Fórum témák
» Több friss téma |
Szia !
Idézet: „ézer nem a papírt (panelt) melegíti, hanem a hengert és arra ragad a tinta....” A lézernyomtatóban speciális, fényérzékeny anyaggal (általában szelénnel) bevont és elektromosan feltöltött henger található. Ezen egy lézersugárral jelölik meg a nem fehér pontokat: ahol a lézer a hengerhez ér, ott a henger ellentétesen lesz töltött a henger többi részéhez képest. Amikor pedig a henger a festékrésszel érintkezik, akkor az ellentétesen töltött részekre festék tapad. A papírra a festék a hengerről kerül: ráég, amikor áthalad a 200 °C-os hengerpár között. Ez a hengerpár pedig elöl van a nyomtatóba, ha a fűtést kikapcsolod és úgy nyomtatsz a végén fefújhatod a festéket a papírról. Üdv!
Szia !
Félek a szelénhenger bánná, ha közel 150C-fokra melegített panelt küldenél be neki. Másrészt a réz vezetőréteg miatt nem biztos, hogy egyáltalán a lézer - henger töltés létrejön Üdv! Idézet: „A papírra a festék a hengerről kerül: ráég, amikor áthalad a 200 °C-os hengerpár között.” Bocs, ha értetlen vagyok, de ez a hengerpár nem tudná a nyákra is ráégetni a festéket? Nyomtató felépítésben nem vagyok otthon... kifejtenéd? Idézet: „Ez a hengerpár pedig elöl van a nyomtatóba” Hol elől? A szelénhenger előtt, és ott a lapot melegíti?
Ha befér a két henger közé akkor lehet hogy rá bírja égetni.
Szia !
Nem! Ez a hengerpár minden mögött van, tehát először a lapra kerül a (feszték) nyomtatási kép, és utána égeti a lapra. Ez az utolsó rész a nyomtatásban. De mint azt feltételeztem már előbb is, a vezetőrétegre való nyomtatás is elég gyenge lábakon áll mivel a nyáklemez felületének ellentétes elektromos töltöttséget kell felvenni a festékpor töltéséhez képest, különben nem tapad rá a festék. Üdv!
És mit szólnál egy semleges közvetítő anyaghoz?
Pl a hegerről a papírra és a papír egyből a panellel együtt menne már át a hengerpáron és úgy préselné rá, mint lamináló?
Macsek, PCB. Az én ötletem is hasonló, ami bár nem az enyém, mert egy elég régi dolog, még az alkoholos filc előtti időkből. A telenyákot befedni ragasztószalaggal, majd szikével kivágni azt, ahol nem kívánunk rezet. Kissé macerás, jó szerszámot igényel, ám garantáltam maratásálló bevonat, szép kontúrokkal.
S még valamit a lézernyomatról: Elvileg ugye a fém statikus töltéshez való viszonya megzavarja a folyamatot, de egy kolléga váltig állította, hogy ő nyomtatott már alufóliára.
Szia !
Idézet: „hegerről a papírra és a papír egyből a panellel együtt menne már át a hengerpáron” Hol lenne az a pont technikailag, és hogyan amikor a panel a papír fölé kerül ? Másik dolog: Az tudjuk pontosan, hogy a panelt is és a papírt is fel kell melegíteni 180-200C fokra ez kb 1 perc mire megmelegszik egy vasaló alatt. Ha valami úton, módon, bár ez még misztikus számomra, hogy a panel hogyan kerül a papír fölé egy meghatározott pillanatban, a kellő hőfok eléréséhez nem elég annyi idő mint egy papírlap felmelegítéséhez mégha ebben az esetben soronként is történik a ráégetés. Hogyan lassítod le a nyomtató működését ennyire ? Üdv!
Szia !
Ezt az eljárást ismerem, csak hogyan hozod össze a printerrel ? Ezt nem értettem az első h.sz-ből. Most elolvastam megint és ha nem értem félre az az ötlet, hogy a leragasztásra nyomtatsz és azt vágod körbe ? Első olvasáskor azon gondolkoztam, a lézer hogyan távolítja el a felesleges ragasztót Üdv!
Létezik olyan lézer amivel a rezet lehet "átvágni"?
Ha igen gondolom sokba kerül, meg veszélyes... ilyesmi...
Konkrétan így gondoltam (csatolva)
Festék kazetta lemaradt, de nem gond. Persze lehetne nem papír, hanem spéci műanyag és végtelenítve
Szia !
Ez igy elvileg jónak tűnik ! Gyakorlatilag pár nyitott kérdés van. - a panel indítása a papírhoz képest időben - Az a henger ami eddig nem volt hőhatásnak kitéve mit szól a meleg panelhez. - Le lehet-e a nyomtatási sebességet annyira lassítani, hogy a rásütési idő elég hosszú legyen Üdv!
Hali
1 szerintem fotocellákkal megoldható a szinkronizálás, de ha rá is hagy 1-2 cm-t az nem gond. 2 arra a hengerre gondolsz ami az elején (beetető) van vagy ami a végén ahol kijön a cucc, mert mindegyik lecserélhető... a papír is elég forró. 3 Elvileg, ha a papírnál elég az idő, akkor szerintem nem is kell nagyon lelassítani. Végtelenítéshez meg nagyon spéci anyag kell, mert nehéz levakarni a maradékot )
Ezt egy régi MÁTRIX nyomtatóval nem lehet megoldani,festékkazetta ki,a nyák úgy is vastagabb mint a papír azt arra égetne(gondolom a régi MÁTRIX nomtatók a betűr égetik a kazettára ami utána megfogja a papírt...)
Szia !
Azt hiszem elnéztem a csatolt rajzodat elsőre A gond az, hogy te a panelt a papírlap aljához tetted, pedig pont a másik oldalára kerül a nyomtatás, ezért a panelnek a lap tetejéhez kellene kerülnie. Ugye a nyomtatóból a myomtatott lap mindig úgy érkezik ki, hogy a nyomtatott oldal háttal van, ha sík papírtartóba nyomtatsz akkor pedig a felső oldalon, tehát látható mikor kiérkezik. Üdv!
Igen értelek, de ez egy elvi rajz volt.
A papír alul szokott bemenni... De erre is van megoldás A felső fűtőhenger 90 fokkal jobbra rakod és felülről elfér a panel a másik oldalra. Ez már csak tervezés kérdése. De a lényeg, 1 hogy ráragad-e a felhevített rézre a tinta (más) 2 fényérzékeny lakkor lehet-e lézerrel megvilágítani (sajnos nincs P20-am, kipróbálnám)
Szia !
Az oké, hogy elvi rajz, csak ebben az esetben pont ott kell a panelnek bemenni ahol a nyomtatás folyik a lapra. A panel pedig takarja a papírt. Idézet: „hogy ráragad-e a felhevített rézre a tinta” 100% 2. nem tudom, a fotozók tudnák megmondani, viszont azt számold bele, hogy a lézer egyrészt nem ott van, másrészt nem lustálkodik egy-egy sor kirajzolása közben. Ha a le is lehet világítani vele, sokkal erősebb lézer kellen valszeg az idő függvényében. Üdv!
A 2 pont az nem lézernyomtatós gondolat, hanem pl plotteres, toll helyett lézerpointer, vagy fókuszáltabb cd-író fej. És az "rajzolná a fényt" a lakkos panelra
Miért nem lehet rezet nyomtatni?
Sziasztok!
Szerintem ezt a lézeres dolgot felejtsétek el mert maga a lézer nagyon kevés százalékban tartalmaz UV fényt, és a P20-as lakkhoz UV fény szükséges, én úgy gondolom hogy a lézer nem váltja ki azt a hatást a fotolakk esetében mint egy UV lámpa, vagy ha ki is váltja rengeteg időt kell hogy 1 helyen tartsuk a lézert. Üdv.
Hello.
Olvasva az ötletet eszembe jutott, hogy én nyomtatóbol olyan marógépet szerettem volna csinálni ami közvetlen kimarja a nyákon a hézagokat és kész. Ez nem jött össze. Most viszont találtam a köv. oldalon egy fúrógépet aminek csak a programját kéne módosítani, és megvan az ötletem. Kár hogy 10 évet kellett rá várni, most meg kevés a pénzem hozzá. www.elektor.de/extra/bausatz-universelle-frasmaschine.83264.lynkx sztivi
Ezen én is gondolkodtam, hogy maratni egy CNC-vel, de hamar letettem róla. A maró fej 1mm stabílt tud marni ami ugye két ic lába közt még elég (1 1.5 1 1.5 mm), de vékonyabb vonalakra alkalmatlan. Azaz nagyobb SMD cuccoka se tudna kimarni.
Viszont a plotteres megoldás az tetszett. Alkoholos vagy lakk filc 0,5mm és vastagabb hegyüvel megrajzolt panel maratva. De még néha ez is vastag. Ha a 0,3mm vezető/szigetelő vastagságot tudja egy megoldás, akkor életképes.
Szerintem ket dolog johetne szoba egyszeruen.
Az elso esetben a fotoerzekeny NYAK-ra kopkod a nyomtato, levilagitas utan elohivhato. Igazabol jelentos elonye a pauszossal szemben nem nagyon van. A masik jo megoldas lehetne a kozvetlenul a NYAK-ra marasallo tinta (nitrolakk) feljuttatasa (gondolkodtam mar olvadt viaszban es muanyagban is) es utana kozvetlen mehet a maratoba. A fo gond szerintem mechanikai: a nyak-nak nagyon pontosan simanak kell lennie, kulonben a fej belever vagy ha magasabbra tesszuk a fejet, akkor pontatlan lesz. Aki ert egy kicsit a lezernyomtatokhoz, azoktol kerdezem: A rezre lehetne az egeto gumihengerrel egybol felvinni a festeket??? pl. alufoliara lehetne-e nyomtatni? Plotterrel lehetne-e egybol nitrosan rajzolni?
Ismeri valaki az olyan etikett nyomtatókat, amik ún. karbonszalagot használnak?
Valami olyasmi módon nem lehetne megoldani?
Szia !
Fő gond az, hogy a nyomtatóba 99%-ban ha nem a saját tintáját teszed nem jön ki egy árva csöpp sem belőle. Mechanikailag már összeraktam egy ilyen nyomtatót, de még olyan nyomtatóüba való festékkel sem tudtam nyomtatni, ami jó lett volna, csak nem annak a nyomtatónak a festéke volt. Lehet persze ha kipróbáltam volna 4-5 nyomtatót akkor abból 1 esetleg kis szerencsével jó is lehetett volna, de még használtan is húzós több nyomtatót erre rászánni. Üdv!
mindenkinek köszönöm az értékes hozzászólásokat a témához.ha esetleg tudna nekem felajánlani vagy olcsón eladni egy egyszerű laser nyomtatót ,akkor kérem jelezze ,mert azon morfondírozom ,hogy megvalósítom az ötleteteket!köszi
ZEBRA Z7 ??
Valamilyen fekete szalagról piszkít matricára, 600 DPI-vel. Nem t'om rá tudná-e olvasztani a rézlemezre is ? Hogyan viselkedne a marólötyiben ?
Többféle márka is van, én is használtam/használok kettőt is.
Engem is pont az érdekelne, hogy vajon mit szólna a maratáshoz, ill mennyire tapadna meg a nyákon? Cégnél használom, ezért kipróbálni nincs módom, de a kérdés az, hogy az elv használható lenne-e? |
Bejelentkezés
Hirdetés |