Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1093 / 1319
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
AFE = Analog Front End (kétcsatornás analóg alrendszer, differenciális bemenetű, programozható előerősítővel és szinkron mintavételezésű 16/24 Delta-Sigma rendszerű ADC-vel, fáziskésleltető generátorral).

Az, hogy az IC-t energiaméréshez optimalizálták, ne izgasson. Fogd fel úgy, hogy van benne két nagypontosságú ADC. Egyikkel pl. mérheted a feszültséget, másikkal az áramot. A PGA segítségével pedig akár méréshatárt is válthatsz...
(#) pjg válasza trudnai hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszi. Két jó szem topic nincs?
(#) watt válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Fejre akasztható nagyító szemüveg cserélhető optikákkal, lámpával... http://www.argep.hu/main.asp?suche=nagy%EDt%F3+fejre Sajnos e nélkül ma már nekem se menne...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) gyerek67 válasza watt hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Én az alsót használom és nekem nagyon bejön!
(#) pjg válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Pont akartam kérdezni, hogy melyiket?
(#) pjg válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
(#) gyerek67 válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Azért is tetszik, mert mindkét kezem szabad marad.
(#) pjg válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mekkora a max. nagyítás? Arra nem találtam adatot.
(#) gyerek67 válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Négy lencse van hozzá:
1,2x ; 1,8x ; 2,5x ; 3,5x
(#) pjg válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszi.

Nagyszerű. 3 hét múlva nekem is lesz.
(#) helektro válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Itt van szerintem a legolcsóbban: http://www.hobbyrendeles.hu/termek.295.fejpant_nagyitoval_lampaval
Ezzel két lencse is egymás után rakható, amivel állítólag 26 léptékben állítható a nagyítás.
Az már nem olyan rossz.

És alíg drágább, mint az ebay-es verzió, de rögön itt van, nem kell rá várni.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) pjg válasza helektro hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Amit rendeltem ugyan ez. Csak olcsóbb és ingyenes a házhoz szállítás. Kínából. Sajnos onnan vásárolni ugyanazt a terméket olcsóbb. Az a 3 hét meg oly rövid....
(#) watt válasza helektro hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Igen, ez tényleg jó, nekem is ilyen van. De próbáljunk visszatérni a témához, mert le leszünk szúrva!
(#) trudnai válasza helektro hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Nekem is van ilyen fejlampam, de sajnos nem teljesen tokeletes, mivel ugy tunik a szem tengelyeim kozelebb allnak, mint az atlagnak -- ez pedig nem allithato. Kacsintva tokeletes

Helyette ilyen asztali nagyitokat preferalok, illetve ahogy a csatolt kepen lathato webkameraval lehet csinalni SMD mikroszkopot is! A kepen meg csak egyszeru kameraval probalkoztam, azota mar egy USB-s mikroszkop van a helyen amivel eleg jol lehet dolgozni.

http://www.ebay.com/itm/NEW-Helping-Hand-Magnifying-Glass-Stand-Wit...t_1220

http://www.ebay.com/itm/Magnifying-Desk-Gooseneck-Table-Lamp-5X-Mag...t_1220
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Tök jó a második kép, olyan érzés mint ha már műtenél!
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szerintem amit a vegen muveltem azzal a panellel felert egy vakbel mutettel
(#) trudnai hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Szomoru hir: Meghalt az 555-os IC atyja. Hans Camenzind, a Svajci szuletesu tervezo a D osztalyu erositok atyjanak is tekintheto, illetve a PLL aramkorok IC-be torteno integralasanak kitalalojakent is emlegetik.

http://www.elektor.com/news/hans-camenzind-father-of-the-ne555-dies....lynkx

(#) pjg válasza trudnai hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Perforált?
(#) trudnai válasza pjg hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Inkabb ugy fogalmaznek, szuletesi rendellenesseg...
(#) Krisszes hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Sziasztok,

szeretnék kérni egy kis segítséget.
PIC24F-ben szeretném éleszteni az RTCC áramkört, de valamiért nem megy. RTCC lábon szeretném az 1Hz-et levenni. A kapcsolással nem hinném, hogy gond van. a 32,768 kHz-es oszcillátor SOSCI-ra és SOSCO-ra bekötve. (kísérleti ák. minden egyéb program jól fut rajta.)
A jelenség: RTCC láb Vdd-re áll.

Íme a forráskód:

#include p24fj128ga010.h

_CONFIG1(FWDTEN_OFF & ICS_PGx1 & BKBUG_OFF & JTAGEN_OFF)
_CONFIG2(POSCMOD_HS & FNOSC_SOSC)


void RTCC_set(void) {
_RTCWREN = 0;
_RTCSYNC = 0;
_HALFSEC = 0;
_RTCOE = 1;
_RTSECSEL = 1;
_RTCEN = 1;
}

void main(void) {
RTCC_set();
while(1);
}

Előre is köszönöm.
(#) icserny válasza Krisszes hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
A Family Reference manual szerint:"A write to the RTCEN bit is only allowed when RTCWREN = 1."

Tehát - olvasatom szerint - az _RTCWREN=0 beállítással letiltottad, hogy be tudd kapcsolni az RTCC modult...
(#) pjg válasza Atielektro hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
nCore -on olvastam:
"A program ingyen is hozzá férhető, ha a debreceni Egyetem Technológiai karán vagy villamosmérnök hallgató"
Van ott magyar nyelvű jegyzet is.
(#) icserny válasza tomat5 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Idézet:
„viszonylag kevés utánajárással és olvasgatással sikerült RS232->RS485->PIC kommunikációt összehozni.”
Írhatnál belőle egy rövid cikket a Hobbielektronikán!
(#) Hp41C hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Sziasztok!
A C18 és az XC8 fordítókkal szeretnék az adat EEPromban egy átkódoló táblázatot kialakítani. Assemblyben remekül lehet az alábbi két sort többszörözni. pl. 16F1829 esetén:
  1. org     0xF080 | TINDEX
  2.         de      0x00

C18 -ban már nehezebb: A pragma csak konstanst fogad el, művelettel előállított címet nem. (18F2550)
  1. #pragma romdata CMD01 = 0xF000A1
  2.  const rom BYTE Cmd01 = 0x01;           // Toggle index

XC8 -ban két lehetőséget próbáltam ki:
  1. __eeprom unsigned char variable[16] = {0,0, 0,0,  0,0, 0,0,  0,0,   0,0,   0,0,  0,0};

A fenti sorokat többszörözve azt tapasztaltam, hogy a fordító átrendezi a sorrendjüket. Egy átkódoló táblázatnál végzetes. Vagy egyetlen sorban kellene megadnom a 128 értéket?
  1. __EEPROM_DATA(0xFF, 0xFF, 0x34, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0x29, 0x36);

Ekkor az egész eeprom tartalmat ilyen formában kell megadni. Nem tudok az egyes elemekre hivatkozni a programból, csak ha külön megadom értéküket. Ez a makro nem tud számolni sem, csak szimbólumot helyettesíteni, így szerencsére a karakterek kódját el tudja helyezni. Ha a teljes tartalmat leírom a sorrend megmarad.
A kérdéseim:
Van-e valami lehetőség arra, hogy a parancskódokat (amikből a bejegyzések címe lesz) egy include állományban adhassam meg (más értékkel is fordítható legyen módosítás nélkül), az eeprombeli helyet a fordítók számolják ki?
Hogyan lehet elérni az XC8 fordítóval, hogy egy megadott sorrendben (a leírás sorrendjében) töltse fel az eepromot a változó definiálós módszer?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) Krisszes hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Először is, köszönöm Icserny válaszát, hasznos volt.
Idézet:
„A Family Reference manual szerint:"A write to the RTCEN bit is only allowed when RTCWREN = 1."

Tehát - olvasatom szerint - az _RTCWREN=0 beállítással letiltottad, hogy be tudd kapcsolni az RTCC modult...”

elkerülte a figyelmem.

De sajnos, ennek ellenére sem sikerült még mindig beindítanom az RTCC áramkört a PIC24FJ128GA010 IC-ben.

Az lenne a kérésem, ha van valakinek egy működő algoritmusa az RTCC beállítására legyen olyan kedves és ossza meg velem. szeretném áttanulmányozni.

Előre is köszönöm.
(#) icserny válasza Krisszes hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Én nem foglalkoztam még RTCC-vel, de ebben a topikban talán hasznos lehet elolvasni a hozzászólásokat.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Most látom, hogy a honlapomon is van egy RTCC mintapélda az Explorer16_100 mappában (PIC-kwik projekt), amit a Mississippi Állami Egyetem oktatóinak tananyagából vettem át, csak még nem volt időm foglalkozni vele. Ebben a beállítás így néz ki:
  1. void setRTCC(void) {
  2.    uint8_t u8_i;
  3.    __builtin_write_RTCWEN();   //enable write to RTCC, sets RTCWEN
  4.    RCFGCALbits.RTCEN = 0;      //disable the RTCC
  5.    RCFGCALbits.RTCPTR = 3;     //set pointer reg to start
  6.    for (u8_i=0; u8_i<4; u8_i++) RTCVAL = u_RTCC.regs[u8_i];
  7.    RCFGCALbits.RTCEN = 1;     //Enable the RTCC
  8.    RCFGCALbits.RTCWREN = 0;   //can clear without unlock
  9. }
(#) Kovabe hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok Van egy asm programom amit le is forditok hex-be de az a bökkenö hogy mikor tesztelem, megzavarodik a program: egy ideig megy elöre majd irányváltás hátra idáig még jó de néhány váltás elteltével a hátramenet megszünik egy ujraindittás erejéig ha viszont félgázt huzok hátra akkor semmi gond. Olyan az egész mintha átlépne 2 táblázatba és ott is csak az elöremenetet csinálja. Mindez RC távvezérlés. Van esetleg valakinek ötlete??
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Elnézést, lehet, hogy nem itt kellene megkérdeznem, de lenne egy problémám.
ICD3 vásárlásom miatt feltettem az MPLAB X v1.30 verzióját, mellyel egy Explorer 16 Demo Board-ot szeretnék programozni PIC24FJ128GA010 kontrollerrel ellátva. A gondom viszont az, hogy az MPLAB X-ben a kontroller kiválasztása után az ASM30 fordító vagy az MPASM fordító úgy jelenik meg, mint nem támogatott fordító. Szeretném megkérdezni, hogy ez szándékos-e, tehát nem tudom Assembly-ben programozni ezt a típusú PIC-et, vagy én nézek el valamit a beállításoknál?
A választ előre is köszönöm!

Üdv.: Péter
(#) efiscp hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem teljesen PIC téma, de van hozzá némi köze. Az áramkörömben 8 db. 12V-os relét szeretnék vezérelni, ezek tranzisztorral vannak a PIC-re kötve. Minden relé tekercsével párhuzamosan van egy flyback dióda.
A tápegység áll egy 230/9V trafóból, utána egyenirányító híd, 2200u elkó, 10u és 100n közvetlenül a feszstab bemenetén (LD33), 100n közvetlenül a feszstab kimenetén, 100n a pic táplábpárjára forrasztva (illetve innen van leágaztatva a tok túloldalán a másik földbekötés, aminek nincs VDD párja). A MCLR ki van kapcsolva, és a földre kötve. A relékhez külön ágon megy a táp.

A PIC-be beégettem egy tesztprogramot, hogy húzza meg az összes relét. Ez rendben meg is történik (bár a híd elég rendesen melegszik tőle, és a relék sem teljesen hidegek). Ebből először arra következtettem, hogy a relék meghúzásánál az áramlökés nem reseteli a PIC-et.

A probléma ott van, ha szép sorban másodpercenként szeretném meghúzatni a reléket, akkor a 3. után eldobja magát, és elölről kezdi. Ugyanez a helyzet, ha egy relét meghúzok, kis késleltetéssel elengedek, utána megint késleltetés után meghúzok. Egy kis idő után jön a reset.

Ami eszembe jutott, hogy lehetséges, hogy az első esetben a PIC mégis resetel, csak annyira gyorsan, hogy nincs ideje a relének lekövetni, pedig valójában ki-be kapcsol a tekercsén az áram. Nem vagyok benne biztos, de ez magyarázat lehet a melegedésre, mert az áram így folyamatosan leng az áramkörben.

A kérdés: van valami bevált trükk a PIC tápjának további javítására, hogy egyáltalán ne következzen be a reset? Esetleg egy nagyobb pufferelkó?
Következő: »»   1093 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem