Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
En nem tartom annak, akkor sem. Engem az is idegesitett, hogy az otmillios (vagy 10?) Tek szkopon vindozer ikszpére kellett varni 5 percet, amig felszivta magat es utana a szkop applikacio tovabbi 3-4 percig molyolt magaban, mire elindult. Es meg igy is ossze kellett taperolni a kepernyot. De egyebkent, ha egy laptopot, egy forgatogomb fejlesztest plusz mechanikazast is beleszamolsz, akkor kicsit dragabb lesz, mint egy valodi szkop, nem? Tevedes ne essek, semmi bajom azzal, hogy egy laborban ugy mernek, hogy egy USB-s "szkop" log a PC-n. Csak en azt a dobozt nem nevezem szkopnak. Pl. nekem ergonomiailag sem lenne jo, mert van egy L alaku asztalom, az egyik szaran a monitor, elotte a billentyuzet, es az L masik szaran a paka, a tapegyseg a szkop es a szerkezet, amivel dolgozom. Eleg kenyelmetlen lenne allandoan forogni es egereszni ahelyett, hogy csak odanyulok a szemben levo szkophoz es allitok rajta.
Nem úszod meg kevesebből. Illetve szokott lenni nagy ritkán analóg tárolós is olyan 40 körül. Én is pont ugyanígy agyaltam rajta vagy 2 évet mert sajnáltam rá a pénzt, de összességében nem bántam meg hogy megvettem.
Akkoriban még volt olyan lehetőség is amit mostanában már nem nagyon látni, hogy valahogy bevitte a kínai Angliába, és ott egy srác átszámítva 56ezerért árulta a 70 megás Hanteket ha jól emlékszem. Csak az volt a baj, hogy megkérdeztük tőle mi van ha garis gond van, és azt válaszolta hogy akkor Kínába kell visszaküldeni.
Nincs rá szükségem, van több, jobb. De ha szerzel egy 10 ezer darabos megrendelést, 40 % előleggel, akkor a feléből is megcsinálom.
Üdv!
Nekem ennek egy "átcímkézett" változata van (SainSmart DDS140). Csodát nem kell várni tőle, de hobbi szinten használható. Én a helyhiány miatt vettem USB-s szkópot, de tényleg macerás néha a monitoron babrálni vele. Később biztos fogok venni mellé egy jobb asztali DSO-ot.
Sziasztok!
USB-s oszcilloszkóp vétele előtt állok. Nincsen szükségem semmilyen különleges dologra. Egy Hantek 6022BE tökéletesen megfelelne számomra. EZ Sok külföldi fórumon olvastam, hogy nem teljesen biztos a működése. Van kicsivel drágábban használhatóbb alternatívája? A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
Jó drága helyet találtál. Ettől jóval olcsóbban is meg lehet kapni itthon is, Kínából meg pláne. Nekem Saintart Pen van. De az csak egy csatornás. Egyébként teljesítménye az árával tökéletesen arányos.
Az ebay-ről 19ezer körül megkapod ha valóban ilyet szeretnél, de a használhatóságáról mindent elárulnak az adatok. A 20MHz-hez 48Ms/s mintavételezést írnak.
![]()
Igen láttam, hogy ebay-en olcsóbban megy jóval. Ezért érdeklődnék, hogy van-e olyan ami 30-40 ezer körül kínából rendelve használhatóbb?
Idézet: „30-40 ezer körül kínából rendelve” Azzal vigyázni kell, mert arra már jön az ÁFA meg a vám...
Például ez? link
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
Sziasztok.
Egy "DSO138 2.4" TFT Digital Oscilloscope Kit DIY parts" típusú összerakható verziót vennék E-bayről. Nincs különös cél amire használnám, max 1-2 mérésre, de ritkán szerelek mostanság. Az a kérdésem hogy ha valaki vett ilyet, vagy ért hozzá(láttam valakinél dobozolva is a "Ki mitt épített"-ben): - a 2 belinkelt termék közt van-e különbség, mert a panel színe meg az ára amit eltérni látok. Drágább Olcsóbb Köszönöm.
Szia !
Nekem az olcsóbb van meg, 40 V -ig jó, fölötte kell osztó, de én még nem vettem hozzá, így nem tudom milyen. 1-2 óra alatt össze lehet rakni, de azért oda kell figyelni.
Leginkább a pirosból fogyott, nekem is az volt, a fekete eddig nem nagyon volt de ránézésre teljesen ugyanaz a kettő. Az ára is furán alacsony, nemrég még ennek a duplája volt.
Köszönöm a gyors válaszokat. Holnap rendelek. Így 10 dollárért igazán jó,még tanulni is.
Szép estét.
Üdv!
Arra figyelj, hogy a gyártó szerint még ezt a kit-et is hamisítják, és a hamisított készletekre nem vállal garanciát, hogy működni fognak. Én az enyémet a Banggood.com-ról rendeltem, az elvileg hiteles forrásnak számít. Egyetlen ellenállás hiányzott a készletből, de egyébként minden oké. Hobbi mérésekre szerintem teljesen elég, szinusz-szerű jelet kb 150kHz-ig, négyszögjelet úgy 100KHz-ig jól mér és mutat. Én ezzel kezdtem, rögtön "bele buzultam" az oszcilloszkópozásba ![]() Sokan írták itt is, hogy egy forintot nem ér, de szerintem vedd meg, tanulgatni, meg alap dolgokat megmérni szerintem teljesen jó. Nem mindenre elég, de aki nincs túlságosan meglőve csak ezzel az egy hobbival, annak több mint elég.
Egy rendesebb erősítő előlapján nem mutatna rosszul...
Ha visszanézed tettem fel képeket régebben róla. Nem 100kHz, de a 40kHz-es négyszöget sem jeleníti már meg normálisan. Hangfrekis mérésekre jó, ha elég az alapjel vizsgálata, azaz nincs szükség arra hogy harmonikusokat, tüskéket, stb. keressünk.
Oda én egy 2x16 soros LCD-s kék-fehér vagy fekete-narancs VU métert akarok tenni, de senki nem hajlandó egy normális programot írni a PIC-re. Volt itt egy régebben, de annál is azzal telt vagy fél perc hogy bemutatkozott, meg volt benne vagy 8 féle megjelenítési (működési) lehetőség. Egy erősítő előlapján ugye nem erre kíváncsi az ember, hanem hogy bekapcsolom és jelez.
Én csak egyszerű VU méternek gondoltam. Nem kell bejelentkezni, semmi ilyesmi nem kell. Egyszerű szkóp a kimeneten. Esetleg lehessen állítani a Time/div kapcsolót, meg talán a függőleges érzékenységet mondjuk két lépcsőben. Mint amikor nézed egy erősítő kimenetét egy rendes szkóppal, zenénél.
Szerintem erre teljesen megfelel, és köthető rá nagyobb kijelző is a gyári 2.4" helyett
Azért , nem kell blamálni, nincs mindenkinek több 10-100 ezer forintja komolyabb szkópra és nincs is rá szüksége egy hobbistának, mint nekem, meg sok hasonló fórumtársamnak. A fórumtársamnak írom "mucsa" én is azt javaslom vedd meg annyit megér , én itt vettem az apróhirdetésben, drágábban, de nem bántam meg, erre szüksége van aki hobbi szinten elektronikával foglalkozik. Másrészt, mivel ez részben egy kitt, így összerakása kihívás, majd sikerélmény ha működik.
Biztos, hogy ezt nekem akartad írni?
Szia!
Az elejét neked, nem olyan rossz az a DSO138 hogy csak kijelzőnek jó.
Azért hogy legyen mihez viszonyítani. Kaptam kölcsönbe egy EMG1172/B szignált (1-500MHz), mert kíváncsi voltam az 50MHz-es szkópom bemeneti fokozatára, gyanítván, hogy a -3dB-es pontja nem 50MHz-en van hanem feljebb. Tranziens viselkedést nem tudok mivel nézni ezen a frekin, de a szinusz is beszédes. A -3dB-es pont valahol 100MHz környékén van. Persze gondolom egy digit szkópnál ez jóval összetettebb dolog mint egy analóg esetében.
Nem értek a szkópokhoz, a DSO138 -on kivül még más nem volt a kezembe. Még csak végfokokat mértem be vele, hol kezd el torzulni a szinusz jel, arra alkalmas volt.
Ezek alapból 100-200Mhz körüliek, szoftveres lebutítással 50Mhz. Hogy hol mit butítottak nem tudni, feltehetőleg nem mindent, ezért lehet ez a szinusz átvitel is. Felfutási sebességet is érdekes lenne mérni, de ahhoz már ritka műszer ami kellene, kb. 1nS-nál gyorsabb.
Az a szoftveres lebutitas is hardveres igazabol. Bekapcsol egy analog savhatarolo szurot. Es azert van igy megoldva, hogy utolag el lehessen adni a "magasabb hatarfreki opciot" anelkul, hogy a szkopot be kellene vinni egy szervizbe. Atutalod a penzt, kuldik a kodot, amit bepotyogsz a szkopnak, es maris felugrott a -3dB pont.
És akkor az enyémben mit butítottak le? Mert most megnéztem a gyári helyett egy Testec mérőfejjel és azzal már 120MHz a -3dB pont a szinuszra az 50 megás szkópon. Ha lenne egy 200MHz-es mérőfejem azzal lehet hogy megint másként alakulna. Szerintem az enyémnél annyi lehet csak a különbség hogy az időalapnak 5ns/div-nél vége van, a nagyobbat meg tovább lehet tekerni 2ns/div-ig.
Mondjuk azt hozzáteszem hogy nem a gyári szoftver van rajta mert az mindjárt az első napon megadta magát, ezért frissítették. |
Bejelentkezés
Hirdetés |