. Nem rég nyomtattam a vadonat új 1200 DPI ide-oda másoló nagyon szép-okos lézernyomtatónkkal az irodában. Egyrészt a beállításoknál minnél inkább erőltetni kell hogy teli feketével nyomtasson, a lehető legnagyobb felbontással és telítettséggel. Tehát az új nyomtató még így is halovány teli felületeket adott a simapapíros teszt nyomtatással. Utána kinyomtattam ugyanezt egy régebbi szintén 1200 DPI-t is tudó csak feketével nyomó HP-val, ( megfelelő beállításokkal ) és jól látható különbség volt a kettő között. Ezután ezzel nyomtattam a felvasalt papírt is, kiválóan sikerült a NYÁK.
Biztos vagyok benne, hogy mindkét gépben eredeti toner van, de látszik hogy a régebbi technikát jobban rá lehet venni a festék "pazarlásra". Továbbá amikor házilag töltöttük a tonert szintén egy jobb minőségú HP gépbe, ott is meglátszott az alapanyag rosszabb minősége, idővel pedig a felhordó henger elfáradása is jól kivehető volt szemmel. A PNP transzfer meg egyéb extra fóliákról nem tudok nyilatkozni, én "műnyomóra" (fényes, keményebb papír, biztos van rendes meghatározása is) szoktam nyomtatni, aztán az előkészített NYÁKra csak vasalás, hagyom kihűlni, leáztatom és mehet is a gyorsmaratóba. Régebben mi is próbálkoztunk P20-al meg tintasugaras fóliával, de ott is több réteg fóliát kellett összeilleszteni hogy megfelelően takarjon.
Én a cnc-ben 2mm-es kukoricamarót használok, de az 25000-es fordulattal megy, és így 3 menetben marom körbe 0.5-ös fogásokkal 500mm/perces előtolással, az utolsó fél miliméternél középen hagy egy kis kitörési szigetet a 4 oldalon. Na az a kukoricamaró már vagy 100 nyákot körbemart, de mondom mindezt 25.000-es fordulat mellett
Valaki leírná hogy hogyan kell lézer nyomtatót átalakítani nyák nyomtatóvá?
Itt egy epsont alakít át.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
Ember! Lézert nem lehet! Gondold végig hogy működik.
Miért ne lehetne? Lexmark átalakításáról van is leírás, videó.
Vision61 -nek igaza van, youtubon van videó amiben lézernyomtatót alakított át a srác PCB nyomtatónak, és működik...
A panel réz felületét "letestelte" egy réz öntapadós szalaggal, hogy megkapja a megfelelő ellentétes töltést a hengerhez képest, és szépen átment a nyomat... Még mielőtt bárki is belekötne, a "letestelte" ige idézőjelbe van, tehát nem kell szó szerint érteni. Konkrétan nem tudom hová kötötte, és milyen potenciálra kapcsolta ezáltal a réz felületet, de elvben a nyomtatódobbal ellentétesre... A linket ne kérjétek, nem tudom már mi a linkje, ha érdekel valakit keressen rá... A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2016
Nem biztos, hogy erre gondoltál de itt van egy videó arról amiről beszéltél.
Hát ez elég érdekes volt, főleg hogy a végén az azetontól szilárdult rá a nyomat a panelra. De mikor mondtam, hogy gondold végig épp a potenciálra és az égetésre gondoltam, ez itt mind ki lett küszöbölve. Azért egy tintasugarast egyszerűbb átalakítani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |