Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Nem tudom, mit és hogyan csináltál. Én fóliát, az első tíz próbát leszámítva, csak akkor dobtam ki, ha előhívás előtt észrevettem tervezési hibát.
A lézernyomatban akár milyen fóliát-paust -papírt használtam 20% ban találtam hibát ,és ezt nem akarom tovább ragozni .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
Nekem is szokott a lézernél a nyomtatás után hiba lenni, van hogy a nyomtatásnál elsőre nem jó másodjára meg igen.
De pont hogy gyártósorit akarok majd a későbbiekben és ezért is szeretném 100%-ig tökéletesre megcsinálni a paneljeimet az ügyfeleknek, meg ha magamnak is csinálok akkor azt is. Sajnos nagyon törekszem a legnagyobb pontosságra ilyen téren.
Ebben az esetben csak gyártósori (nyomdai) fólia jöhet szóba.
Idézet: Igen! „Ebben az esetben csak gyártósori (nyomdai) fólia jöhet szóba.”
A levilágításhoz maratáshoz jó, de még több dolog kell a minőségi gyártáshoz az biztos !
A gyártósori filmhez neked nem kell semmivel sem kísérletezgetni. Elküldöd a gerbereket, és abból ők megcsinálják maguknak ami kell. Nem fognak semmilyen filmet kérni tőled. Neked egyetlen dolgot marad, fizetni és örülni az eredménynek.
(Ezt a napokban vettem át)
Nem gyártatni akar ! Megközelítőleg gyári minőséget szeretne csinálni !
Szép feladat, kívánom, hogy legyen sikeres a próbálkozás.
Véleményem szerint, a panelgyártás egy határozott oldalhajtása az elektronikának. Egészen más jellegű ismereteket és felkészültséget igényel. De amit a legfontosabbnak tartok -saját tapasztalataimra támaszkodva-, az otthoni gyártás nem tud versenyképes lenni a hivatalossal. Esetleg prototípus gyártáshoz lehet értelme, de talán még itt is rezeg a léc. Egy kész panelen, a rézoldali rajzolaton kívül még egy csomó egyéb művelet is van, amik házi körülmények között csak problémásan oldhatóak meg.
Fene tudja. Nálam működik a technológia furatgalvánnal, lötstoppal együtt. Egyedül a feliratozásra nem találtam még profi, kisszériás megoldást. Szitaműhelyt meg nem szeretnék csinálni egy két darabos gyártáshoz. Igaz, én nem üzletszerűen kéjelgek a nyákokkal.
A feliratozást is meg lehet oldani a lézeres műnyomós technikával, feltéve ha nem zavar,
hogy fekete lesz a felirat, nem pedig fehér... Vagy másik alternatíva, a színes lézernyomtató használata, azzal színes felirat is megoldható. (Persze fehéret még így sem lehet, de zöldet sárgát kéket pirosat hupililát stb...)
Időnként felmerül ez a parttalan téma, és mindig valami iszonyatosan torz nézőpontból.
Nem az a kérdés, meg tudod-e csinálni az elvárt minőségben, hanem a befektetett dolgokról (eszköz, anyag, idő, hozzáértés). A gyári kivitellel azért nehéz versenyezni, mert ők erre vannak szakosodva, és hatékony, illetve gazdaságos módon állnak a témához. Azt el tudom fogadni, hogy valaki bevonja a panelt is az amatőrködés témakörébe, és ezért semmilyen ráfordítást sem sokall. De ilyenkor ne érveljen azzal senki, milyen remekül megérte, és mekkora spórolást sikerült elérni. Sokkal inkább azzal, hogy drága is volt, meg sokáig is tartott, de nagyon elégedett az eredménnyel. Szerintem a panel is egy alkatrész, csak a trafóhoz hasonlóan speciális, mert egyedi. A gyártók sem szitáznak már legalább 20 éve. "Fotoszenzitív" eljárást használnak, de azt nem tudom ez pontosan mit takar. Egészen finom szöveget is remekül át tudják vinni. A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
Két apró, mégis lényeges ellenérv felmerülhet az említett módszerrel kapcsolatban. Szemben a gyári feliratokkal (amit csak kromofág old), az ilyen felirat feloldódik ha tisztítod a panelt, sőt ha az SMD forrasztáskor a rézoldalra próbálsz ilyet tenni, akkor a forrasztás hőfokán visszalágyul, és eltorzul.
A másik a színes lézer. Elvileg működhetne a dolog, de nekem még sosem sikerült. A feketétől eltérő tonerporok másképpen viselkednek -mégha ennek oka nem is világos-.
Sziasztok!
Május 12-én írtam nyák gyártatás témakörben (erre a hozzászólásra válaszoltam). Meg is jöttek egy hónap alatt a 10db 10x10cm-es nyákok (amint elküldtem a fájlokat, 2-3 napon belül fel is adták a csomagot!), 29$-t kellett fizetni, de cserébe kaptam követési számot. Nem is az ebay-en keresztül vásároltam egy "nyák gyártása" tételt, hanem csak email-t küldtem a gyártató cégnek. Át is verhettek volna, de nem, korrektek voltak, és tökéletes munkát végeztek. Ha már ilyen jók voltak, leírom az email címüket, hátha érdekel valakit: michael@epegpcb.com . A lényeg, hogy a 10x10cm-es nyákon több nyák volt elhelyezve, ezt nekem kell majd még elvágnom. Viszont csaltam, mert az USB csatlakozó helyét körberaktam viakkal, így ki lett fúrva, csak kicsit megkarcolom, és kitörik. Nem tudom, hogy mit szóltak volna, ha a nyákok körül is ilyen megoldással "átverem" őket. Gondolom van egy határ, ahol már szólnak, hogy kontúrmarást kell ezeken a vonalakon végezni. Ez csak arról jutott eszembe, hogy Alkotó nyákján is ezt a megoldást láttam. A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
Ebben semmi gonoszság sincs, nekem éppen a gyártó javasolta pár évvel ezelőtt. Az automata nagyon gyorsan fúr, szinte semmi sem számít a lyukak száma. Az árképzésnek ez nem is része.
Egyedül arra kell ügyelni, hogy a furatok egymástól mért távolsága ideális legyen. Én általában 1,5-ös furatot használok, és 1,905 mm-es furatközepekre teszem őket. Ezt biztonságosan lehet még fúrni, de a panel már törhető kényelmesen. Én nem szoktam egyből eltörni, nehogy a szélein esetleg berepedjen, vagy beszakadjon, hanem el is fűrészelem.
Én egy szóval sem mondtam, hogy ez a módszer vetekszik a gyárival, mert nem!
De alkatrészoldalra házi barkácsoláshoz megfelel. Ha kell némi kopásállóság is, akkor esetleg szóba jöhet a lelakkozás is. Rézfelületre én nem is gondoltam, de ha valaki érez rá elszántságot, akár ki is próbálhatja. Természetesen ide már forrasztásálló lakkbevonat kell. Esetleg még azelőtt kell rányomtatni a szöveget, mielőtt forrasztómaszkot készít rá az illető. Akár az is fixálhatja a feliratozást. De nyilván a gyárival senki ne akarjon versenyezni, és ez bármi másra is vonatkozik nem csak a feliratozásra... Idézet: „A gyári kivitellel azért nehéz versenyezni, mert ők erre vannak szakosodva, és hatékony, illetve gazdaságos módon állnak a témához. Azt el tudom fogadni, hogy valaki bevonja a panelt is az amatőrködés témakörébe, és ezért semmilyen ráfordítást sem sokall. De ilyenkor ne érveljen azzal senki, milyen remekül megérte, és mekkora spórolást sikerült elérni.” Biztos, hogy ezt nekem szántad? Egyrészt nem írtam, hogy versenyezni akarok a szakosodott gyártókkal, másrészt azt sem, hogy mennyire éri meg az otthoni gyártás és mennyit lehet vele spórolni. Én is szoktam kínai műhelyben gyárttatni, ha úgy ítélem meg, hogy ez az út az előnyösebb. Ez is michael@epegpcb.com-éknál készült:
Remek hozzáállás. A dolog nyitja a helyes mérlegelés.
A fehér feliratozás megoldható színes lézer nyomtatóval . Nem nagy kunszt.
Feltennél egy fotót, ami igazolja az említett módszert?
Megkérdezhetem, hogy milyen feltételekkel gyártanak egyedi panelt?
Gondolom 1 db -ot hiába szeretnék. Illetve milyen formátumban tudják fogadni? Sajnos a munkahelyemen nem jön be az oldaluk az IT szabályzozásunk miatt.
5 hozzászólással feljebb írtam az eladóról. Rendelhet kevesebbet is, de kb. annyiba kerül, mintha 10et rendelnél. Egy kicsit olcsóbb csak. Ebayen nézelődhetsz ár ügyben. Gerber fájlok kellenek nekik.
Köszi.
Maximum 10x10cm-es panelt érdemes készítettni, az minden esetben 29$
Ami a 10x10-nél nagyobb bármennyivel, az gyakorlatilag az itthoni árba kerül, ha esetleg AFA-t is számolnak akkor már bőven többe kerül.
Azért ez így nem olyan olcsó. Lehet, hogy csak akkor éri meg ha rendelésre vagy eladásra készül a panel.
Saját részre azt hiszem maradok a PNP transzfer fóliánál. Annál gyorsabb nincs számomra.
Drágábbat sem nagyon találsz! A kínai transzferpapír sokkal olcsóbb és a minőség kb egyforma. De a műnyomópapír is tökéletes a vasaláshoz ..
|
Bejelentkezés
Hirdetés |