Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Akkor gond nélkül tudok PLC-hez is kapcsolodni,ugye?
Te már egyébként probáltál ezen keresztül?
Ha nem használnám és nem lennék meggyőződve a leírtakról, félrevezető vagy nem tesztelt információt nem írnék le.
Üdv.
Sziasztok Nekem volna egy omron plc-em elado CPM 1 -es ha valakit erdekelne szivesen cserelnek mas fajtara is.koszi
Sziasztok!
EGy különleges alkalom adtán(ezt nemrészletezem mert hosszú ) sikerül részt vennem egy komoly gép programozásán, természetesen PLC-t programozunk. Egész jól megy, és nemis néz ki nehéznek. Amúgy FESTO-s a cucc. Mivenl a PIC-ek világa nekem elég bonyolultnak néz ki,(pedig már többször is belekezdtem, de valahogy sose volt időm rá) de szeretnék itthon is "elpötyögni", vagy egyéb dolgokat programozni, gondoltam bekéne szerezni egy PLC-t. Na most az hogy ezt hol-hogyan-mennyiért lehet beszerezni foggalmam sincs. Ebben kérnék segítséget tőletek. Valaki a 2. oldalon ajánlotta ezt: SR1-B201BD. Na most ilyenhez vagy hasonlóhoz hol-és kb mennyiért jutok hozzá?
Nézd meg a
Kvalix ( remélem, ez nem reklám! ) Az Unitronics termékeket vizsgáld meg. A legkisebb Jazz család 30ezer Ft környékén van. Ehhez kell még egy programozó kábel, azon kívül mindent adnak hozzá. ( Ezek a cuccok tul. képpen operátorpanellal egybeépített PLC-k. ) Tanuláshoz nagyon jó és az ára sem vészes!
Ez a "Jazz" cucc tetszik. De ez a legolcsóbb? Tudom hogy ezeknek az ára a csillagos ég, amivel én "szórakozok" az is ott van, de pár ezer forintos változata nincs? Vagy láttam ilyen PLC ic-ket hq videóba, de magamnak összeállítani nagyon bonyolult lenne igaz?
Én PLC programozó vagyok. Ennél olcsóbbat eddig nem találtunk a cégnél. ( pedig kerestünk, a megrendelőnek ez is sokszor drága... ). Sőt, ezek véleményem szerint szemérmetlenül olcsóak! Ennél olcsóbb szerintem nem létezik. ( Mármint ilyen full tokozott ready-to-use kivitelben. Amit említesz PLC-ICk, azok más kategória. Mivel azokhoz ugye "körítés" is kell. )
Csak támogatni tudom "ZED" hozzászólását...
A PLC-k azért sok mindent tudnak amire nem is gondoljuk,... Az említett tipus a maga huszon ... ezer árával... (egyébként én is használtam már) Ha magad akarsz csinálni ilyent, ennyiből nem oldasz meg... a dodozolásról kezelőfelületről ne is beszéljünk... Volt hasonló problémám, hogy plc jellegű cucc kellett volna "maszekba"de az ára nem fért bele és szolgáltatásban is szolidabb elég lett volna. Erre a célra kell egy mikrovezérlős panelt tervezni megfelelő ki bemeneti lehetőséggel, meg kell egy jó gyors" programozási segédlet" mert ASM-ben plc programozni nem a leggazdaságosabb... Erre én ezt javasolnám, tettem fel paneltervet is, ez megvan 4-8e ből attól függ "mit vársz" tőle... solid_PLC
Ja értem! Na ezt amit adtál majd megnézem.
Mert lehetőségem adódott ezt a rendszert programozni, és egy versenyre készülni ahol egy ilyet nullátol összekell szerelni és programozni, a World Skills-en vagy hogy hívják. Hát az elég nagy falat, de sokat tanulok belőle szóval teljes mértékben örülök ennek a lehetőségnek Ennek a programozása elég jól megy. Un. létra diagrammal csináljuk. És mivel PIC-eket mindig is megakartam tanulni programozni, de sose adódott rá lehetőségem(időm) komolyabban foglalkozni, gondoltam valami PLC-s dologgal kiváltom ezt. Szóval a programozása ami tetszik. Ezt valahogy nemlehetne használni PIC-ekhez vagy hasonlóhoz?
Amit ajánlottam az pont ezt szolgálja a PIC-ek esetében, csak éppen egy kicsit több lehetőséggel.
Könnyen tanulható, megbízható és gyorsan lehet vele dolgozni, és általában elsőre müködik, amit "helyesen rajzolunk" Az adott eszközhöz (pl: az említett "PLC" vagy logikai vezérlő) az adott kialakításhoz ki_be menetek belső hardware_elemek...stb készítenek egy fejlesztő progit ami, az abban alkalmazott proci számára lefordítja a "felhasználó óhaját" A pic számára is vannak ilyen fejlesztő környezetek, PL: Mplab...stb
A Jazzt én is ajánlom. A programozó kábel mellé még kell azért egy 24V-os táp is, de pici a PLC áramfelvétele.
Ingyenes magyar nyelvű windowsos programozó szoftver van hozzá, tervezési segédletek (az angol). A saját napkollektorom vezérlését ezzel oldottam meg, GSM távvezérlést is csináltam hozzá ("poénból", mert szükség igazán nincs rá). Ha érdekel, a honlapomon vannak részletek, a PLC menükről videó, stb.
Sziasztok!
Omron Zen- 10C PLC-hez keresek kábelt, vagy bekötési rajzot. Bővebben: OMRON ZEN ZEN Programming Cable — Serial to ZEN (2m) ZEN-CIF01 A segítséget előre is köszönöm!
Sziasztok Selejtezésből hozzájutottam egy FESTO FPC202-es PLC hez vakainek kábel építési leírása esetleg progija lenne hozzá? vagy a saját klaviatúrájáról hogyan lehet programozni?
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Méghozzá: vásároltam egy PC/PPI kábelt, melynek a típusa:6ES7 901-3BF00-0XA00. A kérdés az lenne ezt S7-200 sorozatú PLC-hez vásároltam. Használható-e 300 sorozatú PLC-khez? Neten körbenézve azt találtam, hogy csak 200-hoz. Létezik ez valóban? Köszi! Paleszq!
Jól láttad a neten... a 300-asokat MPI-on tudod elérni, vagy profibuson, vagy etherneten, de PPI-on semmiképp...
Hali!
Értem!Köszönöm! MPI kábelhez rajzot beszerezni lehetséges-e? Vagy valami nem túl drága beszerzési forrás van-e? Ez lehet nem értelmes kérdés, de laptopba építhető-e mpi port létezik? Üdv: Paleszq!
Sziasztok!
Lenne valakinek PL7-07 Telemecanique DOS-os programja TSX Nano PLC-hez? Mail: taimagic@citromail.hu
Hát nem halottam róla még, hogy valami megépíthető lenne belőle, de kapni biztosan lehet USB-s, és PCMCI-os MIP/DP adaptert is, szóval mint olyan létezik, de nem hiszem, hogy találnál hozzá valami áramkört, pláne szoftvert, mert gyanítom az is kell hozzá...
sziasztok, szeretnek tanulni a omron plc-rol!semmi tudasom nincs a plc vilagaban, de megszeretnem kerdezni hogy lehet e othon tanulni rolluk es mibol???
koszonom elore is a valaszt!!!
Hali danee9!
Idézet: „"sziasztok, szeretnek tanulni a omron plc-rol!semmi tudasom nincs a plc vilagaban, de megszeretnem kerdezni hogy lehet e othon tanulni rolluk es mibol???"” Ha semmi ismereted nincs PLC-ről, akkor érdemes lehet valami általános PLC témájú könyvvel kezdeni és utána megszerezni a gyártó specifikus ismereteket. Ha automatizálási ismereteid sincsenek, akkor kicsit hosszabb lesz az út... Ha programozási ismereteid sincsenek, akkor még hosszabb. Általános célú pl. az Ajtonyi-féle könyv, vagy Jancskárné (bár azt nem olvastam). Nézz szét az oldalamon a linkek között. Nézz szét az oldalamon a linkek között. Itt is van pár magyar nyelvű omron doksi És ezt is ajánlom Otthon is lehet tanulni, akár gyakorlatot is. a CX-Programmer tud szimulációt.
Majdnem minden PLC ugyanaz...
Abban esetleg különböznek milyen I/O kiosztást kérsz hozzá esetleg valami extra komm port vagy spec meghajtó... Alapjában az elterjedt létra_diagrammos felprogramozást használja legtöbb "földi halandó" ha csak úgy ingyen akarsz tanulgatni, akkor szerintem tölts le egy olyan PLC szoftWare-ét amelyikhez ingyen adják... Pl: Unitronics...(unitronics.com) ( előbb utóbb ez lesz a trendi..., az nem mindenki számára járhatő , hogy egy 150e ft-os PLC-hez még megvesz egy 200e ft-os fejlesztőprogit, ezt diktátumnak tartom, és a piac majd visszaszoritja... ) Szerintem a Plc- ben sincs már olyan favorit, mint ahogy a Mobil telefon vagy az autó vagy a rozsdamentes edény...ezek is kiegyenlítettebbek tudásban... Emlékszem évekkel ezelőtt egy valamire való célgép PLC-jét 4-500e-ft ért programozták fel... Most meg középiskolai tananyag...
Helló bcsabi!
Idézet: „Majdnem minden PLC ugyanaz...” A "majdnem" nyitva hagyja ugyan a kérdést, de ezzel a kijelentéssel szerintem ennek ellenére lehet vitatkozni. Amit te leírtál olyat az gondol, aki létradiagramban tanult PLC-t programozni, de igazám mélyen nem foglalkozott több típussal. Mivel a létradiagramról IEC szabvány szól, nem meglepő, hogy van hasonlóság különböző gyártóknál a programozás tekintetében. A gyártók is erre törekszenek. Így sokkal könnyebb alap dolgokat megvalósítania a szakinak akkor is, ha nem azt a gyártmányt tanulta, vagy a PLC programozásról csak általános ismeretei vannak. De a PLC programozás nem itt ér véget. Igazából inkább itt kezdődik! Ha mélyebben megismeri az ember az egyes típusokat vagy gyártmányokat, kiderül, hogy nagyon nagy különbségek vannak. Pl. címzésmódokban, memóriaterületekben, a kommunikáció kezelésében olyan nagy eltérések vannak, hogy aki sz egyik nagyon jól ismeri, annak a másik első látásra teljesen idegen. Idézet: „...az nem mindenki számára járhatő , hogy egy 150e ft-os PLC-hez még megvesz egy 200e ft-os fejlesztőprogit, ezt diktátumnak tartom, és a piac majd visszaszoritja...” Az ember otthonra általában nem vesz PLC-t. Ha vesz, (tanulni, vagy kerti locsolót, garázskaput vezérleni) akkor vegyen olcsót, egyszerűt. Egy gyár kifizeti a másfél milliós PLC-t is ha épp arra van szüksége. Az unitronics jazz más kategória, nem lehet összehasonlítani egy Omron C2000H-val vagy egy CJ-1-el vagy egy Siemens S7-400-al. Az az igazság, hogy a közelében sem jár. De nem is ez a célja... Idézet: „zerintem a Plc- ben sincs már olyan favorit, mint ahogy a Mobil telefon vagy az autó vagy a rozsdamentes edény...ezek is kiegyenlítettebbek tudásban...” Márpedig a PLC-k tudásában elképesztően nagy különbségek is vannak! Idézet: „Emlékszem évekkel ezelőtt egy valamire való célgép PLC-jét 4-500e-ft ért programozták fel... Most meg középiskolai tananyag...” Amennyire én látom a középiskolai tananyag öszetettsége kimerül a tartály töltése, meg közlekedési jelzőlámpa bonyolultságával (sajnos). Szerinted ezzel az ismerettel (és nulla tapasztalattal) egy frissen végzett diák megoldja azt a feladatot?
nagyon koszonom a valaszt!raleptem a linkekre es latom hogy jo sok leiras van ott, meg nem ertem oket de remelem talalok valamit ami segit az tanulasban.Megvann a cx-programer 5.0 verzio de nem talaltam hozza valami dokumentaciot amiben step by step tanulas legyen. Ismerem programozo nyelvet vb-eket, probalkozom a plc-kkel is. Jobb lenne valahol kurzusokra jarni vagy te hogy kezdted?
udv dani
Nem tartom magam nagy PLC-snek, viszont mondjuk mikor a második célgépnél az arra hívatott szaki, 5 nap után értette meg mit is akar a célgép csinálni, mondjuk 5-7 év gyakorlattal...Ja és az ő "munkája" kb annyiba került mint a többi forgácsoló és egyéb szerelési munka együttvéve két hónapig...
Ekkor ez kiverte a bíztosítékot, és nekigyürkőztem néhány hét alatt megtanultam, (ez egy bontott CQM1 volt, amin gyakoroltam) és utána vígan megcsináltam én is a 70-80 I/O-s plc-progikat...és ha valamit módosítani kellett, nem kellett újabb horibilis összegeket fizetni...Előttem szólóhoz: nem a Jazz-t akartam összehasonlítani s7-400-al (egyébként az emlegetett cégnek is van jóval nagyobb tudású cucca) Szóba került a Jazz, ezt szerintem a Siemens Logo, vagy Zelio kategóriája árban, tudásban érdemes összehasonlítani...(előzők csak inteligens relék utóbbi már talán PLC) Ja és itt van az ingyenes progi első lépése, aki csak hébe-hóba, évente 2-3db-ot épít be... Aztán meg nem mindegy ki hogyan "él" a PLC-kel... Egy multi cégnél a raktáron a polcon lehet, hogy ott hever 3-4 db a drága cuccból, meg van mondjuk 15-20 PLC-s gép és kénye kedvére "ingyen" PLC-zhet... Vagy aki rá van kényszerülve, az adott feladatra árban és tudásban a megfelelő PLC kiválasztására... Lehetne ragozni még néhány "fénytörésből" A "kérdező" szeretne PLC-vel megismerkedni... A legolcsóbb kapható "új" PLC a Jazz, ( a fejlesztő is ingyenes hozzá) aki most vesz még két napos ingyenes képzésen is részt vehet...
Szia!
Én is egy omron vezérlőt ajánlanék neked. Akár úgy, hogy kezdetnek előbb egy Zen, vagy CPM, majd utána egy komolyabb, pl. CJ1. A Unitronics PLC-ket én nem javaslom. Már csak azért sem mert a szimuláció csak akkor működik, ha az eszköz ott van melletted, rákötve a PC-re. Ezenkívül egyes szoftver verziók szeretnek fagyogatni a Win alatt. Az Omron eszközökhöz elég jó magyar nyelvű programozási könyvek vannak, ezzel szemben a Unitronics-hoz semmi (kivéve U90 ladder).
Hali!
Idézet: „A Unitronics PLC-ket én nem javaslom.” Úgy néz ki, hogy az unitronics olcsó ugyan, de nem mentes a gyermekbetegségektől. Igen tudom, hibátlan rendszer nincs és mindenre lehet példát és ellenpéldát is találni. Én díjazom a törekvésüket és használtam is már unitronics PLC-t. Mégis van egy olyan érzésem, hogy ha eléri a magasabb kategóriát (műszaki) tekintetben, akkor az ára is el fogja érni azt a kategóriát. |
Bejelentkezés
Hirdetés |