Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   120 / 1385
(#) Frankye válasza kojano hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
TN 120:
Idézet:
„Valamit kellene még csinálnom a panellal, vagy ez a TN120 tényleg ennyire sz.r? A boltos dicsérte, de hát ez a dolga.”

Igen, valamit még kellene csinálnod, de nem a panellal, hanem a spré flakonjával: Jobb kézzel erősen megfogni, könnyedén hátrahúzni a kezed, majd egy erőteljes mozdulattal előre, és végül az ív csúcspontján elengedni... Mindezt lehetőleg olyan helyen, ahol a büdös életben senki meg nem találja...
Aztán elmenni egy olyan boltba, ahol tartanak rendes lakkot, és/vagy előre lakkozott lemezt, és venni olyat.
(Azon ne csodálkozzon senki, hogy a boltos dicséri, részint az a dolga, részint ha nem dicsérné agyba-főba, akkor a büdös életben el nem fogyna, és csak lejárna a szuavatossága, ami után még annyira sem használható, és csak kára lenne belőle...)
(#) Frankye válasza uli hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Idézet:
„Amugymeg én aza tipus vagyok, hogy amire azt mondják "nem szabad, nem jó, nem fog müködni stb." én csakazértis kipróbálom Tudom, okos ember más hibájából tanul, de az nekem nem olyan izgi”

Esetleg a fejesugrást a kútba nem próbáltad még ki? Állítólag az is izgi, és mondják, hogy nem jó, meg nem szabad...

Bocs, de erre csak ezt mondhatom....
(#) levii hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Tegnap levilágítottam és előhívam egy nyákot (gyárilag lakozzot)
ma megpróbáltam kimaratni de hiába teszem bele a maróba (hidogén peroxid+sósav ) nem történik semmi
Mi lehet vele csinálni?
(#) fureszk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia!
Nagy valószínűséggel nem jött le a lakk onnét se, ahhoét kéne.
(#) levii válasza fureszk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
És hogy tudom elérni hogy le jöjjön?
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
mivel és menyi ideig világítottad? meleg volt az előhivó?
milyen volt a keverési arány? ez mind befolyásolja a minőséget!
Én 10 percig világítom (leddel)
40 -50 c ahívó hőmérséklete
6 az 1 hez az arány
amikor beleteszem pár másodperc mulva
bevörösödik és lejön a réteg!
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Előhívással. Nátrium-hidroxid vizes oldatával előbb elő kell hívni. A megvilágított részekről ez leoldja a lakkot, és utána lehet maratni.
Azért nem ártana, ha előbb elolvasnád a vonatkozó dolgokat, mielőtt fejest ugrasz a kútba...
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Már előhívtam!
Sőt próbáltam NaOH val és valami előhívó löttyel is.
Az nem lehet hogy a levilágítási idő volt rövid?
160W HMLI 20perc
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Az előhívót a radiátoron melegítettem kb.: 40fokos lehetett. Én valami port használtam amit fel kell oldani vízben.
Szerinted a gyári lötty jobb?
Nekem is bevörösödött aztán lejött valami.
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
A gyári anyival jobb hogy mindig tudod milyen a keverési arány nekem a 6-1 vált be!
és mi a hordozó (mire nyomtattál?
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Átlátszó fóliára.
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Gyanús, hogy nem alul, hanem inkább túlvilágított let, ezért onnan is lejött a lakk, ahonnan nem kellett volna. Vagy ugyan ezt okozhatja, ha túl tömény az előhívó.
(#) levii válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ezt nem teljesen értem ha mindenhol lejött volna akkor mindenhol le is marta volna a rezet nem?
De épp az a baj hogy sehol se marta le.
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ha nem marja a sav nem jött le a lakk ! szerintem nem jó
a lámpa vagy a fény hullámhossza
vagy még az is lehet hogy nem elég a h2o2!
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ha hazajöttem kipróbálom gyorsmaratóval és akkor írok
Hogy hogy sikerült!
(#) Frankye válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Öööö... Bocs, igazad van...
Úgy tűnik, kicsit túlzottan fáradt vagyok...
kaqkk kolléga válasza lesz a nyerő!
(#) Hektor13 válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia! A védőfóliát lehúztad? Ha igen, a leviágítás után és előhívás után a rajzolat látható lett?
(#) kaqkk válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Na erre nem gondoltunk! de talán nem ilyen egyszerű a hiba!
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Amúgy a gyorsmarató lassúbb a sósavnál!
(#) levii válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Hát ha arra a kék vacakra gondoltok akkor igen!
(#) levii válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Levilágítás és előhívás után szépen kirajzolodtak a vonalak!
Ugyhogy az szerintem OK
(#) Hektor13 válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia! Már jártam úgy, hogy szépen látszottak a vonalak előhívás után, mégis maradt még egy vékony lakkréteg. Az eredmény az volt, ami a te esetedben.
Két dolog lehet, vagy túl hideg volt az előhívó, vagy egy picit hosszabb ideig kell levilágítani. Nálam a hideg előhívó okozott ilyen jellegű problémát... Javaslom, hogy az előhívót mindig 40 c-fokon használd, és ehez hangold be a levilágítás idejét.
(#) levii válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Kösz az ötleteket sztem a levilágítás lehet a ludas. Mert az előhívó meleg volt. Most beletettem a nyákot gyorsmaratóba és úgy néz ki hogy valami történik.
Tényleg az probléma hogy ha hideg a hidrogénes marató?
(#) levii válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Sikerült!
Gyorsmaratót használtam kb.:40-45 fokon és sikerült lemarni.
Szerintem a sósav maróval van a gond na mindegy majd keverek másikat.
A ötleteket mindenkinek köszönöm következő alkalommal kipróbálom őket!
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
A hidrogénest ne melegítsd!!!!!!
Hektor az előhívóról írt!
Ha a sósav -hidrogén perxid elegyet melegíted megszalad a reakció! habzani kezd kifutaz edényből klór gázt (sokat) fejleszt . Nem kellemes erősen mérgező !
HA megindul a gáz fejlődés hieg víz hozzáadásával állítható le a túl gyors reakció!
NE MELEGÍTSD!!!
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Nem fogom melegíteni ha nem lehet csak kérdeztem egyébként most sikerült a nyák.
(#) Hektor13 válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ok, akkor valószínűleg a levilágítási idő volt egy cseppet kevesebb a kelleténél....elég ám egy-két perc is!
Én PPE-M002 tip kíméletes maratóanyagot használok, szobahőmérsékleten. Jó lassan dolgozik viszont nagyon szépen, és egyáltalán nem hajlamos az alámarásra. Egyszer próbáltam vaskloriddal, de az csúnyán alámart....
(#) levii válasza Hektor13 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Majd a következő projektemnél (LM324 táp) kipróbálom hosszab levilágítási idővel. Ilyen maratót (PPE-M002) meg majd rendelek a HQ-tól ugyis kell egy két dolog....
(#) jdani hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
gyerekeeeekkkkk.. Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi ez? a maratótál alján volt.
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Remélem látunk képeket róla!
Következő: »»   120 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem