Fórum témák
» Több friss téma |
Van de azt orvos szokta gyógyítani. (Bocsi)
Üdv!
Az este folyamán próbálkoztam különböző szoftverekkel MeteoFax-ok dekódolásával, több kevésbé sikerült is. De általában a mellékelt képernyőfotón látható eredményeket kapok, magyarul helyenként rendben van a kép, de aztán valami miatt elcsúszik, és így használhatatlan az egész. Több programmal is próbálkoztam (Fldigi, sorcerer) de mindig ilyen eremdényt kaptam. Ha van valakinek ötlete, mit rontok el, vagy mit csináljak máshogy, hogy normális képet kapjak, megköszönném, ha megosztaná velem. (a "rádió" WebSDR volt)
Például ez egészen jól sikerült, de középen elcsúszott. Vajon miért?
Ez itt részben off topic ...
Itt egy idézett : Idézet: „ Start fldigi. From the top menu choose Op Mode > WEFAX > WEFAX-IOC576. In the button bar just above the waterfall display confirm that LPM is set to 120, Slant to .018 and tick the box next to the Align slider to Enable automatic image centering. If all is well, you should see a waterfall display and a chart slowly scanning in above it. Note that it can take up to ten minutes or more to receive some charts.” erről az oldlról Habár ez direkt hangkari és valós rádióval
Szép napot lehet rossz helyen kérdezek ?
az lenne a kérdésem. a kvarc kristályt tekercs helyére rakjam ? mert készítettem egy adót . ehez kérnék segítséget
A kvarckristály egy önálló rezgőkőr, nem a tekercs helyére, hanem az egész rezgőköt (tekercs + kondi) helyére kell tenni. Ha oszcillátorba, akkor a visszacsatoló ágba, ha szűrőnek, akkor a jelútba.
De ha már ez is gondot okoz, nem kéne adót építened.
sSikerült a kristályt bele helyeznem. Sszépen müűködik.
Csak a magyar helyesírás szabályait nem sikerült elsajátítani... A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok! A képen levő koax használható RH-ra? RG-58-asként árulják.
Igen használható. Elvileg az RG58 -as 3GHz-ig bírja.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
Kössz. Csak ami nekem van RG-58-as az egész másképp néz ki.
Én használom. Igaz, LW antennával.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
Én is használom ami valóban RG-58-as URH-ra. Ennek már az ára is gyanús azért kérdezem.
A felesleges sértegetés, és személyes sérelmek - még ha üzlettel kapcsolatosak is - nem tartoznak a nyilvánosságra, azt privátban rendezzétek!
A fotó alapján ez nem RG-58.
A normál RG-58-at használhatod RH-ra, de vedd figyelembe, hogy elég nagy a csillapítása. Ha vékony, könnyű, alacsony csillapítású kábelre van szükséged, akkor használhatsz H-155-öt például. Ha a kábel rögzíthető stabilan, akkor a H-1000-est ajánlanám.
Köszönöm. Én is erre gondoltam csak nem voltam biztos benne. Ennek 44 Ft métere.Az RG-58 meg azért picivel többe kerül. Pont a csillapítás miatt érdekelt a dolog.
Sziasztok!
Keresk valami egyszerűen kezelhető, de stabil generátort 2GHz környékére. Csak egy stabil frekvencián használnám, 144 vagy 430MHz-es jelet kevernék 2,4GHz-re. Ez jó lenne, de túl sokat tud ahhoz, hogy a tetőn egy IP56-ös alumínium kötődobozba száműzzem.
Szia!
Kvarc stabil felharmonikus generátor, egyetlen nehezebben beszerezhető alkatrésze a MAR-3 MMIC ic . Leírás, PCB itt
Az valóban jó kis műszer az árához képest, nekem van belőle. De adott frekihez állandó tápellátásra van szüksége, ugyanis minden bekapcsolásnál alaphelyzetbe áll vissza, ami ha jól emlékszem 200MHz.
Egyik alternatíva 40 MHz tcxo esetén 70cmre :
2400 - 440 = 1960 1960 / 40 = 49 49 = 7 * 7 Persze ide érdemes dupla termosztátot építeni a kvarc modulhoz. Közel 50szeres delta f lesz a kimeneti eredmény az alap kvarc frekvenciájának az elcsúszásához képest + a 70 cm RIGnek a csúszása. Lehet fent az árbócon nem is egyszerű a dupla termosztátot létre hozni a közel 100Kelvines éves delta T esetére. Télen -25C° - -30C° nyáron meg +60C° - 80C° . Ezért lehet érdemesebb lent a szobában elhelyezni a kvarcos termosztátot és onnan felvinni a pl első 7szeres jelet no meg persze a másik madzagon a 70cm kimenőt. 3cm lejövőről nem is beszélve . Igaz vannak ezek a több GHzes generátor modulok. Ott a PLL fázis zaja okozhat gondot.Ettől függ a felmenő ágad spectrum tisztasága is.
144 esetén 45 vagy 50 MHz TCXOval
2400-144 = 2256 2256 / 45 = 50,13333... 45*50 = 2250 2250+(144+6) = 2400 -->> 150 MHz indulsz el koaxon kifele a rádióból. A többszörözések meg többféle módon jöhetnek létre: *3*5 = 5*9 = 45 2*5*5=5*10=50
Én PLL párti vagyok, mert sokszorozásnál minden hiba sokszorozódik, PLL -nél van fáziszaj, de az azért sokkal kisebb.
Esetleg egy ilyesmi jó lehetne, bár ez is többet tud a kelleténél. Bővebben: Link A modulok között van keverő is, de az inkább lefelé kever. Azért egy keverőt már nem mondom, hogy nem nagy kunszt, de lehet építeni.
És nézted már hogy mekkora harmonikus tartalma van egy olyannak? Általában brutális. Egyébként pedig az a műszer 50MHz (35-től már elindul) -től 4,4GHz-ig működik, olyan kimenő frekit állítasz be rajta amilyet csak akarsz, plusz abban a tartományban sweepelteted ahol akarod, akár a teljes sávot is átsöpri, ezek a dolgok nem nagyon fognak menni 2 fettel meg 2 tranyóval.
Nekem olyan spektrumanalizátorom van ami csak 2,6GHz-ig megy, így csak addig tudtam a működését ellenőrizni, de figyelembe véve hogy miket árulnak manapság és mennyiért, nekem bőven megérte az árát. Nagyfrekis fokozatok, szkópok stb. átvitelének az ellenőrzésére tökéletes. Még így is, hogy nem egy precíz laborműszer.
A sokszorozást lehetőleg kerülném, pláne ilyen mértékben. Nem lenne megfelelően stabil alapfrekim.
Igen, a QO-100 a cél, a vétel nem tűnik bonyolultnak egy rtl-sdr vevővel, az adás kissé komplikáltabb, ha nincs a polcon erre a frekire rádió. Debrecenben a DQradio egyesület is dolgozik a projekten.
Igen, ezt is néztem. Árban és tudásban is jónak tűnik, de gondolom ehhez is folyamatosan kell egy vezérlés (pl. Arduino). Ha elég lenne egyszer megmondani neki, hogy milyen frekit generáljon, és azt ki-bekapcsolás után is nyomná magától, akkor tökéletes lenne a célra, mivel kinn lenne az antennához minél közelebb. Ilyen keverő is van készen, utánam megegy ilyen sávszűrőt gondoltam majd egy WiFi végfok és egy jó antenna...
A baj az, hogy ez is csak lefele kever, felfele nem hiszem. A keverést magát megoldhatod FET -el, vagy akár diódákkal is. A szűrő jó lehet, és szükséges is. Antennának pedig valamilyen helikális lenne jó, (mondjuk egy négyes) mert a polarizáció biztos fordul.
Aztaa.. ez elkerülte a figyelmemet, sajnos a többi ilyen árkategóriás mixer is csak lefelé kever (bár elvileg az összeg frekinek is meg kellene jelennie a kimeneten). Nem nagyon szeretnék mixert építeni és nyák készítésbe fogni, főleg nem ilyen frekvenciákon. 3,5MHz SSB vevőnél nem volt gond
Geostacionárius műholdaknál elvileg nem kellene fordulni a polarizációnak, bár ennél már ebben se vagyok biztos. Ilyen antennát nézegetek...
Ezek többnyire vételhez vannak konstruálva, ott pedig lefele (KF) kell keverni. Maga a mixer nem túl nagy ügy, az utána következő szűrő már inkább. Nem árt otthon lenni a Strip Line technikában, és a tápvonalakkal is jóban kell lenni. A nyák készítés sem egyszerű, valóban.
Antenna akár jó is lehet.
Lehet hogy megtaláltam, amire szükségem van! Van benne megfelelő oszcillátor, keverő, minden ami kell.
Így biztos többe kerül, de nagyobb eséllyel fog működni. Kérek is rá ajánlatot... |
Bejelentkezés
Hirdetés |