Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   470 / 1320
(#) El_Pinyo válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szia!
Csatolmányban megtalálod, azért felteszem a kapcsolási rajzot, meg a nyák tervet is, hátha valakinek még kelleni fog.
Üdv.

Daisy MP3.zip
    
(#) gulasoft válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Hát szavakkal nem tudom leírni:
(#) El_Pinyo válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Szívesen!
Használd egészséggel !
(#) menyus hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Két adatot kellene összehasonlítanom, az egyik az EEPROM ban van a másik az INDF ben. Hogy a legegyszerűb ezt összehozni? Én úgy gondoltam az egyiket egy regiszterbe másolom a másikat a "W" be teszem. Mert közvetlenül gondolom nem lehetséges őket összehasonlítani..Vagy tévedek? Valami egyszerűbb megoldás létezik erre? Ehhez kéne egy kis ötletszintű segítség.

Köszönöm
(#) menyus válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Valami ilyesmi kellene nekem is, de olyan ami nem lejátszik hanem SD re rögzít hangot. Nem feltétlen mp3 ban, hanem pl vaw ban. Nem láttatok ilyen publikus projectet valahol?
(#) potyo válasza menyus hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Nem kell semmi plusz regiszter, egyszerűen ki kell vonni őket egymásból.
  1. movf EEDATA, W
  2. subwf INDF, W

Ezután a STATUS regiszter Z és C bitjei alapján tudod eldönteni, hogy a két érték milyen volt egymáshoz képest.
Ha Z=1, akkor egyenlőek voltak.
Ha Z=0 és C=1, akkor az INDF tartalma nagyobb volt, mint a W.
Ha Z=0 és C=0, akkor az INDF tartalma kisebb volt, mint a W.

Figyelem: több adatlapban is hibásan láttam a SUBWF leírásakor a STATUS bitek állását. A PICmicro Mid-Range MCU Family Reference Manual 29-40 jelzésű lapján van helyesen leírva, illetve érdemes a legújabb adatlapokat lekapni, azokban már úgy nézem, javítva van.
(#) toMI-DBT hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni! Szeretnék adatot küldeni illetve fogadni soros-porton egy pic24FJ128GA010-es pic-kel és a soros port az explorer 16os demo boardon van! Nem rég kezdtem ez az egész pic-ezést és csak alapok elsajátításánál tartok! C nyelven programozok Asm-hez segg hülye vagyok! A segítséget előre is köszönöm!

Tamás
(#) icserny válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Lucio Di Jasio: Programming 16-bit PIC microcontrollers in C: learning to fly the PIC 24 c. könyvében
Bővebben: Link a 8. fejezet foglalkozik az UART kommunikációval.

A mintaprogramok a http://flyingpic24.com/ honlapról is letölthetők.
(#) toMI-DBT válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Köszönöm! De nekem ez még kínai! mondjuk próbálkoztam egy UART2.h ott nagyjából értem a fgv-eket de valamiért hibát jelez....

"undefined reference to `UART2PutChar' "
(#) watt válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Lehet, hogy valami egyszerűbbel kéne kezd! Főleg nem 24F-el!
(#) toMI-DBT válasza watt hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Sajnos csak ilyennel tudom mert relatív ez egy házi feladat... De azon kívül vettem egy pic16f54-et Pic18f4620-at és egy pickit2 programozót, Heló világ, lcd, és több hasonló programot már írtam...
(#) menyus válasza potyo hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Szuper, köszönöm!!
(#) watt válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Értem. Sajnos akkor is azt kell mondjam, hogy több év tapasztalat után is elég nehéz áttérni a 16bitesekre. Na mindegy, csak egy módja van, hogy haladj, bele kell vesd magad az ajánlott irodalmak megértésébe, akármilyen bonyolultnak is tűnik.
(#) toMI-DBT válasza watt hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Köszönöm! Ezt csinálom már, megvettem a tanárom könyvét is pluszba 6600 Ft... De mondjuk az oktatás elég gyér itt ilyen téren...
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Meg kell nézni az MPLAB-ban a Project beállításait (Include, LIB, Link útvonalakat). Könnyen meglehet, hogy az említett könyv mintaprogramjainak kiadása óta megváltoztatott egyet, s mást a Microchip.

Most nincs előttem olyan gép, amin lenne MPLAB, de úgy emlékszem, hogy a support alkönyvtárat szétszedték, s neked a ...\support\... helyett a ...\support\PIC24F\... kell, ha a PIC24 C fordító 3.11 vagy annál magasabb verziója van telepítve.

Szrek: Bocs, a (#425377) hozzászólásra akartam válaszolni!
(#) icserny válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Idézet:
„De mondjuk az oktatás elég gyér itt ilyen téren...”

Én inkább a tanulók hozzáállását kritizálnám: toronyóra kell lánccal, de azonnal, s lehetőleg minimális időráfordítással.

Én közel 3 hónapja kezdtem módszeresen foglalkozni a PIC24 programozással, de még csak ilyen programocskáknál tartok:
Kép: Hivatkozás

Jó munkához idő kell, az alapos tanuláshoz meg még inkább!
(#) toMI-DBT válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Ezzel teljesen egyetértek, hozzá állással nincs probléa nálam mert nagyon tetszik és érdekel. Itt a Főiskolánál vannak a problémák a tanterv terén, Én Távoktatásra járok ami azt jeleni, hogy havonta egyszer bemegyek egy konzultációra és ott töltök pár órát. Ennél a tantárgynál az volt vagy az a probléma, hogy egyszeri 3 órás alkalomnál egy C programozás ismétlés volt a menet ott újat nem mondtak a 2 hónappal későbbi 3 órás foglalkozáson pedig kaptunk egy ilyen pic-et és egy 16-os tesztpanelt, a programokat ctrl+c és ctrl+v elven beégettük a picbe és "né má" működik a program, egy ilyen dolgot nem ennyi időben tanítanék, hanem mondjuk adják nyárra mikor egy nap foglalkozunk egy darab tantárggyal! A hozzáállásom megvan, azért kérdezek itt mindenkit hogy ha tudnak segítsenek, mert itt mindent magamtól és magamnak kell tanulni, mert azért fizetek és járok ide, hogy kapjak egy mérnöki oklevelet!
(#) toMI-DBT válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Köszönöm! De mikor megnézem a C30-as fordítójának a könyvtárait nem tudom melyik "sorba" kell megadni hogy a linkernek a könyvtára hol van...
(#) icserny válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
A számodra legfontosabb könyveket már ismered, ezen kívül az University of Akron honlapján található anyagot érdemes nézegetni (úgy tudom, az is Explorer 16-tal foglalkozik).

Más megközelítésű, de szerintem alaposabb ismereteet ad az a tananyag, ami a
Mississippi State University honlapján található, s amely a 28 lábú PIC24H/dsPIC33 mikrovezérlők programozásával foglalkozik. Ennek a magyarra fordításával/adaptációjával foglalkozom most (lásd: http://esca.atomki.hu/PIC24/) de eléggé az elején tartok még.
(#) toMI-DBT válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Köszönöm! Nézegetem is! Nyomtatott formában meg fog jelenni a fordításod?
(#) icserny válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
A kötelező olvasmányok közé vedd fel a 16-bit Language Tools Getting Started leírást.

A 13. oldalon nézelődj!
(#) watt válasza toMI-DBT hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Közben rémlett, hogy régebben feltettem egy USART-os projectet. Nem tudom tudsz-e valamit kezdeni vele, remélem igen. - Íme -
(#) toMI-DBT hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
icserny, watt!

Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) kissi válasza trudnai hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Mégegyszer ránéztem a kapcsolásra, de szerintem nem jó ( 9 lábbal a 8 helyiértéket!) ! Ha jól látom, akkor a kijelzők bekapcsolásához '1' szint, a szegmensek működtetéséhez '0' szint kell. Ez azt jelenti, ha pl. nincs szükségem az 'a' szegmensre, akkor '1'-t téve RA0-ra a LED1 kijelző máris bekapcsolódik és akármit szeretnék egy másik kijelzőn megjeleníteni, az a LED1 kijelzőn is látszani fog!
Jól látom, vagy valamit nem vettem észre?!

Steve
(#) trudnai válasza kissi hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Attol fugg kozos anodos vagy katodos a kijelzod, de mindketto megvalosithato.

Vegyuk most a kozos anodost az egyszeruseg kedveert. Mondjuk vagy egy 4x4-es LED matrixod. Van 4 vonalad, A, B, C es D-vel jelolve. Namost az A vonalat magasra huzva az elso digit osszes anodjara magasat tesz. Kozben a B, C es D alacsony vagy magas meghajtasa hatarozza meg, hogy az also 3 LED vilagit avagy sotet. Namost a legelso LED mindket labara ha rakotod az A vonalat akkor nyilvanvaloan nem tortenik semmi sem akar alacsony akar magas a jel. Ezert annak a katosjat nem az A-ra kotod, hanem egy 5.-re, aminek a jele mondjuk E. Igy mind a 4 LED vezerelheto az elso sorban.

Masodik sor: B valasztja ki az abba a sorba tartozo LED-eket, A, C es D katodok bekotve 'normalisan', 2. LED katodja az E-re...

Remelem igy mar ertheto?
(#) kissi válasza trudnai hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
A működés elvét ( hogy mit akart!) szerintem értem, de az eredeti ábrán próbálj meg a LED2 kijelzőre pl. egy 4-es számot kiírni. A szám kiírásához (mivel KA-s) '1'-et rakok az RA1-re ( engedélyezés!), miközben az RA2,5-re és RB0-ra '0'-t kapcsolok, míg az RA0,3,4,6,7-re '1'-t, hogy ne menjenek. Az RA0='1' viszont bekapcsolja a LED1 kijelzőt is, amelyen ezért szintén megjelenik a '4'-es!

Nem jól gondolom?!

Steve
(#) szilva válasza kissi hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Az eredeti elgondolás szerint a TRIS-ekkel is játszanod kellene, és aol a kijelölt digitben nem akarsz szegmenst kigyújtani, oda nem H szintet, hanem Hi-Z "szintet" kellene kitenni.

Bár megjegyzem, szerintem így is sántít a dolog. Lehet, hogy csak azért működik, mert 5V-os tápfesznél a 2N7000-en forráskövető módban eső feszültség és egy szegmens nyitófeszültségének összessége túl nagy ahhoz, hogy egy nem kívánt szegmens láthatóan fel tudjon gyulladni ettől.
(#) kissi válasza szilva hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
HI-Z-t szerintem nem tudok kirakni, mert akkor mivel kapcsolom a FET-et?!
( felhúzó/lehúzóellenállás ugyanazt a problémát jelenti!)
(#) szilva válasza kissi hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
A többire, amit nem használsz. Pl. LED1 kijelző esetében RA0 H szintű, RA1-RA7 pedig az alaktól függően L vagy HiZ. LED1-nél az RA0 helyére lép be szegmens szinten RB0.

Ezzel nekem az a bajom, hogy ha a B szegmenst nem akarod kigyújtani és HiZ-t teszel RA1-re, akkor LED1 CA-B közti szegmensén és a 220 ohmos ellenálláson keresztül Q2 G-jére is "odakúszik" a LED1 CA pontján lévő feszültség (ugye áram gyakorlatilag nem folyik, így a B szegmens nem fog világítani). Persze, esik a szegmensen is legalább egy LED-nyit, meg a FET-eken is 1-2V esés bekövetkezik (forráskövető kapcsolás miatt), így szerencsés esetben a LED2 CA pontján már annyira lecsökkent szint jelenik csak meg, ami nem tudja a LED2 szegmenseit meggyújtani.
(#) kissi válasza szilva hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Ezért írtam, hogy nem lehet Hi-Z, mert azzal a FET-et nem lehet "bombabiztosan" nyitva vagy zárva tartani ( és pláne nagy fényerejű LED-eknél látszani fog!)!

Az előzőekben leírt ( előző hozzászólásomban Trudnainak ) dolgok szerinted nem jelentenek problémát ( a számok nem látszanak át több kijelzőre is?!) ?

Steve
Következő: »»   470 / 1320
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem