Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   402 / 1385
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Na ez valószínűleg minimum 15 millió. Az Én megoldásom azért olcsóbb egy iciripicirit. 110 a lézer és a táp 70 a cnc
Legalábbis ebay-en láttam 30 körül a-es mechanikát 15 körül 3 tengelyes vezérlőt és 7000-ért 3 motort.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia! Szerintem minden bent van mi kell! Te nem gondolkodsz léptetőmotoros hajtáson? Azt írja janocsi bivaly erős nem akad el nem köpköd mint az eredeti motor.
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
De, van is két nagyon erős léptetőmotorom ami közvetlen is meg tudná forgatni a hengereket. Csak fogaskerék kellene hozzá, amit 15-20e Ft lenne legyártani.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Nézd meg jobban miket janocsi csinált és le is fényképezett és videózott azokban egy pici léptetőmotor van és az áttételt hajtja meg egy fogaskerékkel ami valami modellmotoré lehetett és jó bele. Neked ha jól értettem az tört össze és ezzel a módszerrel meg lehetne reparálni A léptetőmotor közvetlenül nem lenne jó mert hiába erős nem tudna olyan finoman menni mint az áttétellel szerintem! Az előmaratást neked is javaslom kipróbálásra és 120 fokon simán rányomod hibamentesen a nyomatot a nyákra és nagyon könnyen le is ázik nem sül bele a papír sem a laminátor sem amortizálódik,a teteje is rajt lehet nyugodtan (nekem ment 6 órát múltkor és semmi baja nem lett) .
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Csak akkor kellene egy pont ugyan olyan léptetőmotor nekem is. Nem sok esély van rá hogy találnék...
De hétfőn meg kell jönnie az oda-vissza forgó 230V-os motoroknak, az teljesen jó lesz. Ereje ennek is van, csak ki kell reszelni a hengerek fölött a műanyagot.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Ezek megoldások tényleg nem olcsó mulatság.
Főleg nem hobbi szemmel.
Azért érdekelne a felbontásuk.
Milyen kicsire fókuszálható a lézer?
Mekkora a cnc / lézergalvó felbontása
A két pozició között tud égetni, vagy kellő nagy pontokat kell lőni?
(#) pici hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
[OFF]
OFF
Na megérkezett a SparkFun-os csomagom.
Rendeltem mindenfélét, robot alkatrészeket, mini mozgásérzékelőt, alkoholszenzort.. de a lényeg az infra hőmérő.
Mostmár pontossan tudom kalibrálni a laminálóm LCD-s visszajelzőjét. Kíváncsi vagyok mennyin kezd el olvadni a HP gyári festék.
ON
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Rendeltél infra hőmérőt és nekünk nem is szóltál?! Nekem is kellett volna... Mennyibe került hogy elküldték, mennyi idő alatt jött meg?
Infra hőmérővel közvetlen a nyákot is lehetne mérni...
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Pedig irtam hogy megrendelem.
Meg utánna is, hogy már csak kalibrálásra várok.
Kipróbáltam gyors, viszonylag pontos is.
Ugyan azt mérve többször is, ugyan azt méri.
Rendeltem infra hőmérő szenzort is. Sajár mérőhöz.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Valakinek aki megengedheti magának be kellene ruháznia egy ilyenre és utána gyártani vele a nyákokat megrendelésre, némi árréssel. Egy idő után visszajönne az ára.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
15 milla a büdös életbe nem jönne vissza. Ha minden nyákra 1 ezrest raksz, akkor az tizenötezer nyák után jönne vissza, khm.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Idézet:
„Az Én megoldásom azért olcsóbb egy iciripicirit.”


Én arra az iciripicire gondoltam.
(#) lidi válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Rezet leégetni mekkora teljesítményű lézer kéne szerinted ? Mert végül is ezt is össze lehet rakni házilag
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Idézet:
„Mindenképp a drágábbikat!”

8500Ft-ot nem ér, jó a feladatra a 3000Ft-os is, szerintem. Milyen előnye lenne a +5500Ft-nak?
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Először engemet is evett a fene,hogy nem azt vettem meg de most már nem bántam meg utólag tökéletes ez is!
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Már 8500Ft? Én még 5000Ft-ért vettem.

Több oka is van, nem fontossági sorrendben:
1.- Az LCD kijelző a paneljával pont belepasszol, úgy fog kinézni mintha gyárilag lenne ilyen. Az olcsóbbikban nem igen van hely ilyesminek.
2.- Van egy kar amit kézzel meghúzva a motor elválik a hengerektől és kézzel is kihúzható a nyák, vagy így manuálisan lehet szakaszos üzemben használni.
3.- Gyárilag három hőfokot tud.
4.- Van benne elektronika ami nagyon kis módosítással meg tudja emelni a hőfokot.
5.- Masszívabbnak néz ki maga a mechanika, szerintem ez biztos hogy később fogja megadni magát.
6.- Gyárilag van benne szonda, nem is egy hanem kettő.
7.- A laminálógép burkolatának alsó és felső részén belül vannak kis 'lamellák' kiképezve, amikre gyönyörűen felrögzíthető majd a hengerek két oldalára 1-1 optikai kapu a nyák helyzetének meghatározására.
(#) Cs_Zoéi hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Aldi-ban is kapható most laminállógép.
5000.-Ft az ára.

Dobozáról olvasva: két hőfok állítható be, külön a 85 és 120um-es fóliához. Ez egy három állásos forgókapcsoló. A középső állásban pedig elemeli a hengereket, hogy a beragadt cuccost könnyen ki lehessen varázsolni.
Egy külön kapcsolóval pdig kikapcsolható a fűtés.
Hátulról etetős.
Felfűtési idő 3 perc.

Azt döntsétek el Ti, hogy ez nektek jó lenne-e?
Vagy valaki esetleg használ már ilyet?
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
5ezer volt akcióban, de nemrég valaki írta, hogy neki már csak 8500-ét jutott, mire odaért.

De nézzük objektíven a dolgokat. A felsorolásod teljesen a saját projected szemszögéből készült, amiről már megbeszéltük, hogy csak neked éri meg, mert egyébként nem sok értelme van. Összeszámoltad már, hogy mennyibe kerül a PIC, az LCD, és a többi? Add hozzá az 5000-hez(vagy a 8500-hoz), és írf ki mennyibe lenne összesen? Kiderülhet, hogy ennyit nem ér meg.
(A gazdaságosabb project kompletten 6500Ft, amiből 3ezer a lamináló)

Lássuk nálam milyen a laminálás menete:
Bekapcsolom full motorsebességen, megvárom, míg elkezd szabályozni a fűtés(azaz elérte a hőfokot), majd átkapcsolom a lassú sebességre és átengedem a nyákot. Ezután kikapcsolom. Kész.

Ilyen szemszögből a felsorolásodra a válaszok:
1. Nincs rá szükség
2. Ez jó dolog, de a nyák nem ragad be.
3. Felesleges, mert az áramköröm szabályozza a hőfokot, potival fokozatmentesen 60 és 220°C között.
4. dettó...
5. Lehet, hogy masszívabban néz ki, de nem fér bele a 2mm-es nyák, ahogy olvasom, mert felütközik a fűtésre a henger. Egyéként a gazdaságosabb is megfelelő felépítésű.
6. A gyári szondák 200°C-nál tönkremehetnek. Egyébként sem biztonságos elektromos reteszt építeni, mert az sok esetben nem véd meg. Filléres dolog egy hőbiztosíték, és megbízható.
7. Nincs rá szükség.

Tehát, aki nem akarja utánépíteni az áramkörödet kb. 8-10ezer forintért(+ a lamináló + PIC égető), annak nem éri meg ezt választania. Szerintem!
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Hát azért ott egy optika mozgatja a lézert, ezt léptetve leégetni..... Biztos nem 60W. +optika is kerülhet jó pár millába. Ezt nem építed meg házilag.
(#) SALáta válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Nem vagyok 100% biztos a toner porban, mintha fekete festék lenne. A linken a harmadik kép az első lépésnél akryll festék. Bár tonerpor is jó. Egy nyomtatóból és egy pár wattos lézerrel talán le lehet égetni az akryllréteget. Persze ehhet kell egy cnc vezérlő sw, vezérlő a léptetőkhöz, és egy kódgenerátor, és sok sok türelem. Szerintem mindennel együtt 60 ból meg lehetne úszni az egészet.
(#) lidi válasza SALáta hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Az biztos hogy palackos festékkel szórta le, írta is hogy több rétegben, és hogy a rétegek fújása közben meg kell várni míg megszárad.
Ami érdekes, hogy úgy el tudja párologtatni a lézer a festéket, hogy nem marad nyoma ?

Gulasoft: CNC + lézer párosítása nem olyan bonyolult, pár tükör kell csak. A cnc tul. keppen csak 45 fokba beállított tükröket mozgat. Bár felőlem aztán viheti a komplett lézer fejet is mint egy marógépet.

Az hogy most a festéket, vagy a rezet távolítjuk el, az már csak a lézer teljesítményén múlik.
(#) Udani hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szertném kérdezni hogy 3 m/m% hidrogén peroxid-ot hogyan lehetne olyan 30 m/m% -ra töményíteni.
(#) SALáta válasza lidi hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Egy magán levélben írták hogy akár az 500mW is elég lehet, persze ki kellene próbálni. A sebesség azért nem mindegy. Akár lehetne rajta is a lézer de a tükör jobb mert kevesebbet kell cipelni, a mechanikai tehetetlensége javul a rendszernek. Szerintem megfelelő lézerrel akár 1/20 ad nyomtatási sebesség is elérhető, mindez házilag.
(#) Kicsa válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm szépen,utánanézek ennek a lakknak. Addig pedig marad a forrasztólakk fent,a semminél többet ér.
Üdv Kicsa
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
LCD-m volt, a PIC 900-1000Ft körül van. A többi alkatrész pedig mondjuk még 1500-2000Ft.
De akár azt is beleszámolhatnánk, hogy ha a program megírására fordított időt inkább a munkahelyemen töltöttem volna túlórázással (ha nem rúgtak volna ki), akkor nem csak hogy a lamináló lenne ingyen, hanem még kb 30-40e Ft-al gazdagabb is lennék.
De azzal hogy leprogramoztam, RENGETEGET tanultam. Szóval nekem megérte.

A felsorolásomra adott válaszaidra reagálva: jól van na, azért nem kell leharapni a fejem!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szia patexati!
Először is köszönöm a csomagot!
Másodszor, a kapott nyákot felhengereztem az én nyomataimmal, és valóban tökéletes lett, mindkét oldalra hengereztem, és csak egyszer ment át a hengerek között, igaz, 195°C-on, mert azt sajna nem tudom csökkenteni az OKI festék miatt.

Most jön, hogy a löttyöt kipróbálom a saját nyákomon is! Ez azért fontos, mert a te nyákod nagyon vékony fóliázatú. Nem lehet lehúzni róla, olyan vékony. Az én nyákomon kb. 3x vastagabb rézréteg van, ami a felvitelnél nagyobb hőelvonást okozhat, így az még lehet ludas! Meglátom. Estére lesznek képek is...
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Idézet:
„Szóval nekem megérte.”

Már hogy ne érte volna meg neked! Csak te ebből kiindulva ajánlod a drágább laminálót, azokkal az indokokkal.

Idézet:
„jól van na, azért nem kell leharapni a fejem!”

Idéznék magatól:
Idézet:
„De nézzük objektíven a dolgokat.”


Tehát nem haraptam le a fejed, csak elemeztem a helyzetet. Egyébként meg neked lesz a legtutibb automata laminálód, az tuti!
(#) lidi válasza SALáta hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Most nézem a pdf -et, 4W ot ír teljesítménynek. Bővebben: Link De mivel házilag úgysem tudunk ilyen sebességű eltérítést, így kisebb is elég lehet talán.

Még az is érdekes lehet, hogy UV lézer, ezért így maszk nélkül lehet lötstopot is levilágítani vele.
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
[OFF]
Posta + csomagolás horror ára: $21.36 volt ($110-ra)
1 hét alatt ideért.
Postás aláírás nélkül odaadta.
Minden rendben ment.
Bár egy kicsit átverve érzem magam.
Az oldalon kinéztem kereket a "robothoz" gondoltam 2 elég lesz. Rendeltem 2db-ot és két csomaggal tettek bele, mindegyikben 4 kerékkel...
Szóval kell valakinek 4 kerék?
(#) (Felhasználó 4577) válasza pici hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Engem lehet, hogy érdekelne! Írok üzenetet!
Következő: »»   402 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem