Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC programozás
Bocsi, elfelejtettem írni, hogy egy siemens c35 telefon van rácsatlakoztatva a jp1-nél. Az sms bemenet pedig annyit tesz ,hogy ha az X5-6-7 közül bármelyiket aktiváljuk, akkor a hozzájuk tartozó sms-t elküldi.Remélem így segítettem valamennyire.
Így már világos. Igen, elvileg más funkciót is kaphatnak. Viszont nem áltatlak, csak úgy fog menni, ha belefolysz. Persze lehet, hogy valaki felvállalja, nem lehetetlen, de ez nem a fórum lényege. Itt az lenne a lényeg, hogy neked menjen és ehhez biztosan kapsz segítséget!
Igen, nekem is ez lenne a célom. Tud valaki valami hasznos segítséget, amivel elégegyszerűen és lényegre törően lehet megtanulni?
Első körben próbáld az adatlapban megnézni az utasításokat. Megérteni melyik mire jó. A PIC felépítését is nézd meg. Ezután próbáld a programot követni az MPLAB szimulációjával és próbálj minél többet megérteni, amit lehet. Ezek az első lépések. Sajnos rengedeg dolgot kell megérteni, hogy összeálljon a kép és bele tudj nyúlni egy ilyen programba, ehhez idő kell és kitartás.
Sziasztok! Elkezdtem tervezni egy fejlesztőkörnyezetet, 16F877A hoz. A kapcsolás 70%-ban van készen, eddig van benne ledsor, két digites led kijelző, multiplex vezérlés gyakorláshoz, egy pontmátrix kijelző, 6 nyomógomb, 4 poti az analóg feldolgozáshoz, 2 8bites port direktben kivezetve egyéb felhasználásra, léptetőmotor vezérlő fokozat unipoláris motorok hajtására, CCP1-2 kivezetve, és ledekre vezetve (jumperrel állítható), piezo zümmer, kb ennyi. A kérésem az lenne, hogy ha van még valami, amivel a programozást lehet gyakorolni, akkor írjon ötletet, és ha hasznos, beletervezem. Köszi! Üdv! Balázs
Adatlap szerint böngészd végig mit tud még a PIC. Én dobnék bele valamilyen I2C-s dolgot, pl: hőmérő, RTC, eeprom. SPI perifériát is meg lehet gondolni. LCD kijelző esetleg, PChez illesztés lehetősége UARTon keresztül (MAX232 ICvel). Ha még nem vetted meg a PICet akkor inkább 18F4550-et vegyél, mert az tud USBt is.
Kb ennyi jutott hirtelen eszembe. Sok sikert a tervezéshez.
Köszi, az LCD re én is gondoltam, ezért is vezettem ki 2 8bites portot, sajnos laptopon csak usb-m van, de lehet hogy beleteszek egy UART-os megoldást... az I2C-az jó ötletnek tűnik...Köszi...A 16F877A-t már megvettem, eddig 16F627A-n tanulgattam, 18F re szerintem azután merek majd áttérni, ha kivégeztem a 16F887A-t....Még nem vagyok profi, inkább alsó haladó
![]()
C-ben programozol? Ha igen, akkor nem fogsz túl sok különbséget tapasztalni
![]() A másik ami eszembe jutott, hogy érdemes a lehető legtöbb portot kivezetni hüvelysorra, és jumperrel opcionálisan leválasztani, hogyha később valami modult veszel akkor könnyen rá lehessen dugni. Én utólag így csináltam volna a saját próbapanelemmel.
Assemblyben programozok, és alkalmazom a jumperes port leválasztásokat
![]() ![]()
Nézd meg a honlapomon a PICula projekthez használt demókártya dokumentációját, vagy annak eredetijét, a Microchip PICDEM kártyát. Az elvileg PIC16F877-hez és PIC18F4520-hoz (és "hason lovakhoz") is jó, tehát fájdalommentes a váltás.
Szubjektív véleményem szerint a PIC16F877-tel ma már kár elszerencsétlenkedni az időt - de ha mindenáron ez a szíved vágya, akkor gondolj az egyszerű továbblépésre is! A PICula projektben használt kártyán nekem nagyon bejött az USB-UART konverter, ilyeneket az ebay.com-on fillérekért lehet kapni (pl. CA-42 kábel, vagy PL2303 kábel, vagy break-ot panelek formájában). Sokkal használhatóbb így a demókártya, ha lehet kommunikálni a PC-vel.
Helló! Az USB-UART átalakítást be fogom építeni, szereztem egy régebbi sony ericson adatkábelt, bár még nem szedtem szét, remélem van benne olyan chip amilyen kell... Egyéblént, a pic regisztereit írhatom gépről, ha rácsatlakozom, vagy mire is jó?
![]()
Sziasztok... mitől lehet az hogy amit a mai napon kaptam kézhez PIC16F628A-s picet beteszem a foglalatba, beállítom az mplabba a típusát és ezt kapom meglepetésként "PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC16F628A is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x1060, ID Read = 0x3FE0)
" majd mit sem sejtve tovább folytatom / folytatnám a dolgomat és egétéskor kapok egy ilyen aranyos kis üzenetet :" PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x183 - Value Read 0x3FFF)" kezdő vagyok szóval kíméljetek ![]()
Idézet: „Egyéblént, a pic regisztereit írhatom gépről, ha rácsatlakozom, vagy mire is jó?” 1. Bootloadert használok, így könnyű cserélni a programot. 2. Többnyire a PIC írja ki az üzeneteit, eredményeit, így könnyebb az élet. 3. Parancsot is elfogadhat a gépről, lehet interaktív alkalmazást írni. 4. Elvileg a PC-re grafikus alkalmazást is írhatnék, ami megjeleníti a PIC által küldött adatokat (pl. adatgyűjtésnél diagramot rajzolhat).
Hmm, ez jól hangzik, csak az a gond hogy a pc oldali programot nem tudom megírni
![]()
Szia, lehet hogy a piced, nem üres elöbb próbáld meg törölni! egy tipp.
Csak a 4. ponthoz kell PC oldali programot írni, a többi készen van, rendelkezésre áll. Egyébként a PC oldali programozáshoz vannak olyan egyszerű lehetőségek, mint pl. a Liberty Basic, Freebasic, vagy a Processing. Mivel soros portot tudnak kezelni, az USB-UART átalakító révén rendelkezésre álló virtuális soros porttal is elboldogulnak. Van ennek a megoldásnak is hátrányai: a kapcsolat nem olyan robosztus, mint a HID, viszont ennek fejében valamivel egyszerűbb is a kezelése, s lehet hozzá használni olyan standard programokat, mint a Hyperterminal vagy a Putty.exe.
idő közben megoldódott a probléma de azért köszi...
Sziasztok! Elkészültem a 16F877A fejlesztőkörnyezetem tervével, az anno említett pontmátrix kijelzőt lehagytam, mert nem lett volna hely fontosabb egységeknek. I2C-s kölső epromot, és soros port kapcsolatot viszont beleterveztem, mint ahogyan ajánlottátok. Felteszek egy képet, és örömmel fogadok véleményt észrevételt, tanácsot ha van! Üdv! Balázs
Szerintem sokkal jobban használható a lcd kijelző ( több adatot tudsz egyszerre kiírni rá )mint a 7szegmenses . Az én fejlesztőpanelomon van mindkétféle kijelző de szinte csak az lcd-t használom.
Az sem árt ha a port lábakat kiveted vlamilyen csatlakozóra , így ha éppen valami eszköz nincs a panelon azt kívülről bármikor csatlakoztathatod
Szia, ilyen célokra vezettem ki 2 db 8bites portot
![]()
![]() egyébként nagyon jól néz ki , és valószínűleg jól használható cuccos lesz . ha elkészül kérünk képeket róla !
Sajnos csak hétvégéken tudom építeni, de ha kész lesz feldobom
![]()
Sziasztok! Elkezdtem LCD kijelzővel ügyeskedni, de lenne egy olyan problémám, hogy a szövegeket adattáblába szeretném írni, pl (DT "EZMEGAZ") a probléma ott van hogy az egyes karakterek bitképeit hová tároljam le és hogyan? A programmemóriában mindegy hová helyezem, csak elférjen? vagy mire kellene még figyelni? Bocs hogy sokat kérdezek, aki amelyikre szán időt hogy ír valamit, annak köszönöm
![]()
Teheted bárhová a táblát, csak tastsd szem előtt ezt a cikket: Link
Milyen LCD-t használsz ? Nem 44780 kompatibilis alfanumerikust (mert kaqkk olyat mutatott!) ? Mert ha igen, akkor bitképeket nem kell letárolni, az tudja az ASCII kódoknak megfelelőt, sőt definiálhatsz 8 sajátot ( na esetleg ezt kell letárolni, de ezt is az LCD memóriájában, a programmemóriából átmásolod! ).
Steve
Szia! Igen az ASCII kódokat tudja, de azokra is kell hivatkozni valahogy (pl: "B" karakter b'01000001') erre gondoltam, hogy ezeket hol tároljam, hogy táblába szabadon tudjak írni (pl: DT "valami' ) és mikor meghívom (w=0) akkor bejön "v" bitsorozata, erre írtam hogy "bitkép" lehet hogy félreérthetően fogalmaztam bocs.
![]() Üdv! Balage
Egyszeruen DT "valami"
Ez karakterenkent letarolodik visszateressel egyutt.
Csak az a kérdésem, hogy mikor DT "valami'-t
(6 karakter amit az LCD-re szeretnék írni) elkezdem CALL-al behívogatni, akkor v-nek, az a-nak stb hová kell írni az értékét? Elvileg ez tök alap programozási lépés, csak ennyire kezdő vagyok sajnos...
Sziasztok!
PicKit3 Debug Express-t hol tudnék beszerezni, ahol simán forint kp. fizethetek. Köszi a választ előre is.
Cipőt a cipőboltból: Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |