Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Oké, így világos akkor. Nagy kár, hogy vetekszik az arany árával ez a zöld fólia...
Szerintetek ez most a zöld vagy a kék?
PCB fólia... Jómagam zöldre tippelnék, de a visszajelzésekben van néhány fénykép, ott meg kéknek is látszik... Nehezére esne kiírni az eladónak, hogy most akkor ez konkrétan a zöld amit forrasztómaszkhoz használnak, vagy a kék, amit a nyákmaszkhoz...
Kék, de ez dry film a maratáshoz nem pedig forrmaszk.
Oda van írva, hogy mire való. A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2016
Ez nagyon kéknek látszik innen.
De a maszkoló paszta az a zöld az UV-ra keményedik de azt ott tudod lemosni ahol nem éri fény. Ezt még az előző hozzászólásodhoz szántam.
Na jó, és a zöldet pontosan hogy hívják? Nekem olyan kellene a forrasztómaszkhoz...
Sziasztok! Létezik, hogy ez a fólia jó lézeres és tintasugaras nyomtatóhoz is? Azt tudom, hogy a lézereshez hőálló kell, a tintáshoz pedig érdes felületű. Tintasugaras géppel használnám, csak gyanús, hogy mindkettőt tudja.
Ha olyat kapsz, amilyen a képen van, tintasugarashoz nem fogod tudni használni. Az abba való fólia matt egy kicsit, nem ennyire átlátszó, mint ez.
Köszi, akkor nem rendelem meg! Most kezdtem kísérletezni dry fóliával. Itt a sima papírral még 15 perc után sem ad tökéletesen kontrasztos képet, de már kezdi átvilágítani a fedett részeket is. Eddig gyári lakkozott nyákot használtam, ott 3 perc levilágítással tökéletes lett, sima papírral. (4db 3W-os, 390nm LED-el világítom) Ezért keresek fóliát. Próbálkoztam, az üvegre fekete matricát ragasztottam és kivágtam belőle csíkokat, 2 percet világítottam, nagyon szép kontrasztos lett a dry film. Megpróbálok szerezni pauszpapírt, szerintem az elég átlátszó, hogy a szükséges részt levilágítsam, mielőtt átvilágítaná a tintát is.
Akril lakkal fújd le a rajzot, vagy kend be étolajjal.
Én olajjal kenem be és másfél perc világítás elég.
Köszi, ki fogom próbálni! Tintasugaras vagy lézeres rajzot kensz olajjal?
Akkor valamit elrontasz! nálam 15s után már tökéletes a levilágítás a DRY fóliával !
Laser-t, de nem az a lényeg, hanem hogy a papír áttetszővé válik.
Gondolom nem fénymásoló papírral. Csak üveggel világítva nekem is éppen elég a 15s, de papírral már semmire nem elég. Most 5 percet világítottam, de az előhívó megoldotta a levilágított részt is, mielőtt teljesen lemosta volna a szükséges részeket.
Csak azért kérdeztem, hogy nem maszatolta-e el a tintát.
Nyomtass ki valamit és próbáld ki. Nincs kizárva, hogy a tintasugaras nyomatot elkeni. Miért akarsz váltani az előre lakkozott panelről?
Holnap ki fogom próbálni. Igazából az előre lakkozott panellel nincs bajom, már kikísérleteztem, és jól működik, csak relatíve drága. Egy panel árán vettem egy tekercs dry filmet, hogy kipróbáljam ezt a technológiát is. Ha beválik, áttérek erre, szerintem jóval olcsóbb, mint a gyári lakkos. Ha nem válik be, bármikor visszatérhetek a bevált technológiához.
Nem a nyomtatott oldalt kell kenni...
Mi a vélemény, mi jobb ?
Közelről világítani rövid ideig, vagy távolabbról hosszabb ideig ?
Fényforrás függvénye. A pontszerűbb világításnál jobb a nagyobb távolság. Igazábol akkor jó, ha a megvilágítani kívánt felületen viszonylag egyenletes a fény eloszlása.
Maszk és az alá/átvilágítás szempontjából lehet érdekes, hogy közelről vagy távolabbról.
Egy példa, párhuzamosan vannak sávok 0,2mm távolságban egymástól, ha közelről ~10cm világítom lemosás után a sávok között nem marad meg a 0.2mm. Majd megpróbálom egyenlőre csak elméleti kérdés, hogy távolabbról ~30cm a fény intenzitása kevesebb viszont igy több idő kell. Ugyan az lesz a végeredmény ?
Hogy érted azt, hogy nem marad meg a 0,2 mm? Kevesebb vagy több lesz? Ha nem lézeres levilágítód van, akkor a fény szinte minden irányból éri a panelt/lakkot, a távolság csak a fény egyenletes eloszlásában játszik szerepet.
Valószínűleg az eredmény ugyanaz lesz, mintha közelről világítanád.
Így nem tudom megmondani neked, de én évek óta használok tintasugaras fóliát lézernyomtatóval.
Amikor megvettem a tintasugaras fóliát akkor még nem volt lézerem, és miután megvettem a lézert nem dobtam el a fóliát és így gondoltam kipróbálom. Arra kell figyelni csak, hogy egymás után nem szabad rá nyomtatni mert akkor kicsit összemegy. Szemmel nem veszed észre csak akkor ha két egyforma negatívot nyomtatsz és egymásra akarod helyezni. Pár milliméter különbség van a kettő között. Ha úgy csinálod,hogy egyszer nyomtatsz rá és utána vársz vele pár percet, hogy teljesen vissza tudjon hűlni akkor már jó lesz.
A tintasugarashoz szánt fóliánál megvan a kockázat, hogy a lézeres nyomtatóba ragad (megolvad).
Tudom, hogy megvan éppen ezért félve is tettem bele először de nálam egyszer se ragadt bele.
Az írásvetítő fóliát már nem mertem bele tenni, egyet vettem próbára mert sokkal olcsóbb mint a tintasugaras fólia, de még nem mertem kipróbálni.
Nem teljesen értem. A fóliákat többnyire írásvetítő fóliaként emlegetik. Ebből van két típus: lézer- és titntasugaras nyomtatóba való.
Egyébként tudod tesztelni az, amelyiket nem mersz használni. Vágj le mindkét fóliából egy-egy darabot és együtt melegítsd őket, látni fogod, melyik bírja jobban a meleget. Idézet: „Nem teljesen értem. A fóliákat többnyire írásvetítő fóliaként emlegetik. Ebből van két típus: lézer- és titntasugaras nyomtatóba való.” Lehet venni 100db-os kiszerelésben tintasugaras és lézer fóliát. Amikor utoljára vettem akkor nem kaptam lézerhez való fóliát és pár forintért ajánlottak írásvetítőhöz valót amire filccel szoktak rajzolni. Én erre a fóliára gondoltam, ezt nem mertem még bele rakni a lézernyomtatóba mert félek, hogy ráég a dobra.
Kipróbáltam az olajos módszert. Tényleg szép átlátszó lett, és nem kente el a tintát. 2 percet világítottam, de kicsit kevesebb is elég lesz, még tesztelni kell. Sajnos maradt egy kis víz a fólia és a nyák között, így nem mindenhol tapadt rá rendesen a lemezre. Finomítok még a technikán, és jó lesz szerintem.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Kevesebb lesz, és nem látni, hogy a nem levilágított fólia maradványa miatt lenne.
Találtam laser fóliát, délután megpróbálok valahogy jó fedéssel nyomtatni rá és azt használni.
Tegnap "új kabátot" kapott a levilágítóm . 15s idővel tökéletes (szárazon fellaminált DRY fóliával)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |