Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1187 / 1385
(#) Ivan93 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Jól néz ki . Kb. 2x40W-os vagy több? Az enyém nagyon egyszerű. Egy hűtőborda aljára felragasztottam a 4 teljesítmény ledet, kivágtam egy műanyag doboz alját, bele illesztettem és fejjel lefelé fordítva el is készült. Csak kis méretű és egyoldalas nyákokat készítek, így egyelőre elég, de a nyáron lehet készítek neki egy rendes dobozt fából.
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
6db 20w os cső van alul és felül is ...
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) Ivan93 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Így érthető a 15s
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Nem a teljesítmény a lényeges hanem a hullámhossz ! A 365nm es uv re a leg érzékenyebb a film és ezek a csövek elég közeli hullámhosszat sugároznak .
(#) gerry válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Hmmm. Szép!
Eszembe juttatják, amikor még 3s-os levilágítást használtam a conrad-os fehér fóliás előérzékenyített nyáklapokra. Persze 4000W-os levilágítóval.
Rég volt szép volt!
(#) kaqkk válasza gerry hozzászólására (») Jún 12, 2016 / 1
 
A 15s csak biztonsági idő- már 5s -nál is tökéletes a nyák .
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Nem tudom hogy csinálod, nálam 8-8 15W-os BL368 cső van alul - felül, de 5s-al nem merem a 8-10 miles vonalakat előhívni. 20-25s ahol tuti nem mosom le sehol ha nagyon vegyes a vonalvastagság és a vonalköz.
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Idézet:
„Nem tudom hogy csinálod,”
Egyszerűen ! Én nem taknyolok olajospapírral meg lakkozott papírral meg ilyesmikkel hanem rendes nyomdai offsetfilmet (és vákuumos leszorítót használok)
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Én is nyomdai filmet használok. Hát majd megnézem mit alkot 5s alatt a 10 miles vonalakkal.
Van dry-om 3 forrásból is, kipróbálom mindegyikkel.
Az egyik már jó régi is, de épp most csináltam vele 0.5mm-es vonalakat, tökéletesek lettek.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
A régi állott DRY az minimum 25-35s volt nálam is , de az a tekercsben is szemmel láthatóan sötétebb mint a "friss"
(#) gulasoft válasza usane hozzászólására (») Jún 15, 2016 / 1
 
Most komolyan 20 másodpercen szutykoltok?
Nem mindegy, hogy 5 vagy 25 másodperc?
Én simán alatta hagyom 1-2 percre.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nem "szutykolunk" csak keressük a határokat ...
(#) Bubu54 hozzászólása Jún 18, 2016 /
 
Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy nátrium perszulfátos maratásnál a tinta alámar van ahol teljesen alá is mar? Lehet, hogy túl sokat tettem a vízbe?
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Biztos hogy nem a perszulfát töménysége miatt történt az alámarás, szerintem a rajzolat (vasalás-laminálás ) nem volt tökéletes . Sajnos néha selejtnek is keletkezni kell .....
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Értem, pedig vagy 10-szer átnyomtam a laminálón 160 fokon.
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Az előkészítés sem mindegy hogyan történik, zsír-pormentes száraz legyen a nyák én két évig szutykoltam a laminálással , aztán meguntam és áttértem a fotózásra . Azóta szinte nem is volt selejtes nyákom . Ha megrendelésre készítesz nyákot hagyd a laminálást kezd el a fotózást DRY fóliával nyomdai offset filmmel .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) elektromos válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Szia!
Nem mindegyik toner por olvad rendesen 160 fokon. 180 foknak már elégnek kell lennie, de volt olyan lézerem is melynek 190 fok kellett (gyorsan el is adtam). Az sem mindegy, hogy hányszor tolod át a laminálón. Olvastam olyat, hogy 5-6x át nyomja és tökéletes. Nos nekem nem ez a tapasztalatom. Én legalább 15-20 alkalommal át tolom, azon a pár plusz percen már ne múljon.
(#) Bubu54 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Igen úgy néz ki hogy akkor még többször kell áttolnom majd.
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Ha jó a hőfok és a rugóerő és a papír ,elég 2- 3 átersztés , ha nem jó ez a három dolog akkor akár 50x is áttolhatod akkor sem lesz jó a nyák ...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Egy GMP Photoart 17LSI laminálóval szoktam csinálni, én először a nátrium perszulfátra gyanakodtam, mert előtte gyorsmaratóval csináltam, az előtt meg nátrium perszulfáttal és akkor nagyon szépen mart, most megint visszatértem a perszulfátra, de valahogy nem nagyon sikerült valami szépen. A rugója szerintem elég erős még.
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Térj át a fotózásra , ha nem akarsz sok selejtet gyártani ...
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Gondolkodtam már rajta, írtad hogy Dry fóliázzak, ebay-en találtam itthon van valami olcsó beszerzési forrás?
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Itthon nem találsz ,maximum több éves bespájzolt fóliát .Az ebay ról rendeltem én is legutóbb és nem csalódtam
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Rendben akkor rendelek onnan. Nyomdai offset fóliát hol tudok szerezni? Vagy az írásvetítő fólia is jó erre?
(#) kaqkk válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Keress egy nyomdát- vagy grafikai súdiót a környékeden ahol foglalkoznak offsetfilm készítéssel , az írásvetítő fóliára nyomtatott film is "selejtforrás" A nyomdába elküldöd a tervet és megkapod a tökéletes gyártófimet ...
Idézet:
„Rendben akkor rendelek onnan.”

Én csak tanácsoltam ...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) elektromos válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Az nem fog menni 160 fokkal. Nekem is ugyanez a laminállóm van, de fel kellett tornásznom 180-190 fok-ra. Azóta nem tudom elrontani a nyákokat. Azt hiszem, a laminátor javítás topicban leírtam, hogyan kell egyszerűen átalakítani.
(#) Bubu54 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Rendben köszönöm a segítséget, körülnézek majd akkor.
(#) Bubu54 válasza elektromos hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Meg keresem hátha ez is segíthet.
(#) Bakman válasza Bubu54 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Azért próbáld ki az írásvetítő fóliát is, messze nem olyan selejtforrás, mint kaqkk hangoztatja folyamatosan. Hobbira bőven elég, gondolom nem gyártósori mesterfilm lesz belőle.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Én kínlódtam vele , meguntam , amíg gyári toner volt a nyomtatóban addig kb 80% os volt a jó -20% a selejt miután cseréltem utángyártottra a tonert azután megfordult az arány ..
Ha néznéd a hirdetéseket látnád hogy Bubu megrendelésre készít nyákot ott nem megengedhető a 80-20 as arány sem .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
Következő: »»   1187 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem