Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   636 / 1385
(#) gulasoft hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Nekem ez 1 éves, sajnos a széle kicsit megfolyik és hajlamos összeragadni, szóval 1 év körül van a szavatossága 20 fokon, lehet hidegebben tovább eláll.
Bővebben: Link
Viszont 600forint/a4 szóval brutál drága.
(#) oxygen válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Sziasztok

Fél év a lötstop szavatossága, bár nekem van 3 év körüli fóliám is és használható. Helyenként picit púposodik laminálás után meg jobban ragad, mint a friss fólia de használható. Egyébként 20 fok alatt érdemes tartani, de nálam simán a szekrényben van.
(#) zolee1209 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ebből a lötstoppból nincs ilyen hengeres kiszerelés, mint a dryfóliából?
(#) gulasoft válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
De van, horror áron.
(#) emmzolee válasza oxygen hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Az enyém is vagy másfél éves, és semmi baja.
(#) emmzolee válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Létezik 1m-es hosszúságban is.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Oxygen a hivatalos adatot mondta. Addig biztos jó.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
50eu/m2 áron van náluk a lötstop, viszont van lötstop lakkjuk 25eu/kiló (ez egy 650ml-es zöld festék, és 350ml aktivátoros csomag) Ezt fel kell hordani, meg kell szárítani 85 fokon és utána már olyan mint a fólia.
A felhordást kéne valahyogy megoldani, hogy utána ne kelljen szivacsot kimosni meg hasonlók, mert 1 kiló ilyen festék 6800Ft és gondolom nem egy négyzetméterre elég hanem sokra.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 1, 2011 /
 
Jó lenne tudni angolul hogy hívják ezt a fóliát és akkor keresnék magyar forgalmazót.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Melyik cégnek? Az Octamex-nek?

Tudsz küldeni egy linket a 2 komponensű cuccukról?

Angolul? Solder mask

Ha beírod a gugliba, máris ott egy video a 2 komponenses cuccról. Az a kérdés, hogy az milyen kemény cucc, és mennyi ideig bírja a hőt.

Ez az E-bay -es cucc elég jó. Jól tűri a hőt, és kemény is. Viszont ahhoz képest, hogy csak 1 deci, drága

Bővebben: Link

Van fehérben is, meg zöldben is.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
hogy-hogy
Hogy hívják ezt a fóliát? Keresel a Dry fóliásoknál is ilyet?
Idézet:
„és akkor keresnék magyar forgalmazót.

Ezt nem értem. Mesélj egy kicsit.
(#) zolee1209 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia!

A kérdésem után elkezdtem kutakodni. Solder mask néven található inkább, mint lötsop. Fóliát nem is találtam, csak az e-bay-en. A folyadékra egy oldalon találtam leírást. A lényege, hogy szétmaszatolja a lötyit a panelon. ezután valami celofánt helyezett rá, laminálta. Ezután levette a fóliát, és után megvilágítás- előhívás. Mondjuk nekem jobban tetszene, valami gépesített szórás, ami egyenletesen befújja...

Bővebben: Link

A maszatolósat nem linkelem be, nem találtam meg most... :no:
(#) koczka válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hello!

Ha jól tévedek akkor ezek dupontos lakkok, szerintem ezek elég irreális árak ahhoz képest hogy minap egy nyák gyártónál olvastam 1.2Ft/cm2 ért csinálnak forrasztásgátlót.
A Hitachi Chemical környékén is érdemes lenne keresgélni, én nem találtam magyar forgalmazót.
(#) emmzolee válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Az oldalon, amit belinkeltél. Nem tudod, hogy mi az a PCT ellenállás paraméter?
(#) koczka válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Sajnos számomra is rejtély, hogy mit takarhat.
(#) mrobi válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Én is beszállnák a rendelésbe.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Igen de ők azzal a festékkel csinálták aminek 6800Ft litere. Gondolhatod, hogy egy liter festék mekkora felületre elég.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Magyarországi disztribútora nincs, ha valaki perfekt angol megkérdezhetné mennyiért hoznak be egy minimum adagot és mi aza a minimum adag amivel foglalkoznak és menni.
Igazából nem is értem a lukakat alul mink vannak.
(#) koczka válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Én már írtam nekik egy emailt egy hónappal ezelőtt de azóta sem hajlandóak válaszolni.
Közben próbálgattam az ebay-es forrasztásgátlót.
Csak az tudnám hogy elég-e neki a szobahómérsékleten való szárítás vagy betegyem a "kemencébe"?
(#) emmzolee válasza koczka hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Hát igen. Nem tudni milyen anyag ez. Nem találok róla semmilyen infót.
Ezt simán ecsettel fölkented, és az önterülésre bíztad a többit? Nagyon homogén lett.

Mennyire keményedik meg szobahőmérsékleten? Lehet, hogy csak a gyorsabb száradás miatt kell "megsütni".

Esetleg elő is hívtál belőle azóta? A képek nagyon érdekelnének, főleg, hogy a hőt mennyire bírja.
(#) koczka válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Ez első kép ne tévesszen meg egyáltalán nem homogén. majd csinálok egy jobb képet is róla. Egy spaklival kentem fel rá de próbáltam már lakkhengerrel is de egyikek sem lesz olyan mint a gyári panelek.
Az előhívás is rejtély számomra mert hiába világítom sehol nem látszik meg rajta semmi.
(#) gulasoft válasza koczka hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Az igazi az két komponensű. Bekeverés után max 1hétig használható.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
A 2 komponensű az más tészta. Ez csak 1
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Olyan is.
(#) pcroland hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
Na én már írtam a nyákfólia rendelés topikba. Várjuk a jelentkezőket!
(#) gulasoft hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
Írtam Én is, hogy csak olyan jelentkezzen fóliára akinek megvan a technikai háttere. (Nagyon jó minőségű film, levilágító. Szerencsére ehhez csak szóda kell.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Tulajdonképpen olyasmi, mint a Dry, nem?. A Dry-nál is jó kell legyen a film. Rossz filmmel az sem megy.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Azért annyi a gáz, hogy míg a dry 50Ft addig ez 600! Ha azt elrontod lemosod és 12* próbálkozhatsz egy lötstopp áráért. (jó lehet hogy 60 és akkor csak 10*)
Ráadásul ha nem jó a filmed, nem veszed észre azt a tipikus vékony hártyát ami a forrszemen rajtamarad, beégeted, és már csak késsel tudod leszedni. Elég ha 2-3 forrszemen megmarad, az már kínszenvedés, ha meg ugyan ez egy ic 3. smd lábán az halál. Szóval ide azért atom fólia kell, szívtam Én már ilyennel.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Én sem itthoni fóliával fogok próbálkozni és szerintem (remélem) a többiek sem.
(#) Ricsi89 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Az már mindenkinek az egyéni gondja, hogy mivel fogja használni. Aki rendel, az legyen tisztában a használatával.
Következő: »»   636 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem