Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   858 / 1385
(#) pluto válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Én viszont a német leírás alapján csináltam, és benne van a kiégetés. Az viszont tény, hogy a fényérzékeny festék minőségét nem éri el. Ezért cserébe nem macerás. Hobbi célokra vagy éppen prototípus előállítására viszont kifejezetten előnyös. Még valami. Az általam ismert leírás ír még valamit, amit nem említettetek. Levilágítás után mielőtt menne az előhívóba, legalább 20 percet kell pihentetni. Azért, mert akkor megy végbe a tökéletes "polimerizálódási" folyamat. (nem én találtam ki). Az előhívás után én ca. 40 percre teszem UV alá, úgy hogy 14db 18W-s UV cső világítja még, aztán megy a sütőbe.
(#) Petjaa válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Nekem egy barátom fordította, de azt mondta több ilyen szöveget ne vigyek mert ettől a szakmai kifejezésektől majd a haját tépte.
(#) emmzolee válasza pluto hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Petjaa leírásában is benne van ez. Erről viszont volt szó itt réges-régen.
(#) emmzolee válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Igen láttam egy két helyen, hogy nem szakmai a fordító, de tökéletesen meg lehet érteni.
Kössz még egyszer.
(#) pluto válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 11, 2012 /
 
Hát igen, az előhívást fejlesztésnek fordította De nem kukacoskodom, mert egyébként jó volt. Ez a BUNGARD féle leírás.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2012
(#) gulasoft hozzászólása Dec 12, 2012 /
 
Régebben egyik fórumtárs tudott szerezni nagy táblákban nyáklemezt, de nem jut eszembe a neve. Ha valaki emlékszik, írja már meg, had csapjak a homlokomra, hogy hát persze!
(#) sastas01 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Attila86 A többi az adatlapján.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Írtam nyák ügyben.
(#) eyess válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Azért menthető még az szerintem meg kell perselyezni ,aztán használható lesz.Persze ügyelve arra , hogy a fogak közt ne legyen nagy távolság nehogy megugorjon .
(#) pjg válasza pluto hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Hol lehet ezt az Ooctamex fóliát beszerezni?
(#) emmzolee válasza pjg hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
őő * hova?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 12, 2012 /
 
Ide az oldalra privát üzenetet. Hova küldjem? e-mail?

Elküldtem mail-ben gmail-re
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2012
(#) gordonfreemN válasza kpbendi hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Az oympia a230-rol tud valaki velemenyt mondani?
A hengerei kemeny vagy a puhabbik valtozat es rugos leszoritasu vagy fix?

Esetleg olyan, jelenleg is kaphato laminalot tudtok-e ajanlani, ami mechanikai atalalitast nem igenyel?
(#) _vl_ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nekem egy ilyenem van, hasonló feltételekkel vettem (használtan, teljesen jó állapotban, boltból vettem, 10-15 rugó között).

Egy darabig én is nézegettem a mindenféle "óccsó" laminálókat, meg a róluk/átalakításukról szóló netes cikkeket. Aztán körülnéztem, és rájöttem, hogy az olcsó tömegtermékek egyik baja, hogy ma kapsz valamit, visszamégy ugyanabba az áruházba pár hónap múlva, és még véletlenül sem lehet kapni ugyanazt a típust többé, sőt, még azt is eljátszák, hogy ugyanolyan névvel, típusszámmal egy tök más valamit árulnak. Ez azért gond, mert az az információ, hogy melyiket szabad megvenni, melyiket lehet és hogyan átalakítani ilyen célokra, emiatt gyakorlatilag nem létezik ezekhez a termékekhez. Hiába találsz cikket, véleményt, hogy mit kéne megvenni, ha már sehol nem lehet beszerezni azt a típust, esetleg azon a néven mást kapsz a boltban.
Az meg, hogy veszek egyet 5 rugóért, erőlködök vele, nem jön be, veszek egy másikat, az se nyer - na így nagyon hamar el lehet tapsolni egy normális készülék árát. Ahogy egy ismerősöm nagypapája mondta: mi nem vagyunk olyan gazdagok, hogy a legolcsóbb szemetet megvegyük.
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Azon túl, hogy egyetértek az írásoddal, ezzel a laminálóval az a baj, hogy kicsi(és drága). Persze nem tudok én sem okosat mondani, hogy mit kell venni, nekem is szerencsém volt, hogy a szilikon hengerest, A4-es méretűt sikerült találnom a vaterán 3e-ért és tökéletes HP tonerrel. De valóban nem lehet ajánlani fixen semmit, szerencse kell hozá.
(#) Peppe válasza watt hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Én nem értek egyett veletek. Nekem Teszkós van és 3eHuf volt. Mai napig tökéletesen működik. És amint bevált, vissza sétáltam és vettem még egy tartalékot. A kettő 6eHuf mégsem 10-15eHuf. Csak a hengerek feszítő rugóját kell kiszedni. Meg a hőfokot kellett feljebb emelni. Az elsőnél 2 óra volt a teljes átalakítás.
(#) watt válasza Peppe hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nekem az első tescos gumihengere felrobbant, ekkor lemondtam a gumihengeresről. A szilikonos jól bírja, de nem mindig kapni.

Itt arról volt szó egyébként, hogy mit lehet ajánlani, mire lehet építeni egy ilyen topicban, illetve cikkben. Te tudsz mondani olyat, amit biztosan lehet kapni 2hónap múlva is?
(#) pittosi válasza watt hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Én is a teszkóst vettem a 4 fokozatost egy elenálást cseréltm a nagyobb hófokhoz a mechanikán semmit se változtatam mert mindem panel belefért . A vastagabat azért bekell tolni .mert nagy lépcsöt nem szereti . Viszont én előmelegitet panelokat használok. Előmarást és gyorsmarót és tóbb éve használom semmi baja,kisé a burkolata viseltlett a nagyobb hőtől .
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) watt válasza pittosi hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Ismételten felhívom a figyelmet, hogy senki nem említette, hogy nem jók a tescos laminátorok(kivéve a gumisok, mert azok felrobbanhatnak), nem kell bizonygatni, hogy működnek. Itt a beszerezhetőségről van szó, ha elolvasod a történetet!

Te most mit ajánlanál a kérdezőnek, hol kap olyat amilyen neked van, azaz olyat, ami biztosan jól fog neki működni? Vagy tudsz valamit erről az olympia a230 cuccról? Mert fogalmam nincs megfelelő-e!
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
dry laminalasra hasznalnam. Szoval a hofok nem lenyeg.
Inkabb az kellene nekem most, hogy hol tudok megfelelot venni.
Mert mar egyet vettem a vakerarol, es a mechanika fix volt.
Ha meg kijjebb hozom, akkor a fogaskerekek epp hogy elerik egymast. De ezt meg is probaltam, a hengerrogzitonek annyi is lett...
En azt szeretnem, hogy komplett A4es lapot egyben le tudjak laminalni.
(#) pici hozzászólása Dec 13, 2012 / 1
 
Mielőtt nyitottam volna ezt a fórumot, nem voltak tapasztalatok a laminátorokkal kapcsolatban.
Sokat morfondíroztam, milyen lenne jó.
Akkor olyat kerestem, ami a leírása szerint vastagabb papírt is megeszi, vastagabb lamináló fóliát is bír (nagyobb hőfok) és állítható legyen a hőfoka.
Aztán kinéztem egyet magamnak: PH9 photolaminátor. De akkor 45eFt volt a boltban.
Mivel teszt célú volt a dolog és ki tudja működik-e így a panelkészítés, ennyit nem szántam rá, kerestem használtat. Volt is egy. Elbarteloztam BB telóra. Így 10 eFt alatt megúsztam.
Ennek szilikon hengerei vannak, állitható hőfok és bírja a normál vastad nyákot is.
Nekem bevált.
Csináltam hozzá hőfokszabályzót, a motorokhoz nem nyúltam, nem láttam értelmét.

Lvezerlo.jpg
    
(#) emmzolee válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Hi

Elkészítettem a nyákot ma amiről beszéltem tegnap. Képek alul.
A probléma az volt eddig, hogy kihagytam a sütést a műveletek közül és így nem lett annyira hőálló a védőréteg.
A nyákot DRY fóliával csináltam és Octamex lötstoppal.
Az Octamex a lényeg.
-Levilágítási idő: 3 perc
-Előhívás mosószóda
-Öblítés víz
-Szárítás 100fok 5 perc
-Beégetés UW 30 perc
-Beégetés Sütővel 30 perc 140fokon

Ilyen lett. Nem volt időm kifúrni és forrasztani, de kíváncsi leszek milyen lesz. A 140fok kicsit sok volt, mert a nyákon a réz már el színeződött. A 2 komponenses festéket is csak 130 fokon szoktam sütni. Mindegy.

Tehát itt tartok most a többi eredménnyel majd jövök.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) pluto válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
A "beégetés" után nálam is mindig elszíneződik a réz. Egyszerűen bedobom 5-10%-s sósavba, vagy letörlöm vele (gumikesztyűt nem elfelejteni ...). Ütésszerűen kitisztul a réz. Ha csak ipari 30%-s van abba is mehet nyugodtan.
Egyébként gratulálok, szép lett.
(#) kaqkk válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Idézet:
„Lehet az enyém sz..?”
Látod hogy nem ? Szép lett ! Grat !
(#) emmzolee válasza pluto hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
A kék kétkomponenses forrasztásálló cuccot 130 fokon szoktam sütni. Annyitól nem színeződik el a réz. Itt is azt fogom alkalmazni. Persze ha így már jó lesz. Ha nem lesz jó, akkor maradok a festéknél. Az olyan mint a gyáriak.

A sósavat kipróbálom.
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Eddig sem a szépségével volt a gond, hanem a hőállóságával. Szép ez meg gyorsabb is mint ha a festékkel szórakoznék, de ha nem bírja a hőt, akkor mit sem ér. De ne fessük az ördögöt a falra. Majd kiderül.
(#) gordonfreemN válasza pici hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Na mit nem latok a vakeran? :
Bővebben: Link
2 eves. Megvettem. Elvileg ez a bevallt tipus.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
(#) emmzolee válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Jelentem minden rendben ezzel az Octamexes fóliával. Eddig én voltam a hunyó. Úgy csináltam ahogy mondtad és láss csodát bírja a pákát.

Kössz.

Végre tudom használni a fóliákat. Még van 15db A4-es.
(#) gordonfreemN válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Az első képet nagyfelbontásban el tudnád küldeni nekem mailbe?
Vagy olyat amin nagyon közeli a vékony vezetősávok?
(Nem az octamexes képre gondolok)
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2012
Következő: »»   858 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem