Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   702 / 1385
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hi

Otthon vagy ma? El ugranék egy kis hígítóért.
Wood fémed nincs véletlenül eladósorban? Csak ki próbálnám, hogy milyen.
(#) tikitiki válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Nagyon jó , és könnyű vele ónozni
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Délután 5-től otthon leszek. Ki is próbálhatjuk higítja e őket.
(#) janikukac hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok !
Lenne 2 kérdésem:

Üveglapot hogyan fúrhatjuk át, hogy a 2 üvegbe csavart rakhassak, hogy egy anyával szoríthassam a kettőt, miközben közötte van a panel?

A másik: Hogyan mossam le a TN160 ónozót ahhoz, hogy ne legyen 2 nap mulva full oxidos a panel?
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Üveget ne szoríts ezzel a módszerrel össze, mert ahogy húzol a csavaron azonnal elreccsen. Ezt a leszorítást szivaccsal, vagy vákuummal szokták megoldani. Ha üveglap között világítasz - mint én - akkor vastag 5mm-es üveggel tedd. Annak a saját súlya elég ahhoz, hogy kellően leszorítsa a nyákot.

Üdv!
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Köszönöm !
Pedig ezt a megoldást láttam már neten, videoban...
Át szeretném még a levilágítót a szünetben alakítani (nekünk 16.-áig tart) , mert ideiglenes cipős dobozban van... Azt szerettem volna megoldani, hogy egy |_| alakú dobozza legyen, mint a réginek, és alá csak berakni a nyákot. Persze időzítő is lett volna.
Akkor mást kell kitalálnom. Kéne olyat csinálnom, mint ahogy a szkennert szokták átalakítani. Kettő üveg lesz benne, besüllyesztve fába, és alatta meg felette csövek lesznek..

A TN160-ra ötlet?
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Már írtam, alapos öblítés után csontszárazra dörgölés.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Esetleg ha lemosod törölgetés után tiszta alkohollal akkor az még jobb, mert lehozza a zsírt is. És az oxidálja leginkább a rezet is és az ón réteget is. Én a kész NYÁK. ot mindig letörölgetem alkohollal, utána pedig gyantás oldattal lekenem, így 5 évvel később is olyan a NYÁK mintha akkor készült volna el.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Hát eddig is így csináltam, ezért nem értem, hol bíííííp-elem el..
(#) janikukac válasza ODU hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Köszi, ki fogom próbálni egy "teszt" panelen még ma !!! Amúgy eddig azt csináltam, miután folyton oxidált, hogy még gyantáztam is rajta, és akkor nem kezdődött el a folyamat !

Most tervezem az új levilágítómat, csak még kell egy cső, meg egy kis elektronika+mechanika..
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szerintem üvegfúróval kifúrhatod és össze is csavarhatod őket, ha vannak gumialátéteid. TN160-t nagyon most le és ronggyal dörzsöld is át. Nekünk holnap már suli
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Oké, köszi!
Hihihihihihihihihihihihi, nekem meg annyi időm lesz, nem is fogok tudni mit kezdeni...
(#) tomcsibacsi hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy vasalásos technikával, laminálógép hiányában, milyen vastag vonalakat kell minimum rajzolnom, hogy ne legyen minőségi hiba vele? (szakadások a vasalás hibájából adódóan, stb)

Üdv,
Tamás
(#) gulasoft válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Vasaltál már életedben?
(#) pcroland válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Vasaláshoz: vasaló,
Lamináláshoz: lamináló
(#) gulasoft válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Az az érdekes, hogy vannak emberek, akik azt hiszik, hogy a vasalás az csak úgy megy, zéró kísérlet, nyomtatnak vasalnak, és ezzel kész is. Csak ezért kérdeztem, mert ha még életedben nem vasaltál, akkor ne a vonalvastagsággal foglalkozz, hanem próbálj felvasalni egy átlag nyákot, utána mehetsz lefelé vonalvastagsággal.
(#) tomcsibacsi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Vasaltam már nyákot, csak a ti tapasztalataitokra is kíváncsi lennék, és örülnék egy rendes válasznak, hogy szerintetek mi az az alsó határ ami még kényelmesen kezelhető. (A laminálógépes megoldást összekevertem hirtelen a vasalással az elvi hasonlóság miatt)
(#) pcroland válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Attól függ mennyire megy a vasalás. 0,3mm is sikerülhet.
(#) kameleon2 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szia!
Baumaxban kitűnő üvegfúrókat lehet venni. Ha pedig össze akarod szorítani a lapokat, arra megfelelő vastagság esetén elegendő az üveg súlya, ha vékony a lap - rugóval is segíthetsz, de semmiképpen ne anyacsavarral huzasd össze.
(#) interferi válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Nálam 0,15mm az alja (mert kevesebbet nem tud a program amit használok) de az már kezd a nyomtató határa is lenni.

vinyo01.jpg
    
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Célszerű az üveglapra egy vízzáró anyaggal (pl.: üveges gitt) a leendő furat köré egy "gátat" rakni, és azt feltölteni vízzel, ezzel hűteni fúrás közben az üveget. Azonban tisztában kell lenni vele, hogy nem egyszerű, sőt, kifejezetten nehéz úgy elvégezni, hogy ne repedjen/törjön el az üveglap. Mindenképpen kis előtolás nagy fordulatszám mellett kell végezni.
(Általános szabály, hogy minél keményebb egy anyag, annál kisebb előtolással, és annál nagyobb fordulatszámmal kell fúrni.)
Egyébként pedig én is lebeszéllek erről az összeszorításról, inkább az üveglap tömegével fogasd le!
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Én kapcsos képtartót használok. Kapható többféle méretben és nagyon jól leszorítja. Itt látható is: Bővebben: Link

1.JPG

2.JPG
   
(#) pcroland válasza Frankye hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Vagy pillanatszorító. Nekem van műanyag, jó erősek.
(#) janikukac válasza Frankye hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Tudom, ezen már túlléptem. Meg is terveztük az új levilágítót...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Nagybátyám is ezt ajánlta, de végül valószín. más lesz...
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Miért kell ajánlat, ha úgy is mást csinálsz? :pirul:
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Már 7 előtt lebeszéltek itt róla, és 7 előtt ezért más felé néztünk.. Az üvegcsavarozást elfelejtettem...
(#) pcroland válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Én is így szoktam, van egy elképzelésem, de azért megkérdezek mást is, és ha jobb az, akkor inkább úgy...
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Bocs csak most tudtam gép elé ülni. Most értem haza. Eddig a bányában csináltam a nyákokat. Majd teszek be képeket is.

Írok privit.
(#) emmzolee hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Csináltam egy csomó képet az új forrasztásálló festékkel készített nyákjaimról. Nézzétek meg.

Képek. Katt ide.

Kattints a képre, aztán megint. Akkor lesz teljes méret.
Következő: »»   702 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem