Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1186 / 1385
(#) RoliNyh válasza StefuPeti hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Oké, így világos akkor. Nagy kár, hogy vetekszik az arany árával ez a zöld fólia...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Szerintetek ez most a zöld vagy a kék?

PCB fólia...

Jómagam zöldre tippelnék, de a visszajelzésekben van néhány fénykép, ott meg kéknek is látszik...

Nehezére esne kiírni az eladónak, hogy most akkor ez konkrétan a zöld amit forrasztómaszkhoz használnak, vagy a kék, amit a nyákmaszkhoz...
(#) usane válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Kék, de ez dry film a maratáshoz nem pedig forrmaszk.
Oda van írva, hogy mire való.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2016
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Ez nagyon kéknek látszik innen.
De a maszkoló paszta az a zöld az UV-ra keményedik de azt ott tudod lemosni ahol nem éri fény.
Ezt még az előző hozzászólásodhoz szántam.
(#) RoliNyh válasza usane hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Na jó, és a zöldet pontosan hogy hívják? Nekem olyan kellene a forrasztómaszkhoz...
(#) usane válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Angolul solder mask-nak.
pl:tessék
(#) Ivan93 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok! Létezik, hogy ez a fólia jó lézeres és tintasugaras nyomtatóhoz is? Azt tudom, hogy a lézereshez hőálló kell, a tintáshoz pedig érdes felületű. Tintasugaras géppel használnám, csak gyanús, hogy mindkettőt tudja.
(#) Bakman válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ha olyat kapsz, amilyen a képen van, tintasugarashoz nem fogod tudni használni. Az abba való fólia matt egy kicsit, nem ennyire átlátszó, mint ez.
(#) Ivan93 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Köszi, akkor nem rendelem meg! Most kezdtem kísérletezni dry fóliával. Itt a sima papírral még 15 perc után sem ad tökéletesen kontrasztos képet, de már kezdi átvilágítani a fedett részeket is. Eddig gyári lakkozott nyákot használtam, ott 3 perc levilágítással tökéletes lett, sima papírral. (4db 3W-os, 390nm LED-el világítom) Ezért keresek fóliát. Próbálkoztam, az üvegre fekete matricát ragasztottam és kivágtam belőle csíkokat, 2 percet világítottam, nagyon szép kontrasztos lett a dry film. Megpróbálok szerezni pauszpapírt, szerintem az elég átlátszó, hogy a szükséges részt levilágítsam, mielőtt átvilágítaná a tintát is.
(#) niedziela válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Akril lakkal fújd le a rajzot, vagy kend be étolajjal.
Én olajjal kenem be és másfél perc világítás elég.
(#) Ivan93 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Köszi, ki fogom próbálni! Tintasugaras vagy lézeres rajzot kensz olajjal?
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Akkor valamit elrontasz! nálam 15s után már tökéletes a levilágítás a DRY fóliával !
(#) niedziela válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Laser-t, de nem az a lényeg, hanem hogy a papír áttetszővé válik.
(#) Ivan93 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Gondolom nem fénymásoló papírral. Csak üveggel világítva nekem is éppen elég a 15s, de papírral már semmire nem elég. Most 5 percet világítottam, de az előhívó megoldotta a levilágított részt is, mielőtt teljesen lemosta volna a szükséges részeket.
(#) Ivan93 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Csak azért kérdeztem, hogy nem maszatolta-e el a tintát.
(#) Bakman válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Nyomtass ki valamit és próbáld ki. Nincs kizárva, hogy a tintasugaras nyomatot elkeni. Miért akarsz váltani az előre lakkozott panelről?
(#) Ivan93 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Holnap ki fogom próbálni. Igazából az előre lakkozott panellel nincs bajom, már kikísérleteztem, és jól működik, csak relatíve drága. Egy panel árán vettem egy tekercs dry filmet, hogy kipróbáljam ezt a technológiát is. Ha beválik, áttérek erre, szerintem jóval olcsóbb, mint a gyári lakkos. Ha nem válik be, bármikor visszatérhetek a bevált technológiához.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Nem a nyomtatott oldalt kell kenni...
(#) niedziela hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Mi a vélemény, mi jobb ?
Közelről világítani rövid ideig, vagy távolabbról hosszabb ideig ?
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Fényforrás függvénye. A pontszerűbb világításnál jobb a nagyobb távolság. Igazábol akkor jó, ha a megvilágítani kívánt felületen viszonylag egyenletes a fény eloszlása.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Maszk és az alá/átvilágítás szempontjából lehet érdekes, hogy közelről vagy távolabbról.
Egy példa, párhuzamosan vannak sávok 0,2mm távolságban egymástól, ha közelről ~10cm világítom lemosás után a sávok között nem marad meg a 0.2mm.
Majd megpróbálom egyenlőre csak elméleti kérdés, hogy távolabbról ~30cm a fény intenzitása kevesebb viszont igy több idő kell. Ugyan az lesz a végeredmény ?
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Hogy érted azt, hogy nem marad meg a 0,2 mm? Kevesebb vagy több lesz? Ha nem lézeres levilágítód van, akkor a fény szinte minden irányból éri a panelt/lakkot, a távolság csak a fény egyenletes eloszlásában játszik szerepet.

Valószínűleg az eredmény ugyanaz lesz, mintha közelről világítanád.
(#) attika válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Így nem tudom megmondani neked, de én évek óta használok tintasugaras fóliát lézernyomtatóval.
Amikor megvettem a tintasugaras fóliát akkor még nem volt lézerem, és miután megvettem a lézert nem dobtam el a fóliát és így gondoltam kipróbálom.
Arra kell figyelni csak, hogy egymás után nem szabad rá nyomtatni mert akkor kicsit összemegy.
Szemmel nem veszed észre csak akkor ha két egyforma negatívot nyomtatsz és egymásra akarod helyezni. Pár milliméter különbség van a kettő között.
Ha úgy csinálod,hogy egyszer nyomtatsz rá és utána vársz vele pár percet, hogy teljesen vissza tudjon hűlni akkor már jó lesz.
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
A tintasugarashoz szánt fóliánál megvan a kockázat, hogy a lézeres nyomtatóba ragad (megolvad).
(#) attika válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Tudom, hogy megvan éppen ezért félve is tettem bele először de nálam egyszer se ragadt bele.
Az írásvetítő fóliát már nem mertem bele tenni, egyet vettem próbára mert sokkal olcsóbb mint a tintasugaras fólia, de még nem mertem kipróbálni.
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Nem teljesen értem. A fóliákat többnyire írásvetítő fóliaként emlegetik. Ebből van két típus: lézer- és titntasugaras nyomtatóba való.

Egyébként tudod tesztelni az, amelyiket nem mersz használni. Vágj le mindkét fóliából egy-egy darabot és együtt melegítsd őket, látni fogod, melyik bírja jobban a meleget.
(#) attika válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Idézet:
„Nem teljesen értem. A fóliákat többnyire írásvetítő fóliaként emlegetik. Ebből van két típus: lézer- és titntasugaras nyomtatóba való.”

Lehet venni 100db-os kiszerelésben tintasugaras és lézer fóliát.
Amikor utoljára vettem akkor nem kaptam lézerhez való fóliát és pár forintért ajánlottak írásvetítőhöz valót amire filccel szoktak rajzolni.
Én erre a fóliára gondoltam, ezt nem mertem még bele rakni a lézernyomtatóba mert félek, hogy ráég a dobra.
(#) Ivan93 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Kipróbáltam az olajos módszert. Tényleg szép átlátszó lett, és nem kente el a tintát. 2 percet világítottam, de kicsit kevesebb is elég lesz, még tesztelni kell. Sajnos maradt egy kis víz a fólia és a nyák között, így nem mindenhol tapadt rá rendesen a lemezre. Finomítok még a technikán, és jó lesz szerintem.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Kevesebb lesz, és nem látni, hogy a nem levilágított fólia maradványa miatt lenne.
Találtam laser fóliát, délután megpróbálok valahogy jó fedéssel nyomtatni rá és azt használni.
(#) kaqkk válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Tegnap "új kabátot" kapott a levilágítóm . 15s idővel tökéletes (szárazon fellaminált DRY fóliával)
Következő: »»   1186 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem