Fórum témák
» Több friss téma |
Fordulat változtatásra ugyanilyen a jelalak? A triggerszintnél nincs esetleg másik jel is ami fordulat változtatásra jelenik meg? Figyeld, hogy a triggerszint azaz a jelalak triggerelési pontja is elmegy-e. Tehát van a képernyőn egy pont, ahol triggerelés van, metszi a triggerszint a jelalakot, ez megy el?
Csak fordulatváltozásra megy el, egy fordulaton stabil a jelalak helyzete? Lehet zavarjel, ami triggerelést kivált, de nem látható a képen, a szkóp sávkorlátja miatt. Autóban könnyen előfordul. Én 150V tüskékkel is találkoztam, de ilyen ritka. Ha a mérőfej átkapcsolható 1/1 - 1/10 osztású, akkor 1/1 osztással nézd, ez sávkorlátolt, esetleg némileg szűri a zavarjeleket. Bemenet csatolás "DC" legyen, ne"AC". Ezen nem állítható? mintha nem látnák ilyet. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
holnap megfigyelem amit tanácsoltál, üdv.
Megfigyeltem amit kérdeztél, -a triggerszint benne van a jelalakban, a jelalakon belül bárhová állítom mindig egyformán jelenik meg a jelalak, hiába húzom bele a tartóáramba (kék vonal) akkor sem változik. - állandó és megváltoztatott (a változtatás után itt is állandóan tartom a fordulatszámot) fordulatnál is ugrál a jelalak, egybefüggően, de mindig marad-látszik a monitoron belőle valamennyi hányada vagy éppen az egész jelalak és ez kb. 2-3 másodperc lefutása alatt zajlik le.
Tehát a trigger beállítás lefelé nézve: Edge, Normal, CH1, +.
Pedig már jónak kellene lenni. Nézd meg a szkóp saját kalibráló jelét, vagy ha van más nem autó jel, az jól megállítható-e.
Sziasztok!
Nemrég vettem egy ilyen szkópot, az EXT. TRIG aljzat mire való?
Külső trigger forrás. Ha nem a bemenő jelre akarod indítani, akkor ide kapcsolod az indító jelet és Trigger Source-ot Extre állítod.
Sziasztok!
Ma egy régi hibás orosz oszcilloszkóp osztóval foglalatoskodtam, nem értem, mert van benne egy 9,1M és egy 1 M ellenállás valamint két fix és egy állítható trimer kondenzátor. Elvileg így 1/10 osztónak kellene lennie, de 1/20-as . Az oszcilloszkóp mérőjele az osztó nélkül 0,2 V állásban adja azt a nagyságú jelet, amit osztóval 10mV-os állásban produkál. Örülök neki mert így gyakorlatilag a 20V-os állásban 400V-ig mér.
Esetleg 1/10 mérőfejet használsz, az 10Mohm, és a szkóp 10Mohm bemenete felezi a bejövőt, így lehet az "1/10" helyett "1/20" osztás.
Pontosabban:Ha szokásos 1/10 mérőfej, akkor 9Mohm, nem 10Mohm. De ha valami orosz különlegesség a mérőfej, akkor 10Mohm is lehet.
Régebben kaptam itt segítséget egy Hantek 6022BE oszcilloszkóp használatával kapcsolatosan, eljutottam addig hogy a megjelenített ábrán, ami egy mágnesszelep meghajtása négyszögjelekkel, meg kellene számolnom a négyszögjelek számát, de nincs erre annyi időm hogy végig tudjam számolni, mert mást is kell közben csinálnom. Szeretném a segítségeteket kérni hogy hogyan lehetne elektronikával megszámoltatni, és számokkal megjeleníttetni a négyszögjel képzeletbeli felező egyenesnek megfelelő jelszintet hányszor metszi a feszültség jelalakja. Frekvencia és a kitöltési tényező is változik, egymástól függetlenül. Segítségeteket előre is köszönöm!
Hello! Nyilván egy számlálóval. De egy képzeletbeli felező, az valóban csak a képzeletben van. Mert azt csak akkor tudnád megállapítani, amikor a jel már lefutott. Akkor meg már nincs mit számolni. A "hányszor metszi a feszültség jelalakja" kétszer annyi számot adna, mint az impulzusok száma, hiszen oda-vissza is metszi.
A képen sajnos nem látszik, milyen beállítás mellett mérted a dolgot. Így sem a jel sebessége, sem tényleges formája nem látszik. Mert gyanítom, hogy helytelenül a szkóp AC állásában mértél. Az pedig a nullvonalat a jel átlagértéke szerint állítja be a bementi differenciáló tag. Vagy is DC állásban kell mérni, hogy a valóságot lássa az ember. Ez azért lényeges, mert számlálás előtt a jelet formálni kell, és az szerint megállapítani a komparátor referencia értékét. Utána kapsz olyan jelet, amit már számlálni is lehet.
Mondjuk PIC-kel.
Elegáns megoldás lenne pl: beállítasz egy külső referenciaszintet (szkóppal) Ezt a PIC-kel komparálod, kivárod az indítási konstellációt. Átmenetet számolsz Ha sokáig nincs átmenet, a soros vonalon jelented, mennyi volt az átmenet. Az egyik lábon kiadod a mérési időablakot, ezt szkóppal össze tudod lőni a mérendő jellel, ellenőrzés céljából. Ha minden kéznél van, kb 4-8 óra munka. Ezt nyilván sokan másképp látják Ha sokszor kell, ez a jó. Ha csak egyszer kellC-n nyomtasd ki, megszámolod és kész . Minden más több időt vesz igénybe.
Hello! Van egy MATRIX MOS-620 analog oszcilloszkópom. Azt vettem észre,hogy amikor vízszintes pozíció potmétert eltekerem jobbra végállásba,akkor majdnem eltűnik a kijelzőről a jel. Azelőtt pedig a képernyő közepétől a jobb széléig látszott a jel.Ugyanígy viselkedik a bal oldalon is. A vizszintes csík nem sokkal hosszabb a képernyő szélességétől.Régebben jobban kilógott a csík két vége a képernyőből.Mitől rövidülhetett meg?Használhatom-e igy? Nem szeretném ha nagyobb baja lenne,mert minden működik rajta. Van egy kapcsoló is ami tizszeresére nyújtja a jelet vizszintesen széthuzza,de a kapcsoló jó állásban van kapcsolva. Nem ez okozza a hibát.
Az oszcilloszkópokban többnyire differenciál erősítőt használnak. Ha elállítódik (elmászik) a szimmetrikus beállítása, akkor ezt a hibát az erősítő felerősíti, és akkor alakul úgy, hogy az erősítés állításával (vízszintes csík hossza) a helyzete is elmászik. A diff erősítő szimmetriát beállító trimmerével újra be kell állítani a szimmetriát.
A vízszintes eltérítés kalibrációja jó? Azaz pld. 1Khz jelre 1ms egy periódus, ez passzol-e.
Köszönöm a válaszodat, nem vagyok elektromos szakember, de szükségem lenne egy ilyen kijelzőre ami az impulzusok számát pontosan, többször megjelenítené. Közben felmerült még egy igény a kijelzővel kapcsolatosan hogy a fordulatszámot is jelenítse meg ha lehetséges +-5 ford/perc vagy kisebb értékű pontossággal, stabil megjelenítésben. A fordulatszám megjelenítéshez adott egy 60 fogazatú tárcsa ami 100-6000 ford/min fordulatszám határok között forog, és a saját induktív jeladójáról lehetne levenni a jelet. Próbáltam tájékozódni az általad megfogalmazottakkal kapcsolatosan, és ha jól értem akkor először a mágnesszelep vezérlő jelét kellene komparálni hogy a digitális jellé átalakított jelet az erre alkalmas számláló meg tudja számolni. A komparátor egyik bemenő lábára pedig az általunk meghatározott (szkóp ábrából leolvasott,"képzeletbeli felezőnek" megfelelő feszültség) referencia feszültséget adnánk. Ezt eddig értem, de ez a komplett vezérlő jel percenként 50 és 3000 közötti intervallumban jelenik meg, attól függően hogy én a meghajtó motor fordulatszámát mennyire állítom, és a vezérlő impulzusok száma max. 100 jel. Küldök 2 db. képet a vezérlőjel, induktív jeladó, hall jeladó képei láthatóak, ezek egymással szinkronban vannak. Ezekkel kiegészítve lehet hogy találunk olyan jelet ami a számlálást elindíttatná és befejeztetné. üdv.
Sziasztok! Nem voltam közelben,de holnap megnézem! De azt hiszem a Hertz periódus jó.
Szerintem fogadj fel valakit, aki készít neked egy ilyen áramkört. Ehhez programozni is kell, nem is kicsit. Az apróba felrakhatod a feladatkiírást.
Szia! Küldöm a képet amelyen felül az induktív jeladó, alul pedig a hall jeladó jelei láthatóak.
Férfiasan bevallom, hogy nem próbáltam még teljesen megérteni a feladatot, de ide talán nem a szkóp a legjobb eszköz, hanem egy frekvenciamérő (pontosabban amit univerzális számlálónak is szoktak hívni). Könnyen lehet, hogy ami te is mondasz, lehet találni (esetleg kis jelformálás/logikázás után) olyan kapuzó vagy indító jelet, amivel kiszámolhatod, ami kell. A trigger szintet természetesen megfelelő helyre állítva, de az megoldható egy rendes számlálón.
Igen, nem szkóp feladat, hanem logikai analizátor. A megjelenítés igen hasonló, de azért jelentős eltérések vannak a szkóphoz képest.
Bővebben: Link Bővebben: Link
Sziasztok,
Vetem egy metrix ox-720 szkópot. Esetleg valakinek van információja róla, leírás ilyesmi? 15k volt, megérte? Köszönettel...
Szia!
"Bonjour, Ci-dessous un lien pour télécharger le manuel du OX710B avec schémas, similaire au OX720. Itt van egy link, hogy töltse le a OX710B kézi diagramok, hasonló a OX720." Nos, ha a francia mondja: Üdv.: PP A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2016
Szia!Elektrotanyán fennt van az OX-720-hoz a francia doksi.
Megnézted?
Úgy látom csak a táp. Üdv.: PP
Köszi mindenkinek!
Ezeket én is megtaláltam, de franciatanárnő is kellene hozzájuk Igazából szubjektív vélemények érdekelnének a szkópról, esetleg aki használt már ilyet megoszthatna pár gondolatot... |
Bejelentkezés
Hirdetés |