Fórum témák
» Több friss téma |
Készíts egy átalakítót BNC aljzatból, meg rövid dróton levő banámdugóból.
Bővebben: Link
Mivel ez a szkóp nem szokásos, jó lenne tudni, hogy a bemeneti impedancia ugyanannyi-e, -1Mohm- mint más szkópoké. Mert csak akkor igaz az 1:10 mérőfejjel mért feszültségérték. Ha mérőfej nélkül mérsz pld. színuszt, ezután az 1:10 mérőfejjel pontosan a tizete amplitúdót kell kapni a kijelzőn. Akkor 1Mohm a bemenete.
Zbe= 1 Mohm II 45 pF, úgyhogy jó lesz hozzá.
Oh köszi a segitséget mindenkinek!Csinálok egy átalakitót! Gondolom a BNC háza A fekete banán és a közepe a piros banán!Így jó lesz a bekötés?
Köszi ,hogy segítetek!
Igen jó lesz, a vezetékeket vedd olyan rövidre, amennyire csak lehet. Hajlékony, lágy vezetéket használj, de ne túl vékonyat.
pucuka örök hála a segítségért!Egyébként az Urbánelektronika fényképén az előző oldalon
szerintem levágták a Bnc-t és ráforrasztottak két banánt!Ez nem járható út egyébként?
Ha rendes mérőfejet használsz, abban kiskapacitású koax kábel van, aminek a középső ere igen vékony, és a cikk-cakkban van a dielektrikumban kialakított csatornában. Annak semmi tartása nincsen, nem is ajánlom, hogy a BNC -t levágd róla, mert elég nehéz visszavarázsolni. Jobb a BNC mamás megoldás. Ha tudsz szerezni lengő, tömszelencés kivitelben, abból még könnyebb az adaptert elkészíteni.
Akkor átalakítót csinálok hozzá ez már biztos!Valahol nézek mérőkábelt és már állok is neki!
Nagyon sokat segítettél pucuka mi lenne velünk(kezdőknek) nélkületek!
Sziasztok. Sokat töprengtem, hogy a C1-70 es szkópom X fiókján az idöalap mellett jobbra található két tárcsás kapcsoló, és az alattuk lévö 6-7db kis dugasz mire is szolgál? Esetleg tudna valaki segíteni ennek megfejtésében?
Nekem sohasem volt ilyen szkóphoz szerencsém, de ha tennél fel képet az ominózus részletről, biztos tudnék segíteni kitalálni.
Ok, ö lenne az : Bővebben: Link
Annyit tudok a dologról, hogy az idöalap mellett jobra mindjárt , az egy kapcsoló, ha felkapcsolom, akkor átvált egyszeres lefutásu üzemmódba, ehhez tartoznak a yaxley kapcsolók, és dugaszok is. De hogy mi a lényege, hol lehet használni, ezt szeretném megtudni.
Szia!
Proli007 tudja, meg én is, de ő jobban.
Akkor már ketten vagytok. De én még így sem tudom.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Vaksi szemeimmel nem látom a feliratokat olvashatóan. Szerintem az a rész a vízszintes erősítőre vonatkozik. A kondenzátor jelű hüvelyek feletti függőleges piros kapcsolóval lehet átváltani, hogy a vízszintes erősítő a fűrészgenerátorról, vagy a bemenetről kapja-e a jelet a vízszintes eltérítés. A bemenet a kondenzátorral jelölt hármas hüvely, a két közelebbi a DC bemenet, és ez elé tudsz tenni egy kondit, ez az AC bemenet. A forgókapcsolókkal lehet állítani a vízszintes erősítést.
A két forgókapcsoló között a három és a felettük levő azok kimenetek, az eltérítő generátor kimenő jelei, pozitív, és negatív fűrészjel, és a visszafutást jelző impulzus. Ezekkel tudsz külső áramköröket vezérelni, pl egy wobbler előtétet, vagy egyéb speciális megjelenítőket. Ilyenkor a szkópot csak megjelenítőként használod. De próbáld ki, hátha nincs igazam. Jó lenne egy olyan kép, ahol a feliratok jól olvashatók.
Kicsit magas nekem, de egy részét azért értem. Igazából a wobbler nem tiszta nekem mi is az, de ennek majd utánnanézek. A képre egyébként rá tudsz közelíteni ugy jobban látható, ha nem, akkor készítek egy komolyabb képet.
Ha kinagyítom, akkor csak homály, de nem olvasható
Így néz ki közelebbröl
Helyesbítek. Az a kapcsoló a folyamatos, és az egyszeri eltérítés indítására való, a két forgókapcsolóval a késleltetést lehet beállítani.
Ennek megfelelően a kondenzátoros bemenetek sem azok, amire gondoltam. A többi jó
Akkor ha jól értem, kapcsolót felkattintom, átvált egyszeri lefutásba, a forgó kapcsolókkal meg beállítom hogy mennyive késöbb induljon el, mondjuk egy egyszeri lefutásu tranziens végét vizsgálhatom, vagy elejét?
Szerk : Na, meglestem, a kapcsolót felkapcsolom, akkor annyiszor fut le a fűrész, ahol éppen áll a forgótárcsa, ha a bal oldali nullán, a jobb oldali 4-esen akkor négyszer fut le a fűrész, majd megáll, a reset (rotoB) gomb megnyomása után ismét lefut négyszer, ha kettöre állítom, akkor ugye kétszer. De ez mire jó? A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Hello!
Ehhez a géphez volt egy adapter, meg egy gumi kotonka, a fényképezőgépet lehetett rábiggyeszteni. Lasú jeleket így lehetett vizsgálni, digit tárolós szkóp nem lévén. A "futásszámláló", talán ehhez volt. De hogy ez használható volt vagy sem, nem tudom, sosem próbáltam. A gumit meg eldobtam, mert büdös volt mint a budi. Amit először feltételeztél, az hasznosabb lett volna. Ma "post trigger"-nek neveznék. De én nemezt a fiókot használtam, hanem a két időalaposat. Na ott, lehet post triggerelni, nyújtani. A 625 TV sort egyenként megnézni stb. üdv!
Á értem. Köszönöm. Olyan gondolatok járnak a fejembe, hogy mire jó egy ilyen dolog, hogy mondjuk 72-szer fusson le, valami léptetéssel járó változó jel alakok vizsgálatához, de konkrét példa nem jut eszembe. Vagy talán lassú expozicióra beállított fényképezőre rálő mondjuk 50 tranzienst, és így egy középérték vehető, vagy nem tudom. A kondi az szerintem az időalaphoz van, talán így ismeretlen kondi kapacitásának meghatározásához való. Sok a kérdőjel.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Az orosz, katonai analóg-féldigitális számítógépek "behangolásánál" nagy segítség ez a jól variálható lefutás-megoldás.
Értem. Esetleg "kifelé" is jelzi a számlálást valamilyen formában? Arra gondolok, hogy mondjuk beállítom 42-re, akkor kiad 42db tűimpulzust? Talán használhatnám másra ezt a funkciót. Mondjuk diiális számláló tesztelésére különböző sebességi fokozatokban, jól jöhetne. Vagy egyéb területeken. Esetleg kis kiegészítéssel időzítő is lehetne belőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Ha jól gondolom, akkor van az előlapon indító kimenet, az a tűimpulzus-jezéses hüvely. Konkrétan meg kellene nézni egy másik szkóppal, hogy mi történik ott.
Értem. Sajnos nincs másik szkópom, de 1/10-es mérőfejjel talán rátehetném hangkártyára, aztán ott hátha megmutatná magát. Akkor feltételezhető, hogy fűrész kimenet is van? Az mondjuk nem egy rossz dolog. Sőt, ha folyamatosan megjelenne ott egy fűrész, tehát nem csak számlálós üzemmódban, akkor máris lenne egy jó kis fűrész generátorom, négyszög már van benne, 50Hz és 1mHz, táp funkciót is tud, 100V ig, nem rossz.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
Sziasztok!
A napokban vettem egy C1-94-es orosz szkópot de nem igazán boldogulok vele. Hang generátorral próbáltam azzal a görbéket szépen kirajzolja de szalad az ábra lehetetlen megállítani. A saját négyszög generátorát is kirajzolja bár az már nem olyan igazi négyszög és az is szalad. A leírása szerint próbáltam beállítani de az ábra értékeit sem tudom olyanra mint kellene és meg állítani sem lehet. Én nem jól csinálom vagy rossz a cucc?
Segít ez valamit?
(jobb gomb: megnyitás új lapon!) A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |